Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

TOMEK131 wiesz już jak TO TU FUNKCJONUJE ....

Mam nadzieję ,że o coś innego chodzi niż ww . systemy ....A jak pojawili się Niemcy to po raz pierwszy zacznę się cieszyć ..... :lol:

 

MARTINA1 - to może ten swój dom wybuduj w Niemczech ?

Tam wszystko solidnie, za pół darmo i nie stosują żadnego marketingu ...

 

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A WIESZ W OGÓLE O CZYM TO BYŁO?

Co do Niemców - to na ich JAKOŚĆ jeszcze nikt nie narzekał ...A że mi się MARZY podobne dobre wykonanie - to grzech ?

A nie po to tu pisywałam ,by z samymi przedstawicielami gadać ...zwykli posiadacze mnie interesowali , a nie ,,zawodowcy " ...Ponadtto nie możesz wyrobić sobie pełnej opinii bo cięcie było - dość radykalne ... i teraz tak pokojowo wygląda ... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz obserwuje ceny za stan deweloperski to cena firmy Pref-bud (L+Praefa)2850 brutto za stan deweloperski to jakiś kosmos.Słusznie wyliczyłem ,że chcą 100tys na każdym domu na czysto zarobić.A Ela i Marek z wątku Luszowickiego mnie od kłamców wyzywali i mało do sądu nie podali jak pisałem ,że to kosmiczne ceny,a realna to 2tys za metr.Oj kochani zapłaciliście za nowe autko dla żony prezesa :lol:

Ja chyba sobie zrobię przypis -Precz z marketingiem na forum muratora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie po to tu pisywałam ,by z samymi przedstawicielami gadać ...zwykli posiadacze mnie interesowali , a nie ,,zawodowcy "

 

Piszesz, że interesują Cię zwykli posiadacze - fajnie!

Tylko powiedz mi dlaczego właśnie owi zwykli posiadacze nie chcą tutaj pisać?

Otóż właśnie dlatego, że gdy tylko mają pozytywne opinie o firmie, bądź systemie to od razu zostają posądzeni o jakieś "powiązania" z "L"...

Przykładem może być powyższy post Tomka131. Np Elę i Marka znam już kopę lat (razem studiowaliśmy). Nie mają żadnych powiązań z budowlanką (kompletnie inny kierunek studiów i pracy). Ale po kilku miesiącach ciągłych insynuacji pod ich adresem, odpuścili i stwiedzili, że nie będą tutaj więcej pisać. Wcale im się nie dziwię.

 

 

A Ela i Marek z wątku Luszowickiego mnie od kłamców wyzywali i mało do sądu nie podali jak pisałem ,że to kosmiczne ceny,a realna to 2tys za metr.Oj kochani zapłaciliście za nowe autko dla żony prezesa :lol:

Ja chyba sobie zrobię przypis -Precz z marketingiem na forum muratora

Tomku, zostaw w spokoju Elę i Marka. Czy oni Cię zaczepiają? Oni już chcą mieć święty spokój!!!

Oczywiście masz rację, że cena firmy jaką podałeś jest wysoka. Nie chciałbym się powtarzać, bo więcej pisałem w wątku luszowickim, ale

pisałeś, że można metodą tradycyjną zrobić za 2 tyś. I też się zgadzam. Tylko, że wtedy podawałeś przykład swojego znajomego, który buduje domy za około 2 tyś. za metr. Potem napisałeś, że jemu domu do budowy byś nie dał, bo nie robi dokładnie (żeby nie pisac partoli). Wniosek był taki, że wolałbym dać 2850 brutto za metr i mieć robotę wykonaną dobrze.

Dodatkowo im w miarę się śpieszyło, więc o tradycyjnej budowie nie mogło być mowy. I tyle.

 

Mam do Ciebie wielką prośbę:

Marek z Elą obiecali , że nie będą się tu odzywać i pewnie dotrzymają słowa. Po co ciągle piszesz przytyki o wątku luszowickim. Przecież, jeśli masz wobec nich "teorię spiskową" to ciągle wracając do tematu tylko Im robisz reklamę?

Piszesz, że zapłacili za nowe autko dla żony prazesa - może i tak. Ale to był Ich wybór!

