Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom na południowym stoku


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 360
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzieki za podpowiedzi. Pewnie ostateczną decyzję podejmiemy jak będę musiał już kanalizację i wodę rozbić, jak zwykle na szybko :rolleyes: ale skłaniam się ku zabudowie pralki w wysokiej szafce. Zobaczymy.

 

Tymczasem kombinuje jak by tu zaoszczędzić na styropianie. Mam jakieś 60m3 do kupienia,a podobno ma drożeć wiec chce go kupić teraz i złożyć w garażu (może się zmieści na styk).

Tylko teraz nie wiem jakiej firmy. W sklepie internetowym widziałem Austrotherm po jakieś 190 za m3, w lokalnym składzie mam styro o podobnych parametrach w cenie 189 m3 wiec żadna różnica a zawsze to bliżej i nie trzeba tego tirem wozić. Tylko w składzie mają izobau o którym nie widziałem za wielu opinii. Ktoś coś słyszał o tym styro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi. Pewnie ostateczną decyzję podejmiemy jak będę musiał już kanalizację i wodę rozbić, jak zwykle na szybko :rolleyes: ale skłaniam się ku zabudowie pralki w wysokiej szafce. Zobaczymy.

 

Tymczasem kombinuje jak by tu zaoszczędzić na styropianie. Mam jakieś 60m3 do kupienia,a podobno ma drożeć wiec chce go kupić teraz i złożyć w garażu (może się zmieści na styk).

Tylko teraz nie wiem jakiej firmy. W sklepie internetowym widziałem Austrotherm po jakieś 190 za m3, w lokalnym składzie mam styro o podobnych parametrach w cenie 189 m3 wiec żadna różnica a zawsze to bliżej i nie trzeba tego tirem wozić. Tylko w składzie mają izobau o którym nie widziałem za wielu opinii. Ktoś coś słyszał o tym styro?

 

jakie parametry tego styro Cię interesują? i na co - elewacja, podłoga od razu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w necie badań styropianów wykonywanych przez instytuty badawcze. Można się sporo dowiedzieć o praktykach różnych producentów. Astro uważany za jednego z najlepszych producentów styro. Kupisz, przywiozą i już. Z cenami jest różnie. Rok po tym jak kupiłem swój to po wahaniach cenowych był w tej samej cenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcko Potrzebuje około 30m3 grafitowego na ściany 0,033 (mysle ze nie warto dopłacać do 0,031) i jakieś 26m3 na podłogę. Podłoga w dwóch warstwach 10+8cm (mam do ocieplenia 145m2) tu też bym chciał grafit o podobnych parametrach tylko wiadomo wytrzymałość koło 100. Chyba że podzielę na podłogę w garażu i resztę może wystarczyła by 80? Edytowane przez Soczek1212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w necie badań styropianów wykonywanych przez instytuty badawcze. Można się sporo dowiedzieć o praktykach różnych producentów. Astro uważany za jednego z najlepszych producentów styro. Kupisz, przywiozą i już. Z cenami jest różnie. Rok po tym jak kupiłem swój to po wahaniach cenowych był w tej samej cenie.

 

Dzięki za podpowiedz ,poczytam na pewno. Też dużo dobrego o Astro słyszałem dlatego mam rozterkę. W składzie obok zawsze mogę nadmiar oddać ewentualnie paczkę dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz nie wiem jakiej firmy. W sklepie internetowym widziałem Austrotherm po jakieś 190 za m3, w lokalnym składzie mam styro o podobnych parametrach w cenie 189 m3 wiec żadna różnica a zawsze to bliżej i nie trzeba tego tirem wozić. Tylko w składzie mają izobau o którym nie widziałem za wielu opinii. Ktoś coś słyszał o tym styro?

 

Hej

Wyrażę tylko moją opinię (podkreślam MOJĄ). Austro vs Izobau to jak porównywać auta z segmentu premium o tych najtańszych na rynku (oba jeźdzą pytanie tylko jak). Jest coś takiego jak "gwarantowany styropian" który mówi że jak kupujesz styro 031 to masz 031. Z tego co wiem ten znaczek mają*dwie firmy Austro i Knauf (ten drugi będzie zawsze kosztował parę oczek mniej), wszystkie inne firmy nie kwapią się by go zdobyć, nawet te duże i bogate jak Termoorganika (ciekawe dla czego:wiggle:). Dlatego wszystkie poza tymi dwoma firmami u mnie są wrzucone do jednego worka i na swoich deklaracjach mogą pisać co chcą bo klient to co najwyżej może sobie paczkę styro zważyć:p i być happy.

 

Pozdro i mam nadzieję że namieszałem w głowie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz the_anonim. Właściwie to rozjaśniłeś mi sprawę a nie namieszałeś :D

 

Myśle ze pójdę w coś sprawdzonego, u Ciebie widziałem knaufa i to jak pamiętam w dobrej cenie od któregoś z kolegów z forum tylko nie pamiętam niku. Podesłał byś może kontakt? Ciekawe jakie ma obecnie ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz the_anonim. Właściwie to rozjaśniłeś mi sprawę a nie namieszałeś :D

 

Myśle ze pójdę w coś sprawdzonego, u Ciebie widziałem knaufa i to jak pamiętam w dobrej cenie od któregoś z kolegów z forum tylko nie pamiętam niku. Podesłał byś może kontakt? Ciekawe jakie ma obecnie ceny.

