Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No chyba juz NIE............PRACUJĘ - POWINIENEŚ NAPISAĆ ....

Nie trzeba mieć firmy by zus i pity jednak były obecne w twej rzeczywistości. Zarabiasz więc wiesz .Taak aura świętości wprost od ciebie bije . Jak trzeba być wyrachowanym odpowiedz sobie sam. Nie odpowiedziałeś na proste pytania , przeczekałeś na odpowiedni moment (bo dyskusję śledziłeś ) i dawaj tu ze swoją NIESPODZIANKĄ . Uderzmy w ton

świętości i dobroci ,może pomoże.........

Twe życie prywatne - (świecki chyba franciszkanin jak piszesz) niestety nie zagwarantuje ci żadnej innej opieki poza Boską . POWOŁYWANIE SIĘ NA TO ŚMIESZNE JEST......(bo jesteś jeszcze nauczycielem mężem itp...)

JAK NAPISAŁA katarzyna 3p - mało tych domków sprzedałeś i co ona też się myli ?..............

Chorobę insynuuj komu innemu , ślubuj co chcesz twą prywatną osobą nie miałam zamiaru się zajmować

Ps . NAJWIĘCEJ PROBLEMÓW Z PODWÓJNĄ MORALNOŚCIĄ było właśnie w kościele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

 

Pomimo wszystkich przeciwnych zdań jakie skrytykowały mnie na tym forum, co do bezsensowności stawiania domu letniskowego na płycie fundamentowej Legalett, pragnę poinformować, iż 2 tygodnie temu zakończyłam pierwszy etap budowy - L został zalany !

I był to strzał w dziesiątkę pod każdym względem !!!

 

Zyskałam:

 

-brak szpecących kaloryferów i kosztów jego rozprowadzenia

-prostotę urządzenia i jego bezawaryjność

-możliwość zdalnego ustawiania i zmiany temperatury

-pozbycie się pomieszczenia w postaci kotłowni

-możliwość szybkiego dalszego stawiania domu i zadaszenia go przed zimą

-rozprowadzenie rur hydraulicznych i peszli elektrycznych bez potrzeby późniejszego kucia i rozprowadzania ich w podłodze

-równiutką podłoże pod podłogę

-ocieplony fundament zaciągnięty siatką i klejem wraz z dodatkowym 60 metrowym tarasem; gotowy do obrupki zewnętrznej np.kamieniem lub kaflami

 

A teraz najważniejszae osiągnięcie i zysk:

 

-tani fundament !!!

 

Ze względu na konieczność wypoziomowania terenu pod fundament, nawiozłam 1450 ton pospółki (tak, nie pomyliłam się w pisaniu !!!), którą P. Janusz dokładnie zagęścił i co 40 cm owinął specialną geowłókniną (jako by się wszystko nie rozjechało jak opuści plac budowy). Całóść robót poczynając od wożenia pospółki pod bramę ogrodzenia, przewożenia jej ładowarką na miejsce budowy - samochody topiły sie w piachu pod same zawieszenie,

wypoziomowanie nawiezionej łachy pospólki, zrobienie i wylanie L, zrobienie i wylanie tarasu oraz schodów zajęło 5,5 dnia i kosztowało 68 tys zł.

 

Nikt za takie pieniądze nie wylałby mi tradycyjnego fundamentu, wkopując się w nawieziony dzień wcześniej piach. Bez możliwości położenia geowłókniny trzeba by wkopać fundament na głębokość kilku metrów, dodatkowo należałoby pobudować mur oporowy wokół nasypu. Innych robót już nie będę wymieniać, bo szkoda czasu. Tradycyjny fundament dodatkowo zajął by 2 miesiące cennego czasu-bo zima tuż tuż, a osiadałby jeszcze przez kilka lat.

 

Zaznaczę jeszcze dla pobudzenia wyobraźni, że różnica poziomów między frontem domu a tyłem i tarasem wyniosła ok. 5 metrów. Z czego w połowie domu była już 3 metrowa !

 

Przyznaję, to był najwyższy nasyp na jakim L stawiał dom, ale patrząc z perspektywy czasu, gdybym drugi raz stała przed takim problemem, postąpiła bym tak samo.

 

Nagrodą za wysiłek, jest teraz piękny widok na jezioro i okolice (naszczęście całą zieloną i dziewiczą)

 

Wiem jedno - a budowałam się już wiele razy, chyba poprostu to lubię - jeśli kiedyś jeszcze będę budować się w miejscu gdzie nie będzie gazu, będę budować z L. Bez względu na ukrztautowanie terenu.

