Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Biorąc pod uwagę fakt,że zrobiłeś z BEZINTERESOWNYM P.O. WSZYSTKO by mnie z tego wątku usunąć ,

jakoś nie przemawiają do mnie żadne z Twych argumentów ...

i raczej nie bezpodstawnie 8) .....

Nawet świąteczny nastrój łagodzący z reguły obyczaje napawa mnie jedynie refleksją ,

że jak już coś WAM OBOJGU życzyć to - konfrontacji z PRAWDĄ .....

wg takiej starej zasady : KAŻDEMU WG ZASŁUG ........

 

Zapisana :: Wiadomość

 

Od: ponury63

Do: MARTINA1

Wysłany: Czw, 17 Grudzień 2009 13:28

Temat: Re: Witam

MARTINA1 napisał:

Sprawa z Lega sami przedstawiciele (może wątek opłacony - wtedy bym się nie wtryniała) Piotr O. jako P.O. i obserwator74(nr-u nie pamiętam ),a obecnie xxxxxxx....

Wiec te zarzuty upadają - chyba ,że są jeszcze inne - wtedy chętnie się przyznam - nawet przeproszę.....

P36

- obserwator74 jest zbanowany jako nick zdublowany; anna2054 jest 'czysta'

więc trochę spokojniej z tym szukaniem wszędzie wrogów

 

Ogólnie nie wklejam cudzej korespondencji - jako,że jest dowodem w sprawie - i jest korespondencją moją i odpowiedzią moderatora wątku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Idąc od końca, to nie sterujemy L wprost temperaturowo, tylko czasowo. Należy policzyć ile energii potrzebuje nasz dom przy kilku progowych temperaturach zew. i przeliczyć to na czas pracy agregatów.

Wystawić termometr na zew. i zastosować odpowiednio zaprogramowany sterownik.

 

Też nad tym myślę.

Na godzinę 06:00 ustawiam zakończenie grzania. Teraz w zależności od temperatur zewnętrznych przesuwam czas włączenia agregatów korygowany odpowiednim współczynnikiem dla danego obwodu.

 

Jednakże jak zapobiec przegrzaniu w przypadku grzania kominkiem?

Górne ograniczenie temperaturowe? Czujnik w płycie?

 

m.

 

Przegrzanie moze nastąpić tylko z winy kominka, bo płyta raczej nie ma nigdy więcej niż 23-24 st - u mnie, nawet po długim grzaniu ! Ale oczywiście, dla bezpieczeństwa można dać termostat w płycie, w jakieś sensowenej odległości od okien tarasowych i agregatów i ustawić go na dajmy na to 25st !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe wnioski,zapłacic tyle kasy ,żeby miec system ,który nie sprawdza się jako podstawowe zródło grzania!

Ktoś wyżej pisze że placi 750zł miesięcznie za ogrzewanie ,ale jest zadowolony,ktoś inny nie może dogrzac do 23stopni domu! (zaraz mu się zrobi 28 bo temp tak szybko skoczyła na zewn , będzie pewnie musiał wietrzyc ,a cała energia wprowadzona w podniesienie temp pójdzie w piz...),ktoś inny w ogóle nie może dogrzac , inni nie mogą dorzac gabinetu powyżej 16 stopni , komuś nie uwzględnili rekklamacji.Dziwny ten wynalazek.

 

Po raz kolejny widać, że nie masz pojęcia o czym piszesz.

 

Gdzie Leszek napisał, że system nie sprawdza się jako podstawowe źródło grzania?

Jakim cudem w domu zrobi się 28st skoro płyta ma np. 20st?

Czy masz w ogóle pojęcie na jakiej zasadzie działa ogrzewanie podłogowe (dowolnego typu)?

Czy wiesz co to mechanizm samoregulacji?

Jak możesz pisać o wadzie systemu jako takiego (przypadek gabinetu) skoro nie wiadomo jaka jest przyczyna niedogrzewania?

MCB

 

Popieram, nie karmić trolii!

 

Fakt, bardzo zastanawiający ten comback wieloletnich użytkowników L, ale ... ja protestuje przeciwko głupocie !

Dyskusja na poziomie: ja nie mam, nie znam się ale uważam że to jest napewno beznadziejne bo komuś podobno niedziała - nie wiem czemu, ale napewno dlatego że jest beznadziejne ! mi nie odpowiada !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi Was come back - pewnie to cud świąteczny 8)

Nie, nie cud - ja zajrzałam tu po dwóch latach, chciałam zobaczyć co piszą użytkownicy po tych ostatnich mrozach. I być może dziwnym zbiegiem okoliczności Piotr poprosił mnie o wypowiedź. Czemu nie ? I choc na etapie budowy było ciekawie - polecam "Osówkowy dziennik Budowy"

http://forum.muratordom.pl/osowkowy-dziennik-budowy,t9065.htm

to moja opinia o systemie Legalett jest bardzo pozytywna.

