Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Denver pod Krakowem


Recommended Posts

Minęło trochę czasu gdy na budowie nic się nie działo. Strop sobie dojrzewał 2 tygodnie i jutro ekipa przychodzi rozszalować. Zostaną stemple podtrzymujące.

 

Tymczasem zamówiłem okna firmy DAKO na profilach VEKA DPQ-82. Bardzo długo nie mogliśmy się z żoną zdecydować jaki kolor. Na elewacji będzie trochę drewnianych wykończeń. Pierwotnie miały być antracytowe. W międzyczasie w okolicy budowy zobaczyłem dom z szarą płaską dachówką i bardzo mi się to spodobało. Do szarej dachówki antracytowe ciemne okna by nie pasowały, wiec zaczęły się kombinacje: szare okna, do tego szare drzwi i szara brama. Temat podobno trudny bo niełatwo dobrać tyle elementów w tych samych odcieniach, do tego kosztowny, bo okleina niestandardowa wychodziła ok 2 tys więcej na samych oknach, a droższa byłaby tez brama, drzwi, pewnie rynny też. Potem opcja orzech. Zobaczyliśmy próbki, zobaczyliśmy okna zamontowane, wyglądało ładnie, więc byliśmy już zdecydowani na ten orzech, ale po zrobieniu wizualizacji w sketchupie wyszło, że za bardzo okna zleją się z drewnianymi wykończeniami elewacji i znów zmiana decyzji. Jednak antracyt. A skoro okna antracyt to dachówka nie może być szara, więc też będzie antracyt. I tak wróciliśmy do punktu wyjścia.

 

Przy okazji dogrywania kolorystyki okien musiał też powstać jakiś plan całościowy elewacji. Sporo zabawy w sketchupie i na chwilę obecną wygladać to ma tak:

 

front.jpglewa.jpgprawa.jpgtył.jpg

front.jpg

lewa.jpg

prawa.jpg

tył.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 320
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Busters

Byliśmy dziś z żoną pod Twoim domem. Fajny. przyznam, że od czasu do czasu nieco żałuję, że nie wybrałem parterówki :) głównie ze względu na aspekty wizualne.

no to kilka pytań ;) jaka będzie kolorystyka elewacji? z jakiej firmy masz bramę i drzwi wejściowe? jakie wymiary bramy i ile wyszła kosztowo? u mnie jest otwór 500x235 wiec podobno brama bedzie droga bo niestandardowa ale to opinia jednego sprzedawcy (DAKO - tam gdzie zamówiłem okna) bez szerszego badania rynku. ta studnia po lewej to na deszczówkę czy chłonna? widziałem że masz już początek ogrodzenia od frontu. pewnie zostały pustaki po fundamencie?

 

o coś jeszcze chciałem zapytac ale mi chwilowo wyleciało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem dzis u mnie na budowie trochę nerwów. Mieli byc po 7 zacząć rozszalowywac strop. Wziąłem na ta okoliczność urlop, bo od wylania minęło dopiero 2 tyg więc zgodnie z zaleceniami kierbuda nie wolno zostawić stropu bez podparcia. Mieli naprzemiennie przekładać stalowe sztyce zanim rozszaluje się poszczególne blaty. Tak, żeby strop był cały czas podparty w kilku miejscach. Pierwsze wqurwienie o 7 30. Przyjeżdżam, nikogo nie ma. Dzwonię - przesunęło im się betonowanie, zamiast wczoraj betonują dziś rano. "Będziemy za godzinę" oznajmił majster. Przyjechali przed 10 i to nie cała ekipa tylko Wiesiek (największy nierób ekipy) i 2 pomocników. A na jutro na 10 mam zamówiony transport na zwrot szalunków. Czyli drugie wqurwienie. Trzecie chwilę później, gdy na moje wskazówki jak mają podpierać nierób Wiesiek stwierdził że co ja znów wymyślam i wydziwiam, że on 20 lat buduje domy i zawsze rozszalowują po 2 tygodniach i nic nie podpierają i jeszcze się nic nie zawaliło :) Z natury jestem raczej bezkonfliktowy ale to już było ponad moje skołatane ostatnio nerwy. Poleciała siarczysta wiązanka w jego kierunku zwieńczona ostrą wymiana argumentów by dotarło do niego że ma robić tak jak Inwestor sobie życzy :)

Około 13 miał miejsce ciekawy dialog. Wiesiek stwierdził, że na jutro na 10 nie ma szans wszystkiego rozszalować, na 12 już lepiej. Więc przełożyłem transport na 12 po czym Wiesiek rozpoczął kolejną już tego dnia przerwę. Przerwa u niego wypada mniej więcej co godzinę i trwa jakieś 15 minut. NIe wiem czy wspominałem wcześniej - kilka razy już widziałem Wieśka podczas głębokiej drzemki w busie, podczas gdy reszta ekipy pracowała. Można? Można! :)

