Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mój jest ten kawałek podłogi - czyli spełniamy marzenia


Recommended Posts

[29.06.2018]

 

Nadal walczyliśmy z zabudową sufitu klatki schodowej. Ciąg dalszy montażu wyłazu na strych. Teść od razu wykonał stopień pośredni miedzy drabinka, a podłogą. Wypadał on na ścianie działowej więc konieczne było usunięcie części pustaków.

 

uc?export=view&id=17XaLuYZ-dMOz7MEzv5l07veMsT27Mmb5

 

Wstępnie pomocowałem też przewody od wentylacji do jętek tak żeby nie uderzać o nie głową. Zabezpieczyłem też zawleczki mocujące żeby zabezpieczyć je przed wysunięciem się.

 

uc?export=view&id=12cQjVbXJBmxmUKx2TOMivH-UjHC_xHUm

 

Wyłaz prawie gotowy. pozostało tylko przyciąć drabinkę.

 

uc?export=view&id=1SY8K7ZTF8QkCXDt0tv1iQDkARm71BecU

 

Mogliśmy pełnymi siłami zabrać się za sufit. Układanie 20 cm wełny w trzy osoby to bajka w porównaniu do walki pojedynczo.

 

uc?export=view&id=1-8iD2gPlNxU7iZ9g-uHrRC83IGiTEEd1

 

Nad klatką schodową ma wisieć żyrandol więc zrobiliśmy wzmocnienie w tym miejscu.

 

uc?export=view&id=1cx_Llnw6uLjoC_PndcXIza7Pf_0rxITa

 

Po wełnie przyszła folia. Przy cedekach standardowo folia i taśma wygłuszająca, na profile taśma dwustronna a w rogi i do ściany kleiłem grubym warkoczem uszczelniacza. Do wyłazu dachowego przykleiłem ją taśmą butylową.

 

uc?export=view&id=1IVaR5hYJFXBQaLUKZUs1HN4rfn3KPpFZ

 

Strasznie wkurza jak nadmiar foli zawija się pod płytę. Taśma malarska jest dobra na wszytko.

 

uc?export=view&id=1K8dyF6RT5q2uhqb8VHSI2Jd86AGjlSLI

 

Było późno ale postanowiliśmy przykręcić tyle płyt aby móc rozebrać rusztowanie. Pozostała część klatki schodowej już na korytarzykiem ale tam blokuje nam robotę brak rury do wentylacji mechanicznej pokoju nad garażem. Zabrakło.

 

uc?export=view&id=1ja0z1nuCyPp7CNqgrwqGLwodIMfdAJwo

 

 

I mam małą zagwozdkę od jakiegoś czasu. Może coś podpowiecie?

Przy obróbce okna dachowego strasznie mało miejsca wychodzi na izolację. Co prawda dopłaciliśmy do ciepłej ramki ale nadal chciałbym to jakoś poprawić.

 

uc?export=view&id=155CpRnvE-5NVNFCOAKBrjUcWX5rZyj4-

 

uc?export=view&id=1lNQ6kDyyNZZgL-uXuh3KSqj-qZ0xDbmY

 

uc?export=view&id=1XJGLILCmO450GSpRpZ0tl4TOpFcnV8AG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 922
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

[30.06.2018]

 

tego dnia tato przygotował pokój nad garażem do kładzenia płyt. Wiązało się to z kuciem/szlifowaniem wieńca.

 

uc?export=view&id=1fMcLrx_NCIGD-EIrNnuPB1S27mMImIax

 

Dokończyliśmy robić stelaż w ostatnim pomieszczeniu(nie licząc obróbki okien) i położyliśmy pierwszą warstwę wełny.

 

uc?export=view&id=1RNIqZAHVP46DjJWTePYledIxr5sdnsdJ

 

uc?export=view&id=12cQteUl6viy4aP-qEI-2boAt4Wgmjdlt

 

Odwiedził mnie też znajomy, który zajmuję się wentylacją mechaniczną, dostałem w prezencie ponad 10 m rury pflex.

Zwrócił mi uwagę a dwa tematy. Forumowy kolega, który rozpisywał mi projekt WM w pralni zasugerował nawiew zaś znajomy mówi, że konieczny jest wywiew. Zwrócił również uwagę że dwa anemostaty w łazience będą nadmiernie wychładzać pomieszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

och wełna, wełenka :cool::D jak miło, że teraz już inni "mają to na głowie" hehe Teraz już wkraczasz w ten imho niefajny etap kiedy dużo się dłubie, a coraz mniej widać efektów. Tęsknię za codziennym odbieraniem transportów z towarem i czasów gdy to mury pną się do góry ...

