Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Natknąłem się na nieprzychylną opinię o Legalecie:

http://ogrzewanie.drewnozamiastbenzyny.pl/fundament-grzewczy-legalett/ gdzie napisano, że nie ma infrmacji o kosztach i efektach działania.

 

Załączam link do moich danych zebranych od 2004 roku:

http://szalega.com/dom/realizacja/realizacja.htm

 

zadowolony z legalettu Maco :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zgadzam się z arturo72, nie ważne czy grzejemy olejakiem czy suszarką do włosów, zapotrzebowanie budynku jest takie samo...

 

Swieta prawda. Zapotrzebowanie jest takie samo niezaleznie od jego zrodla.

Teraz tylko nalezy sobie odpowiedziec gdzie sa najwieksze straty - bo o innych "funkcjach" jak gwarancja, wykonawstwo, projekt, materialy (niezaleznie czy dobre czy zle) juz sie wczesniej rozpisywalismy.

 

Jesli zalozymy, ze straty beda takie same jak w domu gdzie ogrzewanie wykonamy inna technologia to zysk lub strata z wybrania tej technologii sprowadzi sie wylacznie do tego o czym wczesniej pisalismy (ja i inni).

 

Roznica wynikac bedzie z tego co dla kogo jest priorytetem.

 

Dla mnie to byl czas, gwarancja i jakosc wykonania.

Dla innych bedzie koszt jednostkowy i terminy platnosci za etapy budowy. Dla jeszcze innych to bedzie wlasny wklad jako robocizna.

 

Wielu z tych rzeczy sie nie da porownac.

 

Ja jestem na razie zadowolony. Nie mam kaloryferow, ani wody pod podloga. Kiedy instalowalem odboje do drzwi nie musialem sie martwic czy natrafie na kabel grzejny czy tez nie.

 

Sprawa gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natknąłem się na nieprzychylną opinię o Legalecie:

Załączam link do moich danych zebranych od 2004 roku:

http://szalega.com/dom/realizacja/realizacja.htm

zadowolony z legalettu Maco :-)

Wielkie dzięki Macieju za kolejny rok pomiarów i podzielenie się swoimi doświadczeniami. To już 7 lat korzystania z Legalett i jak widać w podanym przez Ciebie linku do strony średnia nie przekracza 2000 zł, a dom wcale nie jest mały - 150 m2.

Gratuluję i tak trzymać. :-)

 

PS Autor artykułu odradzającego Legalett sam przyznał: Muszę jednak zaznaczyć, że z fundamentami grzewczymi nie miałem absolutnie żadnego doświadczenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny i trafny artykuł.Legalett nie jest warty tak dużych pieniędzy w porównaniu do tego co oferuje.

Myślę,że każdy rozumny człowiek to zauważy i wyliczy ;)

Jako,że jest to ogrzewanie elektryczne,koszty eksploatacyjne można sobie wyliczyć,przy czym kolejna wada Legalettu to to,że powietrze jest słabym nośnikiem energii.

Za zdecydowanie mniejszą kasę(-50%) można mieć fundament płytowy z bardziej sprawnym ogrzewniem wodnym elektycznym lub czystym prądem w postaci kabli lub mat,to również każdy rozumny człowiek powinien zauważyć i wyliczyć :)

Maciek (Maco) podał link do strony z artykułem po to, aby pomóc osobom, które szukając porady na temat Legalett napisały: ...nie ma nigdzie danych o kosztach ogrzewania.

Sam Autor artykułu podał adres do wątku, w którym tu piszemy.

Twoja wypowiedź świadczyć może o niezrozumieniu intencji Macieja, który podał dane o kosztach ogrzewania z ostatnich 7 lat. To co napisałeś moim zdaniem wskazuje na braku u Ciebie wiedzy na temat technologii Legalett - podobnie jak u Autora artykułu przyznającego się do tego: Muszę jednak zaznaczyć, że z fundamentami grzewczymi nie miałem absolutnie żadnego doświadczenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Tyle że energooszczędność lub nie domu nie ma nic wspólnego z Legalettem o czym systematycznie zapominasz napisać co chyba nikogo czytającego ten wątek już nie dziwi. Dom co Arturro napisał będzie oszczędny jeżeli go dobrze ocieplimy, przy czym udział decydujący mają tu ocieplenie ścian, stolarka otworowa i ocieplenie stropu/dachu. Czy pod domem bedzie Legalett czy tez inny fundament to praktycznie nie ma znaczenia! Legalett wykorzystuje najdroższy chyba w tej chwili nośnik energii czyli prąd do tego wykorzystując najmniej efektywne medium to ciepło przekazujące czyli powietrze. Może jak już się tu zjawiłeś by Legalett chwalić to napisz jak z tym zgniecionym styropianem pod płytami Legalett. Napisałeś prawdę że taki problem występuje czy tez kłamałeś jak to tu Browar zdaje się napisał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS Masz ładny dom - praktyczny i funkcjonalny. Trochę pewnie kosztowała Ciebie ta skarpa z meby. Ciekawy jestem ile dom ma powierzchni i jaki jest koszt wybudowania?

