Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom na południowym stoku


Recommended Posts

W koncu to jakoś wygląda :) wg mnie bardzo zajebście. Przejście do łazienki przez garderobę jest fajne, widziałem takie realizacje na zdjeciach i fajnie to wyglada. Co do korytarza to ja bym zostawił jak jest, miejsca w szafach nigdy za dużo, a tutaj mozna się pokusić na w ogóle brak ściany murowanej ! Ścianą pomiedzy korytarzem a salonem mogła by być szafa na zamówienie z plecami z czegokolwiek co byście chcieli. Tak jest taniej i szybciej, no i ładniej :) sam żałuje że tak nie zrobiłem.

BTW: mozesz jeszcze wrzucić jakieś wymiary i pow. pomieszczeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 360
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dorzucam tabelkę z powierzchniami. Coś tam z wymiarów widać na poprzednim skanie (nie mam narazie niczego innego). Na przyszły tydzień ma zrobić kompletną koncepcję z elewacjami itp.

 

Pomysł ze ścianą naprawdę ciekawy. Musze to przemyśleć i może wdrożyć. Dzięki za podpowiedz.

Martwię się trochę o powierzchnię pokoju dziennego. Nie za mały?

 

A i wielkie dzięki za odzew..:D

 

rzut tab.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebcioc55 masz może jakiś namiar na zdjęcie przejściowej garderoby? Coś nie mogę znaleźć niczego konkretnego na googu, a żona koniecznie chce to zobaczyć. I może jakąś inspirke tyłu szaf bez ściany. Masz na myśli typowa płytę meblową?

 

Z osobnymi wejściami to miało wyglądać jakoś tak:

2_aranzacja_sypialni_wnetrze_loft_projekt_architektura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebcioc55 masz może jakiś namiar na zdjęcie przejściowej garderoby? Coś nie mogę znaleźć niczego konkretnego na googu, a żona koniecznie chce to zobaczyć. I może jakąś inspirke tyłu szaf bez ściany. Masz na myśli typowa płytę meblową?

 

Z osobnymi wejściami to miało wyglądać jakoś tak:

[ATTACH=CONFIG]379803[/ATTACH]

 

Tak płytę meblową, wejdz na strone eggera i masz ogromny wybór. Zawsze na tył szafy można dać płyty GK i pomalować na biało :) Ściany bym nie robił, zabierze Ci te pare cm salonu.

Co do inspiracji to proszę bardzo, nie znalazłem akurat tego samego co mi się podobało ale te też są spoko.

 

Closet-construction-ideas-closet-contemporary-with-closet-storage-closet-storage-built-in-storage-3.jpg

 

64557c8a4a878509e44d294903e4812d.jpg

 

http://loftsboston.com/gallery/Devonshire_289_5/Devonshire_289_5-18.jpg

 

4fe773728927206cba256f837c9bec02.jpg

 

677952a7bc0e89778b855ad6ce51560d.jpg

 

dd7ec4196211c28b39a7126d245e1936.jpg

 

w googlę jak nie ma po polsku to trzeba szukać po angielsku, zawsze coś się znajdzie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo http://www.elektrykasklep.pl/ Mają wszystko co potrzebujesz w dobrych cenach. Ja się tam zaopatruje przeważnie.

 

sebcioc55, nie wiem kiedy kupowałeś, ale - ceny rzeczywiście rewelacyjne, opinie nienaganne, zachęciły mnie do zakupu - niestety ostatnio gość zaczął kombinować (oceny kupujących to potwierdzają).

 

Zamówiłem u gościa sprzęt, potwierdzałem dostępność bo zależało mi na czasie, skończyło się tym, że gościu 4 razy(!) przesuwał termin dostawy (w tym 2 razy zapewniał mnie że towar już wyszedł), po czym po 2 tyg. napisał że dostawca nie dostarczył mu towaru - mimo że na stronie miał i zapewniał - że towar jest na stanie. Przez kolejny tydzień nie odbierał telefonu i nie odpisywał na maila. Dopiero ładny mail z informacją o złożeniu doniesienia na Policji poskutkował zwrotem wpłaty na konto. Po wszystkim sprawdziłem znów komentarze i niestety kilkadziesiąt osób w tym samym czasie spotkało się z identyczną sytuacją.

