Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mój jest ten kawałek podłogi - czyli spełniamy marzenia


Recommended Posts

Po wycince przyszedł czas na przetarcie wszystkiego w tartaku...

IMAG1217.jpg

IMAG1223.jpg

Kilka takich paczuszek też się nazbierało. Będzie czym palić w zimę przy zabawie z instalacjami.

IMAG1224.jpg

Drewno przetarte trawiło już na naszą działkę.

IMAG1256.jpg

Teraz czas na okorowanie i ułożenie wszystkiego w odpowiedni sposób, tylko pogoda nie rozpieszcza - w lesie mniej wiało i temperatura tak nie przeszkadzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 922
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tydzień minął pod znakiem korowania i układania stosu drewna. Dobrze mieć dzień wolny w tygodniu. W 4 osoby robota ruszyła do przody dość mocno. Pozostało jeszcze trochę desek i zamalować końce jak się zrobi cieplej. I byłbym zapomniał wstawiam zdjęcie pierwszego "budynku", który powstał na naszej działce :rotfl:

IMAG1287.jpg

IMAG1288.jpg

IMAG1289.jpg

IMAG1291.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli.

Na obrazku poniżej zobrazowałem w jaki sposób ułożyłem drewno (pominąłem podesty). Na samym dole leża najgrubsze elementy (16x16) w pionie są przełożone przekładkami 2,5cm grubości i spięte co 2-2,5m szeroka taśmą i spięte cyklopem. na tym leżą krokwie.jętki i inne elementy o wymiarze 18x7 cm. W jednym rzędzie jest 11 elementów, dwa takie rzędy spinałem taśmami tak jak warstwę poniżej. wszystkie warstwy spiąłem ze sobą do kupy (tak pomyślałem że tą górną warstwę lepiej dociśnie). Po prawej stronie widać oddzielną kupkę elementów 18x7, te są krótsze od pozostałych ale spinane na tej samej zasadzie. Przy deskach stosuję tylko przekładki poziome ponieważ mają one różne szerokości.

 

pogladowy.jpg

 

Mógłbyś rozjaśnić co zrobiłem źle?

 

P.S.

Dzięki za rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie proszę, czy i jak to zabezpieczyć przed deszczem (tzn pewnie jakaś plandeka, ale czy położona na drewno czy jakieś specjalne odległości od drewna mają być itp) Ogólnie to zaciekawił mnie temat kupna drewna na dach dużo prędzej (dopiero PnB dostałem) - szukam mentora i specjalisty który by coś doradził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ja też dopiero co pozwolenie dostałem ale ponoć drewno cięte zimą jest lepsze więc w zimę ciąłem.

Gdzieś w internecie znalazłem taką rade:

Suszyć na powietrzu ,pod zadaszeniem lub przykryciem, koniecznie osłonić przed ostrym działaniem słońca.Końce pomalować białą farbą w celu zabezpieczenia przed pękaniem.

 

Ja planuje zrobić coś podobnego:

vxv.jpg

Tylko zamiast foli ciemnej dam plandeki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Aiki miałeś rację z tym ułożeniem przekładek. W dwóch miejscach przesunęły mi się dosłownie o 2 cm (grubość przekładki) i już te deski są wykręcone. Ale mam nadzieję, że po moczeniu drewna w impregnacie uda mi się to naprostować.

 

Co się dzieje na placu budowy?

 

Zakończyliśmy układanie drewna, dowieźliśmy stempli, zwieźliśmy część opołów. Wszytko ułożone.

Zapadła też decyzją, że jeżeli coś się z pogodą nie stanie i nie zaleje nas w sobotę wjeżdża koparka ściąga humus, a po niej geodeta wyznacza w dole osie ław.

Skoro wszytko wskazuję na to, że będziemy zaczynać wzięliśmy się za przygotowanie zbrojenia.