 

fighter1983 - człowiek od styro knauf m.in

 

ja też skusiłem się na knaufa - po prostu wolę mieć konkretną jakość jak robię sam. Swiss jak pisał Danielos różnie widać może być, termoorganika miałem kilka razy i prostych wiele nie uświadczysz.

Co do lambdy ja jednak skusiłem się na 031, fakt raczej może się to szybko nie zwrócić, ale patrzyłem też na to że nigdy tego nie poprawię (a na pewno nie opłacalne).

austro i kanuf tylko rozważałem z tych powodów m.in co anonim.

 

co do fightera: (knauf jeszcze nie wiem jak w praktyce będzie,ale oglądałem sobie kilka szt i naprawdę wygląda nieźle - wziąłem etixx więc niby inna liga

w niecały tydzień od zamówienia miałem styro na budowie, bez problemów, ponaglania, wkurzania, więc lokalne hurtownie niech sobie....

 

izobau - daj sobie spokój - nic dobrego nie wyczytałem, choć jak kto lubi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Skrobnąłem coś więcej u siebie w dzienniku.

Jeśli mogę reklamować ci kogoś to tu masz ceny fightera

http://med-bud.pl/styropian-fasada,c32,pl.html

 

Ja też jak marco uważam że robić to raz(bo nie poprawisz) i z dobrych materiałów. Ale sam zdecydowałem się na 032 jakoś szkoda mi było dać 15zł/m3 żeby mieć 031 ale prawda jest taka że to dalej promil w budżecie. Obecnie ja patrze na ceny to zrobił bym tak samo czyli 032 za 200zł niż 031 za 216zł. Jak ja zamawiałem to 031 było w cenie 198zł;). Od roku trudno przewidzieć czy ceny będą rosły czy spadały. Pogadaj z fighterem ja dzięki niemu się załapałem na starą dobrą cenę bo powiedział mi że jutro już będzie drożej i tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki jeszcze raz za opinie. Napisał już do fightera, zobacze co odpisze ale jak rozumiem ceny z jego stronki są obowiązujące. Jesli tak to na innej stronie (też przywołanej na forum) jest Astro 0,031 po 210 za m3 a u fightera za knaufa trzeba dać 216. Wiec astro wychodzi taniej. Po Twojej opinii marcko zastanawiam sie jeszcze nad etixx, ale ta cena też trochę powala (choć tu muszę przyznać że u fightera najtaniej).

 

Ewentualnie wrócę do poziomu 0,033-0,032 i wtedy mam astro 0,033 po 194 albo knauf 0,032 po 200,5. Sam juz nie wiem w którym kierunku pójść. Na pewno odrzuciłem już lokalny styro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki jeszcze raz za opinie. Napisał już do fightera, zobacze co odpisze ale jak rozumiem ceny z jego stronki są obowiązujące. Jesli tak to na innej stronie (też przywołanej na forum) jest Astro 0,031 po 210 za m3 a u fightera za knaufa trzeba dać 216. Wiec astro wychodzi taniej. Po Twojej opinii marcko zastanawiam sie jeszcze nad etixx, ale ta cena też trochę powala (choć tu muszę przyznać że u fightera najtaniej).

 

Ewentualnie wrócę do poziomu 0,033-0,032 i wtedy mam astro 0,033 po 194 albo knauf 0,032 po 200,5. Sam juz nie wiem w którym kierunku pójść. Na pewno odrzuciłem już lokalny styro.

 

Tutaj CI nie podpowiem jeszcze. Etixx niestety cena dość zabójcza, ale ja bardziej inwestowałem w swoje nerwy - a raczej oszczędzenie sobie ich :D

Na pierwszy rzut oka naprawdę odstaje od niektórych styro, ma bajeranckie tłoczenia i powierzchnię z wzorem więc powinien klej i z jednej i z drugiej strony dobrze przystawać - czy warto?... kto bogatemu zabroni jak to mawiają.

Na podłogi to już kupić zamierzam coś z niekoniecznie najwyższej półki bo dokładność wymiarów nie taka ważna grunt żeby parametry były ok.

CO byś nie wybrał to wierz w to że to dobry wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem tego organoleptycznie, ale od kilku osób usłyszałem że 033 to jakaś rozrzedzoną lipa jest. Bardziej miękki od tych lepszych grafitowych. M.in od fightera. Ja u niego nie kupiłem ani styro ani co do tynku się nie dogadałem. Chyba ma więcej klientów niż jest w stanie obsłużyć. Może jestem dociekającym klientem, co złotówkę z dwóch stron obejrzy zanim wyda ;)

 

Zakup 031 jest nieopłacalny cenowo. W jego cenie kupisz 10% grubszy 032 i lepiej na tym wyjdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem u siebie na budowie 66m3 styropianu knaufa grafitowego 0,032 i wyobraźcie sobie, montowałem go dopiero 1,5 roku później.

