Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Reklamacja wkładu - pytanie do Was


aisa222

Recommended Posts

Kochani forumowicze

Mam wkład Kawmet Corner-W16-P premium. Podłączony, nie obudowany. Rozpaliliśmy w nim ogień i po ostygnięciu (na drugi dzień) zauważyliśmy pęknięcie w górnej części przy osadzeniu szyby w szynie metalowej. Poza tym szyby rozeszły się na składaniu i tam ciągnie powietrze (jest osmalona w tym miejscu)

Nikt nie grzał w nim na pełną moc..... mam kominek w domu i zalecano powoli wypalać wkład.... więc nie widzimy kominka pierwszy raz w życiu. Kontakt ze sprzedawcą w końcu udało się nawiązać, ten wysłał pytanie do producenta i przyszła odpowiedź, że reklamacja odrzucona z powodu nieprawidłowego użytkowania wkładu. Cała procedura trwała 1 dzień... trochę krótko... tak mi się wydaje. Jutro spróbuję zadzwonić prosto do producenta.... tylko powiedzcie czy jest jakaś szansa na wymianę tej szyby ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olać gwarancję. Masz przecież rękojmię. Niezgodność towaru z umową - w końcu w tym się pali, a jak widać się nie da.

Wezwać pisemnie sprzedawcę do usunięcia wad (14 dni) jeśli tego nie zrobi - wysłać odstąpienie od umowy i dać 14 dni na zwrot kasy.

Potem ew. sprawa do sądu o nakaz zapłaty.

Wtedy to na sprzedawcy leży ciężar udowodnienia Ci, że użytkowałeś niezgodnie z instrukcją. 90% wygranych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkłady kominkowe narożne powinny mieć szybę w jednym kawałku. Otwieranie powinno być gilotynowe. Kogo nie stać na takie rozwiązanie, powinien poprzestać na wkładzie z normalnymi drzwiami, bez bocznej szyby. To teoria. Praktyka została właśnie opisana w tym wątku. "Rynek oczekuje tańszych rozwiązań" ...Właśnie realizuję jedno takie rozwiązanie i już pożałowałem. Nigdy więcej. Kłopoty bardzo podobne do opisanych wyżej, na razie bez pęknięć, ale jeszcze nie napaliliśmy! :D

.

Niemniej, jeśli jakiś producent decyduje się "wdepnąć" w takie tańsze rozwiązania, powinien mieć odrobinę przyzwoitości, której chyba tym razem zabrakło...Świadczy o tym odpowiedź jaką otrzymała aisa222.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę takie wkłady to przestaje mnie dziwić, że jest tylu przeciwników kominków...

 

 

Ładna nowoczesna fasada , bo to widać a klient kupuje oczami , środek staro-cerkiewno-słowiański czyli najprostsza skręcana na długie druty żeliwna spalarka . Pozdrowienia dla Krakowa i dostawców drewna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkłady kominkowe narożne powinny mieć szybę w jednym kawałku. Otwieranie powinno być gilotynowe. Kogo nie stać na takie rozwiązanie, powinien poprzestać na wkładzie z normalnymi drzwiami, bez bocznej szyby. To teoria. Praktyka została właśnie opisana w tym wątku. "Rynek oczekuje tańszych rozwiązań" ...Właśnie realizuję jedno takie rozwiązanie i już pożałowałem. Nigdy więcej. Kłopoty bardzo podobne do opisanych wyżej, na razie bez pęknięć, ale jeszcze nie napaliliśmy! :D

.

Niemniej, jeśli jakiś producent decyduje się "wdepnąć" w takie tańsze rozwiązania, powinien mieć odrobinę przyzwoitości, której chyba tym razem zabrakło...Świadczy o tym odpowiedź jaką otrzymała aisa222.

 

Ojojoj, gilotyna wg. mnie wygląda kiczowato i tylko dlatego jej nie wybierałem.

Masz jeszcze jakieś celne uwagi na temat "skąpstwa" inwestora ?

Wkłady narożne to nie jakaś nowość i powstawały ze szprosem, bez szprosa z boczną szybą i giętą.

Jak wkład nie jest bublem to normalnie działa i to co tutaj się dzieje w tym wątku nie jest cechą wkładu tylko wadą egzemplarza.

 

Co zdun to mądrzejszy widzę.

Zdun Darek.

Widziałem wkłady za 12-15k i nie były takie nowoczesne jak teraz się robi z accumotów.

