Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej Browar!

 

Tutaj muszę się z tobą nie zgodzić. Piotr ma rację :)

 

Większość cech L., które jedni uważają za wady dla drugich są zaletą.

Wszystko zależy od tego co się chce osiągnąć wybierając taki a nie inny system.

 

MCB

 

PS Czy nie macie uwag do moich postów z 15.XI 21:12 oraz 18.XI 19:57?

Czy ktoś zweryfikował moje wyliczenia kosztów grzania?

 

Nie chodzi mi o to czy ma rację czy nie ma racji tylko o sposób podania... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIOTRUŚ

Swoimi apelami SKIEROWNYMI DO MNIE - możesz sobie XXXX WYTAPETOWAĆ .

Od tego stania przed lustrem i uśmiechania się (poprzednie motto) jakiejś głupawki dostałeś.....

Pisać sobie możesz i to - po swoich ścianach ......mam to zgadnij gdzie ? :lol:

Będzie o tym o czym ludzie będą chcieli pisać ....

i ty możesz się ZA SIEBIE WYPOWIEDZIEĆ :cry: (czyli nudno i marudno) :oops:

A jeśli już baardzo tego chcesz to odchodzimy obydwoje z tego wątku - ja i ty

- NA ZAWSZE - PRZYJMUJESZ ?

 

MCB spokojnie przyjdzie czas i na TWOJEGO posta ...(w założeniu że błędny rycerz pozostaje ), jeśli nie z pewnościa ktoś inny do tego powróci ...(choć watpię , że odejdzie...)

A ...- mamy zmianę działu zauważyliście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martina1 napisała:

A jeśli już baardzo tego chcesz to odchodzimy obydwoje z tego wątku - ja i ty

OK. Obydwoje odchodzimy z tego wątku.

Dla dobra tego historycznego już wątku na forum doświadczeń, z żalem, ale gotów jestem poświęcić swoje 6 lat bycia tu i dzielenia się swoimi i nie tylko swoimi doświadczeniami.

Ty stawiasz warunki to i ja mam jeden:

Być może założę nowy wątek dla tych, których interesuje fundament grzewczy Legalett, chcą o nim pisać i... obiecaj mi, że Ciebie tam nie będzie.

Przyjmujesz wyzwanie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się spodziewałem. Ma być tak jak ja Martina1 chcę i żadnych innych propozycji nie przyjmuję. Widzisz jaka jesteś - Twoje i tylko Twoje.

Oferuję gotowość rezygnacji z wątku, z którym jestem związany od lat nie tylko z racji doświadczeń, ale także uczuciowo.

Ty nie wybudowałaś jeszcze domu, więc masz inne podejście. Do tego jak pisałaś Legalett już Ciebie nie interesuje, więc łatwo Ci napisać: ...już się W TYM TEMACIE NIE UDZIELA (ani żadnym nowym, innym dotyczącym L.)

Sama nowego wątku nie chcesz założyć (czemu?) i odbierasz prawo innym.

 

Ta Twoja propozycja jest nie do przyjęcia, bo niczym nie różni się od poprzedniej, a dodatkowo ją zaostrza. Tobie daje korzystniejsze możliwości, a mi odbiera wszelkie związane z dzieleniem się swoim kilkuletnim doświadczeniem mieszkania w domu na Legalett.

Odpowiadam: :)

Odchodzimy razem i żadne z nas już się NIE UDZIELA W TYM TEMACIE.

Celowo usunąłem "nigdy", a poprzednio "na zawsze", bo jak mówi stara i mądra zasada: nigdy nie mów nigdy, zawsze.... Zwłaszcza w takich miejscach jak fora internetowe, które należy traktować ze zdrowym dystansem, uśmiechem...

czego Tobie i sobie życzę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Arku pisząc o rozmydlaniu wątku. Tylko nie krzycz tak proszę (duże litery). Przepraszam. Chciałem uwolnić ten wątek od rozmydlania, marnowania miejsca przez Martina1, ale to jak widać strata czasu.

Jak pewnie zauważyłeś przez ostatnie tygodnie nie tylko ja próbowałem.

Pozdrawiam

PS Chyba, że masz jakąś mądrą propozycję poza: Dajcie sobie po razie i luz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIOTRUŚ

Moja propozycja przez cały czas była jedyna i niezmienna -

dodatkowo bez haczyków i haków ...*

 

* tak określam okoliczności związane z daniem sobie wygodnej furtki - pt. nowy wątek..

.

Drogi ARKU K ....

W temacie marketingu -myślę ,że wszyscy odnieśliśmy korzyści wg zasady każdemu wg zasług ...

 

- PIOTRUŚ - dał odpowiedź na pytania: KTO ?- CO ?- DLACZEGO ? ....

 

- JA uzyskałam potwierdzenie , (nie mając marketingowych powiązań ,nie mam korzyści poza satysfakcją)

 

- INNI - mogą sobie wyrobić opinię ..o motywach prowadzącego wątek i całej reszcie ...

