Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mój jest ten kawałek podłogi - czyli spełniamy marzenia


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 922
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak, pod drzwiami ale gdzie to dokładnie wypada? Równo z plaszczyzną ściany na którą otwierają się drzwi? Zawsze tak jest przy typowych drzwiach? A ewentualnie bezprzylgowe też tak mają czy już są nieco głębiej osadzone?

 

PS. Fuga 3mm w łazience białej na scianach jest bee? Minimum to 2mm bo plytki zwykłe, czyli na styku dwóch płytek tworzy się V, + krzyżyk 1mm daje właśnie 2mm fugi.

 

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi listwami pod drzwiami to zalezy jakie drzwi i jaka listwa ;)

Przykladowo ja mam listwy 12mm szerokie i drzwi bezprzylgowe ktore wystaja po za sciane 16mm, wiec tak to sobie dobralem zeby nie bylo widsc listew na pierwszy rzut oka. Wszedzie mam podciecia wiec i tak je widać ale w oczy sie nie rzucaja.

Jeszcze a propo dylatacji i ciaglosci paneli to ja mam caly salon, korytarz i jeden pokoj bez dylatacji, po dlugosci przwie 14m na cala dlugosc domu no i wszystko jest ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie chcesz najpierw drzwi obsadzic I dopiero podlogi zrobic? Ja bym nie ryzykowal bez przymiarki tej listwy...

 

To najgorsze rozwiazanie z mozliwych, po to sa opaski regulowane aby je regulowac. Jak zamontuja sie drzwi to obrobienie podlogi przy opaskach to nieporozumienie... ok jeszcze w pokoju wjedziesz panelem pod drzwi ale w korytarzu? Jeszcze jak po drugiej stronie sie trafia drzwi? Z reszta montujac po podlogsch drzwi ladnie sie nimi siada na gotowej okladzinie podlogi i jest igła.

Zawsze na etapie montowania podlogi mozna miec oscieznice drzwi i ja sobie wymierzyc, albo zrobic to w sklepie na wystawce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kilka prac drobnych udało się pchnąć do przodu. Gdy ja byłem w sklepie tato naprawił bramę tymczasową, która po zimie wymagała ponownego skręcenia. Po powrocie przymierzyliśmy kratki do obudowy kominka. Przy dolnej wyszła nierówność, którą postanowiliśmy wyrównać przed ostatecznym zaciągnięciem całości klejem.

 

uc?export=view&id=1iGQLJ6HkZ26BJseYmXcoIRRAGeTxhUFn

 

Gdy tato zajmował się kominkiem ja poświęciłem trochę czasu na montaż oświetlenia w łazieneczce na parterze.

 

uc?export=view&id=12lT8i9nJsbzaQv5qF7jLI0aB9HuxWXGt

 

Ponieważ zrobiło nam się za dużo kleju doszło kilka nowych rzędów cegiełki oraz dokleiłem odebrany dziś, brakujący kamień.

 

uc?export=view&id=1ZO-Jjmr5ZvLDeVKiAtpbJdHqe0Sait46

 

uc?export=view&id=1Ph4JxXk_wH-KtwL2TELumc-K5wwCgyy0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę wpadła mi mała robótka dodatkowa więc nie podgoniłem nic na budowie. Nie mogłoby jednak być tak, że nic się nie działo. Tato miał wolne więc przyszedł pociąć trochę cegły na plastry.

 

uc?export=view&id=13beyUBBK64igPGzXBhtm3rLzprsolCBn

 

Po południu z pomocą mojego brata ogarnęli trochę front domu.

 

uc?export=view&id=1sivVLyX95LcjBk9To3_MzQsUBmGhu8SZ

 

Z prac bieżących. Wczorajsze popołudnie poświeciliśmy układaniu paneli w garderobie. Chcemy zgrać je z linia tych wchodzących z korytarza.

