Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mój jest ten kawałek podłogi - czyli spełniamy marzenia


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 922
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jestem po rozmowie z kierownikiem budowy (który jak już wspominałem jest też twórcą mojego projektu). Pokazałem mu przedstawiony wyżej filmik (i kilka z powiązanych). Nie miał nic przeciwko takiemu rozwiązaniu. :) Jak będę rozkładał przewody to podjedzie, popatrzy gdzie co jest, policzy czy trzeba coś dozbrajać Mówi, że przy moich rozpiętościach belek będzie dobrze (najdłuższe mają 4m). Wspomniał że przy dłuższych (6m) już bałby się osłabiać strop.

Na budowie nie dzieje się zbyt dużo, czekam na strop.

Jak zwykle opóźnienie z dostawą materiału, Jeszcze nic nie przywieźli mi na przewidywany czas (a zamawiam zawsze z tygodniowym wyprzedzeniem, bo rozumiem, że nie jestem jedynym klientem. Potrzebując towaru na środę zamawiam go na poniedziałek i jeszcze nigdy nie zdarzyło się, żeby dotarł na środę, może piątek jeśli będę się codziennie przypominał -dni tygodnia dla zobrazowania upływu czasu.). Zamawiany tydzień temu, miał być we wtorek a dziś dostałem telefon czy bardzo mi nie na rękę jeśli przyjedzie jutro. Tydzień stracony gdzie miałem po pracy pół dnia na robotę. W przyszłym tygodniu czas tylko przed pracą (jakieś 4 godziny), a jutro dentysta i nie powojuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Zacznijmy od ułożenia kształtek wieńca traconego.

Postanowiłem pod szlifować jeszcze trochę ściany i kleić to na klej grzebieniem do glazury. Co do jakości wykonania samych kształtek - niestety pozostawiały one sporo do życzenia. były nierówne i poskręcane.

 

IMAG2019.jpg

 

Nie dostałem też narożnych więc je zrobiłem

IMAG2020.jpg IMAG2021.jpg

 

i tak oto robota poszła do przodu.

 

IMAG2035.jpg

 

Kształtki spowodowały niestety konieczność zmiany rozmiaru belek zbrojących - uzgodnione z Kierbudem. Przy zbrojeniu i montowaniu belek pojawił się też problem. Ni można było wsunąć zbrojenia/belki bo z dwóch stron ograniczała to kształtka. Dobrze że miałem kilku pomocników przy tym bo inaczej było by to coś strasznego, a i tak się namęczyliśmy.

IMAG2019.jpg

IMAG2020.jpg

IMAG2021.jpg

IMAG2035.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układanie zbrojenie i pierwszych belek.

Po zrobieniu nowych belek zabraliśmy się za rozłożenie stropu nad pierwszą komorą.

 

IMAG2057.jpg

 

Jak widać trzeba było pokombinować żeby belka od terivy weszła z obydwu stron w wieniec.

 

IMAG2058.jpg

 

Warto na bierząco rozkładać gary, bo później trzeba przesuwać całe belki a to nie potrzebna robota.

 

IMAG2063.jpg

IMAG2057.jpg

IMAG2058.jpg

IMAG2063.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominy

Nadeszła pora, w której trzeba było wyciągnąć kominy ponad dach.

Podmurowałem podstawę z bloczków betonowych.

 

IMAG2094.jpg

 

Ważne jest aby zwrócić tu uwagę na wypoziomowanie nie tylko obudowy komina ale i samego wkładu ceramicznego!

 

IMAG2095.jpg

 

Docinki najlepiej przymierzać sobie na sucho.

 

IMAG2102.jpg

 

I coś z czym miałem dość dużo zabawy

 

IMAG2107.jpg

 

Otwór rewizyjny i wentylacyjny od strony garażu.

Kominy finalnie wyszły ponad strop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby antybakteryjne. Przy przekładaniu przez pustaki stropowe zatykałem końce zatyczką żeby nie nabrudzić w środku. Pomagał mi jeden z użytkowników tego forum. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje - OszczędnyGrześ mega pomocny i rzeczowy człowiek. Pokazałem kierownikowi filmiki (linki gdzieś wyżej w temacie) nie miał nic przeciwko, powiedział, że dozbroimy tylko gdzie będzie trzeba. Także od razu jest odpowiedź co do miejsca gdzie schodzą się rury - tak będzie to dozbrajane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Zacznę od krótkie fotorelacji ze zbrojenia schodów (co prawda jeszcze nie dokończone ale to co jest już kier-bud przyklepał).

 

IMAG2186.jpg

 

Belka spocznika oraz belka podtrzymująca schody od strony stropu

 

IMAG2157.jpg

 

Zbrojenie biegów (w zasadzie tylko górnego ale na dolnym ma być to samo)

 

IMAG2188.jpg

 

Zezbroiliśmy też kratownice przy schodach (nie zmieściła się tam belka od terivy)

 

IMAG2180.jpg

Edytowane przez ufbufkruf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem też większość blatów pod puszki rozprężne WM.

 

IMAG2160.jpg

 

Zacząłem też podłączać puszki na gotowo pod zalanie. Jak widać na poniższym zdjęciu pod puszkę dałem kratkę z drutu fi 6. Na górę pójdzie jeszcze jedna taka.

 

IMAG2159.jpg

 

jest też już kratownica wokół komina.

 

IMAG2177.jpg

 

Miejsce na dylatację pozostawione. Będzie git:)

 

Zrobiliśmy też szalunki dla wieńca na garażu.

 

IMAG2170.jpg

 

Użyłem takich szpilek ( jak sporo na budowie wersja samorobna;) )

 

IMAG2169.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...