Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Skraplanie się zamka w drzwiach


Recommended Posts

Bardziej grzać i bardziej wietrzyć. Ale to przerosłoby chyba każdego, bo jest to normalne zjawisko. Utrata ciepła przez wkładkę jest tak znikoma, że nie ma żadnego znaczenia. Rozumiem Cię, że masz dom pasywny, ale nie da się z niego zrobić termosu (w sumie da się, ale z mizernym skutkiem dla organizmu).

 

Zjawisko jest jak najbardziej normalne - wystaw puszkę Coli z lodówki a zobaczysz jak zaraz się wyrosi na nim woda. Wietrzenie pomieszczeń pomaga zredukować to zjawisko. Wilgotność w przedziale 40-50% jest OK. Budek nowo stawiany też ma swoje prawa w oddawaniu wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynek nie jest pasywny, raczej energooszczędny ok. 30 kW, ale fakt, że póki co nie dział wentylacja(docelowo mechaniczna) jednostka pojawi się w styczniu, więc póki co wietrzę w miarę możliwości oczywiście. Myślałem że może problemem są drzwi ale faktycznie przy większym wietrzeniu efekt skraplania się zmniejsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamek nie ma zadnych przekladek termicznych tym samym jest najzimniejszym elementem drzwi i na nim przy odpowiedniej temperaturze wnetrza i wilgoci wykripli sie para wodna.

Normalne zjawisko fizyczne.

Wietrzyc i bardziej ogrzewac.

Poza tym po wybudowaniu domu ja w min hektolitry wody technologicznej i potrzeba sporo czasu az ona w sposob natutalny odparuje ze scian pisadzek stropow. Czasem trwa to kilka lat !!!

Nie w drzwiach problem tylko w fizyce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzucam marketingowcom więcej takich pomysłów a pewnie doczekasz się wkładki pasywnej czy energooszczędnej.

A co do samej wkładki - zjawisko normalne o czym powiedziano wcześniej. Ja bym się aż tak nie przejmował każda kropelką wody w domu, bo więcej wylatuje wody spod prysznica, niż skropli się na takiej wkładce.

Domy teraz stają się co raz bardziej podobne do termosu i stąd te problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż absolutnie nie ma nic do tego. Tylko i wyłącznie grzanie i wietrzenie pomieszczeń ma na to wpływ. Nie jest to woda która wpływa z zewnątrz przez wkładkę (inaczej po każdym deszczu miałbyś wodę w domu), tylko para wodna która się wyrosiła na zimnej wkładce. Jak pisałem wyżej - temat nieistotny dla funkcjonowania domu, termiki czy szczelności drzwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...