Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mój jest ten kawałek podłogi - czyli spełniamy marzenia


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 922
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przyszła kolej żeby skupić się na gipsowaniu. Ponieważ kończy się tuff tape postanowiłem z jego pomocą zezbroić połączenia sufitu w salonie i gabinecie i dopiero później przejść na poddasze z tym co zostanie. W pierwszej kolejności zabraliśmy się za połączenia płyt sufitów i skosów. Udało nam się ogarnąć sypialnie, garderobę, łazienkę, pralnię i dwa łączenia w korytarzu. Wstawiliśmy też ostatni narożnik pokoju z oknami dachowymi.

 

uc?export=view&id=1_USHtJsKRZPtmMsYEidwXRIk4v1VAg9x

 

Zdjęcie tylko jedno bo wszystkie wyglądają prawie tak samo ;)

 

Jutro po pracy szybkie zakupy i jedziemy dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota z gipsowaniem łączeń idzie do przodu. Gdy już mieliśmy prawie wszytki łączenia zebrojone przyszła koleje na szlifowanie. Ponieważ z żoną zrobiliśmy sobie małe wolne w weekend tu ukłony należał się tacie, który z pomocą żyrafy zajął się tą robotą.

 

uc?export=view&id=1q75dNZNNOoVBirTB7AfaJnoibI2rlPEW

 

Dziś z kolei się z tatem mijaliśmy, on wpadł przed pracą dokończył szlifowanie, zrobiłem zaprawki uniflotem i na koniec gdzie się dało zagruntował. Ja z kolei wtapiałem fizelinę i tuff-tape w garderobie bo jakoś umknęło nam tam większość łączeń na ścianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlifuje. W kotłowni gdzie mam już tak sufit na gotowi zrobiony robiłem tak. Uniflot, fizelina/papier, uniflot później przeszlifowanie nadmiaru. Na to dwie warstwy stabila coraz szerzej przycierajac każda warstwę i gruntując. Pomimo tego że wiem gdzie są łączenia nie jestem w stanie ich zobaczyć. Ale to może być też efekt braku naturalnego światła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniflot przeleć kantem pacy żeby zerwać strupy - nie trzeba szlifować i gruntować, kolejne warstwy nakładaj jedna na drugą bez szlifowania. Dopiero po q 3 szlifuj i gruntuj, teraz masz wszystkie warstwy oddzielone gruntem czyli gips do gipsu nie wiąże. Nie wiem czy któryś system przewiduje taką kombinację...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

dziennik przeczytany - bardzo fajny i pomocny bo dużo zdjęć. Wiele ciekawych rzeczy zobaczyłem za dziękuje i gratuluje roboty!

Mam do Ciebie pytanie na temat wentylacji. Mam w planach mały (84 m2) domek parterowy z płaskim dachem. W projekcie jest stropodach na Terivie i taki będzie. Miałem robić grawitacyjną jak w projekcie ale oczywiście po iluś tam wątkach tutaj przekonano mnie :) do mechanicznej. Nie planuje sufitów podwieszanych (ma być prosto, szybko i tanio) więc chyba nie ma wyboru i przewody tylko w garach terivy moge dać. Sama instalacja nie będzie rozbudowana bo to dla 2 osób - 3 punkty nawiewne w pokojach i 2 wywiewne (kuchnia i łazienka) Nurtuje mnie jedna rzecz - wszędzie mówi się o wykraplaniu na zewnątrz przewodów. Niw wiem dokładnie czy chodzi o nawiew, wywiew, czerpnie czy wyrzutnie ale wiem że się skrapla. Co w takim razie w przypadku gdy skrzynka rozdz. przewody i rozprężne będą w stropie a dokładnie w częściowo w otworach podłużnych garów no i przewody które idą w poprzek + skrzynki w betonie? U ciebie widziałem że ida same przewody - czy tak ma być, nie będzie się gdzieś skraplała woda na zewnątrz przewodów/skrzynek? Z tym że u Ciebie strop jest między kondygnacjami a u mnie ma być teriva kilka cm betonu i ocieplenie styro czyli po prostu stropodach. Boje się o to skraplanie bo żeby przewody jakoś izolować to już tam nie mam miejsca. Czy jest to wykonalne żeby było OK czy trzeba szukać innego rozwiązania?

Edytowane przez jarokar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...