Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jeden kanał a dwie kratki


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Zauważyłem, że mam podłączone dwie kratki do jednego kanału wentylacyjnego. Jest to świeżo wybudowany budynek. Pomieszczenia w jakich się znajdują kratki znajdują się na półpoziomach. Pomieszczenia te to kuchnia i łazienka. Przypadkowo, gdy włączyłem wentylator mechaniczny w łazience zaczęło dmuchać z drugiego otworu wentylacyjnego (kratka grawitacyjna) tj. kuchnia w żonę...

Pytanie czy to jest zgodne z prawem budowlanym i czy w ogóle jest takie? Co z tym fantem ewentualnie można zrobić? Jeszcze dla developer nie podpisałem protokołu odbioru budowlanego więc chyba nie wszystko stracone?

 

Szperając po sieci znalazłem, że może być taka sytuacja jeśli pomieszczenia są co drugą kondygnację. Z kolei w innym miejscu, że może być tylko jeden kanał to jednego pomieszczenia. Jak powinno być naprawdę? Jak dyktuje prawo budowlane? Te wypowiedzi nie miały żadnego odniesienia do prawa budowlanego lub normy, a wiadomo w sieci można wszystko napisać.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam.

Nie powinniśmy montować wentylatora na jednej kratce wentylacyjnej bo tym sposobem najczęściej odwracamy ciąg w innych kominach wentylacyjnych.

Im mocniejszy wentylator tym mocniej będzie wiało z drugiej kratki na drugim kominie.

Przy otwartych oknach nie będzie tego zjawiska, lub będzie mniejsze ponieważ większym otworem powietrze będzie miało łatwiej wpaść do mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...