Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zresztą nie o to chodzi ,skoro w technologii tradycyjnej porównywalny standard robią za 2 tys to po co płacic 2850?

Ja tylko dodam, że robiłem jakiś czas temu wycenę 2 projektów (oba około 110 m2) u tego samego wykonawcy i mi wyszło około 2660zł/m2. Więc, wydaje mi się, że nie można generalizować, że cena tam jest 2850zł/m2.

Oczywiście znajdą się projekty wycenione niżej i wyżej, dużo zależy od kształtu domu, dachu, itd.

 

Na razie Tomku tak jak Ty i pewnie dużo osób, ja również szukam niedrogiego i solidnego wykonawcy. Na szczęście jeszcze mam dużo czasu, bo nie zamierzam się budować w tym roku ani w następnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więć proszę doczytaj i to co wymagasz od innch zastosuj do siebie...

 

Może zróbmy tak.

Porównaj mój dom wykonany w różnych technologiach wtedy porozmawiamy.

Dane masz tutaj:

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=33&sid=5

 

Sprawdzimy jaki masz poziom wiedzy i jak się ma to do prawdziwych kosztów budowy.

Ja mam kalkulację w technologi szkieletowej, prefabrykatu z keramzytu i budowa tradycyjna przez jedną firmę ,wiec będzie do czego porównać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-)

Dawno tutaj nie zaglądałam... zreszta jeden z forumowiczów mnie stąd kiedys wykurzył...

Mam pytanie do osób już użytkujących Legalett - jak wygląda wydajność Legalettu, tzn. jaką temperaturę jesteście w stanie osiągnąć grzejąc się prądem tylko na nocnej taryfie?

Bo u nas, prawdę mówiąc to jest zimno. Sprawdzaliśmy w zeszła zimę kamerą termowizyjną i nie mamy poważnych mostków termicznych, a dom budowany jest dwa lata temu i ocieplony 15 cm styropianu.

Mamy jeden narożny pokój, owszem północno-wschodni + dwa okna, ale w nim własnie dzisiaj spadła mi temperatura do 18 stopni (L. ustawiony na 21 stopni na nocnej taryfie). A prąd żre jak głupi...

Co Wy na to?

Co Ty na to Browar?

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popisałem z kilkoma osobami i tu na ogólnym i na priv. Ale przyznam się że zrobiłem to zbyt spontanicznie i troszkę niezamierzenie zbyt hurrrra optymistycznie. Powinienem był raczej przeczytać od A do Z caluśki wątek co też niniejszym czynię. Jestem w trakcie bo już na 20 stronie i mam nadzieję skończyć jutro. Piszę to tylko dlatego że (może się mylę :wink: ) zostałem wywołany przez tomek131

Pozdrawiam Was WSZYSTKICH i życzcie mi miłej lektury :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co my na to Essa?Nie wiem , kicha chyba.Zapytaj Piotra tylko on wie jak miec ciepło przy Legalett za 250zł miesięcznie tylko w drugiej taryfie.Nikt inny tego chyba nie potrafi.

Powinnieneś miec policzone,ile energii potrzebuje dom i jaką moc agregatów do tego dobrac.Może za słabe agregaty a moze masz za duze oczekiwania po lekturze tego wątku ,w którym to udowadniano ,że Legalett tańszy od węgla.

I właśnie dlatego przeciw temu protestowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surowym otwartym ,bo oczywiście i tu może być dużo mozliwości i tego nie doprecyzowałam..

 

To weź pod uwagę że nie można porównywać SSO w technologi tradycyjnej i prefabrykowanej + L, bo w obu przypadkach masz różne prace do wykonania w następnych etapach budowy ! Przy L nie robisz już wylewek i ocieplenia podłogi i CO, przy prefabrykacie nie robisz tradycyjnych tynków, itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomku131 - czy jestes użytkownikiem Legalettu?

Dla mnie najbardziej miarodajne będą wypowiedzi osób, które już z Legalettu korzystają i najlepiej przez więcej niż jeden sezon. I nie pieją peanów na jego temat tu na forum.

Opisałam swój problem, mam zrobiony projekt i wykonastwo przez L. Gdańsk, powinno być ok.

I nie chodzi mi w tej chwili o pieniądze - załóżmy, że Legalett chodzi 24h/24h; nie sądzę jednak, żeby temperatura w feralnym pomieszczeniu osiągnęła więcej niż 21 stopni. Próbowałam w łazience nastawiać w nocy na 24 st., rano było i tak 21.

Pytam więc czy ktoś z forumowiczów ma lub miał podobne problemy?

Jak z tego wybrnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy L nie robisz już wylewek

 

Oj robisz wylewki, robisz... tylko jest Ci trudniej ;-)

Zakładając wariant optymistyczny, L. ma dopuszczalną nierówność płyty rzędu 5 mm. Deska barlinecka wymaga podłogi o nierówności do max 2 mm.

PS. Zaczęłam się ostatnio mocno ślinić jak zobaczyłam idealnie równe wylewki tradycyjne u koleżanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie jestem użytkownikiem.

Widziałem natomiast dom modelowy na L i tam kominkiem dawali non-stop.Mimo ,że ledwie kilka stopni na minusie było.Byłem kilka razy i zawsze tak było.Na maksa kominek.Po co ??????Skoro to tak bezobsługowy i tak tani system

Czy tym w ogóle da się osiągnąc np 25 stopni bo tak lubię?

Czy to u was dotyczy tylko tej częsci domu czy całości?Jaki mógłby być rachunek za prąd gdybyście chcieli mieć 22-23 stopnie??Jaki duży dom macie i ile teraz płacicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy L nie robisz już wylewek

 

Oj robisz wylewki, robisz... tylko jest Ci trudniej ;-)

Zakładając wariant optymistyczny, L. ma dopuszczalną nierówność płyty rzędu 5 mm. Deska barlinecka wymaga podłogi o nierówności do max 2 mm.

