Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dom odebrany okazał się samowolą co teraz???????????????


ewik1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 228
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

szkoda, tylko co

jak to kiedyś wyjdzie? jak się wybronię? ten koszmar który mam teraz -nie miał prawa nigdy ujrzeć światła dziennego, a jednak.....

co zrobią kiedyś dzieci jak bedą chciały ruszyć dom?

tyle kasy zainwestowaliśmy w ten dom, a tu takie kwiatki. Cała sprawa nie daje mi spokoju, co bedzie gdy......

łzy już wypłakałam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, wszystko wiem. tylko uwierz, że jak zaangażujesz urzędy, to one way ticket - nie ma wyjścia i się nie cofniesz.

 

przyjdą panowie z nadzoru z suwmiarkami, laserami, niwalatorami i zobaczysz, że wywalą cie z domu.

jak masz jeszcze inne mieszkanie czy dom i walczysz o honor - walcz.

 

jak to jest twój dom i schronienie, dałbym sobie na wstrzymanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, tylko co

jak to kiedyś wyjdzie? jak się wybronię? ten koszmar który mam teraz -nie miał prawa nigdy ujrzeć światła dziennego, a jednak.....

co zrobią kiedyś dzieci jak bedą chciały ruszyć dom?

tyle kasy zainwestowaliśmy w ten dom, a tu takie kwiatki. Cała sprawa nie daje mi spokoju, co bedzie gdy......

łzy już wypłakałam,

 

Szczerze mówiąc ? Ty domu nie budowałaś , to nie TY zatrudniałaś KB.

Odpowiedzialny w 100% jest KB , bo to on ma pilnować budowy i projektu aby budowa była zgodna z projektem i on za to odpowiada ...

On odbiera prace i kontroluje ...

 

Ne ma tu żadnej Twojej winy i wątpie aby kiedykolwiek urząd do Ciebie miał pretensje ...

 

TY się na tym nie musisz znać , kupiłaś gotowy dom od kogoś ...

Byłaś pewna że dom jest legalnie i zgodnie ze sztuką zbudowany , bo takie podpisy składa KB ...

 

Osobiście wynająłbym jakiegoś łebskiego konstruktora który wyliczy i zaproponuje sposoby naprawy (wzmocnienia) dachu ...

 

I tyle . Tak aby mieć pewność ...

 

Jak dom był projektowany pod dachówkę to jego więźba była duuuużo duuuużo mocniejsza. Pod blachę można dać sporo słabszą więźbę i zapewne to zrobiono , ale dla pewności zawsze można ją wzmocnić ..

 

Naprawdę szkoda nerwów ..

 

Wiele zmian podczas budowy jest nanoszonych , wszystko powinno być udokumentowane , ale zapewne pewna częśc mniej "ważnych" zmian jest pomijana. Tutaj poszedł KB na zbyt duże skróty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest nasz jedyny dom,

kieruje mną wielki strach, boję się i nie wiem jak to przetrzymam.

Sprzedałabym, ale mąz nie chce i dzieci przyzwyczaiły się do tego miejsca, szkoły. Jak sprzedam to pewnie mnie bedą cigać po sądach, że sprzedałam a nie powiedziałam o dobudowie bez planów:confused:

nie wiem czy dam radę ,żyć i nie myśleć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było właśnie rak jak piszesz.nie znałam się ale skąd mogłam wiedziec, że takie rzeczy się dzieją? że można fałszować mapki, podpisywać czego nie ma, nie zauważać tego co jest?w sumie zrobili nas na szaro....dach wzmocnie ale wiedza, że są odstępstwa i można to uznać za samowolę mnie wykończy

dla was to proste, mną kierują emocje, ten dom to oszczędności naszego życia.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Ewik1 daj sobie na luz ...

 

Czy wiesz już jaką kasę dostaniesz z OC Kierownika Budowy ?

 

Osobiście dla swojego dobrego "samopoczucia" wynająłbym konstruktora który pomoże znaleźć sposób na tani i nie wymagający demolki (albo minimlaną) usztywnić i wzmocnić dach.

 

I tyle ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że urzędy Cię nie zabiją - to OK.

