Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co do filii pod fundamentem to L. nawet zabrania umieszczania takowej. Nie wiem jaka jest tego przyczyna, ale coś w tym musi być. Nie sądzę, żeby chodziło o oszczędność

 

MCB

Chodzi o kierunek oddawania ewentualnej wilgoci - w dół, a nie do góry, gdyby była folia po styropianem.

 

Polemizujcie ze sobą i innymi. Tylko w trochę inny sposób.

Masz jakąś konkretną propozycję? Dzielę się doświadczeniami. Staram się, ale czytałeś - Browar woli styl Martina1. Sam to właśnie przyznał. Szkoda, przykre to, ale prawdziwe.

Powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewałem coś podobnego.

Podwyższona temperatura płyty powoduje odpychanie cząsteczek wody.

Jeżeli pod płytą znajduje się warstwa nieprzepuszczalna to woda nie odejdzie.

 

Dodane:

Browar pisze całkiem sensownie. Ogólnie wiedzę i doświadczenie ma!

Tylko niektórych tematów nie powinien poruszać w takiej formie jak porusza.

 

MCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIOTRUŚ .......

Utwierdzam się w tym ,że to motto Kotarbińskiego masz świetnie dobrane i tylko jakoś nie korzystaszz niego..

Odnośnie CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM :

cyt.1 z Piotrusia ,, Opiera się tylko na materiałach reklamowych firmy z jej stron www.

cyt. 2 o SUNDOLICIE ,,O Sundolicie pisaliśmy już tutaj. Sprawdziliśmy firmę otrzymując dane dla przykładowego domu.."

 

Twój profil to profil TYPOWEGO PS-A ..........

1 przywłaszczenie wątku- udowodnione

2 PIKUŚ to jesteś ty - TAAAKI MALUTKI :lol:

 

3 zrób zrzutę by mnie wyrzucili - ZA PISANIE O LEGALETT, udzielanie na forum i brak poprawności politycznej.......

4Te twoje nowe termostaty to pewnie GRATIS (za zasługi)

 

Odnośnie Browara- jest logicznym facetem i wszystko to co MU przypisujesz to twoje deficyty ubrane w fartuszek wyuczonej kulturki .....

 

A teraz jak już masz NOWY MATERIAŁ TO ZASUWAJ I SKARŻ SIĘ ILE WLEZIE :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martina1 -

Nie denerwuj się tak, bo to widać na odległość.

Nie pisz nam, że brak Ci inteligencji i nie manipuluj treścią po to tylko, by nadal tu zabierać miejsce:

Zdanie mówi o firmie Mega..., a nie o Tobie:

Opiera się tylko na materiałach reklamowych firmy z jej stron www .

czyli stron tejże firmy. Podobnie jak nieco dalej:

Swoje dane opiera na kalkulatorze ze strony firmy...

 

O Sundolicie pisaliśmy już tutaj. Sprawdziliśmy firmę otrzymując dane dla przykładowego domu. Wystarczy chcieć poszukać (niestety za sprawa trollowania M i T trzeba przejrzeć wiele ekranów wstecz).

Wyraźnie jest napisane w liczbie mnogiej: pisaliśmy, sprawdziliśmy - bo nie tylko ja to zrobiłem. A zrobiłem, bo nie lubię jak ktoś, podobnie jak Ty obecnie o MegaVega, piszę coś na podstawie wyłącznie informacji na stronach tejże firmy.

 

Co do obraźliwych stwierdzeń pod moim i MCB adresem typu "skarżenie", "donoszenie", to znów nie czytasz uważnie. Wyjaśniłem to wyżej przy okazji odpowiedzi Browarowi. Możesz być spokojna nie proszę już ani Admina, ani Moderatora o interwencję, bo skutek jest żaden. Mają jak widać w wątku o dobrych obyczajach, większe problemy niż Martina1.

Resztę Twoich obraźliwych stwierdzeń pominę, bo to jak powiadają: poniżej mojego poziomu. Współczuje Twoim bliski jeśli jako Żona i Matka podobnie zachowujesz się wśród nich. :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIOTRUŚ

O inteligencji to akurat ty masz najmniej powodów ,by się wypowiadać........ :lol:

Ja się niczego nie obawiam z twej strony - wiesz jak PIKUŚ - to pikuś ....jak skargi nie pomagają to musisz coś nowego wymyśleć (będzie trudno).....

 

CO DO WSPÓŁCZUCIA - to ja współczuję każdemu kto ma z tobą do czynienia ...

.

To co tak tryumfalnie próbujesz udowodnić - można było podwójnie odczytać ...(w przypadku zdania z firmą)

Odnośnie Sundolitu słowo ,, sprawdzaliśmy'' w twoim wydaniu nie może być żadna gwarancją,no chyba że znanego już tu monotematycznego wazelinowania na przyjęte przed kilku laty ,,zlecenie "....

W temacie płyty MEGA THERMU na razie sami (mam nadzieję ,że bez ciebie ) poszukamy ,czego się da ,a później zamówiłam konkretną wycenę i wtedy zobaczymy ......