Ale za to był tak zajebisty i miał tą starą jak to rzeczesz cerkiewno-słowiańską dziurę, że całe te Nadie, Zibi i inne o połowę tańsze wyglądają przy nim jak blaszane zabawki.

Edytowane przez kaeres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj, gilotyna wg. mnie wygląda kiczowato i tylko dlatego jej nie wybierałem.

Masz jeszcze jakieś celne uwagi na temat "skąpstwa" inwestora ?

Wkłady narożne to nie jakaś nowość i powstawały ze szprosem, bez szprosa z boczną szybą i giętą.

Jak wkład nie jest bublem to normalnie działa i to co tutaj się dzieje w tym wątku nie jest cechą wkładu tylko wadą egzemplarza.

 

Co zdun to mądrzejszy widzę.

Zdun Darek.

Widziałem wkłady za 12-15k i nie były takie nowoczesne jak teraz się robi z accumotów.

Ale za to był tak zajebisty i miał tą starą jak to rzeczesz cerkiewno-słowiańską dziurę, że całe te Nadie, Zibi i inne o połowę tańsze wyglądają przy nim jak blaszane zabawki.

Źle zrozumiałeś mój wpis, ale to się zdarza na forum....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie.

Właściwie ten felerny wkład stoi u nas na budowie.

Rozmawialiśmy dziś z producentem i producent upierał się że nie można palić w kominku który nie jest obudowany czy to prawda?

W rozmowie dowiedzieliśmy się że szyba nie podlega gwarancji natomiast u nas wyraźnie widać że uszczerbienie jest w miejscu łączenia szyby z metalową szyną, która tą szybę trzyma i według nas to ona jest przyczyną uszczerbienia ze zdjęć. Czy jest jakaś szansa na wymianę szyby przez producenta? Jak argumentować usterkę i może macie pomysły jak zacząć kolejną rozmowę z producentem. Na szynie nie widać uderzenia więc nie może być to uszkodzenie mechaniczne tylko wada fabryczna.

Z góry dziękujemy za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GSiSxZiqwdo_3fIzmiDQqU364GGDM92RXRmi3FvZPXUMexjuBhqsAb73AmcPzbXmZD32d1a7BlXgpsGgnelXbKywRwvPvE2qFttTXEdiQ6NUfSwDpFoPu_7gzlpql5m8cVfVcbDAbDGSfCDfWMyO0DOUAjEXx-RV_orNg8Myn6HHMmAVB9mBeNEgu-qjK1k67L2YTrmpL69NUWIz0Cd0EDD3lwh8dDptW9ty5mEnnoEL8TFmY73kN0umEipmbyNpy-xGSGxlD8AreKlRRpuYngsqC9aaFpde2Tr4Yp9V0kcq3l__TSuVVu7VRUxnnNDQRuRd4rDUjMhqjIf9aQROOuUQP8Uim43f4SPgh4T3Zi_cs6mhH7zWgszNREim9aH7ss0_L2zeSPU6LeiXOmZnLh9MVG2xbkQvL9g4HjREVSqnwdCPuXSJLBa7gwBA29fVc6aqUl4xmRNG0MD1_7UzHnma68xzUFaQJ-W_J_lo3TOD3wZ525URv3RPrGhScHKuIlZXSZL5I0yuCy7K9cO8bE_V9tX-jno7muzbuBWunOwAP6C0bAfenwxYwqawm3trXwSuarz0BAmK6ngXzM6CY4lTAN9fCqwlufJZYF5IPkWNSKI7=w800-h480-no

 

Miw3R425ygHuvBuHhmCWSDLQNCVift1NXM2xyV8MiMg--iRfZ3hNHtYNSO_khS5GlVCMpq3w7GCRqKiinzx1k_dyLX3Ub15p5uJ-LZYGiCANLdFh85vHj9d1lDs0Zt48yi9yE8O9sLoCiA_GCggOYTwqH1Wsp23T5U8MdJGZv1FZaD9nOhXDxSCeYtQ-J6n_plhgTqv2e6Ipw0_tJPoVzuMApC2HcIeyn6_zI3WBvK5TXT6_bXccO5IE4VHnCEHYSaO5paBQq52GFkVrcc4JVoagkSFpZ7dN3KTJrNzOIfABDIE0zxCAznTGeeRMC3AuC_HcY9D46eGxGaQvh0ViAKG-eJ8vQWltF-d1l3vLm08dtfEAWt6nQK59YA2yCO7ejiw0_Wt9IAt5N5brZmW4oqdLY2YbZ1AL4pNFALXNLb23wPt07jPv6mazoSFIuofN7UxSPhC4sEpdliaeJXbYtK3zx4DQ81E3Q2m5E2JYYmSZEOjRpsi5XR_y_58lcjLwb5uJctdOVsHS9SGWjK3zz0JUTZntomMROosZnKjDAFPDwY_qIHdku7E9eYbeklUIH7SJWPJvRZnu-uMDZF1rToqKwNEeqPugWDbhE5Yjgkv5XnRc=w800-h480-no

