Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek bez płaszcza może ogrzać dom?


pecet0

Recommended Posts

zgadza sie ale kominek ma tez swoj urok.
Mnie ten urok wogóle nie rusza. Niedogodności z nim zwiazane już owszem. Ale co kto lubi.

 

Wracajac do tematu kominek powietrzny bez rozprowadzenia to zły pomysl na ogrzewanie calego domu. Chyba tylko w sytuacji małego domu, gdzie komin przechodzi przez wszystkie pomieszczenia. Znam przypadek paru rur z recznie włączanym wentylatorkiem ktory gorace powietrze z czopucha gna prosto do pomieszczen oddalonych. Dawało to zauwazalne rezultaty. Raczej tanie a skuteczne rozwiazanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mozna poównywac suchego wygrzanego domu do wychłodzonego stanu zimą który nigdy ciepłą nie widział. Wiadomoze ze inny jest odbiór ciepła.

ile kg drewna spaliłeś?

 

Byc moze nieobudowany wkład nie ma aż takiego rpzepływu jak obudowany. Jak obudujesz i dodatkowo opływ kominka przez powietrze napędziwsz turbiną to spokojnie ogrzejesz cały dom spalając 1,5kg/h

 

ja spalam 10kg brykietu w 6-7 godzin i moc kominka jest wystarcająca do nagrzania około 80m2 a ciepło dolatuje też na piętro czyli w sumie więcej m2 grzeje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu słabo palieś. Przy mocy nominalnej powinieneś zużywać ok. 4kg drewna na godzinę. Dymu nie powinno być praktycznie widać. Jak było u ciebie?

Na to wychdzi ze słabo paliłem,

Ile spaliłem kilogramów to tego nie wiem bo nie miałem wagi

A odnosnie tego ze dymu nie powinno być widać to rozumiem ze pytasz w wkładzie przy ogniu tak? Czy na końcu komina po wyjściu z domu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...