Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość ela_marek_luszowice
Ja zauważam taką prawidłowość ,że zawsze czy to na forach czy w artykułach sponsorowanych inwestorzy broniący danej opcji czy danego rozwiązania jak niepodległości są właścicielami małych i tanich domków.Z czego to wynika?

 

To tak na koniec... Ani razu nie broniliśmy L., że to wspaniały system. Z prostej przyczyny. Zdecydowaliśmy się na niego, grzejemy dopiero od miesiąca, jeszcze tam nawet nie mieszkamy, więc nie wiemy jak to będzie działało. Ale oczywiście Ty z Martiną i tak wiecie lepiej - jesteśmy marketingowcami. I tak będziecie nam wmawiać, że zachwalamy L., chociażbyśmy go krytykowali. Komedia.

 

Bez odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zamierzam wybudować dom z L ogrzewanym elektrycznie.

Oczywiście postanowiłem postawić na dobrą izolację.

Przyznam, że mam jednak obawy co do miesięcznych rachunków za prąd - dlatego sledzę z uwagą to forum i chciałbym poradzić się Państwa a propos dogrzewania za pomocą słonecznych kolektorów powietrznych.

Na stronie sprzedawcy tego sytemu jest napisane, jeśli dobrze to rozumiem, ze można wtłoczyć to ciepłe powietrze do płyty fundamentowej???

Czy ktoś z Państwa ma taką instalację?

Proszę o opinię.

 

Serdecznie podrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ela_marek luszowice -jak na razie to piejecie nad każdym zaistniałym faktem łącznie z wklejeniem postów do L. I Nie wiem czy to bardziej śmieszne czy żałosne ...KOMEDIA .

Odnośnie prawidłowości w kwestii właścicieli małych domków na forach czy w artkułach sponsorowanych - rzeczywiście zachodzi taka prawidłowość - i mogę się tylko domyślać ,że chodzi tu o te zniżki , rabaty, upusty i gadżety oferowane przez firmy osobom , które licząc każdy grosz wchodzą w układy za każdą cenę .+. niewielkie koszta dla firm + poprzez przykład modelowy (X.X.) szeroko dostępny dla innych ,zdobywają dotychczas niedostępne rynki ...

To taka STRATEGIA ......

 

Witold15 podaj może co CIĘ skłania ku L. na prąd i jakie inne możliwości jeszcze rozważałeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ela_marek_luszowice
ela_marek luszowice -jak na razie to piejecie nad każdym zaistniałym faktem łącznie z wklejeniem postów do L.

 

Twoja bezczelność przekracza naprawdę wszelkie możliwości. Podajesz przykład wklejenia maila do L., gdzie nas o to poprosił jeden z Czytelników.

 

Gdybyśmy nie wkleili byłabyś pierwsza, która zarzuciłaby nam, że kłamiemy. Wkleiliśmy, więc atakujesz, że mamy podpisaną umowę z L. Komedia.

 

I oczywiście rzucasz hasło, że piejemy nad L. A gdzie to napisaliśmy? Oczywiście konkretów brak.

 

Szkoda tego wątku, szkoda, że pojawili się tutaj ludzie, którzy mają ze sobą spore problemy i atakują innych. Ten wątek powinien się nazywać "mam ze sobą problemy, chcę kogoś obrazić, więc pisz". Tak to niestety wygląda. Pa - my już tutaj więcej nie wejdziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię ,że już sie pożegnaliśmy ... z powodów oczywistych już to kilkakrotnie to było przerabiane ......nie tylko ze mną (przypomnę)

Pewnie ,że was Browar poprosił - :lol:

Mój poprzedni post was obraził - dlaczego ?

On przecież wyjaśnia schemat działania firm na rynku .....

............................. a wy nie macie z tym nic wspólnego...............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŻADNEGO BONUSU !

Scenariusz możliwy gdybym była przekupna i łasa ...a tak nie jest .. Jak znajdę jeszcze coś ciekawego to wkleję ,a wracając do tematu dobrze że dają , jak tylko każdemu - to bez problemu ...Lepiej dać i oficjalnie o tym informowac niż pokątnie funkcjonować ... :lol:

U mnie płyta jeszcze nie wybrana.... inne firmy też chętnie poznam i intensywnie szukam . Tę firmę , którą miała Zakręcona Elfa jeśli tylko działa w Polsce też poszukam ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo mówi się o kosztach. Postanowiłem to policzyć.

 

Na stronie dom.money.pl jest kalkulator kosztów ogrzewania.

Policzyłem koszt dla gazu i prądu dla domu 100m2.

 

- dla gazu 2800PLN

- dla prądu 5600PLN (całodobowa)

 

różnica 2800PLN.

 

Po uwzględnieniu II taryfy

 

- dla prądu 3584PLN

 

różnica 784PLN

 

Przy założeniu, że gaz byłby potrzebny tylko do ogrzewania można odjąć opłaty stałe związane z gazem.

Opłata abonamentowa i sieciowa stała dla gazu za 1mc wynosi 57PLN.

Rocznie będzie to 684PLN

 

Po uwzględnieniu powyższego 3584 - (2800 + 684) = 100PLN.

 

Przynajmniej raz w roku należy wezwać serwisanta to pieca. Przyjmuję 100PLN.

 

100 - 100 = 0PLN.

 

Przynajmniej raz w roku należy wezwać kominiarza. Przyjmuję 100PLN.*

 

0 - 100 = -100PLN.

 

Inne koszty eksploatacyjne to np. koszt pracy pompy obiegowej c.o ok 60PLN/sezon.

 

To daje -160PLN różnicy.

 

Jeżeli w moich wyliczeniach lub założeniach jest błąd to bardzo proszę poprawkę.

 

MCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŻADNEGO BONUSU !

Scenariusz możliwy gdybym była przekupna i łasa ...a tak nie jest .. Jak znajdę jeszcze coś ciekawego to wkleję ,a wracając do tematu dobrze że dają , jak tylko każdemu - to bez problemu ...Lepiej dać i oficjalnie o tym informowac niż pokątnie funkcjonować ... :lol:

U mnie płyta jeszcze nie wybrana.... inne firmy też chętnie poznam i intensywnie szukam . Tę firmę , którą miała Zakręcona Elfa jeśli tylko działa w Polsce też poszukam ....

 

Niemiłego ciąg dalszy:

 

...TAAAK....

......A ŚWISTAK SIEDZI I ZAWIJA.......

 

czy to Ci coś przypomina?

 

MCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co MCB za kolegę teraz robisz ... z powodu....(wykropkowane wpisz co chcesz )

Żadnych z tych grzechów nie mam na sumieniu mogę czytać ze śmiechem na ustach .. :lol: :lol: :lol:

 

dajże już spokój z tą bezgrzesznością, bo Cię naprawdę zgłoszę do tytułu KANONIZOWANA ZA ŻYCIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to mądre.....

MARTINA1 na wszystko masz takie profesjonalne

FIRMOWE WYTŁUMACZENIE ...........

......OT I CAŁA PRAWDA ...

 

 

Jak już wybudujesz swoją płytę to koniecznie napisz. W tym wątku.

Użytkownicy L. chętnie wymienią się doświadczeniami z użytkownikami płyt w alternatywnej technologii.

 

MCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...