Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Spadek ciśnienia - De Dietrich Elidens 1300-25


Wozik

Recommended Posts

Od ponad 9 lat użytkuję kocioł De Dietrich Elidens 1300-25 z zasobnikiem cwu. Od kiedy pamiętam, co kilka miesięcy musiałem dopełnić instalację co, gdyż ciśnienie spadało do 0,5 bar. W tym roku zostały wymienione: zawór bezpieczeństwa, naczynie wzbiorcze. W międzyczasie częstotliwość dopełniania instalacji wzrosła mi raz na tydzień.

 

Dopełnianie odbywa się przez odkręcenie zaworu na cieniutkiej rurce, domyślam się, że jednorazowa dolewka to 200-300 ml, to wystarcza, aby ciśnienie wynosiło 1,5 bar.

 

Przejrzałem całą instalację przy grzejnikach, w szafkach rozdzielczych, za piecem, nigdzie nie widzę wycieku.

 

Co zrobić, aby dobrze zrobić? Czy wlanie uszczelniacza ma sens? Jeśli tak, to jaki i jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić, aby dobrze zrobić? Czy wlanie uszczelniacza ma sens? Jeśli tak, to jaki i jak to zrobić?

Nie proponowałbym wlewania uszczelniacza, bo i po co? skoro nie masz wycieku.może grzejniki z podłogówką?

Ja przy starcie CO zastosowałem preparat CH-2 INHIBITOR i już 5 sezon grzewczy działa bez zastrzeżeń, raz uzupełniałem ok 1litra bo zachciało mi się odpowietrzać i uszkodziłem sobie zawór odpowietrzający :( .

Nie wiem, jak rozbudowaną masz instalację i jak wiele odpowietrzników,bo być może tamtędy ucieka ciśnienie, ale proponuję Ci obserwować. Może po tych wymianach wszystko się odpowietrza i trzeba, aby układ trochę popracował.

Bo faktycznie jeśli coroczny przegląd pieca nie wykazał przecieku, a nie ma też widocznych nieszczelności to tylko specjalistyczne przyrządy mogą coś wykryć w układzie zamkniętym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...