Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Procedura suszenia skrzyń w Polsce jest taka jak pisałem wcześniej i to co w Kanadzie, Szwecji czy USA nie musi być dobre w Polsce. I nie ma znaczenia różnicy czy Spiro czy PP.

Czas suszenia zależy od ilości wody (wilgoci w skrzyniach i systemie) .Zwykle przy rurach Spiro jest tej wody więcej i suszenie trwa dłużej. Może w Kanadzie i Szwecji zalewają betonami, które mają niewielką ilość wody, a może częściej stosują agregaty budowlane, które wysuszają kanały przed montażem agregatu docelowego.

Jeśli podczas czyszczenia systemu grzewczego, wody w centralach Legalettu było dużo wówczas agregat powinien chodzić spokojnie tydzień. W systemie PP wody zazwyczaj jest niewiele, więc ten czas można ograniczyć do 3dni.

Jeśli Inwestorzy zaczną zamykać skrzynie po godzinie, to z punktu widzenia Legalett będzie "super". Legalett będzie miał więcej płatnych serwisów, gdyż uszkodzenie wentylatora przez wilgoć nie podlega gwarancji.

Wybór należy do Inwestora.

Pozdrawiam serdecznie życząc pogodnego, nowego tygodnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

cyt. P.O.

 

,,Procedura suszenia skrzyń w Polsce jest taka jak pisałem wcześniej i to co w Kanadzie, Szwecji czy USA nie musi być dobre w Polsce. "

 

Jak HAMERYKA TO HAMERYKA , my się nie umywamy :

- LEPSZE MAMY :lol:

 

i jeszcze z mojego ulubionego autora :

Może w Kanadzie i Szwecji zalewają betonami, które mają niewielką ilość wody, a może częściej stosują agregaty budowlane, które wysuszają kanały przed montażem agregatu docelowego.

 

To się chyba fachowo nazywa DOMNIEMANIE - DOMNIEMANIA .... :wink:

-nie chcę złośliwić ,ale jakbym się czymś przez 6 LAT ZAJMOWAŁA - to temat znałabym na wylot - tytułem komentarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony L. zdjęcia nagrzewnic :

http://legalett.informatorbudownictwa.pl/

 

MBC napiszę tylko ,żę na zaawansowaną techologię - to nie wygląda .... :lol: Spirale jak w ruskich grzałkach do wody sprzed moich narodzin - działać działa - 100% ,ale czy energooszczędne ? nie wiem .....

 

JASNE ,znów by się wypowiedzieć mam posiadać wiedzę ,,tajemną "...czyli nic nie można zakwestionować - bo to tu najlepsze . Z WASZEGO wyboru muszę być opozycją ....

 

Większość nagrzewnic elektrycznych stosowanych w przemyśle tak wygląda.

Po co komplikować coś co działa dobrze. Im bardziej skomplikowane urządzenie tym droższy serwis i większe prawdopodobieństwo awarii.

 

MCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Wiem natomiast, że są bardzo fajnie wykonane. Mało elementów. Ładny wiatraczek. Elastyczne zawieszenie! Już kiedyś na forum była dyskutowana możliwość własnego wykonania takiej nagrzewnicy. Da się. Adam_MK na pewno jak zechce to zrobi :)

 

Aha - z tego co wiem to są różne wersje. Moja ma w oznaczeniu 400V 2 co oznacza, że do agregatu doprowadzamy przewody L1 L2 N. Niestety grzałki są na 230V. Podłączone G1-G2 -> L1-N G3-G4 -> L2-N. Zasilanie przekaźników i wiatraczka z L2. Napięcie na przewodach sterujących 230V (w Kanadzie mają 24V).

Ze względu na obciążenie wolałbym jednak grzałki 3-fazowe.

 

MCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podobnie jak Lakusz szybko dostałem wycenę z MeagaVega. Czyżbyś w ogóle nie wysłała prośby o wycenę i tylko ten temat jako zastępczy dla swojego bycia tu wykorzystywała? A może dostałaś tylko nie chcesz napisać, że zgadza się z tym co napisał Lakusz, MCB i ja? A feeeee!

