Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom pod krzewuszką, DIY


Recommended Posts

Peszle do chudziaka u mnie montujemy na kołki szybkiego montażu (małe, chyba 6/40), do których wiąże się cienki drut (elastyczny, nie taki jak pilot z peszla, bo za bardzo by sprężynował). Plus jest taki, że tak możesz zamontować kilka peszli.

 

Jak chcesz zrobić na płasko peszle obok siebie to dajesz 2 takie kołki po bokach i łączysz je drutem przyciskając peszle do chudziaka. Wrzucę dzisiaj zdjęcia instalacji.

 

Z tym drutem to nie przesadzajcie, stosujmy przeznaczone do tego rzeczy.

Polecam poszukać pod hasłem: taśma perforowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

[ATTACH=CONFIG]407176[/ATTACH]

 

O to mi chodziło

No taka prosta sprawa a na to nie wpadłem. To podsuwa mi pomysł, że ostatecznie mógłbym tylko podejścia do kanalizy zrobić przed tynkami a cwu ewentualnie po tynkach. A tak bardzo chciałem mieć tynki na gotowo.

 

Dzisiaj dalej walczyłem z elektryką. Poza wklejaniem puszek to tak na gotowo robiłem. Fotek brak, w sumie byłyby bardzo podobne do wczorajszych.

 

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie, jeśli się mylę. Skoro instalacje robię sam, skoro styropian też będę sam kładł to przy owym styropianie sobie to usztywnie. Jedyne obawy to tynkarze ale oni jakby szarpali peszle to pewnie i by wyrywali przewody ze scian a tym utrudniali sobie pracę. Te pojedyncze przy scianach zamierzam czymś przykleić. Nie chcę dziurawić papy na fundamencie. Potem folię wywinę na nich do góry a styropian odpowiendio dotnę.

 

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, nie mam fotek. Jak za dnia jestem na budowie to zawsze myślę, że mało do fotografowania jest więc zrobię "później" a właśnie później jest ciemno bo za dnia raczej pracy nie kończę. Raczej fotki będą w tym tygodniu.

 

Mam dylemat. Rozdzielnica 48polowa stała się za mała a jeszcze wielu rzeczy nie zrobiłem. Może przesadziłem, że praktycznie każde pomieszczenie robię na osobnych obwodach gniazda i osobnych światło. Także wychodzi minimum dwa obwody na pomieszczenie

 

Obwody, które już wykonałem:

1) pokój na parterze gniazda (5sztuk)

2) pokój na parterze światło

3) wiatrołap gniazdo

4) wiatrołap światło + elewacja front światło + dzwonek + światło podjazdu/ chodnika

5) - okazało się, że zjadłem ten punkt więc jest wolny na razie

6) salon gniazda ogólne

7) salon gniazdo dodatkowe przy TV

8) łazienka parter gniazdo

9) łazienka parter światło

10 jadalnia gniazda x2 + gniazdo na ekspres + ogólne (między jadalnią a kuchnią przy stoliku śniadaniowym)

11) kuchnia gniazdo - lodówka

12) kuchnia gniazdo - piekarnik

13) kuchnia gniazdo - zmywarka + gniazdo ogólne

14) kuchnia gniazdo ogólne + gniazdo czajnika elektrycznego

15) spiżarnia gniazda x2 + okap (dorobić przewód)

16) salon + jadalnia światło

17) kuchnia, przedpokój, spiżarnia światło

18) taras gniazdo

19) taras + ogród światło (doprowadzić przewód z rozdzielnicy)

20) Garaż gniazda x4

21) kotłownia gniazda ogólne x3 + odkamieniacz + odkurzacz centralny (dołożyć gniazdo)

22) kotłownia gniazdo - bojler

23) kotłownia gniazdo rekuperator

24) Garaż + kotłowania światło + lampka na elewacji nad drzwiami technicznymi

25) Sypialnia gniazda

26) Sypialnia światło

27) Pokój Małgosi - gniazda

28) Pokój Małgosi światło

29) Pokój Wojtusia - gniazda

30) Pokój Wojtusia - światło

31) Pokój Antosia - gniazda

32) Pokój Antosia - światło

33) Łazienka duża - gniazda + gniazdo pralki+ gniazdo suszarki będnowej (tu dylemat czy aby pralka i ewentualna suszarka do prania/ suszarka do włosów będzie kiedyś chciała działać jednocześnie?)

