Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

WM z Reku i kocioł gazowy kondensacyjny - czy potrzeba wentylacji grawitacyjnej ?


Recommended Posts

Witajcie,

jestem na etapie płyty fundamentowej, ale korzystając z wolnego dnia wybrałem się do pobliskiego

sklepu firmowego Viessmann, w celu wypytania co i jak z kotłem i przewodem spalinowym

(czy wybrałem dobry model kotła, jak wyprowadzić przewód powietrzno-spalinowy, ile to wszystko kosztuje).

W moim domu nie planuję żadnych kominów, ma być wentylacja mechaniczna z rekuperacją

i kocioł gazowy kondensacyjny z przewodem powietrzno-spalinowym wypuszczonym ponad dach lub przez ścianę.

Niestety przeżyłem szok, gdyż pan z salonu firmowego powiedział mi, że żaden jego instalator

nie odbierze mi kotła (nie uruchomi go), jeśli w pomieszczeniu, w którym znajduje się kocioł nie będzie

kratki wentylacyjnej wentylacji grawitacyjnej. U mnie nic takiego nie będzie, więc wynika z tego,

że mi kotła nie uruchomią!

 

Wcześniej czytałem na forum, że są problemy z kominiarzami, i że trzeba poszukać takiego bardziej kumatego,

nie spodziewałem się natomiast sabotażu ze strony instalatorów kotłów gazowych!

 

Zamierzam poszukać innych instalatorów.

Jak to było u Was (jeśli macie WM i kocioł gazowy kondensacyjny z przewodem powietrzno-spalinowym) ? Macie kratkę wentylacji grawitacyjnej?

Facet nie potrafił mi podać podstawy prawnej, po prostu mi nie uruchomią i basta...

 

Z góry dziękuję

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie rady.

1. Zmień sprzedawcę kotła.

2. Jeśli już chcesz u niego kupić, to poradź mu, żeby zapoznał się z aktualnymi przepisami. Będę miły i sprzedawcy podpowiem: "Urządzenia gazowe klasy C"

 

Oczywiście, że w pomieszczeniu technicznym, gdzie zainstalowany jest kocioł nie mam wentylacji grawitacyjnej, tylko WM.

I nawet "zwykły" dzielnicowy kominiarz sie nie czepiał, tylko żądał protokołu z pomiaru wydajności wentylacji, gdyż sam nie posiadał uprawnień, aby takowe przeprowadzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

dziękuję bardzo za odpowiedź, poszukam innego sprzedawcy.

Jestem trochę w szoku, kolejny raz coś załatwiam do domu i od kolejnego gościa "fachowca" słyszę: "Panie w internecie się pan tych bzdur naczytał", a sam chrzani takie bzdury, że potrzebna wentylacja grawitacyjna do kotła z zamkniętą, że podłogówka powoduje udar bo śpiąc na łóżku ma się głowę bezpośrednio nad wielką grzejną płytą.... rok 2016 a jak bym się cofnął w czasie :(

 

Pozdrowionka

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

dziękuję bardzo za odpowiedź, poszukam innego sprzedawcy.

Jestem trochę w szoku, kolejny raz coś załatwiam do domu i od kolejnego gościa "fachowca" słyszę: "Panie w internecie się pan tych bzdur naczytał", a sam chrzani takie bzdury, że potrzebna wentylacja grawitacyjna do kotła z zamkniętą, że podłogówka powoduje udar bo śpiąc na łóżku ma się głowę bezpośrednio nad wielką grzejną płytą.... rok 2016 a jak bym się cofnął w czasie :(

 

Pozdrowionka

Dominik

 

Witam !

 

Jeśli jeszcze poszukujesz sprzedawcy to tutaj masz wszystkich naszych partnerów z Twojej okolicy. Warto przed wyborem urządzenia skonsultować się w kilku miejscach, no i oczywiście nie zapomnij zapytać o rabaty na nasze urządzenia.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...