Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mój jest ten kawałek podłogi - czyli spełniamy marzenia


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 922
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziś postanowiłem zająć się pierwszym rozdzielaczem. Po wstępnych przymiarkach na sucho można było wziąć się do zgrzewania (no w między czasie jeszcze zdążyłem zaliczyć sklep)

 

IMAG3849.jpg

 

IMAG3854.jpg

 

IMAG3855.jpg

 

Rurki optymalnie chowamy w warstwie styropianu.

 

Podczas gdy ja z tatą walczyłem z rozdzielaczem wujek Jacek wysprzątał resztę domu po tynkarzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dodatkową pomocą żony udało nam się ułożyć pierwszą warstwę styropianu w salonie.

 

IMAG3856.jpg

 

IMAG3858.jpg

 

W holu pod folie poszła wykładzina.

 

IMAG3857.jpg

 

Salon wstępnie pokryty.

 

IMAG3867.jpg

 

IMAG3869.jpg

 

Jak widać pomagam sobie przykładając styropian deskami, a w ostateczności bloczkiem betonowym.

 

Posadzkarz zaklepany na 25 kwietnia.

Edytowane przez ufbufkruf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styropianu będą dwie warstwy (2x10) pierwsza jest mi potrzebna żeby zacząć układać hydraulikę na parterze.

Dziś kolejny dzień z tatem i wujkiem żony na budowie. Rozkładamy styropian dalej.

 

IMAG3879.jpg

 

IMAG3877.jpg

 

Do gry ponownie weszła wykładzina:wiggle:

 

IMAG3870.jpg

 

Na wykładzinę folia i styropian.

 

IMAG3880.jpg

 

Pozostało jeszcze obłożyć rury kanalizacyjne ale to po rozprowadzeniu wody żeby nie ograniczyć sobie manewrowości.

 

Dość dużo roboty dodają przewody na podłodze pod które trzeba wycinać rowki. W takich przypadkach kładę styropian na miejscu i na niego staje. Kabel odciska ślad który tato podcina.

Edytowane przez ufbufkruf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ułożeniu pierwszej części przedpokoju nadszedł czas na dolot powietrza do kotłowni.

 

IMAG3875.jpg

 

IMAG3882.jpg

 

Przepust ma iść pod warstwą ocieplenia tak żeby powietrze nim przepływające nie wychładzało korytarza. Pierwsza warstwa styropianu pochłania dość dużo czasu. W czasie gdy my wykuwaliśmy otwory na dolot powietrza Jacek zaczął przycinać piankę w salonie i kuchni.

Na koniec tego długiego dnia zaczęliśmy układać styropian w kotłowni. Ponownie dość dużo docinania. Jutro pierwsza warstwa zostanie zakończona i będzie można brać się za hydraulikę na parterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza warstwa zakończona.

Dziś na budowie byłem tylko przed pracą. Tacie udało się zamienić na zmiany i działaliśmy we dwóch. Dość dużo czasu zajęło nam obłożenie ostatniego fragmentu holu. Nagromadzenie przewodów i przepust spowodowały konieczność dość dużego docinania.

 

IMAG3885.jpg

 

IMAG3887.jpg

 

Styropian docinamy miej więcej na równo (przy większym pęku kabli ciężko wyciąć owal równo) i wypełniamy pod spodem pianką. Całość dociskamy tak żeby pianka nie wypchnęła za bardzo całości.

Chyba za bardzo przyzwyczailiśmy się przez te kilka dni do patrzenia na podłogę, bo podczas wiercenia w ścianie pod przepust na rury nie zauważyliśmy włącznika nad planowanym otworem. Jak możecie się domyślić wiązało się to z pionowym kablem idącym ku górze.

 

IMAG3888.jpg

 

Trzeba było odkuć skręcić, zlutować i zaizolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styropian sam w sobie się nie unosi. W tym miejscu idą przewody i dolot powietrza do kotłowni. Kupiłem ostatnio na aleedrogo tanią pianę do pistoletu, rzekomo niskoprężna ale rośnie jak głupia.

 

styro.jpg

 

Dociśnięte są miejsca gdzie jest piana pod spodem tak żeby nie wypchnęło styropianu. Nie mam cierpliwości żeby docinać go dokładnie pod kable więc pozostaje luz, który wypełniam pianą. Coś jak w wielkim uproszczeniu na rysunku. Po wyschnięciu piany wszytko jest demontowane i nic nie pręży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało nam się zabrać za hydraulikę. Pion ogrzewania podłogowego z poddasza oraz CWU zostało wprowadzone do kotłowni. Roboty nie dużo ale sporo czasu zajmuje przemyślenie trasy prowadzenia przewodów.

 

IMAG3895.jpg

 

IMAG3898.jpg

 

Przejścia przez ściany dodatkowo zabezpieczyłem otuliną, Dzięki zakończeniu roboty przy tych pionach mogliśmy w końcu zakończyć instalację na poddaszu. Jeszcze tylko odpływ liniowy i będzie można zakończyć układanie tam styropianu.

 

IMAG3896.jpg

 

IMAG3897.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego:

 

...pianka w płynie którą sugeruje "ekspert za 5000" przykleja się do rury i wtedy kompensacje szlak trafia...

 

Chodzi o rozszerzalność materiału i kompensacje naprężeń. Teraz pytanie co z mocowaniami uchwytami do ścian? Mam punktowo złapane na sztywno (ale przez otulinę). Zostawić? Zdjąć? Może poluzować?

 

Czyli dobrze, że dałem otulinę w przejściach przez ścianę, będę mógł dać tu piankę. Do styropianu zrobiłem sobie bruzdownicę z lutownicy;)

Edytowane przez ufbufkruf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianka powoduje, że PP robi się kruche. Nie wiem w jakim stopniu ale takie coś kiedyś wyczytałem. Niestety sam mam w kilku miejscach PP pianą owalone.

Być może szkodzi tylko do czasu aż nie stwardnieje i nie odparują te wszystkie świństwa i dla tych grubości ścianek to nic nie znaczy. Kompensacja to raczej do ciepłej wody i CO wysokotemp. z zimną nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...