Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom pod krzewuszką, DIY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tynki skończone wg planu w poniedziałek. Posprzątane z grubsza. Teraz tylko dokładnie wysprzątać, pozamiatać no i folia, styropian :)

 

Pogoda bardzo pomaga schnąć tynkom a przynajmniej tym na pietrze. Na dole coś słabo, woda na scianach małego pokoju się pojawiła. Muszę otwierać całkiem okna a nie tylko uchylać (uchylne są wszystkie niezależne skrzydła w domu tzn te podwójne rownież).

 

styropian pod wylewki??? a dokładniej na stropie, akustyczny czy podłogowy jakiś? Dodam, ze nad garażem chciałbym aby był to ciepły styropian w razie garażu bym nie grzał bo od dołu sufit garażu nie jest ocieplony z kilku powodów.

 

PS. Ktoś coś? Jakieś uwagi do wcześniejszych fotek?

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo to masz wg mnie na bogato :) ja pod nie mam nic a nad planowałem 8 cm. Ograniczają mnie tylko drzwi. Te 8 obecnie na pewno zamienię na 10cm i zobaczę co jeszcze wcisnę. Pasowało by mi dać 12cm jakiegoś grafitu 031. W garażu palnuję grzać. Wiadomo, to nie łazienka ale te 15-18' chciałbym mieć. Jak bedzie drogo to go wyłączę ale wtedy i tak nie bedzievpewnie jakoś bardzo zimno, tzn na pewno nie dopuszczę by bylo tam mniej jak +5'C. Stąd szaleństwa z grubościami styropianu raczej są bez sensu.

 

PS. Jaki twardy grafit daleś?

 

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten grafit jest na suficie garażu więc dałem zwykły, fasadowy Austrotherm. Ja nie zmierzam grzać w garażu. Mam celowo nieocieploną ścianę pomiędzy garażem a kotłownią którą grzeję do 16stopni więc w garażu temp. nie spadła mi w mrozy poniżej 9stopni. Ale mam dość słabo ocieploną ścianę pomiędzy garażem a domem tj ok 7cm grafitu więc tu też są pewne straty które ogrzewają garaż.

Nie zmieści Ci się na suficie ze względu na napęd bramy?

Edytowane przez hektor80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby? A nie masz przypadkiem całego wodkanu gotowego a i może styropianu czy również podlogowki w trakcie? Bo wiesz, miksokret to jeden dzień i gotowe :)

 

 

Nie wydaje Ci się podejrzane, że w moim dzienniku nic się nie dzieje? No właśnie, nic się nie dzieje... Jedyne co to mam część listew pod tynki przyklejonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wiem jak to jest z aktualizowaniem dziennika- jak się nie ma na nic czasu to co poradzisz? Obecnie działam w pracy, w czwartek wyjazd do Ostrołęki i chwilę mnie nie będzie. W przyszłym tygodniu również sporo pracy ale moze chociaż na dwa dni bym sie wybrał i rozprowadził wodkana. Chciałbym.

 

PS. Nie wiem gdzie to wcięło ale pisalem, ze nad segmentami bramy mam pojedyncze centymetry do sufitu a poza tym jest już pięknie otynkowany.

 

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest tych metrow. Nie mierzylem sam dokladnie ale mi wyszlo na samym poddaszu wiecej niz tynkarzowi wiec juz dolu nie mierzylem i mu zaufalem. Dodac moze nalezy, ze liczył kazde okno jakby go nie bylo bo musi dawac kątowniki, dylatacje no i czas... a z drzwiami liczy jakby z jednej strony była pełna sciana a z drugiej otwór. Może nie jest to do konca fair ale niestety nie miałem siły przebicia przy dyskusji.

 

Przewodów szło mniej więcej po rowno z każdego typu. Dojdzie jeszcze na kamery pewnie z 200mb skretki. No i ogrod, nawadnianie, jakies halogeny w strategicznych miejscach. Myslę, ze na 3km poprzestanę. Wcale nie mam jakiejś hiper mega rozbuudowanej instalacji...

