Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klimatyzacja typu split do ogrzania lokalu


Recommended Posts

Witam.

Mam pytanie odnośnie zamontowania klimatyzacji w lokalu żony w ktorym będzie działał salon fryzjerski. Jako, że budynek jest wolno stojący, górę budynku wynajmują ludzie (mieszkanie) żona dół pod salon fryzjerski a problem polega na tym, że ogrzewanie jest przez piec na ekogroszek/ drzewo. Centralne nie ma możliwości rozdzielenia ogrzewania (osobno dół, osobno góra) żona będąc w pracy ogrzewała by swój salon wraz z mieszkaniem ludzi którzy mieszkają na górze przez powiedzmy 8 godzin dziennie + do tego bojler na CWU z którego ona nie korzysta ponieważ ciepłą wodę ma z bojlera elektrycznego (brak podłączenia CWU w salonie żony). Więc z powodu braku możliwości oddzielenia ogrzewania wpadłem na pomysł założenia klimy do ogrzewania lokalu. I teraz moje pytanie, czy klimatyzacja podoła ogrzaniu? Salon ma około 57m2 + do tego mała łazienka + pomieszczenie socjalne (łazienka i pomieszczenie socjalne jakby trzeba było dogrzewane by było jakimś promiennikiem czy innym źródłem ciepła). Bardzo bym prosił o odp. lub jakieś propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sam salon tj. Powierzchnia 56m2 będzie ogrzewany tylko Klima jeśli będzie taka konieczność łazienka połączona z pomieszczeniem socjalnym dodatkowym źródłem ciepła. Co do klimatyzacji zastanawiam się ponieważ mogę kupić 2x2.6kw co daje razem 5.2kw lub 2x3.5 czyli 7kw. Różnica w cenie to około 400zł pomiędzy słabszymi a mocniejszymi. Nie chciałbym też nie potrzebnie pakować się w koszta bo póki co działalność zakłada na rok zależy jak będzie szło, jak będzie ok to będzie dalej prowadzić jak nie to zamyka ale pierwsze 12 miesięcy musi przetrzymać. Druga sprawa jest taka że nawet jak będzie po roku dalej prowadzić salon to nie koniecznie w tym lokalu, wszystko pokaże czas i opłacalność dlatego nie chce też się pchać w niepotrzebne koszta, wiadomo że w razie zamknięcia klime zabieram ale najprawdopodobniej będzie szła na sprzedaż chyba że postanowie ja założyć w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Klimatyzatory założone 2x3.5kw dają radę nawet aż jestem zaskoczony, drzwi otwarte prawie cały czas do pomieszczenia socjalnego i łazienki i również ciepło jest. A jeszcze pytanie jak sądzicie wyłączać je na noc? Czy lepiej zostawiać włączone? Jak będzie bardziej ekonomicznie? Chyba lepiej jak chodzą cały czas bo jak przez nic się wychlodzi to rano będą buzowac na Maxa aż nagrzeja A tak tylko podtrzymują temperaturę A póki co włączam na noc na eco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...