Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mój jest ten kawałek podłogi - czyli spełniamy marzenia


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 922
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie siadłem na laurach ale jakoś wolniej to wszytko idzie. Wczoraj miałem trochę zajęć odbiegających od około wykończeniowych ale coś i w tym temacie się zadziało. Ponieważ mamy już podpisaną umowę z dostawcą TV trzeba było zakupić antenę. Talerz jest, żona kupiła nowy konwerter wieć trzeba się wziąć za to. Ale zaraz drabina jest za krótka! Coś się wymyśliło.

 

uc?export=view&id=1FSpO_i1FbeYX4M40MmjW2yHANLttF0kk

 

Niestety po kilkunastu minutach kręcenia anteną na tej drabinie nie udało nam się uzyskać sygnału.:bash::bash: Postanowiłem oddać to zajęcie w ręce fachowca.

 

Gdy byłem w pracy dojechała paczka z nowymi sterownikami do ledów w kuchni więc po powrocie do domu zabrałem się za ich lutowanie. Tym razem wszytko działa tak jak być powinno. Niestety przez wrodzoną niezdarność podczas lutowania drugiego z nich uszkodziłem go i muszę zamówić nowy:(

W miedzy czasie przyjechał technik omówić możliwości podłączenia do internetu. Kilka kwestii do przemyślenia pozostało. Niedługo po nim pojawił się specjalista od kalibracji anten. Po chwili manipulacji anteną stwierdził, że wadliwy może być konwerter (kupiony dzień wcześniej :jawdrop: ). Po jego wymianie ustawienie anteny zajęło chwilę. Żeby było widać że coś jednak dziś zrobiłem z pomocą szwagierki powiesiliśmy karnisz w sypialni.

 

uc?export=view&id=13b_VOkITwRKZskGIdnMJKa7AZb4l5NIp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest się czym chwalić ale jak dziennik to dziennik :p

 

Zamontowałem dwie pierwsze listwy progowe. W łazience na parterze i w pralni.

 

uc?export=view&id=1jiUAp8LS3y4sera8tR05qCQFK_DEKVC5

 

Uporządkowałem okablowanie pod przyszły projektor

 

uc?export=view&id=15-21Smd_W0PlrXzOxMsrvByMYen1rJnw

 

Wkleiłem też specjalną folię w oknie pralni.

 

uc?export=view&id=1JQEz_ssPcWKLyyIjoEOYrr8fADEPewn5

 

Do tego trochę pierdół które trzeba było poprawić, porządków i innych.

Niestety okazało się, że nasze ramie od anteny jest trochę za krótkie i lekko haczymy podbitkę przez co kanały na polaryzacji poziomej potrafią się przycinać:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trochę wstyd pisać o tej ilości rzeczy, które zrobiłem. W sporej części blokuje mnie oczekiwanie na materiał. Ale co dziś zrobiłem?

 

Rano zabrałem się za malowanie tarasu. Niestety pogoda zmusiła mnie do pozostawienia opaski na inny termin.

 

uc?export=view&id=1NJjfEt_BX-5eHMIny1WkHIZYfaQlvJ1O

 

Po pracy przykręciłem dwie listwy na świetlicy. Ostatniej nie robiłem ponieważ chce najpierw zrobić listwy "progowe" przy schodach.

 

uc?export=view&id=1pMGOLj6YRi2gAGae-3XmPOxojNH5CMWL

Edytowane przez ufbufkruf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu dojechały listwy. Przed ich montażem konieczne było poprawienie przerw dylatacyjnych przy ścianie. Przy montażu zostawiliśmy niewielkie tak żeby możliwa była korekta w przypadku nie zgrania się paneli pomiędzy pomieszczeniami. w ruch poszła miara ołówek i narzędzie wielofunkcyjne. Zajęcie wymaga skupienia więc trochę czasu zajmuje.

 

uc?export=view&id=1L1uaHg3Pq-W7yP8vE92gL4-Ji8zkpXlJ

 

Przed wieczorem udało mi się zamontować kilka pierwszych listew.

 

uc?export=view&id=117oLoZYAkp_kmPEgdK6acrkDxA5XNj3t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że mało się dzieje ale postanowiłem sobie, że będę prowadził ten dziennik do momentu zakończenia wszystkich elementów, które sobie założyłem, że zrobię jako "budowlane". Wiecie o co chodzi:lol2:

 

Dziś przed pracą ogarnąłem listwy w kolejnej części salonu oraz gabinecie.

