Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy membrana dachowa może przeczekać? Delta Maxx


tomtom1

Recommended Posts

Witam wszystkich. Dzisiaj zauważyłem że na membranie dachowej znajdują się małe ślady po wodzie. Nic nie kapie,(przynajmniej na razie) widać to tylko na niej ślady po wodzie w wielu miejscach. Czy przy dachowce ceramicznej jest taka możliwość?

Chcę dodać że dach przeszedł letnie i jesienne opady, aż w końcu dziś.......

Miał ktoś taką sytuację czy to ewidentnie wina osób montujących ??

Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc i opinie

 

membrana1.JPG

 

membrana2.JPG

Edytowane przez tomtom1
dodawane zdjęcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Dzisiaj zauważyłem że na membranie dachowej znajdują się małe ślady po wodzie. Nic nie kapie,(przynajmniej na razie) widać to tylko na niej ślady po wodzie w wielu miejscach. Czy przy dachowce ceramicznej jest taka możliwość?

Chcę dodać że dach przeszedł letnie i jesienne opady, aż w końcu dziś.......

Miał ktoś taką sytuację czy to ewidentnie wina osób montujących ??

Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc i opinie

 

[ATTACH=CONFIG]374804[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]374806[/ATTACH]

oj zdjęcia podpowiadają, że ten dach robił paprok.albo inwestor naczytał się muratora o domu za 150tys, i nie pozwolił na wykoanie krycia zgodnie ze sztuką budowlaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że to nie są skropliny od wewnątrz (bo wówczas cała powierzchnia byłaby mokra) a przeciek. Wniosek jest jeden: folia nie zakryta od spodu ponad 3 miesiące straciła swoje właściwości hydroizolacyjne. Jest to kolejny dowód jak wątpliwy jest to materiał na krycie wstępne. Źle wróżę Twojemu dachowi. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^

Głupoty piszesz, chyba żeś nigdy nie widział skraplajacej się pary wodnej od wewnątrz na membranie - para się skrapla w różnych miejscach z różną intensywnością - nigdy nie jest tak, że cała powierzchnia jest mokra, no chyba że weźmiesz sobie intensywny prysznic bezposrednio pod ta membraną.

 

 

@tomtom1 - nie słuchaj Andrzeja Wilhelmiego bezgranicznie to jest człowiek, który alergicznie reaguje na słowo membrana..

 

Poogladaj sobie w jakich warunkach tworzą się te mokre plamy - najprawdopodobniej jest to od wilgoci wewnątrz , mniej prawdopodbnie jest to uszkodzona membrana, masz duzy kąt , musiałoby Ci ciec po membranie albo zalegać śnieg na membranie w tych róznych miejscach,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dachów wykonałeś, że chcesz kreować się na znawcę. Na jednym zdjęciu zamoknięta jest krokiew, pewnie też od kondensatu od wewnątrz?? Para wydostająca się od wewnątrz kondensuje na całej powierzchni foli a na zdjęciach widać miejscami mokre plamy. Oczywiście można nie czytać moich wpisów a tym bardziej się do nich stosować. Podobnie też nie ma żadnej potrzeby aby przejmować się Twoimi wpisami. Takie są prawa Forum. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dachów wykonałeś, że chcesz kreować się na znawcę. Na jednym zdjęciu zamoknięta jest krokiew, pewnie też od kondensatu od wewnątrz?? Para wydostająca się od wewnątrz kondensuje na całej powierzchni foli a na zdjęciach widać miejscami mokre plamy. Oczywiście można nie czytać moich wpisów a tym bardziej się do nich stosować. Podobnie też nie ma żadnej potrzeby aby przejmować się Twoimi wpisami. Takie są prawa Forum. Pozdrawiam.

 

A Ty juz tyle wykonałeś tych dachów, że bez zastanowienia rzucasz nie do końca przemyślanymi stwierdzeniami - na tym zdjęciu na 90% to nie jest mokra krokiew tylki jest tam jakiś sęk lub coś innego koloru - na tej samej krokwi ale na jej dolnej cześci też jest kawałek innego koloru - też jest mokry ?

Gdyby krokiew była mokra to kawałek membrany wokół też by był.

 

Dla uzupełnienia Twej wszechwiedzy - para wodna gdy w na strychu jeszcze nie ma dostatecznie dużej wilgotności, w zależności od tego w którym miejscu membrana jest najzimniejsza - a to bywa w różnych miejscach - zależy od membrany - w tym miejscu następuje lekka kondensacja a nie na całości - ja to widziałem już z kilka razy , Ty tego nie widzisz bo deskujesz dachy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku wykraplanie się pary wodnej wyglądało dokładnie tak jak na zdjęciach tomtom1.

Sprawdzałem gdzie mogłem wkładając rękę na łączeniach membrany - od zewnętrznej strony była sucha.

 

Kilka dni później temperatura spadła i całą od środka oszroniło.

Zjawisko nigdy się nie powtórzyło.

 

Ale to tylko moje doświadczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla uzupełnienia Twej wszechwiedzy - para wodna gdy w na strychu jeszcze nie ma dostatecznie dużej wilgotności, w zależności od tego w którym miejscu membrana jest najzimniejsza - a to bywa w różnych miejscach - zależy od membrany - w tym miejscu następuje lekka kondensacja...

Natomiast Twoja wszechwiedza dysponuje takimi stwierdzeniami: "nie ma dostatecznie dużej wilgotności", "lekka kondensacja" a już kuriozalne jest twierdzenie, że membrana ma różne temperatury w w różnych miejscach i zależy to od membrany. Czyli Twoim zdaniem zdaniem w odległości kilku centymetrów będzie tak duża zmiana temperatury, że tu się skropli a obok nie?? Zaiste Twoja wiedza i doświadczenie w tym względzie powala. Tak dla Twojej wiedzy kondensacja następuje gdy powietrze osiągnie stan nasycenia czyli taki, w którym w danej temperaturze więcej pary wodnej (czyli gazu) już się nie mieści. Na zdjęciach zamieszczonych w ty wątku tak intensywne zmiany koloru świadczą ewidentnie o przecieku. Ja na swoich dachach tego nie widzę bo nie stosuję folii natomiast widzę różne niekorzystne zjawiska u innych. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że to nie są skropliny od wewnątrz (bo wówczas cała powierzchnia byłaby mokra) a przeciek. Wniosek jest jeden: folia nie zakryta od spodu ponad 3 miesiące straciła swoje właściwości hydroizolacyjne. Jest to kolejny dowód jak wątpliwy jest to materiał na krycie wstępne. Źle wróżę Twojemu dachowi. Pozdrawiam.

Doskonale widać, błędy wykonawcze.. Ale lepiej powiedzieć, że to lipny materiał, że był wystawiony na słońce :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale widać, błędy wykonawcze.. Ale lepiej powiedzieć, że to lipny materiał, że był wystawiony na słońce :).

 

A gdzie ja napisałem, że była wystawiona na słońce? Miałbym prośbę abyś był tak miły i wskazał te błędy wykonawcze, które miały wpływ na ten stan folii. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...