Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom na południowym stoku


Recommended Posts

Daniellos_ Czyli generalnie nie sugerować się aż tak palnością styro? Juz się zastanawiałem nad granulatem wełny....

 

podbitka chyba będzie z blachy (jeszcze nie zdecydowałem) I styro miał by dojść do podbitki od dołu z jednej strony. I tak byłby już wyżej niż wełna na stropie. Co do uszczelnienia to jeszcze nie rozeznałem tematu. Nie mogę porostu dojechać styro do podbitki? Ewentualnie dac tam klej do styro?

 

I tak mam coś ala strych o wymiarach 3x2,05 na całej długości domu. Przekroju nie wrzucałem ale na zajęciach z 29.09 coś tam widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 360
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja się nie przejmuję i na forum nie raz widywałem izolację stropu/dachu granulatem czy pełnymi płytami.

 

Jak nad podbitką nic nie dasz to nie masz ciągłości izolacji i ten fragment muru jest mostkiem termicznym. Tym bardziej jeśli to odsłonięty wieniec. Tak masz w projekcie? W moim projecie miałem murowane szczyty i były izolowane styro z zewnątrz i również od strony poddasza. Właśnie po te żeby nie były mostkiem. W końcu ich nie murowałem m. In z tego powodu. Tylko koszty generowały w takiej formie. Zrobiłem drewniane.

 

No chyba, że jakoś źle zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ścianek kolankowych ani facyjatów. Wszystko jest z płyt OSB. Poniżej mały schemat (sory za jakość ale na szybko rysowany)

 

schemat.JPG

 

Izolacja dochodzi do płyty OSB miedzy belkami pasa dolnego i styka się ze styro jeszcze poniżej podbitki. Myśle ze mostów to raczej w tym przypadku nie będę miał. Na zdjęciach da sie zauważyć wrysowane kawałki OSB. Są już przykręcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś do czynienia z tym rekuperatorem:

http://allegro.pl/centrala-wentylacyjna-rekuperator-400m3-h-jonizato-i6914098842.html#thumb/3

 

Tańsze to niz luna a wygląda całkiem sensownie (przynajmniej na zdjęciach). Ciekawe jak to sie sprawuje w realu. Miałem sam budować reku ale za taką cene nie wiem czy się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dzięki the_anonim , taki trochę niepełny SSO bo nawet chudziaka nie mam:D

Co do proporcji to będzie 20 cm styro więc się trochę zmieni.

 

We wtorek był Pan kaparkowy i wrzucił mi w końcu resztę piachu do domu. Niestety zostawił tez po sobie małe pobojowisko na działce ale taka mamy niestety ostatnio pogodę że nie spodziewałem sie niczego innego. A tak przy okazji to trochę żałuje ze filmiku nie nagrałem, Panu kaparkowemu tak sprawnie szło wchodzenie na ręcznym w łuki po moim błocku ze aż miło było popatrzeć. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś sie orientuje czy membrana ma tak wystawać w rynnie jak umie (zdjęcia wyżej) czy należy ją obciąć równo z deską. Na razie dekarze zostawili to tak i nie zapowiada się żeby mieli zamiar to obcinać.

 

u mnie było podobnie, ale jak przyszedł pas nadrynnowy to wtedy membranę skrócili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mała aktualizacja:

IMG_20171031_151435.jpg

IMG_20171031_151436.jpg

Tak wyglada moja działka po akcji koparka kilka dni temu. Musiałem dostarczyć resztę piasku do środka żeby zacząć przygotowania do chudziaka i taki jeks efekt.

 

IMG_20171104_154856.jpg

Domek z drogi gminnej juz po dopracowaniu dachu.

 

IMG_20171107_185548.jpg

I mój sprzęt audio. Niby nic ale samemu na budowie można zwariować jak nic nie gra w tle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mała porcja pytań. Co najpierw robić sufit czy ścianki działowe?

Bez działówek sufit będzie prościej i szybciej ale jak zachowa cię płyta w czasie ewentualnego tynkowania (jeszcze nie wiem czy będę tynkował)? Może przygotować wieszaki i tak zostawić, a może dac płytę osb na pierwsza warstwę zamiast płyty kg (tylko to znowu $$).

 

Druga sprawa jakiej grubości robić działówki? W projekcie mam 8cm ale mam wątpliwości czy nie za cienkie? Kolejna sprawa z czego? miały być silikaty ale podobno obróbka trochę uciążliwa? Każda rada mile widziana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignatius Niestety nie mam zbyt wielu znajomych budujących sie lub wybudowanych. Można powiedzieć że jestem jednym z pierwszych dlatego radze się na forum:D

 

aiki Widziałem połączenia ślizgowe u Ciebie wcześniej ale jakoś nie analizowałem jeszcze szczegółowo jak to ma wyglądać. Z kolejnością to pomyślałem ze na całej powierzchni po chudziaku było by łatwiej wykonać sufit a później do niego dojechać ścianami. Jak na ściany położę płyty to chyba nie powinno być problemu z połączeniem. Chociaż może za bardzo próbuje sobie ułatwić.

Może poradził byś coś z grubością ścian, u Ciebie jest chyba beton komórkowy 12. Można powiedzieć standard.Jakieś niedogodności z nim związane? Martwi mnie czy jak dam 8cm to zmieszcze jakiekolwiek instalacje w tej ścianie. Niby solbet ma dziury którymi mozna kable prowadzić ale czy uda ie tak trafić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aiki Widziałem połączenia ślizgowe u Ciebie wcześniej ale jakoś nie analizowałem jeszcze szczegółowo jak to ma wyglądać. Z kolejnością to pomyślałem ze na całej powierzchni po chudziaku było by łatwiej wykonać sufit a później do niego dojechać ścianami. Jak na ściany położę płyty to chyba nie powinno być problemu z połączeniem. Chociaż może za bardzo próbuje sobie ułatwić.

 

Hej,

pozwolę sobie się wtrącić z moimi przemyśleniami, bo też nad tym się zastanawiałem.

Wydaje mi się, że jak zrobisz najpierw sufit i do niego dojedziesz ścianami, to będziesz miał gorsze parametry akustyczne takiej ściany niż na odwrót (najpierw ściany, potem sufit).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...