A o SUNDOLICIE i każdej innej znalezionej płytce będę pisać tu....:D

A teraz się ciesz... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze ,czy byłbyś uprzejmy wymienić wszystkie znane Ci wady Legalett?Te mniejsze i te większe.Najlepiej w punktach-tak chyba najczytelniej

Bardzo dobre, konkretne pytanie.

Większość z tych "wad" to jednocześnie zalety. :)

Proszę bardzo Tomaszu - według życzenia:

1. Cena - zwykle mniejszy lub większy szok po jej otrzymaniu, który jednak mija, gdy porówna się wszystkie komponenty L z etapami wykonania tego w tradycyjny sposób (końcowy koszt budowy jest podobny). Pisano o tym wielokrotnie, a niedawno ładnie odniósł się tutaj do tego Coulignon porównując z ceną płyty wykonanej przez siebie (list z 17 listopada).

2. Szum wentylatorów - słyszalny w przypadku połączenia L z kominkiem (przez kratki kominkowe), jest na tyle cichy, że szybko się do niego można przyzwyczaić. Z perspektywy 6 lat używania połączenia kominka tylko z rurami spiro uważam dziś, że warto wstawić wymiennik, bo odzysk 4 kW jest ważniejszy niż szum - oszczędności (po tej zimie napisze szerzej jak to wyglądało w praktyce).

3. Bezwładność - występuje przy pierwszym włączeniu jesiennym, nie ma jednak większego znaczenia, bo rzadko jest tak, aby jesienią od początku były duże mrozy (wystarczy ustawić odpowiednio termostaty). Podobnie jak akumulacja ciepła przy grzaniu w II taryfie (a to podstawa przy L) bezwładność jest jednocześnie zaletą.

4. Planowanie - konieczność dokładnego zaplanowania miejsc wylotów rur kanalizacji, doprowadzenia powietrza do kominka, wejść instalacji dodatkowych z pod fundamentu (woda, energetyka, domofon), bo wiercenie w w B20 jest możliwe, ale nie należny do przyjemności :).

Czy to jednak wada? Planowanie jest konieczne przy każdym fundamencie.

 

Tyle na szybko, bo czasu nie mam zbyt wiele.

Zachęcam innych użytkowników L do odpowiedzi na Twoje pytanie, a Ciebie abyś porównał to z wieloma zaletami, o których wielokrotnie już tu pisano.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wad L. można zaliczyć brak możliwości skorzystania z nieskotemperaturowego źródła grzania. Do wymienników woda-powietrze trzeba doprowadzić wodę o temperaturze, której osiągnięcie zmniejsza współczynnik sprawności pompy ciepła.

 

Aby wyeliminować tę wadę należało by zrobić L. całkowicie wodny.

Wówczas jednak pojawiły by się kolejne wady :)

 

Tak więc jeżeli jest się zdecydowanym na PC to wybieramy inny rodzaj fundamentu (może być płyta).

 

Inna wadą, jeśli to tak można nazwać, jest konieczność dokładnego zaplanowania instalacji towarzyszących płycie. Poprawki są kłopotliwe, o ile możliwe. Jednakże dotyczy to większości fundamentów płytowych.

 

Co do ceny, to raczej nie jej wielkość, a konieczność jednorazowego wydatkowania może być wadą.

 

Inne cechy przez niektórych odbierane jako wady dla mnie są akurat zaletą.

 

MCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując jednym zdaniem:

Mimo prób innego rozwiązania wróciliśmy do znanego wniosku - NIE KARMIĆ TROLLA.

 

Piotruś,

 

ty to chyba masz jakieś zapędy masochistyczne... :lol:

 

przeczytaj sobie kilka wątków w tył... byłą wymiana zdań odnośnie płyty M, dyskusja kilku osób z Martiną o wadach i zaletach - i to całkiem kulturalnie bez osobistych wycieczek... każdy coś znalazł, coś dodał, próbował przeforsowac swoje zdanie ale w granicach kultury. ALe Ty nie wytrzymałeś i musiałeś to popsuć pisząc post że MARTINA nami manipuluje.. :wink:

 

A jak już się burza rozpętała to piszesz "NIE KARMIĆ TROLLA"... :roll:

 

czyli co? prowokujesz do przerwania dyskusji na "tematy techniczne" po czym oburzasz się że zamiast merytorycznej dyskusji zaczyna się znowu pyskówa? :-? I po co? Żeby mieć kolejny pretekst do nazwania innyc trollem? A wiesz że "częste nazywanie innych trollami internetowymi" to jeden z symptomów trollowania? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Browar!

 

Tutaj muszę się z tobą nie zgodzić. Piotr ma rację :)

 

Większość cech L., które jedni uważają za wady dla drugich są zaletą.

Wszystko zależy od tego co się chce osiągnąć wybierając taki a nie inny system.

 

MCB

 

PS Czy nie macie uwag do moich postów z 15.XI 21:12 oraz 18.XI 19:57?