IMAG1414.jpg

 

IMAG1415.jpg

WMpoddasze.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz poważniej myślę o wentylacji mechanicznej. Próbuje to wycenić Moglibyście podpowiedzieć czy o czymś nie zapomniałem w szacowaniu kosztów takiego rozwiązania:

WMpoddasze.jpg

WMparter.jpg

 

Wyliczyłem że będę potrzebował:

2 x wentylator

2 x czerpnia/wyrzutnia (chyba, że zrobię GWC)

1 x filtr powietrza

rura ocieplona fi 160/150 (na struchu) 2 x 10 m

rura fi 160 (do puszek rozdzielczych) 10m

rura greenflex fi 75 mm

1x skrzynka rozdzelcza 125/3x75

1x skrzynka rozdzelcza 125/2x75

11x skrzynka rozdzelcza 125/1x75

4x skrzynka rozdzelcza 160/6x75

8x zaślepka fi75

13x anomostaty fi125

taśma uszczelniająca

 

Nie chodzi mi o ilości ale o elementy. Czy czegoś nie policzyłem?

 

Jak narazie nie myślę o reku, chyba, że zrobie sam? Daniellos_ gdzie kupowałeś wymiennik? Na alledrogo jest drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad garażem i kotłownią jeszcze doczytuje jak to się robi. Z jednej strony nie powinno się mieszać rodzajów wentylacji, z drugiej w kotłowni (i jak piszesz w garażu) chyba powinna być grawitacja. W tym poście bardziej chodzi o to żeby bardziej doświadczeni koledzy/koleżanki podpowiedzieli czy nie zapomniałem policzyć jakiegoś elementu który jest niezbędny do działania WM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz poważniej myślę o wentylacji mechanicznej. Próbuje to wycenić Moglibyście podpowiedzieć czy o czymś nie zapomniałem w szacowaniu kosztów takiego rozwiązania:

[ATTACH=CONFIG]383340[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]383341[/ATTACH]

 

Wyliczyłem że będę potrzebował:

2 x wentylator

2 x czerpnia/wyrzutnia (chyba, że zrobię GWC)

1 x filtr powietrza

rura ocieplona fi 160/150 (na struchu) 2 x 10 m

rura fi 160 (do puszek rozdzielczych) 10m

rura greenflex fi 75 mm

1x skrzynka rozdzelcza 125/3x75

1x skrzynka rozdzelcza 125/2x75

11x skrzynka rozdzelcza 125/1x75

4x skrzynka rozdzelcza 160/6x75

8x zaślepka fi75

13x anomostaty fi125

taśma uszczelniająca

 

Nie chodzi mi o ilości ale o elementy. Czy czegoś nie policzyłem?

 

Jak narazie nie myślę o reku, chyba, że zrobie sam? Daniellos_ gdzie kupowałeś wymiennik? Na alledrogo jest drogo.

 

Ja nadal rozważam zrobienie 2 filtrów. Drugi miałby czyścić powietrze wyciągane przed wymiennikiem. To z powodu, że mój rekuperator ma byc nie rozbierany. Choć z drugiej strony to zalecane mycie/płukanie wymiennika mógłbym spokojnie wykonac nawet nie wyjmująć go z obudowy - w końcu jest z materiałó wodoodpowrnych i nie ma w śrdoku żadnej elektroniki.

Nawet jak zrobisz GWC to będzie potrzebował kominek. Jesli będzie kupny to pewnie nawet droższy niż czerpnia ścienna.

Wymiennik kupiłem w Klingenburg'u w Mielcu. Dla mojego niedużego domu kupiłem GS-K 25/300 za 550 + 15 wysyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę zgodnie z planem na działce zawitała koparka.

IMAG1428.jpg

Niestety pomimo zapewnień szefa firmy, że te gabaryty będą wystarczające po ponad 5 godzinach odpuściliśmy i umówiliśmy się na poniedziałek ze sprzętem większego kalibru. Ale dzień nie był stracony bo podjechał geodeta i wytyczył dokładnie działkę dzięki czemu mogliśmy wziąć się za wyznaczanie ogrodzenia tymczasowego.

IMAG1430.jpg

W poniedziałek na działce zawitał ciężki sprzęt i robota ruszyła mocno do przodu

IMAG1436.jpg

Chłopaki zaczęli o 6.30, a o 9 dół był już gotowy, a że nie jest mały zrobiliśmy do niego schody

IMAG1454.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem dziś część fundamentu sąsiada, izolację pionową robił folią i powiem wam że jest w strasznym stanie...

Tzn porwana?

 

Ja kupiłem na alle folię 0.3 z atestem (to ważne), nie jakieś typ300 i jest na prawdę gruba i sztywna. W rękach się jej nie rozerwie i nawet brutalne przysypywanie ziemią jej nie straszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...