 

uc?export=view&id=1z8ZgLMThiGFiL4ellpb2hXcNuzpVPbEF

 

W miedzy czasie podjechałem do znajomego dociąć płytkę do odpływu liniowego łazieneczki na parterze. Zauważyłem też, że małżonka wydrukowała humorystyczne grafiki do ramek w pralni.

 

uc?export=view&id=1raR1FS_q8hWDLoxcG2BcJgkYnbpw-_np

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne "dni" prac drobnych za nami. Zabrałem się za lakierowanie słupków na poręcz schodów. Po malowaniu ich podkładem w pozycji poziomej, leżąc postanowiłem zmajstrować stojak do malowania pionowego.

 

uc?export=view&id=1v6N-H_75d0xizhFfTotdddpdRsfWZlkV

 

Po miedzy nakładaniem podkładu, a malowaniem lakierem zająłem się docinaniem i wklejaniem listew progowych.

 

uc?export=view&id=1zkohvjtOYxgmPoREMEq-EBIjrcWpe-8J

 

Spełniłem też kilka pomniejszych próśb żony. Krzyż, szafka na klucze i kalendarz znalazły już swoje miejsce. Dorobiłem też uchwyt na łyżkę do butów.

 

uc?export=view&id=1N_D4SawpnHubiyYJ_DOj_UZxmTs4E4mg

 

Gdy lakier na słupkach już przysychał zająłem się montażem listem. Hol, spiżarka i kuchnia ogarnięte.

 

uc?export=view&id=11FYY4U4vCBExcMSlhzw6vrOZuhR7Vb-R

 

Zamontowałem do ściany mocowania wanny. Pozostało nałożyć sylikon. Za poradą znajomego hydraulika odczekałem kilka dni i dokręciłem śrubunki od muszli. Co prawda on mówił od dwóch dniach ale jakoś mi się zeszło. Wspominał że pianka potrafi się delikatnie odgnieść i warto to po tych dwóch dnia dokręcić i dopiero wycinać nadmiar.

 

Dziś rano zabrałem się za nałożenie drugiej warstwy lakieru na słupkach. Gdy ten wysychał ja zakończyłem montaż listew w salonie. Pozostały dwa przejścia pomiędzy pomieszczeniami ale tu muszę pokombinować. Dojechały też dwa krzesła do kuchni. Tu z montażem pomogła szwagierka.

Edytowane przez ufbufkruf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witajcie po dłuugiej przerwie w pisaniu. Nie nie była ona spowodowana lenistwem po przeprowadzce :no: Co prawda postępów nie ma zbyt dużo ale o powodzie będzie w trakcie ;)

 

[28-29.06.2019]

Jedyne co udało mi się ogarnąć w tych dniach to sylikon biały przy obróbce schodów.

 

[01.07.2019]

Dziś pomagał mi tato. Wzięliśmy się za montaż drzwi do prysznica na parterze. Chwilę czasu nam to zajęło ale chyba się udało. Pozostało położyć sylikon. Tato pomalował resztę tarasu i po docięciu listewek potraktował je białą farbą. Ja w tym czasie zacząłem zabawę z konfiguracją czujników ruchu przy schodach.

 

uc?export=view&id=1k1mCD3ssrcbLjVb9jxa61q9YghabmPXO

 

uc?export=view&id=1MO4ycbfWdHpBhLmYNnFjNUbQLHnS2vCx

 

[04.07.2019]

Dziś z pomocą taty zajęliśmy się pierwszym podejściem do stworzenia barierki na schodach. Pierwszym problemem było ustawienie słupków tak żeby jednocześnie zakryły kabelki do czujnika i były optymalnie odsunięte od krawędzi.

 

uc?export=view&id=1JZGmPuPO7-dORjvA2THRGJIjhoxLG7TV

 

uc?export=view&id=11JmqBpF9lbNbDO4Q0UWY25gPHxCKDHeP

 

uc?export=view&id=14MiPFOApYz4wXCDrWafGDxHDwkWgBkjI

 

uc?export=view&id=1k_2bSkliQznR8KWyEmEagYXnKNjzOV2G

 

uc?export=view&id=1BnyW2hriZYWHCgoKxmSB0rSshZZZrQIS

 

 

Gdzieś w miedzy czasie montowałem listwy przypodłogowe. Pozostał mi mały kawałek w przedpokoju na poddaszu.

