Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy ktoś mógłby zdradzić jakie są orientacyjne koszty budowy takiej płyty wraz z legalettem - powiedzmy na pow ok 100 mkw.

Mam wycenę dla płyty 70 m2 ( 7x10m) , agregat na cztery pętle grzewcze : ok 20.000 zł

Możesz rozbić tą wycenę na drobniejsze składniki ?

Który element jest najdroższy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie!

 

W sprawie wyceny moim zdaniem najlepiej kontaktowac sie bezposrednio z Legalett w Gdańsku?

Ceny ulegaja zmianom i np. moj koszt zrobiony dwa lata temu dla domu o pow. ok 100 m2 dzis juz jest inny, wiec niewiele Ci da.

Oni zrobia wyliczenie dla Twoejgo domu bezpłatnie. Wystarczy przesłać im dane domu.

Powodzenia

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych Legaletowców,

 

Chciałbym się uprzejmie zapytać, czy w okolicach Warszawy mieszka ktoś, kto ma fundamencik (ew. strop) na prąd i całą resztę też. Chciałbym bardzo porozmawiać i skonsultować parę szczegółów technicznych.

No oczywiście zobaczyć też by było miło :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku!

 

W stolicy i okolicy jest dużo takich domów. Jak poszukasz w Internecie to znajdziesz nawet firmę, która wybudowała dzielnice domków z ogrzewaniem Laegalett (chyba na Białołęce - moge mylic nazwe, bo nie jestem ze stolicy).

Dokładne namiary dostaniesz w Legalett Gdańsk.

 

Powodzenia

Piotr

 

PS. Nie polecam wytworów dawnej firmy Praefa Warszawa i jej następców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby zdradzić jakie są orientacyjne koszty budowy takiej płyty wraz z legalettem - powiedzmy na pow ok 100 mkw.

Mam wycenę dla płyty 70 m2 ( 7x10m) , agregat na cztery pętle grzewcze : ok 20.000 zł

Możesz rozbić tą wycenę na drobniejsze składniki ?

Który element jest najdroższy ?

 

Mogę oczywiście. Tylko znajdę tę wycenę i napiszę. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mili użytkownicy płyty legalett , minęło kilka tygodni sporych mrozów i myślę sobie ,że ogrzewanie "musiało stanąć na wysokości zadania".

Proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami. Czy byliście zmuszeni dogrzewać kominkiem, nie dla przyjemności tylko z konieczności, czy rachunki za prąd wzrosły drastycznie , czy było ciepło w Waszych domkach.

Rozważam u siebie zainstalowanie tego systemu , ponieważ ze zdobyczy cywilizacji :wink: mam na działce tylko prąd.

Po wstępnych wyliczeniach Firmy Legalett okazuje się ,że nie jest to takie zabójczo drogie rozwiązanie w sensie inwestycyjnym.

A może ktoś z Użytkowników przeglądnąłby ofertę , jaką dostałam od Legalettu? Chętnie wyślę na priva! :lol: Zależy mi na ocenie , czy do tego kosztorysu dojdą jeszcze jakieś koszty ekstra.

Czy ktoś znajdzie troszkę czasu aby mi pomóc? Proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renatko!

 

Zadałaś ważne i trochę trudne pytanie, na które ja nie umiem odpowiedzieć jednoznacznie.

Spróbuję jednak pomóc Ci opisując swoje doświadczenia.

W ubiegłym roku dom ogrzewaliśmy tylko samym fundamentem grzewczym Legalett. Było nam ciepło przy temp. w granicach 18-21 st. C.

Chodząc np. do teściów, gdzie przy grzaniu węglem były temp. wyższe było nam gorąco, a nawet duszno.

Specyfika ogrzewania Legalett jest w takim porównaniu odczuwalna i korzystniejsza. Temp. przy podłodze jest wyższa niż na poziomie głowy czy pod sufitem. Przy tradycyjnym c.o. jest bardziej sucho, a przy mocnym grzaniu nawet duszno.

 

W tym roku posiłkujemy się dodatkowo kominkiem, który nie ma rozprowadzeń do pokoi sypialnych. Efekt jest taki, ze w salonie jest temp. np. 22 st. a w pokojach 19-21 st. Przyzwyczailiśmy się do temperatury w salonie, bo spędzamy tam najwięcej czasu w dzień. Odczuwamy więc różnicę tych temperatur w sypialniach. I czasem mamy wrażenie, że jest chłodno (przy temp. 19 st.).

Myślę, że jest to naturalne wrażenie i "cena" korzystania z dodatkowego ogrzewania kominkiem. Minusem natomiast kominka jest bardziej suche powietrze i jak to ktoś żartem nazwał, że teraz mamy "kotłownie w środku domu" :)

 

Kiedy trzy lata temu, przed wybudowaniem domu, szukałem kontaktu z właścicielami domów ogrzewanych Legalett, to prawie wszyscy mówili, że mają kominki? Tylko w dwóch przypadkach na kilkadziesiąt udało mi się uzyskać konkretne informacje o ogrzewaniu wyłącznie Legalett-em. czy to o czymś świadczy?

Zastanawiam się, co będzie, kiedy zrobimy rozprowadzenia ciepła z kominka do pokoi sypialnych? Być może wtedy przyzwyczaimy się do wyższych temp. i potrzeby codziennego dogrzewania kominkiem?

Czy wtedy jednak idea dobrego wykorzystania specyficznego rozkładu temperatur przy działaniu Legalett nie zostanie zaburzona? Czy po to nie chcaiłem mieć tradycyjnego ogrzewania i zwiazanych z nim dodatkowych, codziennych prac, by teraz do podobnej czynności wrócić.

Na to pytanie może odpowiem za rok.

Kominek to piękna rzecz (miło jest ogrzać się i uspokoić przy jego blasku), ale "zjeść" też musi i "nakarmić" go trzeba. :wink:

 

A może inni mają już takie doświadczenia?

 

O ile dobrze pamiętam, rachunek ZE za ostatnie dwa miesiące (z 20 lutego) wyniósł nas ok. 670 zł. Co za samo ogrzewanie da miesięcznie ok. 230 zł?

 

Tyle na szybko moich informacji i przemyśleń.

Pozdrawiam życząc odważnych i mądrych decyzji

Piotr

 

PS. Moim zdaniem porównanie oferty otrzymanej aktualnie przez Ciebie z Legalett z moją (dwa lata wstecz) jest nieadekwatne. Uległy zmianie ceny po wejściu do UE, mocno podrożała stal zbrojeniowa, styropian...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby zdradzić jakie są orientacyjne koszty budowy takiej płyty wraz z legalettem - powiedzmy na pow ok 100 mkw.

Mam wycenę dla płyty 70 m2 ( 7x10m) , agregat na cztery pętle grzewcze : ok 20.000 zł

Możesz rozbić tą wycenę na drobniejsze składniki ?

Który element jest najdroższy ?

 

Przepraszam, że tak długo ale siła wyższa...

Najdroższy jest w mojej wycenie sam agregat - 4000 zł, sporo kasy trzeba też na zbrojenie - 2800 zł.

P.S. wysłałem ci priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:)) :lol:

Prosiłabym użytkowników Legaletta o wypowiedzenie się jak wygląda adaptacja tego systemu do gotowego projektu. Powiem szczerze, że mój architekt zrobił wielki oczy :o . Niegdy nie słyszał o czymś takim. Spróbuję mu przybliżyć problem, ale może wy macie jakieś doświadczenia. No i ile płaciliście za zaadoptowanie tego systemu do projektu? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...