 

-nie chcę złośliwić, ale jakbym się czymś przez 6 LAT ZAJMOWAŁA - to temat znałabym na wylot - tytułem komentarza

Primo: Dobre sobie - cały czas jesteś złośliwa.

Secundo: nie zajmuje się od 6 lat niczym "na wylot", a tym bardziej w USA, Kanadzie... Nadal sugeruję wylot z tego tematu. :D

Tercjo: Właśnie Ci Koledzy udowadniają, że nadal nie masz zielonego pojęcia o L., piszesz bzdury, domysły i zajmujesz tym miejsce. Ręce opadają!

 

PS Lakusz porównaj tekst Umowy z Mega ze swoją z L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MCB

 

czemu zastosowałeś w fundamencie rury PP50, jak to jest z większymi szumami w porównaniu do rur spiro?

 

Do all

 

Mój projekt ma 75 m2, technologia szkieletu drewnianego, dwie sypialnie, kuchnia + jadalnia + pokój dzienny. Kominek postawie w pokoju dziennym. Czy jest sens montażu w czopuchu kominka dodatkowego wymiennika wspomagania legalettu przy tak małej powierzchni użytkowej? Może wystarczy kominek z obudowa akumulacyjną skoro wiekszość czasu będziemy spędzać w części dziennej a w sypialni i tak niższą temp. zaleca się. Dodam że będzie zainstalowana rekuperacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MCB

czemu zastosowałeś w fundamencie rury PP50, jak to jest z większymi szumami w porównaniu do rur spiro?

 

Nie pytałem :) wydaje mi się, że teraz nie robią już spiro.

Szumy mogą być w miejscu zlokalizowania agregatów oraz wymienniku kominkowym. Agregaty można (ja tego jeszcze nie zrobiłem, ale wyżej jest odp. na to pytanie) całkowicie zaizolować. Wymiennika kominkowego nie mam więc się nie wypowiem.

 

Mój projekt ma 75 m2, technologia szkieletu drewnianego, dwie sypialnie, kuchnia + jadalnia + pokój dzienny. Kominek postawie w pokoju dziennym. Czy jest sens montażu w czopuchu kominka dodatkowego wymiennika wspomagania legalettu przy tak małej powierzchni użytkowej? Może wystarczy kominek z obudowa akumulacyjną skoro wiekszość czasu będziemy spędzać w części dziennej a w sypialni i tak niższą temp. zaleca się. Dodam że będzie zainstalowana rekuperacja.

 

 

Nie komplikuj systemu.

Polecam piec (kominek) w obudowie szamotowej - mocno akumulacyjny. Pozwoli to zbuforować gwałtowny wzrost temperatury w momencie palenia.

Przejrzyj posty forumowicza Forest-Natura i innych w wątku o kominkach.

 

MCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCB - spiro robią tylko rzadziej i zwykle na gruntach bardziej "ruchliwych". U nas na Podkarpaciu takie nadal robią. Można wybrać.

 

Qubelek napisał:

Czy jest sens montażu w czopuchu kominka dodatkowego wymiennika wspomagania legalettu przy tak małej powierzchni użytkowej?

Czym zamierzasz ogrzewać: prądem, gazem, ekogroszkiem...?

Tak jest sens, bo masz odzysk ciepła z czopucha i mniej zużywasz innego rodzaju energii. Przy zastosowaniu najnowszego wymiennika kominkowego oferowanego przez L. odzysk do 4kW, co przy Twojej powierzchni domu może stanowić ponad połowę zapotrzebowania (pewnie masz mieć agregaty na max 7 kW).

 

Podpowiadam, że jak się zdecydujesz, to dla zniwelowania szumów wybierz rodzaj kominka z jak najlepszym wytłumieniem szumów z L. i niekoniecznie 4 duże, otwarte na stałe (bez żaluzji) kratki w czopuchu.

Pan Wojtek z L. zna temat i wszystko Ci dokładnie wytłumaczy lub opisze.

Powodzenia, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myslałem o obudowie kominka z płyt typu SUPER ISOL. Kominek do 10 kW z nawiewem kanałowym.