 

PS. Soczek1212 przepraszam za mały OT i trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DrKubus dobrze że piszesz. Ja miałem na razie małe zamówienie i wszystko było w porządku ale nie chciał bym czekać miesiąc z instalacją przy budowie domu tylko dlatego że ktoś sprzedaje materiały których nie ma na stanie.

 

No i oczywiście też trzymam kciuki, chociaz Ty już jedną noga w domu:)

Edytowane przez Soczek1212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebcioc55

Dzięki za fotki. Faktycznie ciekawie to wygląda. Hmm... kolejny temat do przemyśleń :D

 

Z płytami KG też niezły pomysł tylko nie wiem czy jakiś stelaż nie był by potrzebny. Same szafy mogą nie być dostatecznie sztywne żeby zapobiec pękaniu.

 

Zastanawiam się jeszcze czy upychać w tej ścianie kominek. Nie mam parcia na kominek ale lubię dźwięk palącego się drzewka i jak by się dało go zmieścić w ściance z szafami (cofnięty do lica ściany) to mógłbym się zdecydować. Oczywiście tylko i wyłączne zamknięta komora spalania tylko tu znowu drożej i chyba jednak za ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Ech.. dawno mnie nie było ale nie wiele się działo. Zimowy sen mnie chyba dopadł.

 

Niewiele nie znaczy, ze nic. Mamy wstępnie dograną koncepcję z architektem, mapę w starostwie i wykonane odwierty.

Powoli szykuje się do skończenia instalacji w garażu i drogi dojazdowej. Musze to dopiąć przed rozpoczęciem budowy. Jutro wrzucę aktualną koncepcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz w ramach małego uporządkowania archiwów wrzucę zaległe zdjęcia do dnia dzisiejszego. Dodaje to w zasadzie dla siebie (chcę uporządkować zdjęcia i zebrać w jakąś logiczną całość)

 

Tak wyglądała działka po zakupie:

IMAG2604.jpgIMAG2605.jpg

A tak po uporządkowaniu i postawieniu roboczej szopki:

IMAG3166.jpgIMAG3168.jpg

A i tymczasowe ogrodzenie

IMAG3176.jpg

 

Dodam tylko ze na dzień dzisiejszy na działce była tylko koparka na całe 40 minut:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to nabrało kształtów :)

 

Jedyny minus jaki widzę to duży rozrzut punktów poboru wody. Wiąże się to z wyższą ceną samej instalaski wodno-kanalizacyjnej. Dodatkowo trzeb będzie zrobić cyrkulację ciepłej wody jeśli nie chcesz długo czekać na ciepłą wodę w kranie.

 

Dzięki za opinię. Niestety Masz rację. Chciałem maksymalnie zbliżyć wszystkie punkty ale wejście od południa i parę innych przesłanek trochę wymusiły ten układ.

 

Co do cyrkulacji to czytałem o tym coś na forum. Musze to przemyśleć żeby się nie wpakować w dodatkowe koszty (instalacji i użytkowania).

 

Odnośnie rzutu to zastanawiam się czy w 1/11 (mała łazienka) nie zamienić miejscami prysznica i ustępu. Mogło by to ciekawie wyglądać.

 

A i oczywiście kibicuje i czekam na informację jak będzie sprawował się Twój reku DIY. Coś czuje, że zaczerpnę od Ciebie pomysł :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulację zrób, jeżeli będziesz robił sam np na PP to koszt minimalny. Ważniejsza jest pompka i jej sterowanie. Kup najtańszą jaką znajdziesz, do tego uruchamiaj ją jakimś sterownikiem czasowym co pare godzin na pare min, te pare min musisz sam zbadać (po jakim czasie masz ciepłą wode w najdalszym punkcie). Jeżeli będziesz miał centralę alarmową to najlepiej by było za jej pośrednictwem sterować taką pompką, banalne a można wykorzystać jeszcze to że się nie uruchamia jak alarm jest uzbrojony.

