Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

... i podczas rozmów z kumplami na browarku (sory Browar, że targam Twoj loginem ;) chwalę go sobie - od koncernu wplywa ok 70.000/miesiac....

 

 

Nie przypominam sobie żeby mój koncern coś Ci płacił :lol: Chyba że pijasz "u konkurencji" :-? A tak poważnie to fajny wjazd do tematu zrobiłeś... że też Ci się chciało tą stronkę strzelić :o chyba rzeczywiście ktoś zapłacił... :wink:

 

Fajnie fajnie... rozumiem że już mieszkasz i grzejesz prundem... Podaj podsumowanie rachunku. Ile tam masz użytkowej? Ze 300 metrów chyba?

 

Pozdrawiam

 

Browar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

... i podczas rozmów z kumplami na browarku (sory Browar, że targam Twoj loginem ;) chwalę go sobie - od koncernu wplywa ok 70.000/miesiac....

 

 

Nie przypominam sobie żeby mój koncern coś Ci płacił :lol: Chyba że pijasz "u konkurencji" :-? A tak poważnie to fajny wjazd do tematu zrobiłeś... że też Ci się chciało tą stronkę strzelić :o chyba rzeczywiście ktoś zapłacił... :wink:

 

Fajnie fajnie... rozumiem że już mieszkasz i grzejesz prundem... Podaj podsumowanie rachunku. Ile tam masz użytkowej? Ze 300 metrów chyba?

 

Pozdrawiam

 

Browar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

ładna płyta 3City, podziel się jeśli możesz info nt kosztu stanu zero (teren+płyta na parterze).

Ja czekam już trzeci tydzień na wstępną wycenę z Legalett i coś czuję, że bez telefonów do Gdańska się nie obejdzie.

Trochę mroźno było, jak tam wasze płyty sie spisywaly?

 

pozdrawiam

t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3City wybacz naszemu chmielowemu koledze wieczornej niedyspozycji prawdopodobnie wynikającej z zamiłowania do pieniącego się napoju. Domniemam że skutki przedawkowania są powodem pomyłki domu gotowego z doskonałą wizualizacjią projektu 3City.

 

Cześć Qbelek.

 

Cóż, może Cię rozczaruję ale moje zamiłowanie do pieniącego się napoju nie wiąże sie ze skutkami przedawkowania ani wieczornymi niedyspozycjami... :-? Jak kiedyś dorośniesz do etapu "kultury picia" to zrozumiesz... :wink:

 

3City w lipcu 2008 pisał że zamierza ruszyć we wrześniu z płytą więc już minęło grubo ponad rok... Stąd też moje przypuszczenie, że już pomieszkuje. (na zdjęciach w jego galerii daty nie widać).

 

z piwnym pozdrowieniem

 

Browar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

ładna płyta 3City, podziel się jeśli możesz info nt kosztu stanu zero (teren+płyta na parterze).

Ja czekam już trzeci tydzień na wstępną wycenę z Legalett i coś czuję, że bez telefonów do Gdańska się nie obejdzie.

Trochę mroźno było, jak tam wasze płyty sie spisywaly?

 

pozdrawiam

t

Mrozik się stara my też, dzięki kominkowi mamy idealnie ciepło :lol: bez zbtyniego naciągania elektrowni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katarzynap3, kominek współpracuje z L, czy jest jako alternatywne niezależne od L źródło ciepła?

 

ja zakładam, że komienk będzie niezależny. Natomiast ktoś wcześniej stwierdził, że reku doskonale zastąpi DGP... i tu się właśnie zastanawiam, bo reku to prąd, a ja wolałbym się po częsci zabezpieczyć przed skutkami dłuższych awarii sieci energetycznej (nomen omen takiej jaka jest teraz w części Śląska i okolicach Krakowa), stąd cały czas myślę o kominku z właściwym wkładem dla grawitacyjnego DGP (żeliwny? - tu się muszę podszkolić), aby jedną rurą doprowadzić ciepłe powietrze do częsci nocnej domu. Wiem, że to może wydawać się nieco przekombinowane, ale w teorii daje komfort psychiczny.

pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkała nas niespodzianka. Mąż zadzwonił do ZE podając stan licznika, żebyśmy mogli wpłacić pieniądze za miesiąc ogrzewania. Poprzedni rachunek za dwa miesiące był wysoki (podałam tu jaki - około 2 tys) , więc chcielismy uniknąc wydawania tak dużej kwoty na raz. A tu pani mówi, że ... prawie 3 tysiące :o

Okazało się, że coś się stało z licznikiem i mierzył zużycie prądu tylko w jednej taryfie, dziennej. :evil: Ciekwae od kiedy tak liczył.