 

LUBIĘ JASNE SYTUACJE :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w słoneczną i ciepłą sobotę,

dzięki czemu oszczędzamy na ogrzewaniu. :)

 

Na początek, by znów mi ktoś nie zarzucił rozmydlania wątku, informacje związane z tematem niedawno tu poruszanym: L kontra M. Informacje bardzo konkretne, merytoryczne, a nie lanie wody i zabawa w radochę, bo przyłożyłam komuś więcej głupot nie znając się na opisywanym temacie. :( :o

Przejrzałem strony firmy Mega i mam następujące spostrzeżenia, które budzą moje wątpliwości co do jakości tej technologii:

1. Na zdjęciach w galerii, która pokazuje skromny dorobek firmy (tylko jeden dom?) widać:

- fot. 5 - jako styropiany brzegowe zwykłe i cienkie (10-20 cm?) płaty styropianu - brak jest odpowiednich elementów brzegowych jak to ma L i Sund;

- fot. 11 - folia – położona pod zbrojenie, na fot. 6 - folia pod styropianem – co z wilgocią z betonu po zalaniu i przy późniejszym grzaniu?

- fot. 10-11 - elementy dystansowe pod zbrojeniem rzadko ułożone i są to albo styropiany (jaki?), albo kawałki betonu – po zalaniu betonem uszkodzenie folii pod nim;

- fot. 15-17 - ściany keramzytowe – współpraca z Praefa czy zdjęcia z innej firmy?

- fot. 23-27 (Rehau) - to inna technologia – w posadzkach nie w fundamencie;

2. W kosztorysie Mega znalazłem zapisy, które w porównaniu z L. są na minus. Oto przykłady:

- wyrównanie płyty (dopuszczalna tolerancja wypoziomowania płyty +/-2 cm).

Kto zna technologię L. to dobrze wie jakie są tego konsekwencje (w Umowie z L. jest +/-5mm);

- brak dokładnych informacji o serwisie ogrzewania, jego kosztach – współczuję przy jakiejkolwiek awarii (np. przekroczenie granicznej temp. wody i uszkodzenie rurek z wodą), w L. z racji grzania powietrzem brak takich obaw;

- koparko-ładowarka - 4 godziny pracy - to jakiś standard ogólnopolski?

I znana zaleta: w L można stosować podłogi z drewna, w Mega nie.

Wiele innych informacji jest bez podania ceny lub bez konkretnych danych stąd i cena może być znacznie niższa niż w L.

Tyle niektórych zauważonych różnic.

 

Krótko do Martynusi

Prosiłem, by nie pisać do mnie Piotrusiu. Przykro mi, że złośliwie tego nie szanujesz. Stąd Martynusiu - a'la Piotrusiu, Drogi Arku K.... :)

Twoja propozycja, na którą wcale nie musiałem odpowiadać, od początku była blefem. Tak się domyślałem, sprawdziłem i to się potwierdziło. Przy okazji kolejny raz potwierdziło się również to, że nie masz szacunku dla innych, nie panujesz nad swoimi emocjami, brak Ci kultury (na przykład pisząc:

możesz sobie XXXX WYTAPETOWAĆ,... mam to zgadnij gdzie?).

i „zawsze masz rację”. Współczuję Ci i tym z którymi żyjesz na co dzień.

Podsumowując – cieszę się, że zostaję, by nadal dzielić się swoim konkretnym doświadczeniem (przykład powyżej) i korzystać z doświadczeń innych.

W przynajmniej jednym jesteśmy zgodni: inni mogą sobie wyrobić opinie. I tej wersji należy się trzymać. :)

Pozdrawiam serdecznie

PS Przepraszam wszystkich, którym próba pozbycia się Martina1 z tego forum zajęła miejsce i czas czytania. Będę starał się nie karmić trolla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrusiu

Moja propozycja dla ciebie - opuszczenia wątku była jak najbardziej jasna i klarowna . To ty dołożyłeś sobie furtkę , w postaci nowego wątku .Znając ciebie i ,,stałe zlecenie " twe byłam pewna ,że zostaniesz ...

OLIWA SPRAWIEDLIWA ZAWSZE NA WIERZCH WYPŁYWA :lol:

Tak dziwnie się składa ,że w twoim przypadku - ZAWSZE mam rację .

To twoje związanie uczuciowe z legalettem i wątkiem :lol: :roll: :wink: jest tak żałosne , głupie ,śmieszne ,tragiczne (do wyboru do koloru),że nawet nie chce mi się tego komentować ..

Co nie znaczy ,że sytuacja się zmienia i masz szansę się odemnie odzwyczaić . :wink:

 

RACZEJ JEST TAK ,ŻE CI KTÓRZY WĄTPILI - MAJĄ TERAZ PEWNOŚĆ -odnośnie twej osoby

Twe elaboraty są tak niskich lotów ,że nie mam wątpliwości odnośnie tego,które z nas TO miejsce marnuje ...

