Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mój jest ten kawałek podłogi - czyli spełniamy marzenia


Recommended Posts

Nie wygląda dobrze ta płyta. U mnie po montarzu pojawiły się nieszczelności pod płytą i kominkiem, próba zgłoszenia reklamacji skończyła się wysłaniem kupującego na drzewo z komentarzem że na pewno za wcześnie zasypane i uszkodzone w trakcie. Ponieważ przecieki były niewielkie zabezpieczyłem je zaprawą do uszczelnień i jest ok ale niesmak na szambiarza pozostał. Ewidentnie jest to ich standardowe podejście na usterki ale takiego spękania bym nie odpuścił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 922
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzień wolny więc udało się trochę podgonić.

Dzień rozpocząłem od doczyszczenia okien na ścianie szczytowej. Niestety dopadł mnie tu czas. Robota tylko po pracy wydłuża prace przy elewacji, a co za tym idzie i długość jaką okna są zaklejone folią. Na ścianie szczytowej nie pomogło słońce operujące na nią dość intensywnie. Do usunięcia zaschniętego kleju użyłem odrdzewiacza. Poradził sobie bardzo fajnie.

 

uc?export=view&id=1Nq_anPK2u7L41UO3Y2jJERLA-NFJMYMj

 

Jak już byłem przy tych oknach obsadziłem parapety zewnętrzne. Jeden z nich był trochę za długi i musiałem go skrócić. Ponieważ bałem się używać tu kątówki, żeby nie rozgrzać ocynku, użyłem zwykłych nożyc do blachy. Delikatna korekta kombinerkami i parapet wygląda jakby taki był od zawsze :)

Udało mi się podgonić trzy kolejne warstwy na ścianie południowej. W tych warstwach były tylko 3 całe tafle styropianu. Na tej ścianie postanowiliśmy po każdym etapie zdejmować taśmę i naklejać ją na nowo przed kolejnym.

Po przyjściu taty zajęliśmy się rozstawieniem rusztowania. Problemem tu była lukarna, której szerokość nie pozwoliła rozstawić pełnego przęsła rusztowania. Dzięki pomysłowi taty dość sprawnie sobie z tym poradziliśmy.

 

uc?export=view&id=1zBZyks17Ik7M4yuwMjBDyhyI1IEauAue

 

Ponoć pogoda ma się psuć, więc wziąłem urlop do końca tygodnia i trzeba podgonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień rozpoczęliśmy od obrobienia glifów drzwi wejściowych. Niestety nie udało ich się zdjąć więc musieliśmy zabezpieczyć je folią.Dziś z pomocą taty i wujka zatopiliśmy siatkę na tej ścianie. Przyjechał też serwisant od producenta kotła i rozpoczął okablowywanie kotłowni.

 

uc?export=view&id=1VllTg6b1BmEjkWG6nXaPMI_L2RqQuf09

 

Jak narazie mały pająk ale w poniedziałek ma być kończone.

 

uc?export=view&id=1ebhmE81zCtwctBX609kcY77OQOhxktOa

 

Pomimo drobnego deszczu, który uprzykrzał nam dzień udało się zakończyć robotę z siatką. Tu duzy ukłon w stronę taty i wujka, to oni odwalili tu większość roboty.

Edytowane przez ufbufkruf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jednej ścianie (robionej w tamtym roku przed dachem) używałem styropianu firmy Styropian Plus 033. Robiło nim się niby spoko. Choć teraz udało się kupić styropian 031 firmy styr-bud i ten jest wyraźnie "twardszy". Niby i to to żadna znana firma ale różnica jest dość duża jeśli chodzi o odczucia w dotyku czy pracy na materiale.

 

Mam nadzieje, że nie zostanie to potraktowane jako reklama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas mojej obecności w pracy żona zaliczyła pierwsze wybieranie popiołu. Kocioł pracuje ma pełnych obrotach od poniedziałku Ilość i jakość popiołu robi wrażenie. Na mnie pozytywne :)

 

uc?export=view&id=1zDooS3zxvuXduPbaDy727Hkcr8S1QYFl

 

Ponieważ pogoda po pracy pozwoliła popracować na zewnątrz zająłem sie obsadzaniem parapetów. Udało się ogarnąć ścianę frontową. Niestety połamałem plastikowy bok od ostatniego parapetu i musi poczekać do jutra. W tym samym czasie tato zajmował się obrabianiem glifów okiennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy dzień upłynął pod znakiem robót zewnętrznych. Udało się ogarnąć finalnie glify na oknach ściany frontowej. Są już gotowe do malowania. Ostatni parapet został obsadzony i udało się dokończyć ocieplanie ostatniej ściany.

 

uc?export=view&id=1NbZUpcl4cjUboxHhXELgi_pdjWW93wXN

 

Zakołkowaliśmy taflę brzegowe i te pionowe przy skosie oraz obsadziliśmy narożniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udało nam się zatopić siatkę na ostatniej ścianie.

 

uc?export=view&id=1NbZUpcl4cjUboxHhXELgi_pdjWW93wXN

 

Rozpoczęliśmy też budowę stelaża w ostatnim pomieszczeniu.

 

uc?export=view&id=1251_zwPhtcvdoMYL0RhsVBpBsrGxhw2I

 

Dziś już przedścianka została już obudowana płytą. Udało nam się ogarnąć część stelaża na skosie. Trochę myślenia było ponieważ jętki mają być widoczne. Zobaczymy czy nasz pomysł na stelaż się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda dobra. Klej na ścianach schnie ładnie więc nie ma na co czekać i trzeba brać się za kończenie elewacji. Pracę rozpoczęliśmy od zaciągnięcia ścianki garażu drugą warstwą kleju. Następnie ściana frontowa otrzymała pierwszą warstwę podkładu.

 

uc?export=view&id=1Emfcp81KtDKLGopqvADwGyZdJHqeANdu

 

Druga warstwa kleju zaczęła trochę podsychać, choć do odpowiedniego poziomu trochę jej brakowało, więc udało się wstępnie zatrzeć klej.

 

uc?export=view&id=1yUkprdordw7pwy7UzLMKVbewwe7RlOYU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni nie pisałem. Elewacja pomalowana podkładem. Rynny zamontowane. Rusztowanie rozebrane. Po 53 dniach udało się zakończyć prace przy elewacji.

 

uc?export=view&id=1nADiuBlN2IoTyH8qCPaqymsSUI0qWEyr

 

uc?export=view&id=1_lD0AB9-GngQoqQeNFMU7FipWzLjhP1Z

 

uc?export=view&id=1_RrbrFPz0FVfgyal1VwuN-w4bycqjX6X

 

Powoli kończymy też zabudowę skosów. Wróciliśmy do ostatniego pomieszczenia. "Świetlica" ma już zbudowane obydwie przedścianki.

 

uc?export=view&id=1tu5qEf8O3_Qx_MeWIe2fYhY0--TpcVzy

 

Zielone płyty tylko dlatego że to akurat odpad z innego miejsca. Jeden ze skosów ma już rozwieszone wieszaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...