Daj Im w końcu spokój.

Nie chciałbym z Tobą wstrzynać kolejnej awantury. Mam pokojowe zamiary. Przemyśl to na spokojnie. Z góry dzięki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DARS

Skąd wiesz ,że inni nie chcą pisać ? Sama miałam rzucić wątek po tych ustawkach . PRAWDĄ jest ,że przedstawiciele to tu zawsze chcą pisać ..Nie możesz pisać w imieniu wszystkich...(tylko swoim)

....GENERALIZOWANIE może i w modzie ,ale niewiele ma wspólnego z logicznym myśleniem ... I CAŁĄ TĄ SYTUACJĄ - przypomnę ,że wątek ładnie ciachnięty...

A odnośnie podejrzeń powiązań z firmą - to bardziej się one sprawdziły niż myślisz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DARS

Skąd wiesz ,że inni nie chcą pisać ? Sama miałam rzucić wątek po tych ustawkach . PRAWDĄ jest ,że przedstawiciele to tu zawsze chcą pisać ..Nie możesz pisać w imieniu wszystkich...(tylko swoim)

Acha czyli teraz mnie oskarżasz. Fajnie. Szkoda słów.

....GENERALIZOWANIE może i w modzie ,ale niewiele ma wspólnego z logicznym myśleniem ... I CAŁĄ TĄ SYTUACJĄ - przypomnę ,że wątek ładnie ciachnięty...

A odnośnie podejrzeń powiązań z firmą - to bardziej się one sprawdziły niż myślisz ...

Nie no Ty oczywiście zawsze wiesz najlepiej. Znasz ich.

Z Markiem grasz w piłkę w poniedziałki, często się z nimi widujesz...

Szkoda pisania. Żałuję, że się w ogóle odzywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałeś, że można metodą tradycyjną zrobić za 2 tyś. I też się zgadzam. Tylko, że wtedy podawałeś przykład swojego znajomego, który buduje domy za około 2 tyś. za metr. Potem napisałeś, że jemu domu do budowy byś nie dał, bo nie robi dokładnie (żeby nie pisac partoli). Wniosek był taki, że wolałbym dać 2850 brutto za metr i mieć robotę wykonaną dobrze.

 

Dars, nie napisałem nigdzie ,że wolę dac 850zł na każdym metrze bo będzie wtedy dobrze (skąd w ogóle założenie ,że Pref-bud zrobi tak dobrze??).Chyba że to twój wniosek.Ale ponad 100tys więcej za domek 120-130m to już głupota.

Dziś gdy mocniej zacząłem się interesowac cenami wiem na pewno ,że jest masa firm,na pewno można wybrac dobrą(no chyba że ktoś z paranormalnych przyczyn zakłada że jedyna dobra to Pref-bud)która zrobi nawet poniżej 2tys.I wszyscy o tym wiedzą.Jeśli chodzi o Elę i Marka z wątku Luszowickiego to chodziło tylko o fakt wciskania ciemnoty ,że 2850 to prawie okazja a za 2 tys to się zrobic nie da,a ja jestem kłamca a firmę znajomego wymyśliłem.Tylko i wyłacznie o to.Gdyby jak normalni ludzie napisali - zapłaciliśmy ile zapłaciliśmy wiadomo ,że można dużo taniej ale nam chodziło z różnych względów np o czas a kasa była na drugim planie czy trzecim.Wtedy guzik mi do tego,ich kasa ich wybór mogli nawet 4tys za metr deweloperskiego zapłacic bo np chcieli żeby im zaczęli budowac natychmiast a inne budowy opóznili.Wtedy jak napisałem guzik mi do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Był to mój prywatny wniosek, że wolałbym dać więcej kaski za dobre wykonanie i w tak krótkim czasie. Może jestem głupi (w końcu skończyłem matmę na polibudzie). Nieważne. To nie jest tematem.

Odnośnie Marka i Eli proponuję zostać z wytłumaczeniem, że z różnych względów zapłacili akceptowalną dla siebie cenę i tyle. Może być np. Twoje powyższe wytłumaczenie.

 

Generalnie chodzi mi tylko o to, żebyś zostawił ich w spokoju.