Ekipa P.Janusza -zaznaczę że codziennie schodziłam z budowy razem z ekipą a pojawiałam się z samego rana - sprawna, czysta, rzetelna i dokładna. Nikt nie mógł uwierzyć że tyle zostało zrobione w zaledwie 5,5 dnia.

 

I to są doświadczenia mieszkańców Legalettu, a nie te wszystkie wywlekane sobie na wzajem brudy ! Co was wszystkich obchodzi Pan Piotr czy inny gość forum - piszą co uważają. Jak ktoś się nie zgadza to niech nie wchodzi z taką osobą w dyskusje. Każdy może mieć swoje zdanie i ma do tego prawo.

 

Co do zużytej energii za L i rachunków za nią - jak już wspominałam kiedyś, znajomi mieszkają z L już od 10 lat a wraz z nimi wszyscy sąsiedzi osiedla na Warszawskiej Białołęce. Nikt tam nigdy nie narzeka ani na system ani na kwoty rachunków.

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i czekam na posty opisujące DOŚWIADCZENIA UŻYTKOWNIKÓW LEGALETU a nie idiotyczne dyskusje i skakanie sobie do oczu !!!

 

 

 

Dalsze info po odpaleniu agregatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku jesli chodzi o legalett, to trochę jestem zawiedziona - bo nie da się go ustawić na konkretna temperaturę - ja nie lubię, kiedy mi w nocy sie robi za ciepło... a nocna taryfa ma to do siebie, że kończy sie o 6 rano więc wtedy masz najcieplej. Kidy natomast ja potrzebuję żby było cieplutko bo idę kąpać dzieci to niestety muszę sobie dogrzewać bo jednak w ciągu dnia dom się wychładza i te 19 stopni juz mi nie wystarcza (starsze jakos to przezyja) ale ta malutka 5 miesięczna nie bardzo. Wiem, wiem to nie problem podgrzac farelka - tylko trzeba mieć czas żeby po nią pojechać.

 

Napisałem tutaj bo dotyczy to Legalett.Tego się min. obawiałem.Jest to kłopot.Niby twierdzi sie,ze nie powinno sie wychladzac o wiecej niz jeden stopien,a praktyka pokazuje co innego.Reku Ci dziala?Czyli trzeba by L na gaz robic , tylko jak pisalem jest to system do pradu bo tam mozna wykorzystac duza zdolnosc akumulacji, a w innym wypadku po co?Moze to byc nawet wada jak widac.Wynika ,ze to dobry system ale tylko w jednym,jedynym wypadku-dzialka bez mozliwosci przylaczenia gazu i absolutna niechec inwesta do wegla.

Sorry wywalilo mi polskie znaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a na jaką temperaturę ustawiacie termostaty legaletowe?

 

Mieszkamy od wrzesnia, więć pierwszy sezon grzewczy. Ogólnie ok, szczególnie kocham bezobsługowość, chociaż bezwłądność i ciepła podłoga na razie męczy.

 

I tak nagrzaliśmy raz - bite 24h, żeby rozruszać i było ciepło jak diabli, chociaż termostaty na 21st ustawione, a teraz tylko na noc włączamy na 21 i w pokojach owszem to 21 stopni jest.

 

Ale - jakim cudem - skoro wcześniej było na 21 ustawione w pokojach było ok 23 stopni (takie same warunki pogodowe, w nocy, więc bez ciepła od lamp) to teraz jest te 21?

 

już nie kumam:)

jak to u Was wygląda?

 

C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaglądałem tu chyba od marca. Nowy sezon grzewczy się zaczyna, wchodzę sprawdzić co słychać u innych Legaletowców i widzę jedno wielkie DZIADOSTWO. Czy jakiś moderator mógłby tu posprzątać? Na kilku ostatnich stronach jest zaledwie kilka sensownych postów!!!

Ludzie dajcie sobie na wstrzymanie albo załóżcie nowy wątek do kłótni.

 

@majalu: Tak się może dziać przy rozruchu. Płyta długo się nagrzewa zanim osiągnie ustawioną temperaturę w pomieszczeniu. Kiedy ją osiągnie to się wyłączy ale zakumulowane ciepło (w Twoim przypadku z 24h grzania) nadal będzie oddawać i 'przeciągnie' temperaturę ponad ustawioną. Później to się stabilizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego . Z twoich 25 postów wynika , że że przy budowie domu potrzebowałeś JEDYNIE PORAD PRZY LEGALLECIE ............

