Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ad vocem....róbcie kominki w domu


ProStaś

Recommended Posts

Doskonale o tym wiem.

 

Temat założyłem bezpośrednio po przeczytanie jednego z dzienników budowy - mniejsza o to, którego - kolejna realizacja kominka. Odpalenie, czarne szyby, nic nie widać. Słaby wkład, przypadkowo wrzucone drewno, wędzenie nie palenie.

 

Ale jest radość z kominka.

 

Chciałem pokazać, że przy nawet kiepskiej obudowie z wełny (taką mam), niskim kominie, słabawym ciągu, można fajnie palić. I cieszyć się NAPRAWDĘ z kominka. I używać go, choćby sporadycznie, ale używać. Bo po kiego grzyba go robić i nie używać? Jako wystrój wnętrza? Trochę drogawa ta zabawka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas na maxa.

 

Gdyby chcieć palić na stałe to dokładając kolejne porcje paliwa (w powyższym przykładzie zamiast tej dużej szczapy kolejny pełny załadunek) można - po solidnym rozpaleniu - skręcić trochę dopływ powietrza. Powiedzmy o 1/3, proces spalania by się nie zaburzył nadmiernie, a stałopalność byłaby większa.

 

Tyle tylko, że u mnie już po takim paleniu w połowie domu temp. sięga 26*C, więc.....:no:

 

Witam.

 

Tak to każdy potrafi. Osiągasz w tak krótkim czasie taką temp.(26stC) to powiedz jak szybko ci się wychładza do np. 22 stC no chyba ,że ten myk stosujesz po to, bo na podtrzymaniu masz inne źródło pozyskiwania energii.Nie możesz grzać ZCWU i CO ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas to ok. 18 h, przy -2C na dworzu. Tak to jest tylko uzupełnienie innego systemu grzewczego i tak kominek traktuję.

 

Witam.

 

Czegoś nie rozumiem.Palisz 18 h non stop na maksa czyli przy -2 stC po osiągnięciu temp 26 stC przestajesz i inny system grzewczy przejmuje ze sterownika itp.podtrzymywanie pierwotnego stanu.Jeśli się gdzieś rozmywam to powiedz gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewam czymś innym. Od czasu do czasu palę w kominku. Wyłączam wówczas "główne" ogrzewanie w strefie dziennej domu.

Załączam je ponownie, jak temp. spada poniżej założonego poziomu.

 

Witam.

 

Jakiś taki tajemniczy jesteś.Jakoś tak bez automatyki ale to twój świat nic mi do niego.Zagadnąłem przez ciekawość.Tyle.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...