Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Denver pod Krakowem


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 320
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Na górze "kosmici" aplikowali pianę, w kotłowni Pan Krzysiek kończył fugować płytki, a w garażu rozgrzewał się już duet hydraulików rozpakowując kocioł i zasobnik od Immergasa.

 

Na koniec dnia kotłownia wyglądała już pół-profesjonalnie.

 

111.jpg222.jpg

Edytowane przez Fleszu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wizyta w PGNiG. Podpisana umowa i udało się ustalić termin założenia licznika na piątek. Aż mi się cieplutko na sama myśl zrobiło.

Chłopaki kończą kotłownię, może na weekend uruchomimy piec...

Na razie wziałem taryfę W3.6 czyli droższy abonament tańszy gaz. Po pełnym sezonie zweryfikuję, czy nie bardziej się opłaca taryfa z droższym gazem i tańszym abonamentem.

 

Ocieplenie pianą zrobione w sama porę - tuz przed pierwszym tej zimy uderzeniem poważnych mrozów. W nocy przy -12* temperatura w domu spadła do +4. Bez ocieplenia byłoby pewnie jakieś -7-8*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaliśmy wizualizację łazienek.

 

Łazienka dolna (mała) po drobnych korektach jest w zasadzie bez większych uwag - zaakceptowana.

 

d3.jpgd1.jpgd2.jpg

 

są 2 wersje, z podłoga drewnianą i szarą. Nam zdecydowanie bardziej odpowiada szara.

 

płytki na ścianach białe, z delikatną strukturą ryflowaną, pod i nad lustrem płytki z strukturalnymi paskami gr 5cm, na wizualizacji tego nie widać.

 

płytki w sklepie wyglądają tak

20180126_160206.jpg

20180126_160221.jpg

Edytowane przez Fleszu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górna łazienka (duża)

 

g5.jpgg4.jpgg3.jpgg2.jpgg1.jpg

 

Koncepcja i układ wydaje się bardzo dobry. Wyraźny podział na strefę kąpielową i toaletową oddzielone ścianką z ażurowym wykończeniem. Wysoka ścianka kolankowa (ponad 130cm) pozwala wygodnie umieścić wannę pod skosem, bardzo podoba nam się korytko z zielenią za wanną.

Natomiast do poprawy jest kolorystyka. Jest zbyt ponuro, elementy drewniane jakoś mi tam nie pasują. Projektant zapomniał tez o oknie dachowym między kibelkiem a umywalkami, drzwi balkonowe zrobił drewniane a są białe i zapomniał, że przy wyjściu z prysznica miał być grzejnik ANGUS H z kolekcji firmy Terma. Nie podoba mi się też wykończenie płytkami ściany na której są drzwi. Chyba lepiej będzie wyglądać biała.

 

Płytki, które wybralismy do tego projektu na żywo są ładniejsze, do złudzenia przypominają naturalny kamień a nie gres. Natomiast są dość spore 120/60 i przy tylu elementach obawiam się ze będzie bardzo dużo odpadów i koszt tej łazienki nas powali. Ewentualnie poszukamy czegoś mniejszego/tańszego.

Edytowane przez Fleszu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wizyta w PGNiG. Podpisana umowa i udało się ustalić termin założenia licznika na piątek. Aż mi się cieplutko na sama myśl zrobiło.

Chłopaki kończą kotłownię, może na weekend uruchomimy piec...

Na razie wziałem taryfę W3.6 czyli droższy abonament tańszy gaz. Po pełnym sezonie zweryfikuję, czy nie bardziej się opłaca taryfa z droższym gazem i tańszym abonamentem.

