Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mój jest ten kawałek podłogi - czyli spełniamy marzenia


Recommended Posts

Robota powoli idzie do przodu. Zaczęliśmy szalować wieniec.

 

[ATTACH=CONFIG]393353[/ATTACH]

 

Tym razem w celu uniknięcia problemu z wyjęciem szpilek nawiercam szalunek poprzez pustak. Dość czasochłonne jest docinanie styropianu na docieplenie wieńca.

 

[ATTACH=CONFIG]393354[/ATTACH]

 

Udało nam się dziś obić blatami jedną, zewnętrzną stronę domu. Na jutro wzięty urlop, chciałbym w piątek zalać betonem wszytko.

ten styro jakoś mocujesz? chodzi mi później jak zdejmiesz szalunki żeby się to betonu dobrze trzymało np jakieś kołki plastikowe czy coś takiego, i teraz żeby np nie wypływał przy betonowaniu. Bo mam też teraz taki dylemat z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 922
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co do styropianu to na obecnie szalowanym wieńcu wygląda to tak:

 

IMAG2284.jpg

 

Tu wkładałem styro delikatnie na ścisk, tak żeby mi go wiatr nie porwał przed przykręceniem blatów. Beton zrobi swoje i dopchnie go do szalunku.

 

IMAG2287.jpg

 

Tak wygląda na ścianach już zrobionych:

 

IMAG2285.jpg

 

U mnie na to będzie szło jeszcze 15 grafitu przy ocieplaniu całości. W tym momencie nic nie wskazuje na to żebym musiał się martwić że ten styro nie dotrwa do ocieplanie właściwego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szalunek wygląda naprawdę solidnie.

Przyznam, że ciekawy pomysł z tym styro na wieńcach. Na pewno zminiejszy mostek termiczny jak powtaje w takich miejscach.

 

też to pochwalam, w sumie nie wiem czemu wszyscy tak nie robią. Gdybym nie miał tylu podciągów to pewnie też bym dał chociaż te 2cm styro w wieńcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za pochwałę, miło ją usłyszeć zwłaszcza od tak znamienitych użytkowników tej części forum:)

Zakończyliśmy dziś szalowanie wieńca, został on wzmocniony rozpórkami od góry tak aby wieniec miał równo 24cm

 

IMAG2292.jpg

 

Dodatkowo domurowałem startery dla ścian działowych, które będą w bezpośrednim sąsiedztwie belek ściany kolankowej.

 

IMAG2296.jpg

 

W pustakach wydrążyłem bruzdy i obsadziłem w nich (betonem) kotwy stalowe, które jak widać wchodzą w belkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieniec zalany. W jednym miejscu nieco popuścił szalunek (około 5mm), była tam za słaba szponka spinające deski.

 

jak od wewnątrz domu to bym w ogóle się tym nie przejmował, a jak od zewnątrz to albo możesz bawić się w szlifowanie albo po prostu zetrzesz w tym miejscu troche styropian przed przyklejeniem ;)

BTW 5mm to żadna odchyłka :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tato z bratem dziś rozszalowali wieniec.

 

IMAG2318.jpg

 

Od zewnątrz jest bajka.

 

IMAG2315.jpg

 

Niestety w środku tak jak mówiłem w jednym miejscu szalunek puścił

 

IMAG2322.jpg

 

a w kilku wyszły nierówności desek

 

IMAG2317.jpg

 

Z rzeczy w których popełniłem babola to zapomniałem przy rozmierzaniu kotew pod murłatę uwzględnić lukarny i będę musiał wyciąć dwie kotwy i wstawić je w innym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeskanuje z projektu jutro ale mam tam tylko mocno ogólny zarys elewacji.

Ponieważ już za tydzień wchodzi dekarz musimy zabrać się za impregnacje drewna. Tylko ta pogoda, ciągle pada. Trzeba improwizować.

 

IMAG2333.jpg

 

Przedłużyliśmy garaż tak żeby zmieścił się w nim najdłuższy element i nadal był osłonięty od deszczu.

 

IMAG2337.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś akcja impregnacja.

Podczas mojego pobytu w pracy to żona organizowała prace na budowie. Ponieważ pogoda była niepewna zorganizowali miejsce do malowania w garażu.

 

IMAG2339.jpg

 

Po moim powrocie z pracy pogoda poprawiła się na tyle, że warto było pomyśleć o przeniesieniu się na zewnątrz aby drewno szybciej schło.

 

IMAG2346.jpg

 

Watro dodać, że wszystkie elementy są heblowane.