Wiesiek i Pomocnicy zakończyli dziś pracę o 15, bo ponoć o 16 ktoś tam ma jakąś konsultację u medyka. A Inwestor do godziny 17 TYMI RĘCAMI rozszalowywał garaż. Jakie te sztyce ciężkie! Nie omieszkam wspomnieć o tym jutro majstrowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozszalowaniu:

 

3.jpg

 

widok z kuchni na jadalnię i salon. W pomieszczeniu w głębi widać zdemolowaną przez Inwestora część stropu. Trochę niebezpieczna ale spektakularna robota którą podpatrzyłem u Wieśka i powieliłem z sukcesem. Wyjmuje się stemple spod dźwigarów zostawiając jeden podtrzymujący całą konstrukcję fragmentu stropu. Ostatni stempel trzeba wybić mając przygotowaną drogę ucieczki bo wszystkie dźwigary spadają z hukiem. Blaty ku niezadowoleniu Wieśka nie spadają i trzeba je odrywać brechą.

 

Tak to wygląda.

https://www.youtube.com/watch?v=vQU4fH7jjgw

Edytowane przez Fleszu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zalany został wieniec i słupki ścianki kolankowej. Nie obyło się bez kłopotów. Ekipa zaproponowała, by zamiast szalować słupki zrobić je z pustaków fundamentowych zalewanych. Zostało mi ich trochę po fundamencie, kierownik zaakceptował więc czemu nie. Zwłaszcza, że będzie szybciej i łatwiej. Niestety pustaki okazały się słabe i podczas zalewania i wibrowania 3 z nich pękły. Pokarało ekipę, bo doszło im sporo dodatkowej roboty (szalowanie pęknięć, zbieranie łopatami wylanego betonu).

 

dziura.jpgkolenkowa1.jpg

 

W międzyczasie przyjechała więźba - 11,5 kubika w cenie 700zł za m3. Wygląda na dobrze zaimpregnowaną. Mam obawy czy się nie pokrzywi - raz leje na nia deszcz, raz praży słonce.

 

wiezba.jpg

 

W poniedziałek mają przyjść zacząć robić dach. Dekarze to ekipa podwykonawcza moich majstrów.

Edytowane przez Fleszu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zpłaciłem zaliczkę na okna DAKO. Udało zmieścić się w planowanym budżecie 20k. Z ciepłym parapetem w kuchni (ponad 300 zł extra! :/ - jedyny parapet w całym domu - poza garażem). Suwanka odstawno przesuwna z poszerzeniami PCV od spodu. Bez ciepłych taśm, ale będę robił 3cm obstawki szpalet ze styroduru. Co ciekawe, gość z DAKO jako jedyny potwierdził, że warto to zrobić. W innych firmach odradzali to rozwiązanie, gdy drążyłem temat dlaczego, wychodziło na jaw, że to dodatkowe utrudnienie dla montażystów.

W wąskim okienku w łazience będzie mleczna szyba bo widok z niego prosto na uliczkę często używaną przez pieszych sąsiadów. Zasłony czy rolety w tak wąskim oknie nie pasują. Czeka mnie powiększanie kilu otworów. W garażu otwory poziome otwory na wys 50cm byłyby za małe, powiększam o 12 cm i zamiast fixów będa okna uchylne. W gabinecie poszerzam o 6 cm. Na piętrze w łazience mają wymurować już odpowiednio szerzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem tez dachówki płaskie ceramiczne Orea 9 od Wienerbergera. Będą układane na mijankę. Udało mi się dostać bardzo dobą cenę 4,50 za sztukę dachówki podstawowej. Dodatki, membrana i inne akcesoria też w konkurencyjnych cenach. Polecam skład AXBUD z Sierakowa koło Dobczyc - mają też oddział w Myślenicach. Mają niezłe ceny a przy tym bardzo profesjonalne podejście do klienta, miła obsługa, przydatne doradztwo. Pani Agnieszka wysyłała mi zdjęcia z porównaniem kolorystyki do innych dachówek, do blachy, do okien. Różne warianty wycen dachówek, okien dachowych, blach, rynien dostawałem max w godzinę od zapytania. Wprawdzie towar jeszcze nie dojechał więc może za wcześnie ich chwalę, ale jak dotychczas to najlepszy skład w jakim się zaopatrywałem a jest juz ich 5. Na wpis na małopolską białą listę poczekam na dostawę towaru.

 

Okna na dach będą tylko 3 sztuki. Po jednym drewnianym w pokojach dzieci i jedno PCV w łazience. Fakro FTP U5 - trzyszybowe bez nawiewników o wymiarach 78x140.