 

Dzięki bardzo :)

 

Tutaj masz ofertę na mój dom w podstawowym wariancie http://www.abakon.com/File/oferta_specjalna_abakon2009.html

Ja miałem szereg dopłat tj. garaż, Legalett, dachówka cementowa, więcej izolacji, lepsze okna itp., itd.

 

Podbudowa pod dom oraz zabezpieczenie skarpy kosztowało mnie w sumie ok. 35 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pod domem bedzie Legalett czy tez inny fundament to praktycznie nie ma znaczenia! Legalett wykorzystuje najdroższy chyba w tej chwili nośnik energii czyli prąd do tego wykorzystując najmniej efektywne medium to ciepło przekazujące czyli powietrze. Może jak już się tu zjawiłeś by Legalett chwalić to napisz jak z tym zgniecionym styropianem pod płytami Legalett. Napisałeś prawdę że taki problem występuje czy tez kłamałeś jak to tu Browar zdaje się napisał?

Perm, znów się pewnie nudzisz i stąd dla zabicia czasu piszesz bzdury. Maciek i ja o czym innym, a Ty znów swoje i nie na temat. My o kosztach eksploatacji, a Ty o energooszczędności. I do tego banialauki, że niby Legalett jest drogi, bo na prąd i powietrze. :D

Dla mnie dom 150 m2 ogrzewany za średnio 2000 w sezonie, zł to dom tani w użytkowaniu ogrzewania.

Browar udowodnił Ci "czarno na białym" błędy jakie popełniasz w swoim rozumowaniu, a Ty dalej powtarzasz swoją mantrę o styropianie. Do tego sugerujesz, że ktoś coś kłamie. Oj nieładnie, nieładnie. Skojarzenie z trolowaniem jest proste.

Miej się zdrowo, wesoło i napisz nam jak tam Twoja budowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perm, znów się pewnie nudzisz i stąd dla zabicia czasu piszesz bzdury. Maciek i ja o czym innym, a Ty znów swoje i nie na temat. My o kosztach eksploatacji, a Ty o energooszczędności. I do tego banialauki, że niby Legalett jest drogi, bo na prąd i powietrze. :D

Dla mnie dom 150 m2 ogrzewany za średnio 2000 w sezonie, zł to dom tani w użytkowaniu ogrzewania.

Browar udowodnił Ci "czarno na białym" błędy jakie popełniasz w swoim rozumowaniu, a Ty dalej powtarzasz swoją mantrę o styropianie. Do tego sugerujesz, że ktoś coś kłamie. Oj nieładnie, nieładnie. Skojarzenie z trolowaniem jest proste.

Miej się zdrowo, wesoło i napisz nam jak tam Twoja budowa.

To może zacytuj co mi browar udowodnił i kiedy. To nie problem, jeżeli to prawda, gdzieś to tam musi być. Ja sobie nic takiego nie przypominam za to przypominam sobie różne twoje rozpaczliwe kłamstwa w obronie Legalett jak i twoje słowa o zgniecionym styropianie pod płytami Legalett. Co do ostatnio poruszanego tematu to wprowadzasz w błąd potencjalnych klientów co do wyjątkowej energooszczędności Legalettu i stąd moje sprostowanie. Nie będziesz kłamał, nie będę się odzywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Legalett sporo zmian. Firma oferuje juz również ogrzewanie wodne mimo tego że jak kiedys twierdzili może się zepsuć, oferuje równiez sama plytę bez ogrzewania no i w końcu podaje jaki rodzaj styropianu pod dom jest stosowany. Chyba ta dyskusja tu na forum jednak coś dała :). Myślę że teraz biorąc pod uwagę doświadczenie Legalett w wykonywaniu płyt jest to oferta warta rozważenia przez klientów dla których niska cena nie jest najwazniejszym argumentem przy budowie domu. Nie można było tak od razu? Po cholerę było przysyłać tu jakiegoś niewydarzonego PiotraO ktory swoim postem o zgniecionym styro pod płytą legalett przyniósł jej pewnie spore straty. Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano rzeczywiście robią na wodzie oraz samą płytę bez ogrzewania.Ciekawe jaka różnica między zwykła płytą a płytą ogrzewaną powietrzem a płytą ogrzewaną wodą.

Nie lepiej dać te rurki z wodą na płycie?Po co 20cm pod betonem?Żeby utrudnić sterowalność i w razie awarii kuć to pół roku rozwalając caly dom.Chyba nikt w to nie pójdzie.

W każdym razie można by wykorzystać doświadczenie Legalett i samą płytę (bez ogrzewania)dać im do zrobienia (oczywiście zależy też ile zaśpiewają).Ale dalej widzę dają uparcie EPS 100 i bezpośrednio na gruncie,obojętne czy płyta z ogrzewaniem czy bez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już dorosłam ;-DDDDDDDDDDDD

I zwyczajnie nie czytam postów Piotra, zwłaszcza tych adresowanych do mnie imiennie.