34) Łazienka światło

35) Pokój rozrywki vel strych - gniazda

36) Pokój rozrywki vel strych - oświetlenie + oświetlenie klatki schodowej + oświetlenie przedpokoju na poddaszu + światło na strychu (tym na 3ciej kondygnacji ;) )

37) Strych - gniazdo (do zrobienia)

 

pozostało dorzucić

- gniazdo bramy garażowej

- obwód zasilania alarmu @ routera/ internetu @ ewentualnego monitoringu

- obwód płyty indukcyjnej 3f (tzn 2f ale przewód tak po prostu dałem 5x4mm2)

- obwód pompy ciepła 3f

- obwód gniazda siłowego w garażu

- bezpiecznik dla rolet okiennych

+ kilka RCD czyli obecna rozdzielnica legranda 48polowa jest duuuuzo za mała.

 

Pytanie, grupować jakoś czy dokupić drugą rozdzielnicę? Będę wrzucał pewnie sterowanie roletami w rozdzielnicy

 

 

 

 

 

PS. Kamil możesz podesłać link do tego kabla TV? To aby na pewno ten sam?

 

 

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie No co za gość :)

A jaki ma być?

 

 

Proszę:

https://www.sklepsaturn.pl/kabel-satlan-1-13-trishield-cu-77-zelowany-pe-250m.html lub https://www.sklepsaturn.pl/kabel-satlan-s6-befcu-miedz-zelowany-250m-pullbox.html zakezy który aktualnie mają na stanie.

 

A tutaj wewnętrzny: https://www.sklepsaturn.pl/kabel-satlan-1-13-miedz-cu-trishield-250m-pullbox.html

 

 

Każdy pokój zasilacz z osobnego zabezpieczenia? W sensie oświetlenie?

Na bogato lecisz... moim zdaniem bez sensu... wiadomo gniazda Ok, ale oświetlenie?

Zwłaszcza, że 95% to pewnie led...

 

No ale kto bogatemu zabroni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się wydaje że lepiej mieć to posegregowane na większą ilość obwodów. Różne rzeczy potrafią się wydarzyć i ewentualne naprawy/remonty związane z elektryką pozostawia ci pole do popisu jak coś zepsujesz ;) najwyżej światła nie będzie w jednym pomieszczeniu :)

 

Wrzuć proszę zdjęcia z realizacji elektryki - sam tez jestem przed tym dla mnie "dziewiczym" tematem ;) to może coś na fotach u forumowiczów podpatrze ;)

 

ps. Karster a ja powracam jeszcze do tematu rozprowadzenia reku na piętrze, czy pozostałeś przy średnicach flex 75 mm ? Pytam bo ciągle mnie męczy planowanie warstw ( u mnie projekt przewidywał 5 cm stryo i 5 wylewki) więc prawie 8 cm rury na wysokość sprawia że wystaje ponad stryro i tak się zastanawiam co tu zrobic ? Podnosić na więcej cm końcową wylewkę biorąc ostatni stopien schodów pod uwagę to za wiele i tak nie podniose.

Jak wysokie są skrzynki do reku w twoim wypadku które planujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się wydaje że lepiej mieć to posegregowane na większą ilość obwodów. Różne rzeczy potrafią się wydarzyć i ewentualne naprawy/remonty związane z elektryką pozostawia ci pole do popisu jak coś zepsujesz ;) najwyżej światła nie będzie w jednym pomieszczeniu :)

 

Wrzuć proszę zdjęcia z realizacji elektryki - sam tez jestem przed tym dla mnie "dziewiczym" tematem ;) to może coś na fotach u forumowiczów podpatrze ;)

 

ps. Karster a ja powracam jeszcze do tematu rozprowadzenia reku na piętrze, czy pozostałeś przy średnicach flex 75 mm ? Pytam bo ciągle mnie męczy planowanie warstw ( u mnie projekt przewidywał 5 cm stryo i 5 wylewki) więc prawie 8 cm rury na wysokość sprawia że wystaje ponad stryro i tak się zastanawiam co tu zrobic ? Podnosić na więcej cm końcową wylewkę biorąc ostatni stopien schodów pod uwagę to za wiele i tak nie podniose.

Jak wysokie są skrzynki do reku w twoim wypadku które planujesz ?

 

Są flexy 50 mm i puszki do tego też org.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie robiłem aż tyle obwodów. Jak miałem np gniazdka po obu stronach tej samej ściany to jeden obwód. Największą uwagę przykładałem od wydzielenia pomieszczeń mokrych i wydzielone obwody na odiorniki dużej mocy jak zmywarka, pralka, piekarnik itp.

 

Też uważam, że Karola trochę poniosło ;)

 

rafhi, zaglądnij do mnie. Na świeżo robione. I cały czas nie skończone, bo nie mogę znaleźć chęci, żeby jechać i kończyć w ten ziąb :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...