 

Ocieplenie pianą zrobione w sama porę - tuz przed pierwszym tej zimy uderzeniem poważnych mrozów. W nocy przy -12* temperatura w domu spadła do +4. Bez ocieplenia byłoby pewnie jakieś -7-8*

 

A nie dałeś się przypadkiem zwieść miłej Pani z gazowni? U mnie zapytałą ile metrów ma dom (140m2) to szybko w głowie przeliczyła, że pewnie zuzycie będzie okolo 2500m3/ rok :eek:, a faktycznie zużywam niecałe 800m3 :yes: dodatkowo wzialem taryfe ze spisywaniem co miesiac zeby nie bylo durnych prognoz i maxymalny rachunek tej zimy to 299 zł za styczeń :yes:, jak chce Ci sie liczyć to taryfa W2 przestaje sie opłacać ponoć od użycia 3000m3/rok

a patrzac na Twoje ocieplenie to będziesz miał zużycie podobne do mojego.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gazowni był niestety Pan. Fajna babka siedziała na stanowisku obok ale nie dane było mi z nią negocjowac ;)

On mi proponował ta taryfę z droższym gazem ale sam wziąłem w3 bazując na zuzyciu tu gdzie teraz mieszkamy czyli około 1700m3 w mniejszym ale gorzej izolowanym domu. Taryfa W2 jest przy zuzyciu poniżej 1200 więc jak mniej zużyjemy to po roku z automatu nastąpi zmiana taryfy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te folie też trochę pary przepuszczają, pytanie tylko ile...

Skoro wyszła Ci zakładana grubość w jednej warstwie to bardzo dobrze, trafiłeś na doświadczonego aplikatora.

A co do temperatury to powiem Ci tak: ojciec od lat prowadzi firmę transportową. Do dziś mamy dwa stare jelcze bez webasto itd. Halę 250m2 dwie nagrzewnice 44kw ogrzewają do 20 stopni nawet w ciągu godziny, jak duże mrozy to max dwie, także nagrzanie domu to pikuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRZEJEMY!! :)

 

Wczoraj hydraulik uruchomił piec i zaczęło się wygrzewanie wylewek.

Wieczorem zainstalowałem na zawory trójdrożne siłowniki Afriso i sterownik Tech 408 do nich. Chciał to robić dziś hydraulik, ale stwierdziłem, że i tak czeka mnie nauka tego "systemu" więc najlepiej jak wezmę sprawy w swoje ręce. Lubię tego typu prace :)

sterowanie.jpg

 

Było trochę kłopotów z montażem siłowników, bo dołączona była instrukcja od innego rodzaju zaworów. Ostatecznie wujek google pomógł.

 

Ustawione na zasilaniu podłóg 23 st, kocioł póki co chodzi bez przerwy na pełnej mocy (zadane ma ręcznie 35st). Od 13 do 8 rano gazu pociągnął 19m3 a temperatura w domu to już całkiem przyjemne 11*C.

 

temp1.jpg

 

Tylko ta wilgotność. Pojawiły się kropelki na oknach, na drzwiach zewnętrznych, miejscami też na ścianach. Nie ma warunków na wietrzenie bo na zewnątrz tez wilgotno.

 

Na zewnątrz "komin" wypuszcza sporo dymku/pary. Mam nadzieję, że nie będzie ta wilgoć osiadać na elewacji...

komin.jpg

Edytowane przez Fleszu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Wykończenia jeszcze nie widać. Czekam na Pana Krzyśka, ma wejść od przyszłego poniedziałku, najpierw regipsy na poddaszu, potem łazienki. Pod koniec marca będą schody.

 

Aktualnie korzystając z ciepłych dni wróciłem do wygrzewania wylewki. Przed falą mrozów wygrzałem ją do 25* Potem chodziło na minimum utrzymując w domu około 10*. Od soboty chodziło na zasilaniu 30* a dziś zwiększyłem do 35. Nie wiem czy jest sens grzać ją jeszcze do 40 czy na 35 poprzestać. W domu już 22 st ( przy uchylonych oknach). Wilgotność spadła do 55-60%.

 

Wentylacja wciąż nie uruchomiona, blokuje mnie kawałek żelbetowego słupa który jest w miejscu gdzie ma iśc rura z czerpni do reku. Na sobotę mam umówionego gościa który przyniesie porządny młot, potrzeba go podkuć na szerokości 10cm.