 

tylko nadzór poprostu cię z domu wywali. i tyle. nic innego nie zrobi. zrobi jesień średniowiecza KB i geodecie i sprawa się będzie pewnie po sądach ciągła ho ho

 

i zobaczysz, że nie skończy się tylko wzmocnieniem więźby, projektami zastępczymi czy przywróceniem tarasu do stanu faktycznego.

zaraz się okaże, że dom stoi 30 cm dalej niż miał być, kubatura jest zamiast 600m3 630m3 a wysokość kalenicy nie 8,37 m tylko 8,653423m

 

tak będzie. żeby cię ochłodzić, zadam Ci pracę domową.

 

weź miarkę, męża i projekt. zmierz odległości od granicy i zobacz jak się to ma w stosunku do projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc ? Ty domu nie budowałaś , to nie TY zatrudniałaś KB.

Odpowiedzialny w 100% jest KB , bo to on ma pilnować budowy i projektu aby budowa była zgodna z projektem i on za to odpowiada ...

On odbiera prace i kontroluje ...

 

Ne ma tu żadnej Twojej winy i wątpie aby kiedykolwiek urząd do Ciebie miał pretensje ...

 

TY się na tym nie musisz znać , kupiłaś gotowy dom od kogoś ...

Byłaś pewna że dom jest legalnie i zgodnie ze sztuką zbudowany , bo takie podpisy składa KB ...

 

Osobiście wynająłbym jakiegoś łebskiego konstruktora który wyliczy i zaproponuje sposoby naprawy (wzmocnienia) dachu ...

 

I tyle . Tak aby mieć pewność ...

 

Jak dom był projektowany pod dachówkę to jego więźba była duuuużo duuuużo mocniejsza. Pod blachę można dać sporo słabszą więźbę i zapewne to zrobiono , ale dla pewności zawsze można ją wzmocnić ..

 

Naprawdę szkoda nerwów ..

 

Wiele zmian podczas budowy jest nanoszonych , wszystko powinno być udokumentowane , ale zapewne pewna częśc mniej "ważnych" zmian jest pomijana. Tutaj poszedł KB na zbyt duże skróty ...

 

Z jednej strony tak, ale z drugiej teraz jak ruszy sprawe to biegly bez problemu stwierdzi ze zmiany byly dawniej jak dwa lata temu, czyli ze tsk kupila. A jak za 15 lat trzeba bedzie ruszyc sprawe to wtedy jiz nie bedzie to takie oczywiste. Kierbud , sprzedajacy i geodeta powiedza ze sama sobie porobila zmiany, czesc i czapka i bedzie po temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś dostałam pismo, że firma potrzebuje jeszcze 14 dni na oszacowanie sumy szkody, ponieważ nie dostali jeszcze ,, niezbędnej dokumentacji od ubezpieczonego,, odszkodowanie nastąpi w ciągu 14 dni od wyjaśnienia wszelkich okoliczności koniecznych do uatalenia odpowiedzialności ERGO Hestia za szkodę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ewiku mój kochany,

zadanie odrobione

 

35 cm ( pomyliłem się 5 cm ) i masz mega problem, bo tolerka jest do 10 cm

 

już masz na dzień dobry mega problem. takich problemów masz 10x tyle.

legalizacja takich 35 cm to pewnie jakieś 50 tys zł :)

 

 

teraz idź zmierz wysokość kalenicy, zobaczymy ile sie pomyliłem :) co do ocieplenia, to nie mów mi ile zdejmiesz, bo ocieplenie WCHODZI w wymiary domu i ma być.

 

i teraz przeczytaj mojego dzisiejszego posta, którego napisałem na początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz mieszkać do końca życia, to nie wyjdzie.

 

jak będziesz chciała sprzedać, módl się, aby kupujący byli niekumaci i również grzecznie zamieszkają i będą żyć

 

tak jak ci mowie, nikt nie przyjdzie z nadzoru z rózgą i będą cię bić. poprostu, dadzą 2 miesiące na doprowadzenie domu do stanu zgodnego z projektem albo wstrzymanie użytkowania

 

przyjdą z miarkami, laserami, kaskami, panami, sprzętami i będziesz miała niemiłe wspomnienia

 

przykro mi, że tak wyszło, ale taki mamy kraj :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...