Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sterowanie ogrzewaniem podłogowym: Listwa L8 - Tech sterowniki


Recommended Posts

Witam

 

Mój pierwszy post dlatego proszę o wyrozumiałość :)

 

Jestem w trakcie budowy domu, ogrzewanie: z gazu miejskiego, typ: ogrzewanie podłogowe. Zastanawiam się nad zakupem listwy sterującej L8 firmy Tech Sterowniki. Do tego odpowiednia ilość siłowników sterujących zaworami STT230 plus regulatory R8 (opcjonalnie sterowanie przez internet). Chciałem się spytać, czy ktoś może posiada taki system, jak ocenia jego pracę i ew oszczędności płynące z jego użytkowania?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :)

Z tego co mi się udało zorientować, to harmonogramy można programować z poziomu samej listwy L8. Natomiast sam R8 bodaj daje możliwość nastawy temperatury na określony czas (xx godzin), po czym wraca do nastawy z harmonogramu z "centralki". Jeśli dorzuci się do tego sterownik sieciowy to już w ogóle bajka jak dla mnie - producent nawet dostarcza wersję demo.

Moje wątpliwości budzą inne rzeczy. Mianowicie, nie znam się totalnie na technikach grzewczych Czy dobrze rozumiem, że pod zacisk 5 ze schematu (link1, link2) mam podłączyć pod pompkę, która w mojej instalacji to to coś zaznaczone na czerwono (zdjęcie)? :) Rozumiem, że to pompa pompująca gorącą wodę z pieca do rurek ogrzewania podłogowego?

Kolejne pytanie: do czego służy zawór mieszający? Listwa ma wśród funkcjonalności:

  • możliwość obsługi zaworu mieszającego - po podłączeniu modułu zaworu ST-61v4 lub ST-431N

tylko nie wiem do czego on służy... Czy on jest konieczny w całym systemie ogrzewania?

 

Ogólnie zastanawiam się, czy jako "niehydraulik" jestem w stanie sobie ten system zamontować (później zaprogramować samemu).

Chyba najważniejsze pytanie: jak stosowanie takiego systemu może przełożyć się na oszczędności w zużyciu gazu?

 

Będę wdzięczny za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...