Jeżeli chodzi o 1/11 to taki ubikator we wnęce chyba będzie średnio wyglądał, taki prysznic we wnęce jest spoko, kupujesz tylko drzwi szklane (albo i nie) i koniec. A na ściance za ustępem robisz coś dekoracyjnego i jakieś podświetlenie i to bedzie fajnie wyglądać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze inne spostrzeżenie co do WC i garderoby. Wróć do wersji z prostą ścianą pomiędzy WC a garderobą. Taka kombinowana ściana to najgorsze co możesz sobie zrobić bo po pierwsze masz przekombinowaną łazienkę z ustawieniem ale co gorsza taka garderoba będzie po prostu mniej funkcjonalna. Idź w prostotę znaczy się w PROSTOKĄTY:D Garderoba plus WC. Taki układ pomieszczeń jest po prostu łatwiejszy w budowie, funkcjonowaniu, meblowaniu, rozplanowaniu, kafelkowaniu itp.

I wtedy masz prostą sprawę z łazienką. Układ najwygodniejszy jest według częstotliwości używanych "obiektów" w łazience. Zlew , wc, prysznic. Dwie pierwsze pod ścianą w ciągu a prysznic na końcu za szklaną szybą daje głębię łazienki i nie skraca jej.

 

Fotki dla jasności:

 

 

banho-61.jpg

 

badezimmer-renovieren-ideen-betonoptik-minimalistisch.jpg

 

0-jolie-salle-de-bain-aménagement-salle-de-bain-carrelage-gris-murs-blancs-plafond-blanc.jpg

 

http://images.adsttc.com/media/images/564d/06c4/e58e/ce8c/4200/0242/slideshow/Website_1.jpg?1447888557

 

Oczywiście u ciebie jest węziej ale to w niczym nie przeszkadza. I pozornie nie piszę ci o poprawieniu łazienki a o poprawieniu GARDEROBY łazienka to dodatek;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulację zrób, jeżeli będziesz robił sam np na PP to koszt minimalny. Ważniejsza jest pompka i jej sterowanie. Kup najtańszą jaką znajdziesz, do tego uruchamiaj ją jakimś sterownikiem czasowym co pare godzin na pare min, te pare min musisz sam zbadać (po jakim czasie masz ciepłą wode w najdalszym punkcie). Jeżeli będziesz miał centralę alarmową to najlepiej by było za jej pośrednictwem sterować taką pompką, banalne a można wykorzystać jeszcze to że się nie uruchamia jak alarm jest uzbrojony.

Jeżeli chodzi o 1/11 to taki ubikator we wnęce chyba będzie średnio wyglądał, taki prysznic we wnęce jest spoko, kupujesz tylko drzwi szklane (albo i nie) i koniec. A na ściance za ustępem robisz coś dekoracyjnego i jakieś podświetlenie i to bedzie fajnie wyglądać :)

 

Rozumiem, że muszę do cyrkulacji jakiś obwód zrobić, znaczy powrót dla zimnej wody. Wgryzę się w temat na etapie instalacji. Wodę jak najbardziej planuje robić sam i z pp tylko muszę się jeszcze w dokształcić (zgrzewarkę nawet już mam). Jeszcze nie myślałem nad alarmem, pożyjemy zobaczymy. Zawsze mogę dać jakiś prosty programator czasowy + przycisk wybudzający pompkę na np. 3 minuty w razie potrzeby.

 

Co do łazienki to ma ona 1,1 m szerokości i prysznic będzie na 100% w formie wpustu liniowego z drzwiami szklanymi (lub bez). Przy tej szerokości mogę wstawić prysznic zarówno we wnęce jak i na końcu łazienki. Po zamianie mógłbym np wydłużyć z sam prysznic i zrobić 1,1x1,4m (powiedzmy dwuosobowy :D) a tron zmieści się i we wnęce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...