Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom na południowym stoku


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 360
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mamy też taśmy od ciepłego montażu:

[ATTACH=CONFIG]414174[/ATTACH]

 

I zaczęliśmy walkę ze styro;

Dzień I:

[ATTACH=CONFIG]414175[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]414176[/ATTACH]

 

hej,

ładna robota

 

na jaką piankę kleisz styro? (soudal - czy coś innego)

nie mogę dopatrzeć na zdjęciach - jak duży dajesz węgarek ze styro - tzn ile styropianem wjeżdżasz na ościeżnicę okna?

 

i czy kleisz pionowe i poziome łączenia stryropianu? ja próbowałem ale tylko większe szczeliny przez to mi powstają nie wiem czy jest sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki marcko . Kleje na klej z wora, tylko na grzebień do tego na łączenia daje klej cerecit CT84. Wiem że może jest to bardziej pracochłonne niż sama pianka i trzeba za sobą nosić pistolet ale nic mi nie odpycha i wydaje mi się że jest szczelniej niż na samym kleju z wora. Nie robiłem zdjęć w czasie roboty bo jakoś nigdy nie mam czasu.

 

Co do węgarka to będę miał 3cm ale zrobię to osobno przyklejonym paskiem styro. Mam wysunięte ramy poza obrys muru i nie chciało mi sie za bardzo robić rzeźb na każdej płycie. Dokleję na piane paski styro, zakryje to kątownikiem i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki marcko . Kleje na klej z wora, tylko na grzebień do tego na łączenia daje klej cerecit CT84. Wiem że może jest to bardziej pracochłonne niż sama pianka i trzeba za sobą nosić pistolet ale nic mi nie odpycha i wydaje mi się że jest szczelniej niż na samym kleju z wora. Nie robiłem zdjęć w czasie roboty bo jakoś nigdy nie mam czasu.

 

Co do węgarka to będę miał 3cm ale zrobię to osobno przyklejonym paskiem styro. Mam wysunięte ramy poza obrys muru i nie chciało mi sie za bardzo robić rzeźb na każdej płycie. Dokleję na piane paski styro, zakryje to kątownikiem i tyle.

 

 

a widzisz - patrzę tak ładnie czysto że myślałem że piana

kurdę 3 cm mówisz - ja myślałem o 1 cm żeby nie zmniejszać otworu okiennego bo 20 cm grubości ocieplenia swoje robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowałem też otwór pod drzwi. Pustaki podwiesiłem na drutach zamocowanych kotwą chemiczną do nadproża (można się na tym wieszać i nic się nie dzieje).

 

Na końcu zdjęcie dla tych co wątpia w skuteczność piano-kleju do murowania. Ściany murowałem rok temu i nie mogłem oderwać odciętego paska o szerokości 15cm.

IMG_20180611_192644.jpg

IMG_20180611_202146.jpg

IMG_20180612_201711.jpg

IMG_20180611_193310.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie wygląda z klejem od razu domowo :D

takie głupie pytanie - jak zaciągasz klejem - najpierw tylko zatapianie siatki, a dopiero później druga warstwa czy od razu nakładasz na siatkę trochęwięcej kleju?

Robiłem próby u siebie, ale jak się robi pierwszy raz w życiu to średnio wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa.

 

Marcko, ja klej kładę na dwa razy. Najpierw siatka, później wyrównanie. Wg mnie nie da się tego zrobić na raz albo wymaga to masy dokładności i czasu. Ja zatapiam siatkę i ściągam klej najpierw w jedną a kładąc drugą warstwę duża paca (60cm) i w druga stronę. Wydaje mi sie, że tak najłatwiej uzyskać równą powierzchnie i jest po prostu szybciej. We dwóch dwie ściany kładliśmy w zasadzie jedno popołudnie. Jak bym to głaskał żeby uzyskać idealna powierzchnie pewnie nie zrobilibyśmy nawet jednej a efekt i tak nie był by zadowalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...