Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pokrywę wewnętrzną, w celu lepszego wygłuszenia szumów okleiłem z góry taśmą akustyczną (coś takiego)

http://www.muzimershop.pl/index.php?p82,tasma-akustyczna-do-profili-cw-50mmx30mb.

Sprawdziła się bardzo dobrze - praktycznie trzeba ucho przyłozyć do pokrywy żeby stwierdzić czy wiatraczek sie kręci 8)

 

Na to poszła pokrywa wierzchnia obłożona gresem szkliwionym. W celu zabezpieczania brzegu płytek na pokrywie przed wyszczerbieniem np. przy otwieraniu, załozyłem kątownik aluminiowy - dostępny w każdym markecie budowlanym na dziale z płytkami.

 

A jak rozwiązałeś sprawę podnoszenia klapy? Jakieś uchwyty?

Górną można podnosić przyssawkami. A co z dolną? Na wierzchu jest delikatna pianka.

 

MCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam wypowiedź COULIGNONA

- najlepszego doradcy od energooszczędzania myślę,że nie obrazi się jak Go zacytuję:

Z wątku pt.,, Fundament tradycyjny czy ogrzewana płyta fundamentowa."....

 

Na legalett bym się nie zdecydował -zbyt duże koszty.Ale zwykła płyta (bez grzania ) jest tańsza i dużo lepsza niż tradycyjne fundamenty (liczyłem,budowałem,wiem :wink: )

A grzanie można zrealizować za pomocą kabli lub rurek. I masz legaletta za połowę ceny .

Jeden warunek powodzenia całej operacji: kumaty projektant.

Bo samo lanie płyty jest proste i poradzi sobie z tym prawie każda ekipa."

cyt. z dn. - 15.11.2009

ŚWIEŻUTKIE ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc poprosiłbym o skonfrontowanie aktualnych cen za Legaletta. Ja za swoja płytę (niegrzewaną) z 20 cm izolacją wydałem 31 tys (materiały wraz z robocizną) Płyta 96 m2. Żeby mieć płyte ogrzewną prądem trzeby dorzucić do tego jakieś 4000 do 5000 zł (kable)

Nie wiem ile moze kosztować podłogówka wodna na tyle metrów.

 

Ile kosztuje oryginał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MCB i LAKUSZ

Zapytam jeszcze korzystając z okazji - czy jest coś w kwestich związanych z budową w czym pracujecie lub macie na to papier - jakaś specjalizacja , którą można wykorzystać budując dom ? Bo ja na przykład szukając kogoś kto coś wie o struktonicie znalazłam fachowca ,który go umie położyć - a to prawdziwa sztuka ...i rzadkość ... i znalazłam tylko dlatego ,że zapytałam ,bo nawet w fabryce nie mają namiarów czy ekipy.

 

nie, tak naprawdę nie jestem tzw. budowlańcem ;)

podam przykład: na tydzień przed rozpoczęciem budowy nie widziałem jak z bliska wygląda beton taki płynny z betoniarni, a dzięki dużej ilości przeczytanych czasopism, stron w internecie, pytaniu innych speców, byłem wstanie sam (oczywiście z pomocą) postawić ściany, położyć, za zbroić, i zabetonować strop, teraz sam wykonałem płytę betonową pod garaż przed domem. Wcześniej dzięki czasopismom i internecie, dosyć szczegółowo liczyłem jaki materiał zastosować na ściany (brałem pod uwagę głównie parametry oporu cieplnego), jaką grubość ocieplenie zastosować - nie korzystałem wtedy jeszcze z programów do OZC wydawały mi się wtedy jeszcze bardzo trudne, a mimo to moje wyniki z obliczeń nie odbiegają znacznie od wyników w programach do certyfikacji, oraz od rzeczywistych wyników zużycia energii do ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc poprosiłbym o skonfrontowanie aktualnych cen za Legaletta. Ja za swoja płytę (niegrzewaną) z 20 cm izolacją wydałem 31 tys (materiały wraz z robocizną) Płyta 96 m2. Żeby mieć płyte ogrzewną prądem trzeby dorzucić do tego jakieś 4000 do 5000 zł (kable)

Nie wiem ile moze kosztować podłogówka wodna na tyle metrów.

 

Ile kosztuje oryginał?

 

Powiedz mi jak liczysz pow płyty ? po obrysie zew ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jeżeli po obrysie zew, to moja L ma 81 m2, przy 30cm styro, kosztowała 46 tyś, ale nie jest to cena samego L, ale wszystkiego co było związane ze stanem "0", czyli piasek (grubość podbudowy 1m) również pod garaż i składzik między domem i garażem (dodatkowe jakieś ponad 30m2), praca koparek, materiały które kupowałem sam na garaż (stal i styropian) - czyli całość płyt ok 105m2 !