 

uc?export=view&id=1_bg1J8vz5bXicBz4daNjur_Z2ksUjXuR

 

Pomimo ułożeniu paneli na sztukę aż do ściany i odmierzeniu pierwszego panela po ułożeniu całego pomieszczenia okazało się że brakuję około centymetra. Na szczęście całość możemy delikatnie wysunąć a pierwszy (startowy) rząd wymienić, ale to już następnym razem.

 

uc?export=view&id=1X7OM1C_xdya8_tfwD_-BHcmCCh6u4t7e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś udało mi się zrobić kilka prac pomniejszych. Dokończyłem fugowanie kotłowni, zamontowałem oświetlenie w łazience na poddaszu, położyłem silikon na łączeniach narożników w kotłowni, a przy suficie akryl. Skoro już miałem akryl w ręce zająłem się również sufitem w łazieneczce. Nałożyłem trochę kleju w miejscu gdzie na cegłach był dołek w obudowie komina, a ponieważ kleju zrobiło mi się trochę za dużo dołożyłem kilka warstw cegiełki.

 

uc?export=view&id=1CWd-MTwKFrAFQLi3oXX4tc3NobMVLne_

 

Zeszło mi się z tym do przyjścia taty. Jednak nim zaczęliśmy prace miałem dwie wizytacje. Wpadł znajomy podpowiedzieć dlaczego nie mogę wkręcić szczelnie zaworu do kranu/zmywarki (aż wstyd się przyznać). Odwiedził nas też stolarz pogadać o wymiarach schodów. Po odbyciu wszystkich rozmów zabraliśmy się za dalsze układanie paneli na poddaszu. Najgorsze udało nam się minąć. Zgraliśmy panele w obydwu pokojach, holu i garderobie.

 

uc?export=view&id=1jNHOZQ2k70tS449jN6IMxLINJvdmwesa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś udało mi się zrobić kilka prac pomniejszych. Dokończyłem fugowanie kotłowni, zamontowałem oświetlenie w łazience na poddaszu, położyłem silikon na łączeniach narożników w kotłowni, a przy suficie akryl. Skoro już miałem akryl w ręce zająłem się również sufitem w łazieneczce. Nałożyłem trochę kleju w miejscu gdzie na cegłach był dołek w obudowie komina, a ponieważ kleju zrobiło mi się trochę za dużo dołożyłem kilka warstw cegiełki.

 

uc?export=view&id=1CWd-MTwKFrAFQLi3oXX4tc3NobMVLne_

 

Zeszło mi się z tym do przyjścia taty. Jednak nim zaczęliśmy prace miałem dwie wizytacje. Wpadł znajomy podpowiedzieć dlaczego nie mogę wkręcić szczelnie zaworu do kranu/zmywarki (aż wstyd się przyznać). Odwiedził nas też stolarz pogadać o wymiarach schodów. Po odbyciu wszystkich rozmów zabraliśmy się za dalsze układanie paneli na poddaszu. Najgorsze udało nam się minąć. Zgraliśmy panele w obydwu pokojach, holu i garderobie.

 

uc?export=view&id=1jNHOZQ2k70tS449jN6IMxLINJvdmwesa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie dwa dni miałem trochę tematów do załatwienia przed pracą więc na budowie bywałem tylko chwilę. Udało mi się podłączyć gniazdka w kolejnych dwóch pokojach na poddaszu. Popołudniami przychodził tato. Jednego dnia zajął się przycinaniem kolejnych partii cegieł oraz sprzątaniu bałaganu, który ja zostawiam pędząc do pracy z budowy.

 

uc?export=view&id=1bdiF4fcKXCDX-p5q1XonINWEsR7BD_bT

 

Wczoraj natomiast zajął się klejeniem cegiełek na ścianie. Zajęło mu to całe popołudni. Proces ten zakończył dość późno ale udało mu się zamknąć ten temat:wave:. Pozostało fugowanie.

 

uc?export=view&id=1J9zHb5_gCIwovVNGRrBXxcJhiGnyYb9H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...