 

vkv6ONSoOxCcCeWg_6U1kA2ccVt5XsVDaqemWeyiG9oWP4zUMb9bZJZ6e6yi_EMuCJJ-OoKarPgjSQ4U615BDWzH9Hpxo7tvQCOFaBAk68eQH70CaLyG_5yuQLbQElkpRwO8n2z0Fq2lJ4t3f-sRVYTL3n90gqz-a9KhtFjzRg1RaVjlK-CcJPBREejImnT_U0Vw93m0w8NMzWtJ-DqMIgaRXBunmvKVxMo704vEqldi7oPS5Dl7A8QxBEmKlDsEojFgWNZfIFROhncOdBgTJYn6YJYEyJ31elNDHEmzxoyQQA66KXOZf8Yna6Br8AoU2dGYIzvZ-NVewPJ9t4lXmdjnOxmDIZHmvCUGStXStb4h4nsou1pSAml0FdVgz_dQ9DgkAArUhZnKKv65czlaNAoI-fyfjXMPoYXMYh5sqG1kkZG5ecS7FCDxnc77J0JpKP5qCAxhQc7Jz1ahHbPYp1v8zn2b_TZ2GC5u4ZSIOxthvgeBvRdg2KszkKT1zG38C578Qo_0glQF1RYpthuqtw0BTJ-6m61GMK0tbmKmGWySpHu4S5FPZ1RfGXAUD-Q2iWxccH4xqzRjfbxmQBsqtgNLsGCajkEsE4_LuVHexLR2fBKJ=w381-h635-no

 

 

Na pierwszym zdjęciu widać , przynajmniej ja tak to widzę , jakiś metalowy opór zabezpieczający szybę przed wysuwaniem się na zewnątrz. Gdy szyba przesunęła się do boku i trafiła na coś co ja przytrzymało punktowo... to byłoby wytłumaczenie czemu się wyszczerbiło . Oczywiście zakładając że dobrze widzę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie.

Właściwie ten felerny wkład stoi u nas na budowie.

Rozmawialiśmy dziś z producentem i producent upierał się że nie można palić w kominku który nie jest obudowany czy to prawda?

W rozmowie dowiedzieliśmy się że szyba nie podlega gwarancji natomiast u nas wyraźnie widać że uszczerbienie jest w miejscu łączenia szyby z metalową szyną, która tą szybę trzyma i według nas to ona jest przyczyną uszczerbienia ze zdjęć. Czy jest jakaś szansa na wymianę szyby przez producenta? Jak argumentować usterkę i może macie pomysły jak zacząć kolejną rozmowę z producentem. Na szynie nie widać uderzenia więc nie może być to uszkodzenie mechaniczne tylko wada fabryczna.

Z góry dziękujemy za pomoc

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?333089-Reklamacja-wk%C5%82adu-pytanie-do-Was&p=7352645&viewfull=1#post7352645

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialiśmy dziś z producentem i producent upierał się że nie można palić w kominku który nie jest obudowany czy to prawda?

W rozmowie dowiedzieliśmy się że szyba nie podlega gwarancji natomiast u nas wyraźnie widać że uszczerbienie jest w miejscu łączenia szyby z metalową szyną, która tą szybę trzyma i według nas to ona jest przyczyną uszczerbienia ze zdjęć. /QUOTE]

Oczywiście - skoro producent twierdzi, że nie można palić we wkładzie nieobudowanym - napisał to w instrukcji?!? Jeśli nie - punkt dla was przy dochodzeniu swojego z tytułu rękojmi.

Swoją drogą - skąd wzięliście pomysł palenia w samym wkładzie?

Tak - jest szansa, by producent to wymienił - jeśli dociśniecie sprzedawcę o rękojmię. Zawsze w ramach rękojmi możecie mu zaproponować ugodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...