Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam kierownika budowy, nie wiem czy kumaty, ale z polecenia.

Znajomy znajomego. Niestety potrzebuje kogoś na teraz a o fachowca od szkieletu i płyty w dodatku w dobrej cenie w okolicy trudno. Wiem wiem kierownik najważniejszy no ale mamy trochę ciśnienia z kasą.

Mąż dopiero dziś się z nim spotyka i będziemy i wiedzieć coś więcej, no a l. przyjeżdża w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej dobrze przeczytaj projekt i wszytstkie zalecenia w nim zawarte dla wykonawcy. Poproś o protokół powykonawczy przed wykonaniem. Jest tam kilka punktów, które trzeba sprawdzać i przestrzegać. Pózniej podpisujesz się pod nim łacznie z kierownikiem budowy, że kolejne punkty zostały wykonane zgodnie z projektem. Ma być wszystko zgodnie z projektem i sztuka budowlaną czyli "jak w książce". Moga się wykonawcy denerwować, że tak nie trzeba ale ty płacisz i wymagasz. Sama płyta jest bardzo prosta konstrukcją i jak sie pilnuje to trudno coś spartolić. Ważne jest rozmieszczenie siatek zbrojenia i związanie każdej z każdą drutem wiązalkowym. A na koniec odpowiednie wypoziomowanie i zatarcie. Przemyś sobie dokladnie też piony kanalizacyjne które wychodzą z płyty. Instalację wody też możesz zatopić ułatwia to późniejsze prace. Niektórzy nie polecaja tego rozwiązania ale jak kupisz dobrą rurę do wody typu pex-al-pex np: firmy KISAN lub WAVIN to nie ma mowy o jakimkolwiek uszkodzeniu pozatym system jest ubezpieczony. Możesz ją zatopić w płycie w jednym kawałku w dobrej podwójnej izolacji i wyprowadzenia zostawić tam gdzie będa ujęcia wody.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kabyrm

 

Koledzy Ci już bardzo dokładnie i mądrze napisali co masz zrobić. :)

 

Dodam tylko, że jeśli masz jakieś wątpliwość, to zawsze możesz przesunąć termin wykonania - odpowiednio to uzasadniając. Oczywiście musisz mieć świadomość, że wtedy przesunie Ci się termin na wolny, określony przez wykonawcę.

 

To o czym napisałaś wskazuje, że robotę wykonuje podwykonawca Legalett, bo to nie są standardy firmy z Gdańska.

 

Pozdrawiam serdecznie i dużo spokoju życzę.

Będzie dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pomoc.

Nie wiem czy nasz l. to ten z gdańska czy jakiś podwykonawca. Namiar mamy z firmy promopack. Pospółka zamówiona, koparka też czekam na poniedziałek. Ok 8 rano ma się zjawić ekipa i mój kierownik. L. telefonicznie ugadał się z dostawcą pospółki i powiedział że powinna być ok. Zamówiliśmy 160T po 22PLN od tony +180 PLN od kursu ciężarówki za transport. Jutro geodetka wyznaczy miejsce.

Postanowiliśmy skorzystać z wizyty geodetki i koparki i idąc za ciosem zrobić szambo. Mam nadzieje że się uda!

Aaaaaaaaaaaaaaa zaczyna się. Kurcze ciesze się jak głupia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabyrm, gratuluję idzie Ci coraz lepiej.

Odbierz list na P.W. tam masz jeszcze kilka rad. :)

Firma podana przez Ciebie to coś dla Martiny, która L. nie chce - ładne domy drewniane w starym stylu. Poważnie. :)

Tak jak przypuszczałem, to jest podwykonawca L.

Nic się nie martw, będzie dobrze, a ile będzie wspomnień po latach. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc do rzeczy: po dwóch miesiącach prawdziwego mieszkania z legalettem, i użytkowaniem pozostałych sprzętów wyłącznie elektrycznych mamy na liczniku 3500 kWh.

Ale muszę przyznać, że mój mąż nie da się ruszyć w temacie zmiany taryfy :roll:

Czy zużycie duże, czy małe sama nie wiem - jest nas osób 5 w tym 3 dzieciaczków. Pracujemy na ogół w domu, więc nie jesteśmy standardowym przykładem typowej rodziny podkarpackiej. Pozdrawiam K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, które rury w legalecie lepiej się sprawdzą- spiro czy pp??

Nadal u nas firmy zalecają spiro, a wskazują, że z pp sa problemy (niedogrzane oddalone pomieszczenia). Na stronach legalettu w Szwecji, Kanadzie, Finlandii widać, że robią tylko z pp.

Czy u nas nie potrafią zrobić dobrego projektu, czy o co chodzi?

Temat poddaję konstruktywnej dyskusji.

Pozdrawiam,

Anna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, które rury w legalecie lepiej się sprawdzą- spiro czy pp??

Nadal u nas firmy zalecają spiro, a wskazują, że z pp sa problemy (niedogrzane oddalone pomieszczenia). Na stronach legalettu w Szwecji, Kanadzie, Finlandii widać, że robią tylko z pp.

Czy u nas nie potrafią zrobić dobrego projektu, czy o co chodzi?

Temat poddaję konstruktywnej dyskusji.

Nie wiem jak to wygląda cenowo. Podejrzewam, że system pp jest tańszy. Nie powinno z nim być problemów w dobrze zaizolowanych domach. Dopiero w sytuacji, gdy dom ma duże zapotrzebowanie na ciepło do ogrzewania i wentylacji pojawia się problem niedogrzania odleglejszych pomieszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...