 

Zastanawiam się jeszcze nad rynnami. PCV czy stalowe. Dostałem tez ofertę na prostokątne, które ładnie pasują do płaskich dachówek, ale cena mnie zabiła. Dokładnie 3x więcej niż PCV. (1100pln vs. 3300pln). Wolę te ponad 2k przeznaczyć na lepsze wykończenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamówiłem jeszcze bramy. DAKO się nie podjęło tematu: duży otwór (5000x2350), południowa ekspozycja i ciemny kolor czyli idealne warunki do wybrzuszenia bramy w upalne dni. Przedstawiciel DAKO skierował mnie do Hormanna, że ponoć oni robią takie bramy. Wstępna wycena (katalogowa) od nich opiewa na około 7500 za bramę LPU 42 wzór Woodgrain z przetłoczeniami + napęd Supramatic E. Wolałbym płaską bez przetłoczeń (tylko między segmentami). Taką wycenił mi Wiśniowski na 7200 z jakimiś wzmocnieniami omega, ale nie dają gwarancji że się nie bedzie wyginać w upały. Najtańszą ofertę mam z Migas-Door - ok 6400 z napędem BFT Boticelli 800 i podobno ich bramy się nie gną (tez stosują omegi). Myślę, że jeżeli Wiśniowski nie daje gwarancji a stosują tą samą technologię co Migas, to Migas też może się wygiąć.

Czy ktoś z czytelników ma dużą bramę segmentową antracyt od południa i może napisać czy jest problem z wyginaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze nad rynnami. PCV czy stalowe. Dostałem tez ofertę na prostokątne, które ładnie pasują do płaskich dachówek, ale cena mnie zabiła. Dokładnie 3x więcej niż PCV. (1100pln vs. 3300pln). Wolę te ponad 2k przeznaczyć na lepsze wykończenie.

 

Sam zastanawiałem się czy stalowe czy PCV ...

 

W obecnym domu mam rynny PCV (Galeco) wiec nie najtańsze. Po 6 latach widzę że jednak trochę wypłowiały i nie wyglądają tak samo jak kiedyś.

 

Różnica w cenie pomiędzy rynnami PCV a stalowymi nie jest wcale aż tak wielka a jak się porówna wygląd to stalowe jednak wyglądają lepiej ...

 

Ja dopłaciłem do stalowych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem tez dachówki płaskie ceramiczne Orea 9 od Wienerbergera. Będą układane na mijankę. Udało mi się dostać bardzo dobą cenę 4,50 za sztukę dachówki podstawowej. Dodatki, membrana i inne akcesoria też w konkurencyjnych cenach. Polecam skład AXBUD z Sierakowa koło Dobczyc - mają też oddział w Myślenicach. Mają niezłe ceny a przy tym bardzo profesjonalne podejście do klienta, miła obsługa, przydatne doradztwo. Pani Agnieszka wysyłała mi zdjęcia z porównaniem kolorystyki do innych dachówek, do blachy, do okien. Różne warianty wycen dachówek, okien dachowych, blach, rynien dostawałem max w godzinę od zapytania. Wprawdzie towar jeszcze nie dojechał więc może za wcześnie ich chwalę, ale jak dotychczas to najlepszy skład w jakim się zaopatrywałem a jest juz ich 5.

 

Fleszu, fajny projekt i dziennik. gratuluję;-) Biorąc pod uwagę fakt że jestem na podobnym etapie budowy i również zaopatruje się częściowo w Ax-Budzie mogę tylko przyklasnąć i życzyć powodzenia na dalszym etapie budowy. Jestem właśnie z okolic Myślenic.

Pozdrawiam

Tulisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Busters

Byliśmy dziś z żoną pod Twoim domem. Fajny. przyznam, że od czasu do czasu nieco żałuję, że nie wybrałem parterówki :) głównie ze względu na aspekty wizualne.

no to kilka pytań ;) jaka będzie kolorystyka elewacji? z jakiej firmy masz bramę i drzwi wejściowe? jakie wymiary bramy i ile wyszła kosztowo? u mnie jest otwór 500x235 wiec podobno brama bedzie droga bo niestandardowa ale to opinia jednego sprzedawcy (DAKO - tam gdzie zamówiłem okna) bez szerszego badania rynku. ta studnia po lewej to na deszczówkę czy chłonna? widziałem że masz już początek ogrodzenia od frontu. pewnie zostały pustaki po fundamencie?

 

o coś jeszcze chciałem zapytac ale mi chwilowo wyleciało :)

Sry, ze dopiero teraz odpisuje, nie widzialem wczesniej wpisu. Ja od poczatku chcialem parterowke teraz jakbym budowal drugi dom, zastanowilbym sie na pelnym pietrem, ale to w przypadku wiekszego domu.