Cieszę się, że napisałam, cieszę się, że wypowiedział się Leszek i inni realni użytkownicy. My jesteśmy prawdziwi, mamy swoje domy i piszemy o faktach. Mam nadzieję, że pozwoli to innym poszukującym informacji w podjęciu decyzji - Legalet tak lub Legalet nie.

 

Ktoś ma problem z podniesieniem temperatury, mimo, że grzałki chodzą i żrą prąd. Miałam taki problem - wtedy okazało się, że moje włąsne koty szalały na strychu i pozarywały wełnę mineralną, powstały przerwy w ociepleniu stropu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zasobnik 750l bezciśnieniowy.

Woda będzie grzana przepływowo.

 

http://kotly.com/product_info.php?cPath=29_63&products_id=660&topSsid=c02396ba988c1ebc4435cc70db9ef144

 

MCB

 

czyli zamierzasz podgrzewać CWU przez jedną z wężownic ? a co będzie grzać sam zbionik ? i co będzie z wodą nalaną do zbiornika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do urzytkowników legalettu. Ja macie rozwiązany problem ciepłej wody urzytkowej? Sam system nie zapewnia ciepłej wody. Nie potrzebna jest kotłownia, to skąd ciepła woda? Bojler w II taryfie? Przepływowe pdgrzewacze? Ile trzeba wydać dodakowo, aby mieć ciepłą wodę?

 

Ja mam kolektory słoneczne z zasobnikiem 300l. Ten zasobnik ma grzałkę elektryczną - na wtyczce mamy poczepiony wyłącznik czasowy i zazwyczaj woda grzeje się w II taryfie. Ale jak potrzebuję to także w I.

 

Przykro mi, ale cała inwestycja była tak dawno, że nie pamiętam ile ten system solarny kosztował. Kosztów podgrzewania samej wody użytkowej też nie podam, bo płacę za wszytko razem - ogrzewanie domu, wody, prąd na oświetlenie i gotowanie, zmywarka, pralka, drobny agd.

Sprawdziłam, że za dwa miesiące letnie, gdy wodę mam z solarów i nie grzeję domu płaciłam około 350 zł za dwa miesiące. Teraz ostatni rachunek (połowa października - połowa grudnia) miałam 1960 zł.

Z czego około 1000 zl za prąd (2320 KW w II, 2220 KW w I), 600 zł opłata przesyłowa i 360 VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi Was come back - pewnie to cud świąteczny 8)

Nie, nie cud - ja zajrzałam tu po dwóch latach, chciałam zobaczyć co piszą użytkownicy po tych ostatnich mrozach. I być może dziwnym zbiegiem okoliczności Piotr poprosił mnie o wypowiedź.

 

Dziwnym zbiegirm okoliczności pojawiły się tylko te osoby które o L. krytycznego słowa nie napisały... :x Dziwnym zbiegiem okoliczności - wszyscy na zaproszenie P.O. i w tym samym czasie.... Osoby te jakoś nie piszą o nowych doświadzeniach tylko cytują swoje własne stare wypowiedzi, które juz w tym wątku można było przeczytać... :-?

 

 

Kilka osób z tego forum zarzucało, że jakoś na forum oprócz Piotra nie pisze nikt kto od dłuższego czasu użytkuje Legalett. Kiedy pojawiły się informacje od takich osób to mieszacie ich z błotem.

 

Jeszcze nikt tu z błotem nikogo nie zmieszał a cytowanie swoich własnych "słodkich" wypowiedzi z przeszłości na prośbę P.O. jest żenujące....!

 

Ten wątek stał się jakimś chorym teatrzykiem ! Tylko Piotruś może "spamować" do woli, lub osoby na jego zaproszenie... Redakcja zaczęła pilnować żeby nikt nie pisał niepochlebnie, zaczęto usuwać wpisy i bronić kolesia z rozdwojeniem jaźni który łamie zasady forum... Syf syf i jeszcze raz syf... :x I koleś jeszcze cytuje tu JPII.... masakra jakaś

 

znowu mi niedobrze :x

 

Deoga redakcjio! REDAGUJ SOBIE :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę że tylko Piotr O. stara się by wypowiadali się użytkownicy tego systemu grzewczego. Browar jesli jestes taki mądry to weź sie do roboty i poszukaj innych najlepiej negatywnie nastawionych do tego systemu ale - UŻYTKOWNIKÓW i namów ich do udzielenia się na forum. Mogą to być ludzie, którzy już sie udzielali w w przeszłości w tym temacie ale po zrealizowaniu swoich inwestycji zaprzestali.