Czy ktoś zweryfikował moje wyliczenia kosztów grzania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę budował dom z bali fi>30cm i ze względu na jego bezwładność będę dawał fundament grzewczy (nie wiem jeszcze jakiej firmy :).

 

Z tego co czytam większość z Was ma tradycyjnie domy które mogą akumulować ciepło w ścianach itd. itp.

 

Jak myslicie: czy ten system sprawdzi się w domu z bali drewnianych o średnicy >30cm (brak akumulacji ale za to super izolator)? Dach docieplę ekofibrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz akumulować to w Twoim domu tylko płyta będzie tym akumulatorem.

Jeżeli to taki dom jak myślę :) to zrób też kominek. Najlepiej typu akumulacyjnego (kafle, szamot). Dużo informacji jest w wątku o kominkach.

 

Jeżeli dom sezonowy to nie dawaj instalacji wodnej do grzania.

 

MCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czyli co? prowokujesz do przerwania dyskusji na "tematy techniczne" po czym oburzasz się że zamiast merytorycznej dyskusji zaczyna się znowu pyskówa? I po co?

Browarku

Znów piszesz wybierając tylko, to co Ci wygodne.

Nie zauważyłeś lub niestety nie chcesz zauważyć, że przez tych kilka ekranów nie włączałem się, cierpliwie obserwowałem. Sam byłem mile zaskoczony podobnie jak Lukasz, że Martina1 pisze normalnie, pozytywnie: w miarę konkretnie, bez podejrzeń o to czy tamto.

Oczywiście "tylko" w kilku listach do Was, niby tylko przy okazji, jednym mniej lub bardziej obraźliwym zdaniem prowokowała mnie - wspominając o mnie. Czy Ty tego nie zauważasz czy nie chcesz? Jak coś do Ciebie uderzyła, to reagowałeś, jak zwracam uwagę na trollowanie (pisanie bez logiki, sensu, konkretów i nie na temat) stajesz się zaczepny, kpisz, odpowiadasz z oburzeniem i wybiórczo. :(

W trakcie Waszej korespondencji odpowiadałem na pytania innych, dzieliłem się swoją wiedzą, nowymi rozwiązaniami (wykończenie wokół agregatów, kominek i termostaty, solary...).

Masz rację Wasza dyskusja była na początku na temat techniczny i takie porównanie miałoby sens, gdyby nie fakt, że ostatnie Wasze listy nie miały moim zdaniem już sensu - Wy swoje konkretne doświadczenia, a Martina1 z upodobaniem, bez konkretów snuła swoje przypuszczenia, domysły, reklamowe informacje przy tym bawiąc się w myśl napisanej przez siebie zasady: Ty nie masz racji, to ja mam rację.

Dlatego zaproponowałem założenie nowego wątku, bo w tym na coś takiego szkoda miejsca. Ile jeszcze mało konkretnych ekranów o MegaVega kontra L? To chyba naturalne i nie tylko ja o to wiele razy tu prosiłem (ostatnio MCB, Ela i Marek).

Jesteś innego zdania - OK. Uszanuj proszę także zdanie i potrzeby innych...

Odnośnie trollowania: "Kto z kim przestaje takim się staje". Niestety dotyczy to wielu... pomału także pewnie i nas, w sensie wałkowania w kółko tego samego tematu: piszmy na temat wątku. :(

Pozdrawiam

PS W kwestii wad - to poczytaj sam swoje wszystkie listy, a zobaczysz, że po wybudowaniu domu myślisz podobnie jak inni zadowoleni użytkownicy L. Jak tu mnie dłużej nie było, to sympatycznie mnie zastępowałeś w tym. :) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu zacytuję MBC i jego odpowiedź : - odnośnie postu Arekk

 

Jak bym miał lepsze warunki gruntowe to pewnie zamiast płyty był by tradycyjny fundament, piwniczka :) a ogrzewanie pompą ciepła.

,,,,,,,,,,

 

Gdybym miał budować od nowa to budował bym dom pasywny, na płycie, z ogrzewaniem podłogowym i kominkiem-piecem akumulacyjnym. W pasywnym w praktyce wystarczy grzać powietrze wentylacyjne, ale lubię "ciepłą" podłogę.

Grzanie agregatem (jeśli płyta L), kablami albo PC. Inwestycyjnie najtaniej to pewnie kablami. Eksploatacyjnie prądem pewnie też taniej niż gazem. "

A ja będąc na etapie wyboru już wiem ,że Legalett - NIE i to dzięki temu forum ...więc szukam dalej ...

Powracając do poprzedniego posta P.O. UDZIELIŁ najbardziej pokręconej odpowiedzi o L.

[/quote]

,, Większość tych ,,wad " to jednocześnie zalety"...

To tak jak z jego obiektywizmem pisze ,że ma - ale UDOWADNIA ,ŻE NIE MA :lol: :lol:

P.O. w jednym ma rację , jak go NIE MA - jest sympatycznie ............

I niech nie zapomina ,że przywłaszczył ten wątek - nie założył....więc -kto ,co i jak (dobre rady zachowa dla siebie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...