No wiec pokolei:

Elewacja bedzie biała, moze jakis bardzo delikatny odcien, ale na pewno cos zimnego zeby pasowalo do antracytu.

Brama hormann wymiar 5000x2250 i to jest standard, zobacz na katalog hormanna tam sa wymienione standardowe wymiary (ja to na patrzylem zanim mi zrobili otwor :D) Koszt to 6500zl z napedem supermatic P (tym najmocniejszym)

Drzwi wiked

Studnia po lewej to glebinowka, chcialem podpiac ja jako glowne zrodlo wody, ale stwierdzielm, ze na razie nie mam na to kasy i podpieta jest sieciowka ktora tez chcialem miec w razie W

Fundament domu mialem z bloczkow betonowych, ogrodzenie jest z szalunkowych. Chcialem zrobic fundament zeby potem juz nie rozwalac dzialki i wiedziec jak ma isc dokladnie kostka. Ogrodzenie to ma byc jeden wielki mur wiec musialo byc dosyc porzadnie zrobione.

 

Dzialka na ten moment wyglada masakrycznie, ale na szczescie niedlugo zaczynaja robic kostke wiec bedzie sie dalo normalnie chodzic..

 

 

edit: Brame i drzwi zamawialem w firmie Astrum, mozesz zadzwonic po wycene. Cenowo sa calkiem spoko do calosci tez nie mialem zastrzezen.

Edytowane przez Busters
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem tez dachówki płaskie ceramiczne Orea 9 od Wienerbergera. Będą układane na mijankę. Udało mi się dostać bardzo dobą cenę 4,50 za sztukę dachówki podstawowej. Dodatki, membrana i inne akcesoria też w konkurencyjnych cenach.

 

Witam,

czy uwzględniłeś też dachówki połówkowe do kładzenia na mijankę? Ja o nich zapomniałem i mam położoną Orea 9 bez mijanki. W sumie na dobre mi to wyszło bo ta dachówka strasznie "pieje" i mijanka wyglądałaby jeszcze gorzej.

Cena 4,5/szt. to rewelacja :) (ponad rok temu płaciłem 4,9).

Do okien dachowych wybierz odpowiedni kołnierz - EZV-F lub KZV1-3. Jakby co, mam do sprzedania 2xEZV-F na 78x160 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy uwzględniłeś też dachówki połówkowe do kładzenia na mijankę? Ja o nich zapomniałem i mam położoną Orea 9 bez mijanki. W sumie na dobre mi to wyszło bo ta dachówka strasznie "pieje" i mijanka wyglądałaby jeszcze gorzej.

Cena 4,5/szt. to rewelacja (ponad rok temu płaciłem 4,9).

Do okien dachowych wybierz odpowiedni kołnierz - EZV-F lub KZV1-3. Jakby co, mam do sprzedania 2xEZV-F na 78x160

 

Namiary na ten skład i takie ceny Orei dał mi gość od którego kupowałem kantówki przez OLX (firma od okien dako też z jego polecenia). Tez miał je na swoim dachu. Układane właśnie na mijankę i fajnie wyglądały. Połówkowe zamówiłem, Pani Agnieszka oczywiście pytała jak będę układał i uwzględniła połówkowe w wycenie. Kołnierz będzie EZV-FT TERMO 07 (78X140) DO POKRYĆ Z DACHÓWKI PŁASKICH.

A używali u Ciebie spinek sturmfix przy montażu dachówki? Podobno na tych spinkach prościej wychodzą dachówki.

 

Busters

 

Dzięki za namiar na Astrum. O ile pamiętam, Twoja brama jest gładka, bez struktury drewna?

 

Działka faktycznie jeszcze porośnięta, nie widać nawet gdzie się kończy. To pole za domem tez Twoje? :)

 

bramę masz sandgrain czy satin ?

Edytowane przez Fleszu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brama Hormann LPU 40

· 5000x2250

· Kolor antracyt

· Struktura gładka, panel z jednym przetłoczeniem

· Wzmocnienia paneli od środka

· Napęd Supramatic P+pilot

· Dostawa i montaż

 

gladka bez struktury, ale nie pamietam jaka dokladnie.

 

 

Z dzialka wlasnie czekam, az wykorytuja i nasypia kamien, potem chce nasypac ziemi i wyrownac wszystko.

Te chwasty wyrosly tak przez ostatnie 2-3tyg wczesniej byly duuzo mniejsze.

 

Dzialka konczy sie za domem jakies 25metrow (na koncu jest row melioracyjny 6m ktory sam przesuwalem bo byl blizej domu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...