CO TEŻ MÓWI SAMO ZA SIEBIE ............... :D LUDZIE MAJĄ PRAWO DO PRAWDY ............niezależnie od tego, ile tam jest założonych fikcyjnych kont na potrzeby dyskusji z P.O.Wątek ten jest prowadzony za rączkę przez marketingowców i to jest w tym największe badziewie .......

a TERAZ WRACAJĄC DO TEMATU :

 

(proszę o odpowiedź kogoś innego niż P.O)- oba rozwiązania prądowe:

FUNDAMENT O POWIERZCHNI 100 M2 = KOSZT LEGALLETU I CELEM PORÓWNANIA 100 M2 FUMDAMENT + PODŁOGÓWKA + 20cm styro= CENA

PLUSY I MINUSY

1- bo ,że w obu grzejników brak to wiem

2- fundament pod podłogówkę można ocieplić wrzucić warstwy styro i odciąć powierzchnię (nie grzać całości jak w l., a tylko od pewnego poziomu i tu LOGIKA PODPOWIADA ,ŻE TO NAJROZSĄDNIEJSZE .... :D

3-możliwość wymiany dowolnego odcinka ( podłogówka -mylę się ?)

4 - koszta patentu i pomysłu (podłogówka podobnie ?)

5- BEZ SZUMÓW (PODŁOGÓWKA )

6 -DOBRE STEROWANIE (BRAK TEJ BEZWŁADNOSCI) I CIEPŁO WTEDY KIEDY POTRZEBA

7- NAGRZEWANIE MNIEJSZEJ POWIERZCHNI (nie całego fundamentu)= MNIEJSZE RACHUNKI

8-WIELOETAPOWOŚĆ PRAC PODŁOGÓWKA (-),(+) JEDEN ETAP LEGALLET

ciekawa jestem jak wyszło to porównanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku jesli chodzi o legalett, to trochę jestem zawiedziona - bo nie da się go ustawić na konkretna temperaturę - ja nie lubię, kiedy mi w nocy sie robi za ciepło... a nocna taryfa ma to do siebie, że kończy sie o 6 rano więc wtedy masz najcieplej. Kidy natomast ja potrzebuję żby było cieplutko bo idę kąpać dzieci to niestety muszę sobie dogrzewać bo jednak w ciągu dnia dom się wychładza i te 19 stopni juz mi nie wystarcza (starsze jakos to przezyja) ale ta malutka 5 miesięczna nie bardzo. Wiem, wiem to nie problem podgrzac farelka - tylko trzeba mieć czas żeby po nią pojechać.

 

Napisałem tutaj bo dotyczy to Legalett.Tego się min. obawiałem.Jest to kłopot.Niby twierdzi sie,ze nie powinno sie wychladzac o wiecej niz jeden stopien,a praktyka pokazuje co innego.Reku Ci dziala?Czyli trzeba by L na gaz robic , tylko jak pisalem jest to system do pradu bo tam mozna wykorzystac duza zdolnosc akumulacji, a w innym wypadku po co?Moze to byc nawet wada jak widac.Wynika ,ze to dobry system ale tylko w jednym,jedynym wypadku-dzialka bez mozliwosci przylaczenia gazu i absolutna niechec inwesta do wegla.

Sorry wywalilo mi polskie znaki

 

Pisałem to do Katarzyny.

Martina a ty robiłaś takie porównanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chcę zrobić (takie w oparciu o fachowców ) ,bo WYCHODZI MI, ŻE PODŁOGÓWKA GÓRĄ !

no,ale ja się dopiero uczę ................

I jeszcze jedno zamiast zwykłego można przyszaleć z ciepłym fundamentem np. Termo Pir/Xps i MOŻE SIĘ DALEJ OKAZAĆ ,ŻE TANIEJ .............

Jak nie będzie odpowiedzi to mnie nie zdziwi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Tomka i Martiny, każdy kto na tym Forum pisze to przedstawiciel jakiejś firmy.czerpiący z tego pisania korzyści.

W ten sposób skutecznie odstraszacie innych do dzielenia się swoim doświadczeniem.

Nikt nie lubi, gdy poświęca swój czas, aby pomóc innym, a potem zostaje przez innych obsmarowany.