 

Ostatnio sam też niewiele dodajesz prócz ganiania innych i podawaniu info o reakcjach swojego organizmu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi Was come back - pewnie to cud świąteczny 8)

Nie, nie cud - ja zajrzałam tu po dwóch latach, chciałam zobaczyć co piszą użytkownicy po tych ostatnich mrozach. I być może dziwnym zbiegiem okoliczności Piotr poprosił mnie o wypowiedź.

 

Dziwnym zbiegirm okoliczności pojawiły się tylko te osoby które o L. krytycznego słowa nie napisały... :x Dziwnym zbiegiem okoliczności - wszyscy na zaproszenie P.O. i w tym samym czasie.... Osoby te jakoś nie piszą o nowych doświadzeniach tylko cytują swoje własne stare wypowiedzi, które juz w tym wątku można było przeczytać... :-?

 

 

Kilka osób z tego forum zarzucało, że jakoś na forum oprócz Piotra nie pisze nikt kto od dłuższego czasu użytkuje Legalett. Kiedy pojawiły się informacje od takich osób to mieszacie ich z błotem.

 

Jeszcze nikt tu z błotem nikogo nie zmieszał a cytowanie swoich własnych "słodkich" wypowiedzi z przeszłości na prośbę P.O. jest żenujące....!

 

Ten wątek stał się jakimś chorym teatrzykiem ! Tylko Piotruś może "spamować" do woli, lub osoby na jego zaproszenie... Redakcja zaczęła pilnować żeby nikt nie pisał niepochlebnie, zaczęto usuwać wpisy i bronić kolesia z rozdwojeniem jaźni który łamie zasady forum... Syf syf i jeszcze raz syf... :x I koleś jeszcze cytuje tu JPII.... masakra jakaś

 

znowu mi niedobrze :x

 

Deoga redakcjio! REDAGUJ SOBIE :p

 

No sam bym normalnie tego lepiej nie ujął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaskoczona i zażenowana tym, jak można tracić czas i nie szanować innych inwestorów za to dogadzać swoim patologicznym potrzebom pisania głupot. Wydaje mi się, że panuje tu jakas zbiorowa mania prześladowcza. :o Jakaś chora krucjata, a ja nie zamierzam w tym uczestniczyć.

Podważana jest wiarygodność osób wypowiadających się tylko dlatego, że nie krytykują. :roll: Że nie pisze o NOWYCH doświadczeniach z płytą. Nie mam nowych doświadczeń - płyta działa sobie parę lat bez zastrzeżeń, a ja zajmuję się dawno czymś innym. Nie śledzę termostatów, nie mierzę temperatur - nie skupiam się na tym. System działa a ja z tego korzystam. Miałam spore zastrzeżenia do ekipy wykonawczej, pisałam o tym w dzienniku budowy. Wypowiedziałam się bo Piotr mnie o to poprosił - nie wiedział co napiszę. Oczywiście trolle zaraz wysnują teorię, że jestem opłacona przez producenta i za moje opinię dostanę talon na balon. Cóż - każdy mierzy swoja miarką.

taki sam talon zaproponujcie tym niezadowolonym z systemu - nich piszą. :lol:

 

Nikogo z budujących nie obchodzi czy Piotr cytuje papieża, czy Browar czuje mdłości i czy Marina ma problemy z podejmowaniem decyzji pisząc 1600 postów o niczym. Jak nie chcecie tego patentu to zróbcie sobie zwykłe C.O. i dajcie spokój tym "ryzykantom", którzy faktycznie się systemem interesują i chcą się czegoś dowiedzieć. Nie zaśmiecajcie wątku swoimi chorymi wynurzeniami.

