Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Coby dalej było miło ,znalazłam coś takiego ( u mnie na razie to Niemcy górą :lol: ) cytat:

 

24 maja 2007 pisałem:

 

KK_Chotomow napisał:

Po kałużach wody, które tworzą się na powierzchni, wyraźnie widać (nie)równości poziomu. Niektóre kałuże mają centymetr głębokości a obok są wystające wyspy betonu. Rożnica poziomów to na pierwszy rzut oka około 1,5 cm. Chyba konieczne będą wylewki poziomujące

 

(Aktualizacja 08 czerwca 2007 - mam zapewnienie KP, że jeśli wylewki będą potrzebne (na etapie wykonywania podłóg) zostaną zrobione przez Keramzyt-Projekt na ich koszt.)

 

 

Kilka dni temu okazało się, że w jednym z pokoi różnica poziomów między wejściem a jednym z kątów pomieszczenia to 2,1 cm. Nijak się to ma to folderów Legalettu gdzie max nierówność to "+/- 0,5 cm". Chyba poproszę ich aby nie pisali czegoś co później nie sprawdza się w praktyce ."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L. gwarantuje nierówności poniżej 0,5cm. Z przytoczonego przez Ciebie fragmentu wynika, że się z tego wywiązuje.

 

MT dopuszcza tolerancję wypoziomowania płyty +/-2 cm.

Niezbędna będzie wylewka na koszt inwestora.

 

MCB

 

PS Jakim cudem możesz twierdzić, że tolerancja w prezentowanej przez Ciebie płycie niemieckiej jest lepsza niż L.? Z obrazka trudno to wyliczyć, tym bardziej że płyta jeszcze nie wylana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L. gwarantuje nierówności poniżej 0,5cm- cytat z MBC -jeżeli jest 2,1 cm -to niby jak się wywiązuje ..?

 

PRZECIEŻ NA ,,SIŁĘ " nie można wszyskiego udowadniać ,że cacy............

Jeszcze co

 

A tak:

 

(Aktualizacja 08 czerwca 2007 - mam zapewnienie KP, że jeśli wylewki będą potrzebne (na etapie wykonywania podłóg) zostaną zrobione przez Keramzyt-Projekt na ich koszt.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MHM .......... i jeszcze jedno też użytkownik napisał.......... ww.i cytowany:

 

Ktoś zawalił termin dostarczenia agregatów więc były podłączane w ostatniej chwili w dniu naszej przeprowadzki. Teraz "suszymy" system przy uchylonych pokrywach - strasznie słychać szum powietrza."

 

 

A jak ktoś kto chce kupić ma sobie coś porównać ? najlepiej niech wypowiedzą się użytkownicy ..... i teraz wracając do poprzedniego wątku ,po zauważeniu obsuwy w poziomie -robimy wylewkę - no super,że na koszt KP projekt .

A teraz MBC zrób sprostowanie ,w tym poprzednim poście ,bo czarne nie jest białe -pomyliłeś się .. :roll:

 

Odnośnie niemieckiej firmy

(pomijając ich słynną dokładność ) na każdym zdjęciu widać RÓŻNICĘ i teraz taki sobie iwestor zazwyczaj bazuje na zdjęciach i opiniach ,nie każdy jeździ i asystuje przy innych płytach by poznać technologię ... i super,że ma co z czym porównać (bo brak konkurencji prowadzi do patologii) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... i teraz wracając do poprzedniego wątku ,po zauważeniu obsuwy w poziomie -robimy wylewkę - no super,że na koszt KP projekt .

A teraz MBC zrób sprostowanie ,w tym poprzednim poście ,bo czarne nie jest białe -pomyliłeś się .. :roll:

 

Wpadki mogą zdarzyć się zawsze. Jeżeli wykonawca nie wykonał płyty zgodnie z umową to ma obowiązek to naprawić. I jak widać to zrobił.

U mnie po zatarciu płyty były wykonane pomiary dokładności wykonania. Byłem proszony o weryfikację każdego pomiaru. Wykonawca zmieścił się z zapasem w deklarowanym przedziale. Jeżeli były by odchylenia powyżej deklarowanej dokładności to firma na swój koszt to by poprawiła.

W przypadku firmy MT normą jest to co w L. jest uważane za wpadkę. Oto i różnica.

 

Odnośnie niemieckiej firmy

(pomijając ich słynną dokładność ) na każdym zdjęciu widać RÓŻNICĘ i teraz taki sobie iwestor zazwyczaj bazuje na zdjęciach i opiniach ,nie każdy jeździ i asystuje przy innych płytach by poznać technologię ... i super,że ma co z czym porównać (bo brak konkurencji prowadzi do patologii) :lol:

 

Nie wykręcaj się. Pisałaś o różnicy w jakości.

 

Podobne, a jednak jakość robi różnicę:

http://www.euro-fundament.de/galerie/0000009b5a0b08016/d013.html

 

Jeżeli to podtrzymujesz to pokaż te różnice.

Co do płyt to każdy widzi, że są to odmienne rozwiązania.

 

MCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlatego,żę nie udzieliłam satysfakcjonującej odpowiedzi ?