 

Legalett oczywiście z grzałkami elektrycznymi ale z wyprowadzeniem na inne źródło w przyszłości. Dwie strefy grzania chyba wystarczą.

 

Czy z racji lekkiej konstrukcji domu będą jakies oszczedności na fundamencie?

 

MCB zastosowałeś chyba 30 cm styropianu? To chyba nie jest standard, chociaz czytałem że w skandynawii norma to 30 cm dla legalett.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Piotrusiu

 

NIE BEZ KOZERY ZWANY CZARNYM :lol:

 

dostałeś wycenę to się ciesz , widocznie masz większe chody :lol:

 

Jak głupiemu mam tłumaczyć , że nie mam - bo nie mam ? (nie dostałam ..)

WYLOT z tematu to dla ciebie lub razem , na WIARĘ te argumenty trzeba przyjąć ?Nie dorabiaj ideologii,tam gdzie jej nie ma ...

Moje hasło dla ciebie - JAK JUŻ COŚ ROBISZ RÓB -DOBRZE ...

odnosi się to szczególnie do tematu ,który nicujesz tyle lat z mizernym skutkiem mając braki w wiadomościach .... TO ZAJMOWANE TUTAJ MIEJSCE jest dla wszystkich zwłasza tych ,którzy chcą się czegoś dowiedzieć , a BARDZO WĄTPLIWE (niezgodne z regulaminem ) DLA ,,HANDELKARZY "...*

* jak już kiedyś ktoś ci napisał ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z racji lekkiej konstrukcji domu będą jakies oszczedności na fundamencie?

 

MCB zastosowałeś chyba 30 cm styropianu? To chyba nie jest standard, chociaz czytałem że w skandynawii norma to 30 cm dla legalett.

 

Wydaje mi się, że raczej niewielkie.

 

Pod płytą mam 2x8cm. Ściany 20cm Platinum+, skosy wełna 30cm.

 

MCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie: czy ten system sprawdzi się w domu z bali drewnianych o średnicy >30cm (brak akumulacji ale za to super izolator)? Dach docieplę ekofibrem.

 

mam pewne obawy, ponieważ wbrew temu co piszesz to drewno wcale nie jest super izolatorem. To że bale mają 30cm nie oznacza że w najcieńszym miejscu ściana będzie miała te 30, nawet jeżeli super optymistycznie przyjmiemy że 25cm to U takiej ściany to ok.0,64 a to jest bardzo marny wynik. Dla porównania dodam że ytong'36 ma dwa razy lepszy wynik, a nie jest uznawany za super ciepły, a podobny do drewna współczynnik U ma poroterm'24 i nie słyszałem żeby ktoś nie ocieplał takiego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NORMY I ATESTY SPEŁNIA (produkt CEZBUDU) - rozważam ...zresztą nie jedyna odnośnie wyboru i może się okazać jako COŚ nowego i LEPSZEGO

 

Poczytaj!!! jakie normy i jakie atesty, do czego jest stosowany ten produkt.

 

Kolejny raz sam udowadniasz nam że można Ci wcisnąć każdą marketingową informację, ze strony głównej! Doczytaj jaką grubość musi mieć płyta z pianobetonu, ile to kosztuje - dla ułatwienia dodam, że zupełnie tracisz jeden z istotnych elementów płyty fundamentowej czyli akumulację ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LAKUSZ- A jakby coś nowego wymyślili , dodali utwardzacz lub jakąś inną rzecz - to coo ? Bardzo się mylisz ,że wszystko można mi opchnąć ,oj bardzo ...

Lubię i szukam nowości , szukam też ich wad . Na razie proponuję CI przesłanie na mój forumowy priv wyceny z Mega Thermu i pogadamy...

Weź pod uwagę ,że propozycja czegoś ( płyty z Cezbudu) nie może być ,,udowodnieniem ignorancji " o którą mnie posądzasz.. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma TvnTurbo to w programie o nazwie Toolbox ,mówili coś o płytach.Widziałem końcówkę programu wczoraj.Chyba większość programu była poświęcona właśnie płytom.Toolbox jest chyba codziennie przez cały tydzień powtarzany, tylko w różnych godzinach-trzeba zobaczyć w programie.Może kogoś zainteresuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...