Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mój jest ten kawałek podłogi - czyli spełniamy marzenia


Recommended Posts

Jutro wchodzą tynkarze. Trochę tematów pozostało do zamknięcia przed ich wizytą. Gdy byłem w pracy teść powycinał piankę z okien i zasmarował ją silikonem.

 

IMAG3762.jpg

 

Wpadli też tynkarze przygotować sobie warsztat na jutro. Wapno się lasuję, towar sobie porozkładali, woda w beczkach.

 

IMAG3761.jpg

 

Panowie wpadli na świetny pomysł wycięcia "progu" z bloczka komórkowego przy drzwiach żeby im się lepiej taczką jeździło. Na szczęści zostali skutecznie od tego pomysłu odwiedzeni. Co prawda zarzekali się, że po robocie go wkleją. :eek:

 

Po powrocie z pracy żona pomogła przez chwilę tacie oklejać okna i zrobiła dokumentację zdjęciową okablowania, które ma zniknąć pod tynkiem. Na okna użyliśmy grubszej foli.

 

IMAG3765.jpg

 

IMAG3769.jpg

 

Ojcowie kończyli oklejać okna a ja wypełniłem szczeliny między stropem, a ścianami działowymi pianką. Postanowiłem też zabudować pion wentylacyjny tak aby możliwe było otynkowanie ściany za jednym zamachem. Chce dać tu siatkę już w tynk żeby uniknąć spękania na łączniu. Wymagało to poprowadzenia kanału od rozdzielacza oraz uporządkowania kabli. Postanowiłem je skręcić i zlutować dodatkowo. Jakoś nie ufam złączkom w miejscach do których później nie będę miał dostępu.

 

IMAG3773.jpg

 

Ciętą krawędź płyty zabezpieczyłem silikonem żeby nie chłonęły wilgoci z tynku. Płytę zaimpregnuje jutro rano środkiem ograniczającym chłonięcie wody. W miedzy czasie kilka pomniejszych temacików wpadało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 922
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzień zacząłem razem ze słońcem. W pierwszej kolejności zagruntowałem dobudówkę z karton-gipsu impregnatem zmniejszającym chłonność wody. W miedzy czasie było sporo kolejnych drobnostek, od kabla który trzeba było podkuć po te grubsze jak osadzenie puszki oświetlenia zewnętrznego na elewacji. Przed ósmą pojawili się tynkarze. Chłopaki ledwo wysiedli z samochodu, a już betoniarka zaczynała kręcić towar na obrzutkę. W trakcie gdy ekipa znosiła sprzęt od sąsiada ja zabierałem się za wspominane już kable.

 

IMAG3784.jpg

 

Ta puszka ma zginąć pod tynkiem. Chłopaki nie marnowali czasu i jechali z obrzutką.

 

IMAG3775.jpg

 

IMAG3781.jpg

 

Na kanale została położona siatka.

 

IMAG3780.jpg

 

IMAG3782.jpg

 

Trochę się chlapię. Chłopaki obrzucili salon, gabinet i hol oraz obsadzili kilka narożników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaślepek uznałem za zbędne. Chłopaki chowają kable już przy tynkowaniu. Robota posuwa się do przodu.

 

IMAG3790.jpg

 

IMAG3794.jpg

 

Ładnie widać różnice pomiędzy belką zalewaną betonem, a gotowymi nad oknami.

 

IMAG3797.jpg

 

Tato wykorzystał ładną pogodę i przygotował wiatkę na sezon wiosenno-letni.

 

IMAG3800.jpg

 

Ogarnąłem też okablowanie na zewnątrz budynku.

 

IMAG3813.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekielki do puszek kosztują między 19 a 29 groszy. Ja kupiłem 150 szt i kilkanaście zostało.

Pokaż proszę zdjęcie podłączenia komina? Obrzuta była tam już zrobiona i żadnej dylatacji nie widziałem. U mnie na początku narzucili tynku a potem go wyskrobywałem, wkładałem wełne a wokół ujścia komina dałem dwa razy okrąg z pianki by go na,koniec wydłubać. Będzie ok 1 cm szpary. Wydaje mi się, ze w innym przypadku coś może pęknąć a czuję, ze nie tynk tylko wkład ceramiczny podczas palenia. Mylę się?

 

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...