Śledzę ten wątek od dawna i jako, że jestem ich dobrym znajomym głupio mi co jakiś czas czytać na ich temat "różne" rzeczy. Po co to komu? Nikomu to nie służy. Mam nadzieję, że mogę Cię o to prosić?

Taki gest na święta? Ok?

Z góry dzięki.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko wykazywałem ,że 2850 za metr stanu deweloperskiego TO NIE JEST dobra cena , nawet za super wykonanie,to cena kosmicznie wysoka.I tyle.Natomiast strona przeciwna zarzucała mi kłamstwo i zarzucała wymyślanie firmy która robi to spokojnie za 2 tys i mniej.Robili to tak zaciekle ,że zacząłem się zastananawiać czy to nie marketingowy dziennik dla wykonawcy.I tyle.Ile mogę razy to powtarzać.Ale ok już nic nie mówię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko wykazywałem ,że 2850 za metr stanu deweloperskiego TO NIE JEST dobra cena , nawet za super wykonanie,to cena kosmicznie wysoka

 

Kwestia super wykonania jest bardzo względna i każdy patrzy i ocenia innymi kryteriami. Jako wykonawca moge powiedzieć tylko tyle, że super wykonanie jest w cenie. I mnie to 2850 nie przeraża (pod warunkiem, że nie miałbym się do czego przyczepić) bo tak naprawde nie ma jednoznacznej definicji stanu deweloperskiego.

A z innej strony patrząc 100m2 daje 285tyś zł za deweloperski dodajmy do tego 115 tyś. na wykończenie. Mamy już 400 tyś. Czyli za 400 tyś mamy 100m2 domek już wykończony i może częściowo umeblowany.

A teraz gdybając sobie czy to drogo czy tanio... Proszę spróbować kupić 100m2 mieszkanie w nowym bloku może dla utrudnienia dwupoziomowe jak przykładowy domek.... :D

:o Nie wszystko da sie przeliczyc na kasiore....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą nie o to chodzi ,skoro w technologii tradycyjnej porównywalny standard robią za 2 tys to po co płacic 2850?Bo trochę szybciej? Technologia nowa , niesprawdzona i nie pewna nie posiadająca żadnej przewagi użytkowej nie może byc aż tyle droższa bo to bezsens kompletny i nabijanie nieświadomych ludzi w butelkę,wyciąganie od nich kasy zwyczajne (często argumentacją-patrz Pan ile kosztuje mieszkanie w bloku.A co mnie to obchodzi ile kosztuje mieszkanie w bloku jeśli ja porównuję koszty wybudowania domu w różnych technologiach)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do działki to masz rację ale są też ludzie którzy mają już działkę np. po rodzicach lub za dużo mniejsze pieniądze.

Zresztą nie o to chodzi ,skoro w technologii tradycyjnej porównywalny standard robią za 2 tys to po co płacic 2850?Bo trochę szybciej? Technologia nowa , niesprawdzona i nie pewna nie posiadająca żadnej przewagi użytkowej nie może byc aż tyle droższa bo to bezsens kompletny i nabijanie nieświadomych ludzi w butelkę,wyciąganie od nich kasy zwyczajne

Moje zdanie na ten temat jest takie, że każdy rozpoczynający budowe domu musi się należycie do tego przygotować i porownać rózne technologie i oferty. Jeśli jego wybór jest świadomy i godzi sie na takie a nie inne warunki to jego sprawa. Nie ważne, tak czy inaczej i za jakie pieniadze. Nam nic do tego, jego sprawa.

Co do cen można polemizować. Ty patrzysz z punktu widzenia inwestora a ja z punktu widzenia wykonawcy. Twierdzisz Tomaszu, że pewnie ktoś komuś zafundował nowy samochód :). Być może tak jest a być może tak nie jest.

Dam Ci tylko przykład z mojego podwórka. Przychodzi klient i prosi abym mu zrobił łazienkę powiedzmy 50m2 płytek. Robiąc wycene okazuje sie, że płytki są w duzym formacie 33x100 cena za metr to prawie 300zł. Powiedz mi czy zgodziłbys się ułozyć takie płytki za 50zł m2?.

