Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator w zamieszkałym juz domu


Recommended Posts

witam

Chciał bym zapytac kolegów czy ktos już montował rekuperacje w zamieszkałym domu? Jak ewentualnie to wygląda, tzn chodzi mi o to czy duzy rozpierdziel?

A może ktoś może polecic firme z luelskiego do wykonania WM.

Pozdrawiam

 

Witam!

 

Zastanawiałeś się może nad indywidualną wentylacja pomieszczeń? zdecentralizowane urządzenia wentylacyjne można zamontować w poszczególnych pomieszczeniach. Do wykonania prostej instalacji potrzebny jest jedynie przepust w murze lub rdzeniowany otwór wiertniczy w ścianie zewnętrznej danego pokoju oraz przyłącze 230 V. System ten nie wymaga instalacji kanałów wentylacyjnych. Więcej danych technicznych na temat naszego urządzenia możesz znaleźć TUTAJ.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja poproszę konsultanta o szczegóły: zużycie prądu w zależności od obciążenia i odzysk w zależności od przepływu. Mogą być wykresy:-)

 

Witam ponownie !

 

Zgodnie z dokumentacją techniczną naszego urządzenia, do której odsyłam TUTAJ (Vitovent 200) maksymalny pobór mocy wynosi 23W. Oczywiście dla różnych przepływów jest on zmienny i wygląda to następująco:

 

Vitovent 200.JPG

 

W razie dalszych pytań jestem do dyspozycji.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem odpowiedzieć jeszcze na Twoje drugie pytanie odnośnie sprawności. Jak podają w parametrach technicznych wynosi ona odpowiednio:

 

Sprawność cieplna zgodnie z dyrektywą ErP 75%

Stopień dyspozycyjności ciepła wg Niemieckiego InstytutuTechniki Budowlanej 83%

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liniowo, bez względu na przepływ powietrza? Nie wierzę:-)

 

Witam ponownie !

 

Niestety w dostępnych mi dokumentach technicznych nie znalazłem więcej informacji na ten temat. Wyślę, zapytanie do naszego działu technicznego, być może oni dysponują takimi wykresami . Jak tylko otrzymam satysfakcjonujące informacje to je tutaj podeślę.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...