Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom na południowym stoku


Recommended Posts

Dzięki za miłe słowa.

 

Marcko, ja klej kładę na dwa razy. Najpierw siatka, później wyrównanie. Wg mnie nie da się tego zrobić na raz albo wymaga to masy dokładności i czasu. Ja zatapiam siatkę i ściągam klej najpierw w jedną a kładąc drugą warstwę duża paca (60cm) i w druga stronę. Wydaje mi sie, że tak najłatwiej uzyskać równą powierzchnie i jest po prostu szybciej. We dwóch dwie ściany kładliśmy w zasadzie jedno popołudnie. Jak bym to głaskał żeby uzyskać idealna powierzchnie pewnie nie zrobilibyśmy nawet jednej a efekt i tak nie był by zadowalający.

 

dzięki o to mi chodziło i jakoś mnie pocieszyłeś :D w takim razie może podołam wyzwaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 360
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...

Czas na mała aktualizację. Generalnie na budowie byłem całe trzy popołudnia ale udało się cos podziałać z wentylacją:

IMG_20180716_124653.jpg

Wyciąg w kuchni

IMG_20180716_124700.jpg

Skrzynka rozdzielcza dla wyciągu

IMG_20180716_141134.jpg

IMG_20180717_205404.jpg

 

Wiatrołap

IMG_20180716_141146.jpg

 

Generalnie miałem w planach roboty ziemne, GWC, Obudowę studni wraz z piwnicą itd ale pogoda nie sprzyja wiec trzeba robić coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze duży dylemat co zrobić z odbiorem ścieków. Działka jest w strefie ochronnej ujęcia wód i do tego mam glinę a poniżej zwietrzeline więc oczyszczlnia drenażowa raczej odpada (zastanawiałem sie jeszcze nad filtrem piaskowym). Druga opcja to biologiczna tylko cena samej oczyszczalni to powyżej 6 tyś do tego i tak musze coś zrobić z woda czyli albo tunele rozsaczające, studnia chłonna albo zbiornik szczelny. na to ostatnie powinienem nawet legalnie zgłoszenie uzyskać, tylko robi sie z tego kwota powyżej 10tys i do tego prąd do zasilenia i ewnetualnego wypompowania wody ze zbiornika. Za takie pieniądze teoretycznie miałbym szambo i jego wywóz na najbliższe 8-10 lat.

 

Od początku chciałem oczyszczalnie ale trochę martwią mnie te koszty. Może zrobić na razie szambo a później przerobić je na wstępny osadnik (da się tak?) i dalej dodać resztę. Sam już nie wiem co zrobić z tą kwestią.

 

Wszelkie rady mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dzięki za odp. Kamil_ , pewnie tak na razie zrobię a później będę kombinował bo jednak eksploatacyjne oczyszczalnia mi sie lepiej kalkuluje.

 

Mała aktualizacja, z uwagi na pogodę zajęliśmy się wnętrzem a prace ziemne przełożyłem na później:

IMG_20180721_150003.jpg

pierwsza dostawa

 

IMG_20180721_163328.jpg

pierwsze stelaże

 

IMG_20180721_182133.jpgIMG_20180721_182139.jpg

i sufity w małych sypialniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20180721_163338.jpg

IMG_20180721_163340.jpg

dokończyłem tez wentylację, zostało podpiąć główną rurę i kupić reku (tylko jakie????)

 

Tu mam duży dylemat, nie chce wydawać dużej kasy bo w planach jest GWC żwirowe. Myślałem na ozone ale w wątku o tym reku wywiązała sie mała kłótnia i w zasadzie nie można z niego za wiele wywnioskować. Druga opcja to coś za 4tyś (np. mistair) ale czy on da rade przy żwirowcu i czy jest sens dokładać?

Edytowane przez Soczek1212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aiki dzieki za spostrzegawczość,

płyty generalnie sa montowane z przesunięciem, w jednym pomieszczeniu się machnęliśmy i jeszcze dałem dwa zdjęcia z tego pokoju. Generalnie zaczynam pierwsza warstwę z ćwiartki a druga z całej i na przemian. W reszcie jest tak jak w łazience:)

Edytowane przez Soczek1212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...