W skutek leżakowania grafit skurczył się około 7-8 mm po każdej długości...

Więc polecam przeleżakować styropian albo kupić go z frezem lub kleić, styro na styro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz Daniellos, nie spodziewałem sie że 0,001 na współczynniku może mieć jakiekolwiek znaczenie ale skoro jakość jest nędzna to faktycznie nie ma sensu. Gdzie kupie to się okaże ale chyba zdecyduje się na 0,032.

 

marcko Szkoda że nie mogę poczekać na Twoją opinie z układania tego styro może faktycznie warto dopłacić do dokładności i łatwości wykonania? Tylko ta 20 zł na m3 to ciężki temat do przeskoczenia.

 

geedymin Ciekawe czy to samo dzieje się jak już leży na ścianie. Może to jakiś wpływ leżakowania bez zabezpieczenia? Jak tak by sie kurczył po położeniu to wszyscy mielibyśmy sito zamiast izolacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem u siebie na budowie 66m3 styropianu knaufa grafitowego 0,032 i wyobraźcie sobie, montowałem go dopiero 1,5 roku później.

W skutek leżakowania grafit skurczył się około 7-8 mm po każdej długości...

Więc polecam przeleżakować styropian albo kupić go z frezem lub kleić, styro na styro...

 

Wiele osób pisze, że przy frezie i dużych grubościach styro różnie jest z jego jakością i nie warto inwestować. Pomimo frezu są szpary itd.

Sam jestem ciekaw jak jest ze skurczem styro już położonego na ścianie. W najbliższej przyszłości będę miał dostęp do kamery termowizyjnej to powinna wyjawić prawdę.

 

Pod płytę kładłem Yetico i byłem zadowolony z kompromisu cena/jakość.

Stryo kupuj gdzie taniej, bo transport i tak jedzie z fabryki. Ja kupiłem na allegro i nawet nie widziałem się ze sprzedawcą.

Edytowane przez Daniellos_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Czas wrócić z odmętów drugiej strony. Syro kupiony, rozładowany i zatargany do garażu, a właściwie do dwóch garaży. Oczywiście zdjęć nie mam bo nie było czasu. Tak jak pisałem wahałem się między Astro a Knaufem ale kupiłem jednak Astro. Mówiąc w prost mam styro 0,031 z astro w tej samej cenie co 0,032 z knaufa. Różnica może i żadna ale jak cena ta sama to uznałem ze warto.

 

Najlepszy był rozładunek. Niestety pomimo najszczerszych chęci kierowcy nie dał rady zjechać do mnie na działkę a nawet zjechać na moją prywatną drogę wiec 200 paczek musiałem przetransportować jakieś 100m z drogi gminnej do garażu. Uzyłem do tego deski z rusztowania i sznurka, tworząc swoiste sanki. Mieściło mi sie jednorazowo 12 paczek a i tak ledwo chodziłem na koniec. Nie wyobrażam sobie tego wszystkiego nosić pojedynczo.

Garaż zapchany:

IMG_20180219_165119.jpg

IMG_20180219_165128.jpg

 

Z brzegu leży elewacyjny na facjaty więc zwykły biały 0,42 ale do garażu w zasadzie nie da się wejść.

 

Mam tez bramę tymczasową i schody mojej własnej produkcji:cool:

IMG_20180219_165350.jpg

IMG_20180219_165354.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było problemów z prowadzeniem peszyli to zadrutowałem tez strop i poustawiałem wieszaki do pierwszej warstwy profili pod sufit podwieszany:

IMG_20180219_165528.jpg

IMG_20180219_165548.jpg

IMG_20180219_165534.jpg

Są też pierwsze kable

IMG_20180219_165555_HHT.jpg

 

Instalację prowadzę w peszlach niepalnych, bez puszek zbiorczych.

Edytowane przez Soczek1212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem też, do spółki z Tatem, laser bosch zielony 360. Jest całkiem wygodny i w necie nic za tą cene podobnego nie widziałem. Zależało mi na 360 bo zdecydowanie ułatwia prace przy suficie podwieszanym. Oczywiście dwa dni później trafiłem w Leroy-u na to:

IMG_20180218_152443.jpg

za całe 500zł i chyba dzisiaj wziął bym dextera ale tak jest zawsze wiec się zbytnio nie przejmuje.

 

 

Kupiłem też rozdzielnicę na 72 pola. Troche za duża ale chyba lepiej mieć trochę luzu. Oczywiście ze znanego portalu aukcyjnego:

IMG_20180219_165853.jpg

IMG_20180219_170012.jpg

IMG_20180219_165908.jpg

IMG_20180219_170015.jpg

 

W zasadzie to była najtańsza jaką znalazłem za całe 240zł ale wygląda całkiem solidnie. Myślałem ze będzie trochę bardziej doposażona. Jest to w zasadzie sama puszka z szynami. Brakuje mi długich listew zbiorczych na PE i N. Jak się później okazało Pan Sprzedawca zapomniał dodać. Ma dosłać ale będą to tylko dwie listwy 12 polowe. Chyba nie ma co oczekiwać cudów za takie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...