Dodam jeszcze że warunki gruntowe miałem dosyć trudne, wysoko woda, chciałem podnieść dom (stąd piachu poszło 2x tyle niż liczyłem).

 

Przy L pewnie zapłaciłbyś jakieś 10k więcej, a miałbyś już system grzewczy, drogo? Zastanówmy się... Nawet jak kupisz super porządne kable, z gwarancją na 30 lat, i firma daje Ci gwarancję że jak się zepsuje to przyjadą i naprawią (są takie firmy) to jak sobie wyobrażasz rozkuwanie płyty fundamentowej w zamieszkałym domu? Ok, możesz sprawdzić kable tuż po zabetonowaniu tylko co wtedy, wylewasz beton na bok i naprawiasz uszkodzony kabel - marnie to widzę. U mnie przy laniu płyty było ok 25st i po 2-3h można było już po płycie chodzić i ją zacierać, tak szybko twardniała - dla przykładu podam, że jak lałem pod garaż to było 5-10st i po 24h jeszcze była lekko plastyczna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze taki pomysł dla oszczędnych - pytanie tylko czy jest to wykonalne. Rozłożyć trochę grubsze peszle, w nich ułożyć kable grzejne, wypełnić peszle wodą, lub glikolem i dopiero zabetonować płytę. Da to nam możliwość wymiany kabli bez rozkuwania płyty.

 

Co o tym myślicie ?

 

Co do peszli to nie jest tak fajnie jak myślałem.

Na 3 peszle do agregatów tylko w 2 udało mi się przeciągnąć kable.

 

Z peszlami do instalacji el. w ścianach było podobnie.

 

Już chyba lepiej dać zapasowe kable, i wszystko dobrze podwiązać do zbrojenia.

 

Sam proces wylewania i rozprowadzania betonu jest niebezpieczny dla kabli. Tu trzeba szczególnie uważać.

 

MCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak kupisz super porządne kable, z gwarancją na 30 lat, i firma daje Ci gwarancję że jak się zepsuje to przyjadą i naprawią (są takie firmy) to jak sobie wyobrażasz rozkuwanie płyty fundamentowej w zamieszkałym domu?

 

Przy wylewaniu betonu, wibrowaniu bardzo łatwo mozna uszkodzić kable, a uszkodzenia trudno zauważyć. Kabel może być przecież tylko lekko naruszony i test po wylaniu płyty może przejśc pomyślnie, a kabelek przepali się np. po pół roku... :roll:

 

Tylko jak zlokalizować takie uszkodzenie przewodu w płycie zeby nie rozkuwać całej podłogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie do dziennika Coulignona -fajnie zrobił tę płytkę hmm i dał jeszcze folię na spód tak jak dają ci z [ moderowano - reklama ]

(tu narażam się na zarzut marketingowych konotacji -niech tam) oni mają ,,cieplejszy beton ",bo z anhydrytem .Ciekawe o ile cieplejszy ?

Pomysł z kablami grzewczymi to nic nowego -INNA WERSJA PODŁOGÓWKI -ale kombinujcie coś pewnie wpadnie do głowy ....mi wpadło umieszczenie kabli w metalowych rurkach (od wody ), trwałe i tanie -opór cieplny podobny do tych z L. (chyba ) -RYZYKO USZKODZENIA -żadne -koszt minimalnie większy, trwałość duża.

A sytuacji kiedy przewidujemy jakąś zmiane za 20-30 l at proponuję zostawić sobie pole manewru i zwiększyć o 10 cm wysokość ścian- trochę sf ,ale pewnie na późniejsze kombinacje jak znalazł...... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wylać płytę, żeby nie uszkodzić kabli?

 

Na to może odpowiedzieć sam Legalett lub Sundolitt. Obie firmy robia płyty z kablami, pisałem juz kiedyś o tym. Takich rozwiązań w Skandynawii jest najwięcej.

 

Lakusz taką płytę maiałem na myśli, ze wylewasz całą płytę a potem kable, dylatacja i wylewka. A ściany stoją na płycie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz32 ten SUNDOLIT wygląda jak L. jakieś mają istotne różnice ? Z tej ich stronki ciężko coś wywnioskować poza tym ,że znów to sprzedają jak jakiś RARYTAS tę płytkę......

Jestem w szoku podanie ww. zaskutkowało moderacją to co można podawać TYLKO nazwy ? Jak ta MEGA THERM podobna do MASA THERM łatwo się pomylić ...a kurcze obie ciekawe zwłasza ta 2 firma - pan Rylewski ciekawe rzeczy wymyślił......... i głównie we Francji działa.

 

 

 

 

Oj, PIOTRUŚ się ucieszy będzie miał ,,dowód".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...