 

Też uważam, że w pralni powinien być wywiew - podobne pomieszczenie do łazienki. Zawsze możesz podregulować ilość przepływającego powietrza na anemostatach. Ilość dobierz do powierzchni w jakiej mają pracować. Zbyt mała ilość spowoduje większe parowanie luster przy kąpieli i dłuższe schnięcie ręczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem wzmiankę na forum użytkownika, który miał podobne rozterki.

 

Z jednej strony suszące sie ciuszki dostają porcję świeżego przefiltrowanego powietrza. Z drugiej jednak, cala wilgoc z pralni leci do mieszkania.

Nie wiem, co lepsze.

I bardzo dobrze. Szybciej wyschnie . Jak trochę i na trochę wzrośnie wilgotność w pokojach to nic się nie stanie,

 

Czyżby forum naprawili?:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie naprawili, żenada totalna. Ludzi mają w dupie po całości. Kilka osób pisało, że jest poprawa a ja poza wyrównanym tekstem do lewej nic nie widzę poprawionego.

 

PS. Z tego co czytam opinie użytkowników WM to tej owej wilgoci jest dużo za mało... można o tym pomyśleć jeśli ma się takie rozterki.

 

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora wracać do pracy ale przed pracą można wpaść na budowę :cool:

Powoli finalizuje rozkładanie wentylacji.

 

uc?export=view&id=1Mc-7gqlWK0nFrpRjuxtdEsrt4i3ugdm3

 

W pokoju nad garażem doszły już płyty. To koniec klejenia. Pozostało już tylko kilka konstrukcji do zabudowy.

 

uc?export=view&id=1D4UILsI3JFBvDznyAG0VnIK7wI_-6AwC

 

uc?export=view&id=1g2zfiLQ_ydwcgGBAPBNboHjhIZvx6sVI

 

Ma ktoś jakąś podpowiedź co do docieplenia okien dachowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na budowie byłem przez chwilę. Sporą część poranka zajęło mi szukanie rozwiązania na wygenerowanie oddzielnego odpływu z kotłowni na zewnątrz budynku.Podczas tej bytności powiesiłem dwa anemostaty. Teść za to podziałał dłużej. Wyrównał ściany w kotłowni i spiżarce. W tym drugim pomieszczeniu położył też siatkę.

 

uc?export=view&id=1KoFXiVl6BRGheIqnGrVyeN2LuAJ6RG9Z

 

Dodatkowo zabudował też kibelek na parterze.

 

uc?export=view&id=1IcgwGNInVvLFBgv8rehrRmV_ZJNmGVls

 

Dziś za to udało się zrobić więcej. Rano przed pracą do pomocy wpadł mój tato. Wzięliśmy się za kończenie kolejnego pokoju na poddaszu. W tym celu musieliśmy dokończyć robienie stelaży. Dołożyliśmy odpowiednio przygotowane profile „c” oraz powstała konstrukcją zabudowy drugiego okna połaciowego. Gdy to wszystko było gotowe mogliśmy zająć się układaniem drugiej warstwy wełny. Niestety w trakcie mój tato musiał uciekać do pracy. Kładzenie wełny kończyliśmy z teściem we dwójkę. Więcej czasu zajęło finalne ustawienie profili zabudowujących okno ale tu doświadczenie teścia w tej materii pomogło. Gdy teść rozmierzał te profile ja zająłem się zakończeniem izolacji przeciwwilgociowej wełny w korytarzu.

 

uc?export=view&id=10Zx911-0dnEqvKBOxpkXJz40PLArsLRY

 

Popołudniem postanowiliśmy zmienić otoczenie i poprzebierać drewno zalegające pod wiatą. Część z niego będzie wykorzystane do budowy altanki u rodziców żony. Ponieważ postanowiliśmy, że w pomieszczeniu nad garażem jętki będą widoczne skorzystałem z sytuacji i wymieniłem te, które miały oflisy na proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O doniczkach już czytałem. Udało mi się wymyślić. Moja kotłownia jest wewnątrz budynku z każdej strony otoczona pomieszczeniami. Na szczęście robiąc fundament pościłem z niej dodatkową rurę PE 40 na zapas (jakbym kiedyś do wodociągów miał się wpinać). Okazuje się, że wystarczy dla odżelaziacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...