Osobom, które poszukują informacji współczuję, że muszą ich szukać w tak zasmieconym wątku. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osówka ,dobrze wiesz ,że nie o to chodzi.Chodzi o marketing i wciskanie ludziom czegoś ,co być może im NIE ODPOWIADA opisując to jako super system , tani w budowie, tańszy od węgla w eksploatacji i bardziej niezawodny od sam już nie wiem czego.Do tego bieganie tu z tą samą ideą od 2004 roku bezinteresownie, teraz jeszcze kiedy pojawiło się kilka negatywnych opinii użytkowników plus wątpliwości paru zainteresowanych zciąganie dla podratowania sytuacji ludzi którzy nie pisali tu od lat do tego ze słowami Papieża na ustach.Cyrk,głupota,żenada do tego bezinteresownie.Te kilka osób przeciw temu wystąpiło,nie przeciw systemowi jako takiemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem nie pisać, ale kolejny raz pisze się tu o mnie bez szacunku i do tego bzdury.

Widzę, że miały być wesołe święta, a na tym wątku forum niestety są "bardzo wesołe". Znów Ci którzy mają za dużo czasu snują bezsensowne domysły, co to nie zrobił Piotr O. Ci którzy wiedzą jeszcze mniej, sfrustrowani, pewnie po kolejnym browarze, mając jakieś olśnienia obnażają swoje oblicze (już nie tylko w wątku "trunkowym") mając pretensje nawet o myśli Jana Pawła II skłaniające do odkrywania prawdziwego sensu życia, przebaczenia, braterskiej solidarności...

Smutny to obraz kilku mających własne problemy osób, które w ten sposób odreagowują w publicznym miejscu, który czytają setki, tysiące ludzi.

Dla mnie w takie dni to szczególnie smutne, bo moją osobą niektórzy "upiększają" sobie swoje obraźliwe listy. Myślę, że dla nikogo nie jest to miłe.

 

Dla jasności, by zakończyć te durnowate domysły, do mądrego podsumowania Osówki oraz wypowiedzi Leszka i Avatara25, dziękując im za podzielenie się swoimi doświadczeniami, dodam że napisałem do nich przede wszystkim życzenia świąteczne. A że znamy się z tego forum, więc cieszę się, że tu zajrzeli dla dobra tych, którzy takich konkretnych informacji tu szukają.

Jak słusznie stwierdził Qbelek każdy może napisać do osób, które zna, by podzieliły się swoimi doświadczeniami związanymi z L.

 

Aby nie było wątpliwości - żadnego rozdwojenia jaźni nie było, więc to tylko znów niepotrzebne "zaśmiecanie forum spamem i powtarzanie non-stop "rewelacji"" - cytat z Moderatora.

 

Mimo wszystko życzę wszystkim miłego wieczoru świątecznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko przebrnąć ostatnio przez posty w tym wątku.

Co do CWU, to my postawilismy w pom. gosp. przy garażu taką "lodówkę" Hoval http://www.hoval.pl/PRODUKTDETAIL.HTM?PRODUKTID=COMBIVAL_WP_VT&SUBID=HEIZTECHNIK&gruppeid=WASSERERWAERMER&NAVID=PRODUKTE

Faktycznie miejsca zajmuje tyle co lodówka :) Jak działa okaże się za ok. 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko przebrnąć ostatnio przez posty w tym wątku.

Co do CWU, to my postawilismy w pom. gosp. przy garażu taką "lodówkę" Hoval http://www.hoval.pl/PRODUKTDETAIL.HTM?PRODUKTID=COMBIVAL_WP_VT&SUBID=HEIZTECHNIK&gruppeid=WASSERERWAERMER&NAVID=PRODUKTE

Faktycznie miejsca zajmuje tyle co lodówka :) Jak działa okaże się za ok. 2 tygodnie.

 

 

Witaj coffee,

proszę podziel się w przyszłości uwagami co do tego urządzenia. Jaka cena jest tego urządzenia, oczywiście z montażem. Ja jestem na etapie wyboru i jak na razie zastanawiałam się nad taką pompą Logafix WPT 300M (Buderus).

Czy na tym forum jest ktoś kto korzysta z któregoś urządzenia do CWU i mógłby się podzielić swoimi spostrzeżeniami?

Pozdrawiam świątecznie,

Anna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poście powyżej z 24 grudnia g.10 40 dokleiłam dziś do wypowiedzi swoją korespondencję ...z moderatorem wątku - polecam .A dotyczy tego......

cytat z P.O.:

 

Aby nie było wątpliwości - żadnego rozdwojenia jaźni nie było, więc to tylko znów niepotrzebne "zaśmiecanie forum spamem i powtarzanie non-stop "rewelacji"" - cytat z Moderatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osówka ,dobrze wiesz ,że nie o to chodzi.Chodzi o marketing i wciskanie ludziom czegoś ,co być może im NIE ODPOWIADA opisując to jako super system , tani w budowie, tańszy od węgla w eksploatacji i bardziej niezawodny od sam już nie wiem czego.