Dobre podsumowanie Henok.

 

Podobnie jak Piotrowi O. można zarzucić związki z L. (jego posty pro-L wyglądały mi na pisane przez pracownika L i tak je traktowałem podejmując decyzję o budowie na L). Tak samo Martinie i Tomkowi można zarzucić związki z konkurencją Legaletu, która chce rozłożyć ten temat. Z ich umiejętnościami mącenia i czepiania się wszystkiego mogliby śmiało próbować swoich sił w polityce.

 

Ja tu zajrzałem z zamiarem podzielenia się informacją o kosztach z drugiej części poprzedniego sezonu. Sorry za opóźnienie. Na początku roku pisałem o kosztach do połowy stycznia. Wyszło mi wtedy ok. 3zł/m2 miesięcznie (z okresu od połowy listopada do połowy stycznia - dane w kilowatach w moim poście z 10 lutego 2009). Później wzrost kosztów był większy niż się spodziewałem bo za okres do połowy marca średnia wyniosła ~4,8zł/m2 miesięcznie. Oznacza to, że większy niż sądziłem był wpływ sporadycznego napalania w kominku w pierwszym okresie. Po nowym roku z braku drewna (i z lenistwa) nie napaliłem już w kominku ani raz.

Ale też dopiero wiosną odkryłem poważne niedopatrzenie z budowy. Nikt wcześniej nie zwrócił mi uwagi na nieocieploną ścianę oddzielającą ogrzewaną część domu od nieogrzewanego garażu. W garażu miałem w zimie 0-3 st.C a ściana o powierzchni 19m2 miała U=2,0. Ściana już ocieplona. Ciekawe ile to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak - paulkate - 26 postów wszystkie o legalett

P.O - 364 posty - jw.

JACYŚ MONOTEMATYCZNI JESTEŚCIE ..........

A może zanim podzielimy się DOŚWIADCZENIEM ZOBACZYMY CZY SIĘ TO OPŁACA ?Mnie tu też insynuujecie współpracę ...,bo jakoś wierzyć WAM SIĘ NIE CHCE , że można tak normalnie .... Można jak jak się ma jedno doświadczenie - NA WIARĘ PRZYJMUJĘ TYLKO SPRAWY RELIGIJNE .

Pitu , pitu o poświęcaniu kolegi co tu siedzi od 2004 i tylko w tym .....(ma jeszcze 2 temat ) SIĘ REALIZUJE

zresztą katarzna 3p napisała że P.o. niewiele tych domków sprzedał.

Może to porównanie kosztów i płyt będzie zrobione wtedy sytuacja się rozjaśni...........

Niestety mnie nie można zarzucić żadnych związków z konkurencją i nie dlatego ,że tak piszę tylko dlatego ,że tak jest .Nic nie można udowodnić tam gdzie NIC nie ma moi drodzy . W PRZYPADKU P.O figurował on na liście współpracowników . Ja chcę wybudować dom i nie podlegać hasłu , że jak są owce to trzeba je strzyc.............czyli dodam dla wyjaśnienia chcę kupić dobrze za rozsądną cenę i tylko wtedy , gdy jest to coś warte . Tutaj decyzje dotyczą poważnych kwot ,nierzadko na całe życie sa to wybory ... To nie sukienka czy pantofelki , które po sezonie bach do kosza........

I jeszcze jedno mam prawo do wpowiedzi tak jak i inni - I nie muszę się podobać :D : wystarczy ,że ktoś pomyśli i zastanowi się głebiej,bo OPCJA HUURRA OPTYMIZMU strasznie mi podpadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sjach

Kilka dni temu skończyli. Prace trwały 3 dni , Pan Janusz to naprawdę expert. Oczywiście posiadam całą dokumentację fotograficzną ale jakoś widzę że to chyba mało interesuje bywalców tego wątku.

 

Polecam budowę domu teraz, zrobiło się przyjemnie tanio, elastycznie.

Obecnie nawet ci w Legalett są elastyczni :)

 

Decyzję podjołem po dwóch latach przemyśleń i czytania różnych materiałów. Opiniie "fachowców" wyrzuciłem do kosza (nie sposób ich słuchac). Opierałem się na tym czego nauczyłem się w życiu i szkole. Uważam że to świetne roziązanie posiadające więcej zalet niż wad.

 

 

 

Oczywiście odpowiem na wasze pytania, tylko błagam niech to będą konkrety. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...