Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom pod krzewuszką, DIY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ekipa od okien do montażu bramy garażowej wymaga otynkowania sciany :(( pytałem już paru czy mi wpadną na chwilę to zrobić i dupa. Co tu zrobić? Pogoda w,okolicy 0'C nie chcę nawet pisać jak bardzo mi się nie usmiecha tego robić samodzielnie. Gdyby tata nadal ze mną jeździł na budowę to by mi dużo pomógł ale jestety pochorował się poważnie, ze szpitalem włącznie także długo już mi nic nie pomoże choćby chciał :(

 

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzwoniłem, prosiłem i niestety nie ma mowy o gwarancji bez otynkowanej ściany wcześniej. Mogą spokojnie bramę zamontować później kiedyś tam jak już ściana będzie otynkowana a to mi też niepasi bo chcę zamknąć dom.

Brat się zgodził pomóc, kupię listwy dystansowe do tynkowania, knaufa MP75, narzędzia ma brat ew pożyczy z pracy (jakieś łaty/ pace itp) no i ten 1cm tynku w sobotę w temperaturze ok -1/ 0 /+1 'C zrobimy.

Z tym klejem do sytro to fajny pomysł :) ale chyba tam nadproże odstaję minimalnie od ściany, szalowane na 25cm a zasrany porotherm nie ma wcale 25cm a średnio 2-3 mm mniej (w porywach do nawet 4-5 mm różnicy, poniżej 25cm szerokości no ale klient płaci za 25cm)

Ogólnie z moim doświadczeniem jakbym nie robił to ładnie to chyba nie wyjdzie no ale trudno, potem się będę martwił.

 

PS. Gruntować to czymś? Ceramika/ Beton? Wg knaufa beton to Betokontakt a ceramika Grundiermittel 60 tyle że na takie kawałeczki kupować pełne wiadra to kosztowna i mało sensowa sprawa, pytanie czy jakiś tam grunt z atlasa może być, bo brat ma i niezawaha się dać. Pewnie chodziło mu o unigrunt.

 

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa wstawia opieszale okna. Zrelacjonuję ten tydzień:

- poniedziałek: 1 okno, drugie się nie otwiera bo fabryczna wada, reszta leży na budowie

- wtorek: nikt nie przyjechał, popsuł się im samochód...

- środa: powtórka z wtorku, z tą różnicą, że o 7:30 rano telefon, że "nas nie będzie ale w czwartek będą dwie ekipy i dużo zrobimy"

- czwartek: ekipa osób 4 z czego jedna po godzinie pojechała, trzeci wstawiał bramę garażową (wstawiona, bez napędu) a dwóch wstawiło dwa okna + tymczasowe, nowe chińskie gówniane drzwi do kotłowni

- piątek: (czas pokaże, to dopiero jutro, aż się boję bo może 3 okna wstawią....)

Umowa brzmi: "... montaż w dniach 18-22.12" i mogę sobie tą umową dupę wytrzeć. O roletach nie wspomnę, tzn nawet nikt się nie przymierza do ich montażu. Co z tego,ze zapłaciłem za nie 11tys zł.

 

Teraz pytanie. Okna z firmy Abakus profil 82mm, blueEnergy, 3szybowe U=0.5 i chodzi o to, że wydaje mi się, że mocno przyciemniają te pakiety a jednocześnie wprowadzają taką zielono-niebieska (morską) poświatę do domu. czy to normalne?

Kolejna sprawa to ciepła ramka, mam okleinę złoty dąb a ciepła ramka jest koloru czarnego. Dopiero teraz zobaczyłem na stronie abakusa, ze niby ramki są pod kolor okleiny dopasowywane, baa znalazłem informację:

kolor ciepłej ramki dopasowany do koloru okna

 

i to już całkiem mnie wpieniło :mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś dziwna ta ekipa. W tydzień sie nie wyrobić?

 

Jedno okno w 3 osoby w cały dzień wstawić? Baa, ja byłem z nimi wtedy i wstawili je w mojej obecności, co dalej robili? Cholera ich wie. Było zimno, może się przytulali?

Rano dzwonię do Abakusa upewnić się czy kolor ramki jest pod okna w standardzie czy za dopłatą. Jak w standardzie to chłopaki z firmy, która mi "montuje" okna będą mieli smuteczek bo nie zostawię tych chujowych czarnych ramek. To jest okropne!

.

Montaż okien na taśma paroszczelnych/ paroporzepuszczalnych soudala + wysunięcie miedzy 1 a 2cm poza mur + ciepły parapet XPS.

 

Pozdrawiam

Karol

Edytowane przez karster
ortogroafia raziła w oczy - efekt nerwów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Co do szyb zapytaj się firmy skąd biorą szkoło i jakie mam parametry i warstwy. Bo to są elementy które rzutują na kolor (jasność) pakietu. U mnie jasność a dokładnie Lt (74%) i solar faktor g (53%) plus powłoki termofloat były główny czynnik dlaczego akurat wziąłem te okna. Np. Effektor kielecki też ma takie szyby nazywają się SuperClear i nie ma żadnej dopłaty do nich w stosunku dla standardowych szyb tylko trzeba się*o nie zapytać lub upomnieć;)

 

Co do czasu pracy zostawię to bez komentarza(może mają płacone na godzine:)), wiesz ile u mnie jest szkła i chłopaki zaczęli około 11 a po 16 może 17 pożegnaliśmy się. I u mnie dwa Hs-y a na nich schodzi. Pewnie twoja ekipa na Hs-a potrzebowała by tydzień:lol2:

 

Ps. ramki oczywiście są do wybory koloru w jakiejś palecie. Ale oczywiście jak się twój sprzedawca nie zapytał to w standardzie wpierdzieli ci czarne. Dla porównania u mnie przy białych ramach jest szara(mysia) ramka i takie też wszystkie uszczelki itp. wygląda to bardzo ładnie przy tym kolorze. Ale u mnie o tym wszystkim mówił mi mój sprzedawca i dla tego polecam go dalej.