 

uc?export=view&id=1kx7AbKcHMuZZDXP5yfjb-gRboUsSWnsy

 

uc?export=view&id=1J8iUwe7zYv4lE5sKKt87-UaN9F4XmdF9

 

uc?export=view&id=1lJxs62UCiLjBa2FG14QlyKtRfyL3Hz4-

 

Również świetlica pod tym względem jest zakończona.

 

uc?export=view&id=1oEaF8hTpuP76k9jKx6zVCv6VjWt0YRkd

 

[12.07.2019]

 

Trochę porządków w garażu i rozłożenie pelletu w miejsce docelowe, a żeby i budowlanie było to zamontowałem oświetlenie w garderobie.

 

uc?export=view&id=1hENW4Zn_jkif9VmU40yLLjbY3hBj_EJH

 

Przez kolejny fragment ciężko pisać daty. W poszczególne dni niewiele się działo.

 

Powiesiłem wieszak na wyprasowane koszulę w pralni.

 

uc?export=view&id=1VZQiu5ipeddACHONv4eLlyqus_XqK2zo

 

Niestety powstało kilka dziur w stopniach schodów.

 

uc?export=view&id=1R7sXpECjaAWQMzqzEzxNr6gE6z3zjHex

 

Dobrze dobrana szpachla do drewna, papier ścierny i lakier i udało się ogarnąć temat. W miedzy czasie bok schodów został przytarty i pomalowany. Po rysach nie ma śladu.

 

[23.07.2019]

Rozpoczęło się podejście do barierki schodów. Udało się dziś ustawić słupki i poręcz na dolnym biegu. Pierwszy czujnik działa ukryłem go w podstawie pierwszego słupka.

 

uc?export=view&id=1q1dROGwQBhANiYPsj3GEuVvM2g014ArF

 

uc?export=view&id=1YLA0a652RwCsxhMsgZPWaMVRIZfl-iN4

 

uc?export=view&id=13-APzYRFqV4p3Oi6UOU1xMhZADBEBG0r

 

uc?export=view&id=1MRjcTljV3MOTF-X55b6sXQowT6Yq31Xj

 

[24.07.2019]

Jak to będzie działać? Sprawdźmy. Pierwsze podejście do metalowych rurek wypełniających barierkę.

 

uc?export=view&id=1PBKceQIGpSBoD6pmov9FMbD9j5PQCpq6

 

uc?export=view&id=15daOe2bXvAZ0c10mngK3kGCBbu8nNzk_

 

[25.07.2019]

Dziś przybyło nam mieszkańca! Po blisko miesięcznej walce jego mamy i zastępu lekarzy na świat przyszedł nasz synek. Ważył 1250 g i mierzył 41 cm.

 

[25-30.07.2019]

Gdy ja byłem w Warszawie przy żonie i synu taty zajęli się kończeniem i poprawą barierki. W wolnej chwili rozpoczęli porządkowanie frontu podwórka.

 

uc?export=view&id=1ax4uqOvp_Hg9A4DozGyQn7UxJAmECudN

 

uc?export=view&id=1OO6A7Va8iDWx1q2GWkA_tBuXSwOdSfTm

 

uc?export=view&id=1ft0MMt10kPZKNwcGuNnJ7hTHfmOJsvfj

 

[1-20.08.2019]

Każdą chwilę wolną spędzam na trasie Siedlce-Warszawa i na placu boju niewiele się dzieje. Powalczyliśmy chwile z barierką schodów. Dostała kilka wzmocnień, a miejsca po wkrętach zostały zamaskowane korkami i szpachlą.

 

uc?export=view&id=1dIo_G1yZ7JylD7AN4891Llk7AY86qGDQ

 

uc?export=view&id=1wfPtE_5deNfRKf_3hSt20Mn3OdMIvoFl

 

uc?export=view&id=13Kx1bljGij1GTjJjRoDCI618lSfx5cAi

 

uc?export=view&id=1X2fD3mhKHQXoARoDWFaVFsIA5vM72cKw

 

Zaimpregnowałem podłogi z grasu na parterze (pozostała jeszcze kotłownia). Teść wkleił mi płyte 6mm pod lustro w łazieneczce. Powstał też zarys tymczasowych schodów do domu. Położyłem sylikon na drzwiach pod prysznicem i przy ościeżnicy w łazieneczce.

 

uc?export=view&id=1oUUTXEQcelzmU395wVNtsXkMTAWwDWC0

 

To taki telegraficzny skrót.

Edytowane przez ufbufkruf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...