Ja mówię klientowi, że cena z a metr wyjdzie okolo 100-120zł to prawie mnie wyśmiał, bo ktoś mu zrobi za 45zł. To ja zyczę powodzenia.

Maszyna do cięcia i szlifowania takich płytek pod katem kosztuje prawie 5tyś.

Tarcza diamentowa to jakieś 250zł.

Wywiercenie otworu w takiej płytce to też problem i potrzebne są specjalne koronki diamentowe za 3szt jakies 700-800zł. Przypadkowe uszkodzenie 1 płytki w czasie montażu to 100zł w plecy.

Podobnie moze wyglądać sytuacja w firmach które zajmuja się domami z prefabrykatow. Nie znamy się i nie wiemy ile kosztuje park maszynowy i wszystkie koszty zwiazane z wytwarzaniem i budową domów w tej technologii. Dla jednych to drogo tak jak dla Ciebie i dla mnie. Ale są ludzie którym ta cena odpowiada i wcale nie musi oznaczać "fundowanie samochodu".

Podobnie jest z płyta legalett. Fakt szybko sie buduje i płaci się za to dużo kasy. Ale chcąc zająć się tym profesjonalnie potrzebne są specjalistyczne narzędzia które gwarantują dobre wykonanie. Mozna to zrobić ręcznie i domowym sposobem o czym tu i w innym wątku już było. Ale ile czasu to zajmie i jak będzie wygladała powierzchnia płyty to inna sprawa. Moj wybór był swiadomy i przemyślany. Po przeliczeniu wszystkiego wiem, ze w moim przypadku koszt budowy fundamentów i płyty byłby podobny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że ten przykład zaawansowanym sprzętem też nieadekwatny --

1 to firma wszystko wrzuca w koszta

2 zalEwanie formy KERAMZYTOBETONEM , aż tak skomplikowane nie jest -to nie odlewnictwo

3 inna firma tym samym systemem robi taniej

Żeby określić o ile % trzebaby zamówić wycenę w praefie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest jeden niezaprzeczalny...dom do domu porównywać trzeba nie do mieszkania (gdzie grunt wliczony w cenę i super lokalizacja też ).

 

Porównywać tak, ale z głową i obiektywnie. Biorąc wszystko pod uwage a nie wybiorczo bo takie porównanie bardziej miesza w glowie niż rozjaśnia.

Z mojego doświadczenia wiem, że 80% a może wiecej budujących systemem gospodarczym i w technologi tradycyjnej zaniża wstepne koszty i mają pod koniec inwestycji problemy z tego powodu. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Może to zbytni optymizm inwestorów, że da się wybudować taniej niż ostatecznie wychodzi.

Nie jest to argument za budowaniem z jedna firmą wykonawczą ale łatwiej jest przewidzieć w takim budowaniu wydatki i wyegzekwować ewentualnie roszczenia wynikające z gwarancji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że ten przykład zaawansowanym sprzętem też nieadekwatny --

1 to firma wszystko wrzuca w koszta

2 zalEwanie formy KERAMZYTOBETONEM , aż tak skomplikowane nie jest -to nie odlewnictwo

3 inna firma tym samym systemem robi taniej

Żeby określić o ile % trzebaby zamówić wycenę w praefie.

 

MARTINA1 po raz kolejny piszesz o czymś na czym sie nie znasz. Masz tylko małą ogólną wiedzę budowlaną wyczytaną pewnie w muratorze.

 

1. Koszt firmy to nie zysk ...podstawowe pojecie ekonomiczne...oj słabo z Twoją wiedzą

2. Budowa domu z prefabrykatów to nie tylko zalewanie formy :lol:

3. Nie porównywałem firm tylko ogólnie technologie

 

Jak chcesz pomóc innym i sobie to lepiej napisz niech każdy dokladnie ustali swoje cele i priorytety w budowaniu.

Później wszystko dokładnie porówna, przemysli i wybierze opcję najlepszą dla siebie a nie dla forumowiczów...

Jesteśmy tu po to aby sobie pomagać i dzielić się doświadczeniami, a Twoje posty narazie niewiele wnoszą oprócz ogólnego zamieszania... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...