PS. Zaczęłam się ostatnio mocno ślinić jak zobaczyłam idealnie równe wylewki tradycyjne u koleżanki.

 

U mnie na razie położone płytki w 2 pomieszczeniach. Wg wykonawcy podłoże bardzo równe. Oczywiście w tym przypadku wszelkie nierówności można uzupełnić klejem.

 

W przypadku paneli klejonych i nie klejonych do podłoża jest trudniej. U siebie planuję panele 3-warstwowe w sypialni (17m2) i garderobie (9m2). Zobaczę co powie fachowiec. Na razie sprawdzałem sam i nierówności nie przekraczają 1-2mm.

Panele prawdopodobnie będą przyklejone do podłoża. O klejeniu było tu wcześniej trochę postów. Temat jeszcze do rozważenia.

 

Oczywiście płyta nie wytrzymuje porównania z wylewką na poddaszu. Jednakże jestem prawie pewien, że żadne masy wyrównujące nie będa potrzebne. Zobaczymy. Zdam relację.

 

Co do wariantów to L. dopuszcza w najgorszym przypadku 5mm. U mnie jest znacznie lepiej. Kontrolowałem wszystkie pomiary do protokołu.

Oczywiście nie znaczy to, że u kogoś innego może zdarzyć się gorzej wykonana płyta. U mnie pan P. mocno się postarał. A było co robić. Płyty jest ponad 250m2. Ledwo się wyrobił, bo było ciepło i beton szybko wiązał. Ciężka robota.

 

MCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie jestem użytkownikiem.

Widziałem natomiast dom modelowy na L i tam kominkiem dawali non-stop.Mimo ,że ledwie kilka stopni na minusie było.Byłem kilka razy i zawsze tak było.Na maksa kominek.Po co ??????Skoro to tak bezobsługowy i tak tani system

Czy tym w ogóle da się osiągnąc np 25 stopni bo tak lubię?

 

Być może ten modelowy dom nie był prawidłowo wykonany. Może źle wyliczono L.

Co do kominka to niekoniecznie jest to dowód. U mnie jest kominek. Będę miał sporo drewna w dobrej cenie. Prąd jest drogi więc jeżeli można zaoszczędzić to czemu nie. Lubię palić w kominku. Jak będę miał siłę i chęci to będę palił na maxa :)

 

W tym wątku były relacje z "okresu wielkich mrozów". L. nie wyrabiał w 2-giej taryfie. Ja liczyłem się z tym od samego początku. Przez kilka-kilkanaście dni w roku będę miał do wyboru: grzać droższym prądem czy kominkiem.

 

Co do łazienki to wydaje mi się, że osiągnięcie wysokiej temperatury samym L. jest trudne tym bardziej, że L. z założenia ma nieco niższe temperatury niż "tradycyjna" podłogówka. Z drugiej strony w łazienkach z "tradycyjną" podłogówką zaleca się instalację dodatkowych grzejników (np. drabinek) zasilanych z obiegu podłogówki lub na prąd. Liczyłem się z tym od samego początku i w łazience jest miejsce na grzejnik drabinkowy i na dmuchawę. Drabinka będzie do suszenia ręczników. Dmuchawa ma na celu szybkie zwiększenie temp. na okres kąpieli.

 

MCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARTINA1 napisał:

Surowym otwartym ,bo oczywiście i tu może być dużo mozliwości i tego nie doprecyzowałam..

 

 

To weź pod uwagę że nie można porównywać SSO w technologi tradycyjnej i prefabrykowanej + L, bo w obu przypadkach masz różne prace do wykonania w następnych etapach budowy ! Przy L nie robisz już wylewek i ocieplenia podłogi i CO, przy prefabrykacie nie robisz tradycyjnych tynków, itp...

_________________

---------------[ lakusz ]---------------

Co do wylewek ESSA wyprostowała niejasności - robi się ...

Odnośnie tynków większość robi ! w prefabrykacie ,a itp.- doprecyzuj...

No to może najlepszym porównaniem będzie porównanie :

 

1 Fundamentu Lega i płyty fundamentowej + podłogówki

2 praefy i m2 ściany murowanej w różnych technologiach + średnej ceny m2 instalacji elektr.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wylewek ESSA wyprostowała niejasności - robi się ...

 

Co wyprostowała? Jakie niejasności?

To, że u niej była robiona wylewka nie oznacza, że to norma.

 

Nie sądzę też, żeby to była wylewka. Co najwyżej masa wyrównująca.

 

Ciekaw jestem jakiej grubości jest ta "wylewka"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób już użytkujących Legalett - jak wygląda wydajność Legalettu, tzn. jaką temperaturę jesteście w stanie osiągnąć grzejąc się prądem tylko na nocnej taryfie?

Bo u nas, prawdę mówiąc to jest zimno. Sprawdzaliśmy w zeszła zimę kamerą termowizyjną i nie mamy poważnych mostków termicznych, a dom budowany jest dwa lata temu i ocieplony 15 cm styropianu.

Mamy jeden narożny pokój, owszem północno-wschodni + dwa okna, ale w nim własnie dzisiaj spadła mi temperatura do 18 stopni (L. ustawiony na 21 stopni na nocnej taryfie). A prąd żre jak głupi...

 

Czy możesz podać:

1. wyliczone zapotrzebowanie na ciepło dla tego pomieszczenia.

2. łączną moc obwodów L. ogrzewających to pomieszczenie.

3. rodzaj wentylacji

4. czas grzania L.

 

MCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...