Jeśli oznaką dorosłości jest nie odpisywanie na życzliwy i obszerny list korespondenta, to wybacz, ale dla mnie dziwna taka dorosłość.

W swojej naiwności myślałem, że skoro nie odpisałaś, to moja praktyczna podpowiedź dotycząca ekofibru była przydatna. Teraz czytam, że chcąc pomóc niepotrzebnie tylko straciłem czas na opisanie doświadczeń z docieplaniem domu. Przykre to zdarzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 50% wartości Legalettu możemy mieć izolowaną płyta fundamentową,w której zatopione są rury do których dostarczana jest ciepła woda z pieca elektrycznego,która grzeje nam płytę fundamentową.

 

Arturze, życzę Ci powodzenia w praktycznej realizacji tego, co napisałeś za wymienione 50% ceny z uwzględnieniem wszystkich składników (odpowiedników) jakie są wykonywane przy fundamencie grzewczym Legalett. Nadal nie rozumiemy się - ja piszę o wszystkim, co jest zawarte w Umowie na wykonanie Legalett.

Edytowane przez Piotr O.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Legalett sporo zmian. Firma oferuje juz również ogrzewanie wodne mimo tego że jak kiedys twierdzili może się zepsuć, oferuje równiez sama plytę bez ogrzewania no i w końcu podaje jaki rodzaj styropianu pod dom jest stosowany. Chyba ta dyskusja tu na forum jednak coś dała :). (...) Nie można było tak od razu? Po cholerę było przysyłać tu jakiegoś niewydarzonego PiotraO ktory swoim postem o zgniecionym styro pod płytą legalett przyniósł jej pewnie spore straty.

Perm, dzięki za reklamę nowych stron Legalett. Tak, tak dyskusja na forum dużo dała, a oferta Legalett (wcale nie nowa, bo od lat była możliwość zamówienia samej płyty fundamentowej lub fundamentu wodnego, tylko mniej było to wyeksponowane na starej www), świadczy o ciągłym rozwoju firmy i otwartości na sugestie inwestorów.

Przykro mi, że znów mnie obrażasz słowami: "niewydarzonego PiotraO". Źle to tylko o Tobie świadczy.

Wystarczy kliknąć w Twój profil, aby zobaczyć w jakich tematach i w jaki sposób pisząc nabiłeś szybko ponad 2 500 postów. Dobrze, że stworzono Ci pole do PO-PIS-su w zagadnieniach "eksperta" od polityki. :D

 

Proponuję, abyś zmienił swoją stopkę, bo na chwalonych przez Ciebie stronach oficjalnie Legalett podaje, że używa między innymi EPS 100 i jak widać nie obawia się z tego powodu kłopotów.

Miej się zdrowo i skoro masz takie upodobanie trać nadal czas na kolejne 2 500 postów - Twój wybór, Twój czas... :(

Edytowane przez Piotr O.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Użyłem określenia "niewydarzony" by nie nazwać cię ograniczonym. Ograniczonym w dostrzeganiu rzeczywistych intencji w tym wątku się udzielających, lekceważącym i nabijającym się z tych którzy maja wątpliwości czy też wskazują oczywiste ograniczenia Legalett. Niestety również oszukującym czytających to wszystko co do wyjątkowej jakoby energooszczędności systemu płyty fundamentowej i ogrzewania stosowanego przez Legalett. Nie dostrzegłeś bo nie zadałeś sobie trudu moich wypowiedzi firmę chwalących, choćby za terminowość i jakość wykonania. Mój post o "nowej" stronie Legalett jest jak zawsze głosem obiektywnym. Nie zauważyłeś bo jakże by inaczej wątku o płycie fundamentowej czyli rozwiązaniu którego Legalett jest wariantem a w którym sporo czasu poświęciłem by znaleść odpowiedź na pytanie o najlepszą izolację możliwą do zastosowania stosowaną pod płytą. Jedyną rzecz jaką tu na forum wykonujesz to atakowanie, robienie trolli i wyśmiewanie tych którym Legalett z jakichś powodów się nie podoba. Paradoksalnie w tym swoim zacietrzewieniu napisałeś tę jedyną rzecz co do której były jakieś wątpliwości czyli jakości styro pod płytami Legalett. Twój "mocno stwardniały styro" jest juz pewnie szeroko znany. Gratuluję pomyślunku! Konkurenci Legalett powinni cię za to ozłocić! Ja bym się na twoim miejscu pod ziemię ze wsydu zapadł ale ty go nie masz co udowodniłeś tu już nie raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze O.

Nigdzie nie napisałam, że celowo nie odpowiadam na Twoje posty.

Napisałam, że ich nie CZYTAM. Nie mam takiego obowiązku!

Telefonu tez nie odbieram od każdego, tylko dlatego, że dzwoni. I nie pije z każdym, tylko dlatego, że flaszka stoi na stole.

Wnioski wyciągnij sam jeśli chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...