 

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzi ktoś jaki styropian kupić na podłogę? Nie mam doświadczenia więc moge się mylić ale chciałbym kupić taki, ktory lambde bedzie miał ok 0,31 (12+8cm lub 15+5cm oraz 8cm na strop) no i kolejny ważny parametr to wytrzymałość na ściskanie i tu chcialbym eps100. Czy mam wyśrubowane wymagania? Do moich parametrów pasuje niezbyt lubiany Swisspor EPS 030 LAMBDA 100 dach podłoga ale cena nieco wysoka bo ponad 280m3 a to da mi ponad 11kzł, trochę sporo. No i ta marka...

 

Na stropie nad garazem (50m2) chcę dać jak najcieplejszy styropian bo garaż może być czasem chłodniejszy. Raczej nie mogę tam dać więcej niz 10 cm grubosci. Nad resztą stropu moze być gorszy styropian byle jego wytrzymałość na sciskanie była OK. Akustyczny mnie nie przekonuje, samo to ze po 2-3mm siada po montazu/wylewkach...

 

Mam 140mkw podłóg (u góry to samo). Na dole 20cm, u góry 8cm (10 nad garażem 50mkw).

 

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dziękuję za Wasze opinie. To mi pomogło :) Kupię 80'tkę (ew do garażu dam dwie warstwy 80tkę i 100tkę po 10 cm). Czas policzyć i zamówić. Odkurzacz centralny praktycznie rozłożony. Zostało polutować przewody i wrzucić w koszulki termokurczliwe. Do tego ostatni odcinek połączyć w kotłowni górę z dołem a gdzieś po środku jednostka - więc na koniec prac to zostaje. Brak mi jeszcze wylotu.

 

Proszę doradźcie - świruję już

1) Stelaże do WC/ bidetu przed czy po wylewkach. Jak zawsze, poczytałem forum z godzinę czasu i wiem mniej niż wiedziałem. Ludzie to by się chętnie pobili w imię własnych przekonań.

2) Długości rur do rekuperacji - czy jeżeli najdłuższa nitka ma 12mb a najkrótsza 3mb to powinienem specjalnie robić 'esy' czy tak z grubsza przykręcę anemostatem?

3) Czy zmywarka/ umywalka w kuchni wymaga odpowietrzenia/ napowietrzenia kanalizacji?

4) (tu również czytałem na forach i znów wiem mniej niż wiedziałem) jaka powinna być średnica odpowietrzenia głównego pionu kanalizacyjnego? "Mądre głowy" głoszą, że nie mniejsza (lub większa) niż średnica głównego pionu (ja mam 110). Problem w późniejszym dociepleniu poddasza. Taka gruba rura zabiera sporo miejsca wełnie

5) Jak się wykańcza wjazd do garażu. Tzn połączenie styropianu podłogowego/ fundamentowego/ odpływu liniowego/ wylewki no i kostki brukowej (+ brama garażowa rzecz jasna).

 

Proszę, doradźcie bo świruję. Jadę na budowę i nie wiem za co i jak się brać :( Skończyła się zabawa w budowlańca, teraz albo zapłacę kupę kasy fachowcom (lub 'fachofcom") albo zrobię sam - ale nie wiem jak zrobić najlepiej/ bezbłędnie. Bo "jakoś" to pewnie i na samą intuicję zrobię :)

 

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) My będziemy mieć chyba przed, ale dobrze że przypominasz - muszę dopytać.

2) Moim zdaniem dobrze byłoby zrobić esa lub wydłużyć rurę. Dobrze to u mnie widać http://forum.muratordom.pl/showthread.php?339904-Winter-is-coming-p%C5%82yta-reku-xps&p=7637141&viewfull=1#post7637141

3) Z tego co wiem to nie, w każdym razie u nas nie było nawet w projekcie.

4) Nie wiem.

5) Też chciałbym wiedzieć :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...