 

I tu się mylisz - ja nie wiem o co chodzi i w sumie mało mnie to interesuje o co Wam chodzi. :evil: Myślałam, że o system ogrzewania domu, ale wygląda na to, że nie.

Wisi mi czy zrobicie sobie Legalet czy nie. Ja go mam i jestem zadowolona - a Wasze problemy czy wojenki z Piotrem mnie nie interesują.

 

Piotrze O. - nie wiem czy tu jeszcze będę zgalądać, ale cieszę się, ze wybrałam ten system ogrzewania domu. I mimo fatalej tu atmosfery pozdrawiam Cię i Twoją rodzinę. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę że tylko Piotr O. stara się by wypowiadali się użytkownicy tego systemu grzewczego. Browar jesli jestes taki mądry to weź sie do roboty i poszukaj innych najlepiej negatywnie nastawionych do tego systemu ale - UŻYTKOWNIKÓW i namów ich do udzielenia się na forum. Mogą to być ludzie, którzy już sie udzielali w w przeszłości w tym temacie ale po zrealizowaniu swoich inwestycji zaprzestali.

 

Ostatnio sam też niewiele dodajesz prócz ganiania innych i podawaniu info o reakcjach swojego organizmu...

 

Widzisz QBELEK, tu nie chodzi o to żeby szukac "negatywnie nastawionych" do systemu L. Nie zależy mi na tym żeby ktoś pisał że L jest do d... bo nie jest. Sam mam L., które jak nieiwiele osób z tego wątku, grzeję z pieca gazowego i jak na razie sobie chwalę... Czytam z ciekawością wypowiedzi osób takich jak Lakusz, mariusz, a nawet czasem MCB ;) ale nie cierpię pseudomarketingowych wywodów i działań... Fajnie że Osówka, Awatar i Leszek są zadowoleni ze swojej inwestycji - można już o tym było w tym wątku przeczytać, więc po co pisac to samo 2 razy? :roll: Nie wiesz? To ja Ci odpowiem... Po dłuższym czasie nieobecności w wątku pojawiła się Essa - jedna z tych użytkowników L, która tak jak ja śmiała kiedyś wytknąć błędy L. i została zbesztana przez Piotrusia. Nie mógł już w kółko jechać po tomku i Matinie że "nie są użytkownikami" i się nie znaja więc postanowił zaprosić tych którzy byli "zadowoleni". I nie ważne że nie mają nic nowego do powiedzenia, nie ważne że niektórzy skopiowali swoje stare wypowiedzi, ważne że znowu jest cacy, i że jak ktoś nowy tu zajrzy i nie będzie miał na tyle cierpliwości żeby czytać ten wątek od początku, to zobaczy tylko pełen entuzjazm użytkowników! :-? Potem jeszcze sobie poczyta cytaty z JPII, którymi nasz Piotruś niczym ojciec dajrektor dorabia sobie autorytetu jako jedyny, świątobliwy, prawdomówny kwiatuszek św. Franciszka. :-?

 

I jeszcze raz Osówka... nie podważam Twojej wiarygodności dlateogo "że nie krytykujesz". Piszesz że nie masz nowych doświadczeń, nie śledzisz termostatów, nie mierzysz temperatur nie masz nic do dodania i gitara! Czyli w sumie z Twojej wypowiedzi wynika ze wątek Cię nie interesuje tylko cię Piotruś poprosił... :wink: Poprosił bo ma widac cele do wykonania :lol: koniec roku się zbliża a tu by było forumowe "zamknięcie na misus" :roll: No to się odgrzebało kilku starych dobrych klientów i odgrzewamy! 8) Każdu machnie po dwa posty, skopiuje swoje stare wypowiedzi i następna "reaktywacja" na koniec 2010. :wink:

 

Eh... aż ręce opadają, a jedyny argument Piotrusia wobec moich wypowiedzi to to że pisze "po browarze" :lol: Ja po 10 browarach dorgi Piotrusiu mam więcej oleum w głowie niż ty na trzeźwo... Buźka :) A na szacunek to trzeba zasłużyć - nie wystarczy być po 50 -tce, postawić kurnik w technologi L +P, zacytować JPII i siać marketingu na forum...

 

ps.

 

ale się rozpisałem :wink: NAstępny post będzie merytoryczny chyba ze znów mnie coś wytrąci z równowagi :wink: Dostałem rachuna za gaz więc jak wszystko poprzeliczam to napiszę dla tych "gazowych" legalttowców jakie koszty są...

 

papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...