Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomóżcie proszę w aranżacji łazienki


veratoxic

Recommended Posts

Witam. Nie mogę uporać się z projektem łazienki a goni mnie czas. Nie będę oryginalna i planuję szarości i drewno. Płytki drewnopodobne już kupione choć możliwy zwrot. Na żywo wyglądają według mnie dużo lepiej niż w projekcie. Płytka bazowa wybrana to grey soul mid w formacie 60x60 - płytka piękna z lekką fakturą ale gładka w dotyku, drażnią mnie jedynie żółtawe "plamy", gdyby nie to byłaby idealna. Podłoga i ściana główna chciałabym aby była w drewnie , nie mogę natomiast zaaranżować ściany z wc i kabiną - nie podoba mi się gres drewnopodobny na wc za dużo zamieszania jak dla mnie. Na wc kupiłam białe błyszczące lekko falowane heksagony 17x20cm, ale teraz nie jestem przekonana, trzeba by je było gdzieś powtórzyć ale nie wiem gdzie. Proszę o sugestie.

 

A może ciemniejsze WC i ciemniejsze dodatki? Na wprost wejścia ma być grzejnik-brakuje na projekcie. Wydaje mi się że w wersji pierwotnej jest trochę nudno i czegoś brakuje, a może za dużo już myślę.... Pomóżcie proszę...

Łazienka projekt podstawowy1..jpg

Łazienka projekt podstawowy1._3.jpg

Łazienka projekt podstawowy1._6.jpg

20161013_171306.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te płytki drewnopodobne same w sobie bardzo ładne, ale raczej nie pasują na ściany, a już zupełnie kiepsko te widoczne pasy nad i pod lustrem. Ja jestem przeciwniczką uwidaczniania wc innymi plytkami, nie lepiej żeby zabudowa "zlała" się ze ścianą w szarych płytkach, które wydają się niezłe? Jeśli włączyć heksagony to chyba najlepiej pod lustrem, ale te któe masz będą za duże, lepiej mozaika w drobny wzór heksa. Nad lustrem możesz darować sobie płytki, niczemu nie służą nic nie chronią, tylko przytłaczają.

 

Biały rzeczywiście jest uniwersalny jak piszesz ale wzór heksagonów już w sam sobie jest mocno wyróżniający się i zwracający uwagę.

Edytowane przez pyskam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy dzielimy jedną ścianę różnymi płytkami zazwyczaj robi się "bałagan". W bardzo dużych przestrzeniach ma to sens i uzasadnienie, natomiast w małych zdecydowanie lepiej zachować umiar.

Na szarym tle dobrze prezentuje się biała ceramika.

Kabina mogła by być ze szkła pozbawionego profili.

Ściana z lustrem jest ok, tzn. wszystko gra. Jeśli jest za mało bieli to zastanowił bym się nad białymi płytkami pod i nad lustrem. Innej opcji nie widzę.

Jeśli jest obawa że może zrobić się "za ciemno" przez dużą ilość szarości, można poratować sytuację oświetleniem.

Warto też zwrócić uwagę na fakt że płytka zupełnie inaczej się prezentuje w oświetleniu led, żarowym, dziennym itd. Barwa i natężenie światła ma kluczowe znaczenie w wizualnym odbiorze ceramiki.

Prywatnie moim typem jest szara podłoga mniej więcej 10x10cm z jasnymi (prawie białymi) figami, białe płytki (mniej więcej 30x30) na wszystkich ścianach oraz białe meble. Dodatki w postaci symbolicznej ilości drewna i zieleni, dodają w odpowiedniej porcji przytulności.

Proponuję wszystkie podpowiedzi traktować jak podpowiedzi a kierować się przede wszystkim własnym gustem i poczuciem smaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.agatplytki.pl/wp-content/uploads/2016/03/Grey-Soul-Mid-615x615-Merbau-Br%C4%85zowy-155x62-Dunes-Origami-1.jpg

 

http://www.agatplytki.pl/wp-content/uploads/2016/03/Grey-Soul-Mid-615x615-Merbau-Br%C4%85zowy-155x62-Dunes-Origami-3.jpg

 

Bialy panel gipsowy dodaje smaku wszystkiemu, choc wiem ze do lazienki sie raczej nie nadaje ze wzgledu na material. Bardzo fajne są tez plytki merbau, musze poszukac czy sa gdzies w sprzedazy.

Edytowane przez veratoxic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się to tez bardzo podoba niestety u mnie chyba nie ma szans na taki efekt. Za mała moja łazieneczka. Moze gdybym nie miala grzejnika na frontowej scianie... Szkoda ze jeszcze nikt nie wykorzystal wzoru i nie ma plytek ceramicznych go imitujacych. Sam panel jest gruby wiec bez gzymsow odstawal by od powierzchni no i to gips jak by nie patrzec. Na pewno bialy kolor dodaje swiezosci pomieszczeniu. Edytowane przez veratoxic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zauważyć że odcieni bieli jest wiele. W zaplanowanym oświetleniu łazienki białe płytki mogą prezentować się różnie. Jedne będą bardziej sine inne żółte. Patrząc pod kątem i pod światło na płytki, jedne będą pofalowane inne proste jak przysłowiowy stół. Znalezienie odpowiednich białych płytek nie jest takie proste, gdy dążymy do perfekcji.

Ogólnie biel rzeczywiście nadaje wnętrzom świeżości, widać to po stylu skandynawskim pomimo że podstawowy szwedki odcień bieli (Stockholmsvit) jest bardzo żółty tzw. tytoniowy. W palecie kolorów NCS ma symbol S 0502-Y.

Szare wnętrza również mogą mieć urok, wszystko zależy od kompozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...