 

W sobotę wkopaliśmy wreszcie szambo. 11m3 - duże żeby jak najrzadziej opróżniać. Szambo 2700 a koparka + pomocnik 800 zł (4h pracy w tym 1h przestoju) Cena za koparkę mnie powaliła. Kopał Pan Janusz - ten sam gość który rok temu robił studnie chłonne, wykop pod budynek, korytowanie przed garażem. Dotychczas ceny miał uczciwe, 100 zł za godzinę. Tym razem krzyknął sobie 2 razy więcej, bo dojazd, bo stracił pół dnia, bo sobota..... bo on ma roboty po uszy i wcale nie musiał do mnie przyjeżdżać. Zachował się jak kawał chama. We łbie mu się popierdoliło. Oj, skończy się koniunktura to się będzie prosił o robotę nawet za 80 zł... Ja więcej z Pana Janusza nie skorzystam.

 

Wykop dość głęboki 240cm poniżej powierzchni ale dzieki temu udało się przyłaczyć rurę od góry dzieki czemu wykorzystam całą objętość zbiornika. Muszę jeszcze pomyśleć nad jakimś czujnikiem napełnienia.

 

sz5.jpgsz4.jpgsz3.jpgsz2.jpgsz1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z koparką tak jest. Ja byłem szcześliwy przy kopaniu fundamentów, Pan uwijał się jak mrówka i pracował ponad 10h. Sam chciał za swoją praca 900 zł, to już z dojazdem.

 

Ale chyba sobie przemyślał że za mało wziął, więc po tygodniu jak przyjechał wykopać pod schodu, około 3h roboty wziął ode mnie 500 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj koparkowy tez sie podniosl, ale poinformowal mnie o tym, przed praca i to z 80 na 90zl/h :p

 

Ja wygrzawalem posadzke chyba do 45stopni zapytaj Krzyska o zdanie, ale on Ci powie, ze im wiecej tym lepiej. Im wiecej peknie teraz tym potem mniejsza szansa na poniszczone podlogi. U mnie wygrzewane bylo w czerwcu i rekordowo mialem 39stopni w srodku :p

 

 

Nie chciales sobie wypuscic rury do oproznia szamba z plotu zeby szambkarka nie musiala wjezdzac do srodka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem właśnie w zestawienie kosztów. Za wykop pod budynek wział 350 zł. Kopanie i obsadzanie 2 studni 450 a praca była trudniejsza niż przy szambie. Teraz jeszcze bardziej jestem zaskoczony sobotnia ceną 800 zł. Gościowi po prostu odbiło.

Busters, czy Twój koparkowy to ten z Krzemiennika?

 

Nie pomyślałem o tej rurze przy ogrodzeniu ale jest to jeszcze do zrobienia, rurę można dać z boku kominka. I tak muszę podnieść dekiel jeszcze o 20-30 cm. Ale i tak szambo jest blisko ogrodzenia, dekiel jakieś 4m od drogi więc szambiarka powinna sięgnąć z ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to komin od kotła. W kotłach do 21kW mocy można wypuszczać spaliny przez ścianę w domach jednorodzinnych. Są jeszcze inne warunki:

 

"3. Dopuszcza się wyprowadzanie przewodów spalinowych od urządzeń gazowych z zamkniętą komorą spalania bezpośrednio przez ściany zewnętrzne budynków, przy zachowaniu warunków określonych w § 175.

 

/

/§ 175/

/1. Indywidualne koncentryczne przewody powietrzno-spalinowe lub oddzielne przewody powietrzne i spalinowe od urządzeń gazowych z zamkniętą komorą spalania mogą być wyprowadzone przez zewnętrzną ścianę budynku, jeżeli urządzenia te mają nominalną moc cieplną nie większą niż:

 

1) 21 kW - w wolno stojących budynkach jednorodzinnych, zagrodowych i rekreacji indywidualnej,

 

2) 5 kW - w pozostałych budynkach mieszkalnych.

 

2. Wyloty przewodów, o których mowa w ust. 1 pkt 2, powinny znajdować się wyżej niż 2,5 m ponad poziomem terenu. Dopuszcza się sytuowanie tych wylotów poniżej 2,5 m, lecz nie mniej niż 0,5 m ponad poziomem terenu, jeżeli w odległości do 8 m nie znajduje się plac zabaw dla dzieci lub inne miejsca rekreacyjne.

 

3. Odległość między wylotami przewodów, o których mowa w ust. 1, powinna być nie mniejsza niż 3 m, a odległość tych wylotów od najbliższej krawędzi okien otwieranych i ryzalitów przesłaniających nie mniejsza niż 0,5 m."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...