 

IMAG2343.jpg

 

IMAG2357.jpg IMAG2358.jpg

 

Zmniejszyło to w sposób znaczący zużycie impregnatu. Każdy element jest malowany dwa razy nie żałując materiału tak aby nasiąknął jak najmocniej.

 

Proces impregnacji przebiegał niczym w fabryce.

Stanowisko pierwsze – heblowanie

Stanowisko drugie – malowanie pierwszej warstwy

Stanowisko trzecie – malowanie po raz drugi

Stanowisko czwarte – dosychanie

Stanowisko piąte (garaż) – składowanie pod zadaszeniem

Udało się dziś pomalować połowę drewna konstrukcyjnego. Dojechała też dostawa nadproży i kilku pomniejszych elementów ze składu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień impregnacji.

Dziś mam wolne w pracy, wstałem w miarę wcześnie i zająłem się pracami które nie generują zbyt dużo hałasu. Docięciem bloczków na lukarnę. Wykorzystałem bloczki odpadowe. Zamontowałem też kotwy do murłaty z wykorzystaniem kotwy chemicznej.Pierwszy raz działałem z tym rodzajem materiału, zaskoczył mnie pozytywnie. Trzyma bardzo mocno.

 

IMAG2371.jpg

 

Heblowanie i impregnacja przebiegała jak w dniu wczorajszym. Ciekawie zaczęło się robić gdy doszliśmy to murłat.

 

IMAG2364.jpg

 

Doszliśmy do wniosku że nie będziemy tego wyciągać i heblujemy i malujemy na miejscu. Całość zajęła trzy godziny.

 

IMAG2365.jpg

 

Materiał dla cieśli z grubsza przygotowany. Pozostało trochę grubszych desek i dwie krokwie które zapodziały się we wcześniejszym rozrachunku na placu budowy i dostrzegliśmy je dopiero na koniec dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ na budowie mały przestój (czekamy na cieśle a materiał ma już z grubsza przygotowany) Pomagamy w ocieplaniu małego domku u cioci :)

 

IMAG2376.jpg

 

Niestety grubość styropianu jest mocno ograniczona dlatego zapadła decyzja o zastosowaniu styro o lepszej izolacyjności.

 

Weekend mam pracujący ale żona z pomocą rodziny i naszej druhenki pomalowała resztę drewna dla cieśli.

 

image-0-02-05-b9206ec971b953a62813062da6101b11df2782a20a94d15bc3299b40f512c790-V.jpg

 

Brat w tak zwanym miedzy czasie pomiędzy klejeniem styropianu podmurował kawałek lukarny, a po moim przyjeździe z pracy z dodatkową pomocą teścia i taty położyliśmy nadproże.

 

IMAG2378.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było na budowie coś się działo chodź po raz pierwszy nie moim udziałem. Swoją robotę zaczęła ekipa od dachu. Właściwie to zajęło im to dwa dni.

 

IMAG2390.jpg

 

Pierwsza murłata na górze. Przed rozpoczęciem robót umówiłem się z szefem firmy, że będą malować impregnatem wszystkie zacięcia. Przypomniałem o tym kilkanaście razy w dniu rozpoczęciu prac i poszedłem do pracy zostawiając im całe wiadro impregnatu. Niestety podczas mojej nieobecności chłopaki nie wywiązują się z ustaleń.

 

IMAG2397.jpg

 

Prawie wszystkie krokwie nad domem zostały umieszczone. Okazało się również, że wieniec na garażu jest za wysoki i będzie trzeba kombinować z murłatą. Wysokość tą określał szef firmy która wykonuje dach... Po konsultacji z kierownikiem budowy wymyślili rozwiązanie - murłata zostanie cofnięta co pozwoli na wyprowadzenie odpowiednie konta zgrywającego mój dach i sąsiada.

 

W dniu dzisiejszym po południu dostałem informację, że konstrukcja dachu jest gotowa.

 

IMAG2420.jpg

 

Na razie podparta roboczo kantówkami ale stoi całkiem stabilnie.

 

IMAG2414.jpg

 

Widok przyszłego strychu, wydaje mi się, że wcale nie będzie taki mały.

 

image-0-02-04-5ca3335ac484a92c685510ede639798cc6a839ffda0ddfea251fa28a4a74d4d3-V.jpg

 

A my kończymy ocieplanie domku cioci. Dziś wymieniliśmy okno w szczycie jutro podgonimy z ociepleniem i zatopimy siatkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...