Edytowane przez the_anonim
Ps.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno okno w 3 osoby w cały dzień wstawić? Baa, ja byłem z nimi wtedy i wstawili je w mojej obecności, co dalej robili? Cholera ich wie. Było zimno, może się przytulali?

Rano dzwonię do Abakusa upewnić się czy kolor ramki jest pod okna w standardzie czy za dopłatą. Jak w standardzie to chłopaki z firmy, która mi "montuje" okna będą mieli smuteczek bo nie zostawię tych chujowych czarnych ramek. To jest okropne!

.

Montaż okien na taśma paroszczelnych/ paroporzepuszczalnych soudala + wysunięcie miedzy 1 a 2cm poza mur + ciepły parapet XPS.

 

Pozdrawiam

Karol

 

Współczuje o tygodniu montażu okien to rzadko się słyszy.

 

Mam pytanie co daje ten 1-2 cm poza mur ? ile dopłacasz do jednego okna z takim montażem ? Sprawdzałeś jakie są % zyski ciepła przy takim montażu a jak to się ma do tradycyjnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co daje ten 1-2 cm poza mur ? ile dopłacasz do jednego okna z takim montażem ? Sprawdzałeś jakie są % zyski ciepła przy takim montażu a jak to się ma do tradycyjnego ?

 

rafi narysu sobie jak to wygląda w przekroju i dołóż styro na ścianę a skumasz. Za taki montaż się nic nie dopłaca. Jeśli masz profil okna 82mm to wysunięcie te 1-2cm nic nie zaburza w kotwieniu okna w murze. Myślę że nikt tego nie liczył ile jest dokładnie strat ale jak można lepiej w tej samej kasie to czemu nie korzystać;)

 

pozdro

 

Ps. Karster może ty już nic nie sprawdzaj bo sobie tylko krwi napsujesz i ciśnienie Ci skoczy a pewnie okien i tak Ci nie wymienią. Aha nie napisałem że dom z "dachem" wygląda super. Cena też super;) ale widać że fuszerki nie było i raczej sam byś tego nie ogarną tak dobrze. Zmień nazwę dziennika na Karster Willa:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, cząstka dobrze Was wszystkich posłuchać (tudzież poczytać) :)

 

Parę spraw się wyjaśniło. Czarne ramki wg Abakusa są najfajniejsze i je zalecają ale mogą dać inne pod kolor okleiny ale i tak uszczelki są czarne... kolor ramek był w specyfikacji. Mój błąd był taki, że nie byłem/nie widziałem takich okien wcześniej a handlowiec raczej mi o tym nie mówił (lub całkowicie zapomniałem).

Szyby mają Lt zdaje sie 74 lub nawet 76% ale szkło pokryte jest tlenkami metalu, ktre wprowadzaja taki zielony kolor. Może nie będzie tak zle, poczekam na tynki.

Dziś wstawili 7sztuk więc przepaść miedzy tym co było a co jest. Problem mają pewnie z,oklejaniem okien taśmami. Niby to im zajmuje stosunkowo najwięcej czasu.

Zostało wstawic 3 fixy w tym jeden ten gigant z dzwigiem oraz drzwi tarasowe. No i przenieśc drzwi tymczasowe z domu na głowne wejście. W tej chwili garaż jest calkowicie zamknięty.

 

Mam kilka fotek robionych przy swietle latarki ale coś widac. Wrzucę jak się uda dziś wieczorem.

 

 

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co daje ten 1-2 cm poza mur ? ile dopłacasz do jednego okna z takim montażem ? Sprawdzałeś jakie są % zyski ciepła przy takim montażu a jak to się ma do tradycyjnego ?

 

Myślę że nikt tego nie liczył ile jest dokładnie strat ale jak można lepiej w tej samej kasie to czemu nie korzystać;)

 

 

Otóż liczy. Mi sprzedawca powiedział, że VEKA zleciła badania w którymś instytucie w Germanii i im wyszło, że wysunięcie okna o 20% szerokości profilu poprawia parametry cieplne połączenia mur / okno o 60%. Coś takiego (znalezione w necie):

 

http://salonstolbud.pl/images/stories/cieply-montaz/mostek-termiczny1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka bardzo ważnych pytań do Was, proszę o pomoc.

 

1. Kanalizacja - podłączenie brodzika do rury od kibelka

Na początek załącznik:

1589100900_1514324600.jpg

Teraz krótki opis:

- pionowa szara rura = pion kanalizacyjny (górna łazienka/ odpowietrzenie)

- od tego pionu odchodzi fi50 do umywalki (o ile tam docelowo będzie)

- również od pionu na bok widać pomarańczowy trójnik fi110 + kolano pomarańczowe 110 = to kibelek

- dalej za kibelkiem jest podejście do brodzika.

Pytanie brzmi: czy w tym układzie przy spłukiwaniu w kibelku na dole nie będzie mi wsysało syfonu z brodzika? Mam opcję, że zatkam to pomarańcze kolano a na samym pionie dam kolejny trójnik (będzie zabudowa no i 28cm od chudziaka do kafelków także spokojnie mam gdzie manewrować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...