Czy może dlatego,że znów moja propozycja jest be (zresztą jak każda tu proponowana -zresztą nie jest to żadna propozycja -tylko mały wgląd w technikę niemiecką)).Ja widzę różnicę , mi się bardziej podoba . Nie mam żadnych danych odnośnie tej firmy (poza podanymi w linku ).I tyle ...można czasami popatrzeć na coś innego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Anulko349

Dziękuję za dodatkowe wyjaśnienie.

Polecone Ci kleje przez Coffee, Mariusza i mnie są odpowiednie (ważne przy ogrzewaniu fundamentowym jakim jest Legalett szczególnie jest to, że zapewniają odpowiednią elastyczność ).

Czy Anulka to zdrobnienie od Anna? Uwielbiam je, a zdrobnienie tym bardziej. :D

 

Piotr O. dobrze zinterpretował moje pytanie, nie ważne czy gres czy płytki ceramiczne. Ważne że to legalett i jak się z nim obchodzić czy na zaprawie klejowej uniwersalnej nie będą pękać?

Mariuszu jesteś... "miglanc" w miłym tego słowa znaczeniu - Twoja pewność tego co miała na myśli Anulka była na wyrost. :)

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie z nadal pogodnego Podkarpacia (już chłodniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne - zazdrościsz? Miło jest jak ktoś napisze jak jest naprawdę, a nie podejrzenia, domysły, bzdury, kpiny...

Przykładem jest Twoja kolejna powyższa manipulacja danymi z różnych stron www, którą szybko wykazali Ci MCB i Browar. Dodam tylko do tego, że nie rozróżniasz lub celowo nie chcesz rozróżniać dwóch firm Legallet w Gdańsku i współpracującej z nią firmy warszawskiej Keramzyt Projekt (KP).

A różnica jest bardzo istotna, bo to KP wykonał niedokładnie płytę, a nie L z Gdańska. W takim przypadku to KP dokonuje poprawki, co też została opisane.

Legalett nie bierze odpowiedzialności za wykonanie płyty przez pracowników innej firmy.

I znów kolejny ekran zajęty przez manipulacje Martina1 - już zaliczaną do ELITA FORUM ("gratuluję" 1000 postów w 7 miesięcy - z czego większość...). Tytuł równie krzykliwy jak Osoba... :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie kpisz ? sam sobie cytujesz posta o sobie ?

Toż to szczyty paranoji , żadnych skrupułów ...

wazelinowanie we krwi - tak skomentuję ...

I jeszcze jedno w twojej akcji tak ładnie wyciętej przewijały się 2 myśli -jedną z nich było właśnie moje 1000 postów (pytałam cię czy coś dają ,bo się tak tym ekscytujesz ) jak tak bardzo boli - to wytłumacz sobie ,że to z automatu ...od razu będzie ci lżej ..do częstszego pisania cię nie namawiam z oczywistych względów- grafomański styl nie może być przeze mnie popularyzowany ....

Odnośnie marnowania miejsca to już nudne ,te twoje ciągłe lamenty ....

 

Odnośnie firm L. i KP. to działają w oparciu o jakiś patent ? i to raczej L. ma ten patent .... nawet jeśli to 2 różne firmy to co to zmienia ? A ten agregat to oczywiście od L. ..nie K.P. błędy się zdarzają każdemu - tylko ty świecisz świętością... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak oczywiście wszystko zgodnie z Twoją maksymą: Niestety nie jest tak jak piszesz. A tak jak ja czyli kpisz, używasz obraźliwych określeń: szczyty paranoji , żadnych skrupułów... , grafomański styl, ciągłe lamenty...

Cytowałem posta nie dla siebie - dla Mariusza :) .

 

Napisałem o dokładności wykonania płyty, a Ty na to o agregatach. :o

Do tego, pewnie bez namysłu, mieszasz patent z niedokładnością robocizny innej firmy sugerując, że ktoś ma brać odpowiedzialność za Twoje zachowanie (analogia do związku L i KP). :(

 

Wiem, że "z automatu" masz ten podpis za 1000 postów i nad tym ubolewam - nad tytułomanią nadawaną za m.in. pisanie dla pisania. Dla mnie tytuł ELITA FORUM winien do czegoś zobowiązywać! Ale to już sprawa Redakcji Muratora.

Proponuję: Żono i Matko zrób sobie przynajmniej kilka dni wolnego od ciągłego pisania na forum - może to Ci dobrze zrobi(?) - bo się tym o czym piszesz i jak piszesz ośmieszasz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ubolewam ,że pomimo oczywistych i jasnych sytuacji pojęcia takie jak uczciwość , madrość są ci całkowicie obce. OD CIEBIE wymaga się wiecej chociażby z powodu tego pseudo zakonnego statusu - jak widać to totalna pomyłka ...Próba ustawienia na mnie nagonki PO RÓŻNYCH TEMATACH - też nie jest ci obca , a taki poziom to dno ...

 

Zastanów się ile razy to ty się tutaj ośmieszasz będąc takim ,,vahofcem''od niczego ...

 

Ubolewanie nad ilością postów, tytułem, rzeczywiście - to doskonale odzwierciedla twój poziom 50 letniego Petera Pana .,...

 

I jeszcze jedno twoje propozycje dla mnie nie istnieją (tudzież grafomańskie apele..) - to w taki miły i uprzejmy sposób chciałam ci zakomunikować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...