O firmie MEGA THERM ....... ,aktualnie czekamy na wycenę i wszystkie dane składowe będą znane ....wtedy też powrócimy do dyskusjii......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem strony firmy Mega i mam następujące spostrzeżenia, które budzą moje wątpliwości co do jakości tej technologii:

1. Na zdjęciach w galerii, która pokazuje skromny dorobek firmy (tylko jeden dom?) widać:

- fot. 5 - jako styropiany brzegowe zwykłe i cienkie (10-20 cm?) płaty styropianu - brak jest odpowiednich elementów brzegowych jak to ma L i Sund;

- fot. 11 - folia – położona pod zbrojenie, na fot. 6 - folia pod styropianem – co z wilgocią z betonu po zalaniu i przy późniejszym grzaniu?

- fot. 10-11 - elementy dystansowe pod zbrojeniem rzadko ułożone i są to albo styropiany (jaki?), albo kawałki betonu – po zalaniu betonem uszkodzenie folii pod nim;

- fot. 15-17 - ściany keramzytowe – współpraca z Praefa czy zdjęcia z innej firmy?

- fot. 23-27 (Rehau) - to inna technologia – w posadzkach nie w fundamencie;

2. W kosztorysie Mega znalazłem zapisy, które w porównaniu z L. są na minus. Oto przykłady:

- wyrównanie płyty (dopuszczalna tolerancja wypoziomowania płyty +/-2 cm).

Kto zna technologię L. to dobrze wie jakie są tego konsekwencje (w Umowie z L. jest +/-5mm);

- brak dokładnych informacji o serwisie ogrzewania, jego kosztach – współczuję przy jakiejkolwiek awarii (np. przekroczenie granicznej temp. wody i uszkodzenie rurek z wodą), w L. z racji grzania powietrzem brak takich obaw;

- koparko-ładowarka - 4 godziny pracy - to jakiś standard ogólnopolski?

I znana zaleta: w L można stosować podłogi z drewna, w Mega nie.

Wiele innych informacji jest bez podania ceny lub bez konkretnych danych stąd i cena może być znacznie niższa niż w L.

 

Z bólem serca muszę się zgodzić z powyższym... :-? Stronę M wręcz przestudiowałem :wink: I niestety powyzsze wątpliwości mi także się udzieliły. Do tego te opisy dotyczące zalet anhydrytu... Cała strona "zieje" wręcz "marktingiem" dla ludzi nie mających żadnego doświadczenia w temacie. Do tego zdjęcia płyty gdzie za dystanse zbrojeniowe robią kawałki betonu... Elementy brzegowe też pozostawiają wiele do życzenia no i ta tolerancja na wypoziomowaniu :o Może i firma nie ma jeszcze doświadczenia na rynku polskim i niewiele wykonała takich płyt ale takich zdjęć się nie wkleja bo to działa w druga stronę... Mogli już zmałpowac z L i wkleić zjęcia inwestycji na zachodzie...

 

Podsumowując, na pierwszy rzut oka wydaje się jak bajka - wszystko super, nowa technologia, nowe roziwiązania. Po głębszym zastanowieniu - dużo bzdur, technologia stara jak świat (zwykła wodna podłogówka tylko że zalana w płycie), zdjęcia wręcz odpychają zamiast zachęcać... Jedyny pozytyw to umieszczenie kalkulatora kosztów na stronie (który tak na prawdę nie wiadomo co kalkuluje) i system zniżek i talonów - to może zachęcać, choc ja osobiście nie kupuję... wole nawet "przepłacić" te 20 tys. niż mieć fundamet z "oszczędnościami" nawet na dystansach zbrojeniowych (ciekawe gdzie jeszcze :roll: ) Ale każdy ma swój rozum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnijmy,że skupiliśmy się tylko na tym co dostępne czyli stronie www. i doszliśmy do zupełnie innych wniosków .... :lol: Poczekamy na wycenę -porównamy ..

W kategorii jakości strony (0-5) - MegaTherm 4 ,strona Legalett 2 ,Sundolit 1

 

PIOTRUŚ

cytat z Browara :

,, Mogli już zmałpować z L i wkleić zdjęcia inwestycji na zachodzie..."

tu się zgodzę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9. Cena - jeszcze raz podkreślam, że wg mnie w tej cenie nie ma źródła ciepła. Np. pieca gazowego+kotłownia+komin. Mogę się mylić. Na stronie www brak informacji. Skoro dopuszczają wiele alternatywnych systemów to powinni napisać jaki jest uwzględniony w wycenie.

MCB

 

Dokładnie - w tym systemie nie ma żadnego źródła ciepła ani chłodu, więc ten produkt sam w sobie nie grzeje ani ziębi ! Trzeba doliczyć koszty pieca (gaz, węgiel) i wszystkie koszty z tym związane !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...