Nazajutrzy był pan elektryk, zmienił licznik na nowy, a teraz trzeba się mocno zastanowić jak sobie poradzić z ustaleniem ile prądu w jakiej taryfie powinniśmy zapłacić. :roll:

 

Tomku z SSP - my mamy kominek żeliwny Tarnawa - spisuje się doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpłacić pieniądze za miesiąc ogrzewania

 

3000 pln za 1 (słownie: jeden) m-c? fiu, fiu... tak czy siak wydaje się sporo.

 

też mnie ciekawi jak Wam to ten ZE rozliczy. IMO byłoby uczciwie, bez staty dla biednego ZE, założyć zużycie w I i II taryfie w relacji 50/50, Fair ze strony ZE byłoby 100% w w II-giej... ale takie czasy gdy gra się fair chyba już minęły lub jeszcze nie nadeszły.

A któren to ZE?, miejscowości o nazwie Osowiec jest całkiem sporo, gdyby to przypadkiem był ten podwarszawski, to może udało by się coś ugrać.

 

dzięki za podpowiedź w kwestii kominka.

 

pozdrawiam

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sprawa wyjasniona. Wyliczyli proporcje zużycia prądu w taryfie nocnej/dziennej na podstawie dwu poprzednich lat. U nas proporcje nocna/dzienna w miesiącach grzewczych wyszły 80/20. I naliczyli rachunek od nowa, również z poprzedniej faktury, gdzie proporcje wyglądały prawie po równo. Widocznie już wczesniej licznik kaputnął.

Nasz Osowiec podwarszawski, ZE Łódź - Żyrardów. Bardzo ładnie i fair się zachowali. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katarzynap3, kominek współpracuje z L, czy jest jako alternatywne niezależne od L źródło ciepła?

 

ja zakładam, że komienk będzie niezależny. Natomiast ktoś wcześniej stwierdził, że reku doskonale zastąpi DGP... i tu się właśnie zastanawiam, bo reku to prąd, a ja wolałbym się po częsci zabezpieczyć przed skutkami dłuższych awarii sieci energetycznej (nomen omen takiej jaka jest teraz w części Śląska i okolicach Krakowa), stąd cały czas myślę o kominku z właściwym wkładem dla grawitacyjnego DGP (żeliwny? - tu się muszę podszkolić), aby jedną rurą doprowadzić ciepłe powietrze do częsci nocnej domu. Wiem, że to może wydawać się nieco przekombinowane, ale w teorii daje komfort psychiczny.

pozdrawiam

Tomek

Przepraszam Tomku, że dopiero teraz odpisuję, jakoś umknęło mi, że zwróciłeś się do mnie z pytaniem.

Kominek jest niezależny od legalettu, mamy reku, ale chodzi teraz na pół gwizdka, bo poddasze jeszcze nie docieplone, jak już porządnie napalę i w salonie jest za ciepło to włączam na maxa i przez pół godziny do 2-3 godzin miesza mi powietrze w całym domu. Nawet ładnie się rozprowadza, poza ostatnim pokojem, który nie dość, że duży to od północnego wschodu i tam jest zawsze chłodniej. A jeśli chodzi o połączenie obu instalacji obecnie Adam mk próbuje coś takiego zrobić w temacie Hybryda WM i DGP, bo formalnie nie powinno się tego łączyć przez centralę wentylacyjną, bo można ją uszkodzić, natomiast osobne instalacje w jednym domu "gryzą się"

http://forum.muratordom.pl/hybryda-wm-i-dgp,t178127.htm

tu masz link do Jego eksperymentu.

A jaki projekt wybrałeś, bo jakoś nie zwróciłam uwagi czy wcześniej pisałeś :oops:

Bo przy tym założeniu warto zwrócić uwagę na szerokość korytarzy i umieszczenie centralne kominka, u nas jakoś tak wyszło, że w małej łazience cała ściana kominkowa grzeje, mimo, że komin stoi przy drugiej :D Pozdrawiam K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za link, znajdę czas-poczytam...

 

na budujemy dom jest coś takiego

http://www.budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/act,view/id,7256/Itemid,43/

a tam fragment:

"Połączenie kominka z centralą nie jest skomplikowane – przewód, którym przechodzi ciepłe powietrze z kominka łączy się z głównym przewodem nawiewnym wychodzącym z wymiennika ciepła".

Taaaa, najlepsze jest to, że u nas ze wszystkiego trzeba się doktoryzować i wymyslać własne koncepcje, jak pójdziesz do fachowca, dajmy na to od wentylacji, to jeden doradzi tak, a inny powie, że to jest wykluczone. Ciekawy kraj mamy.

 

Główne założenia do mojego projektu obejmuje

http://www.extradom.pl/StronaProjektu.aspx?projektID=12811, obecnie temat znajduje się u architekta, który ma zweryfikować wszelkie moje fanaberie. Czekam na wstępną wycenę z L, na razie był telefon, pan Wojtek liczy...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zamiast 3000 będzie 1500 za miesiąc.Przeca to i tak kosmos jakiś :o

 

Ponieważ przeżywasz moja niedolę to pokusiłam się o dokładniejsze wyliczenia. Za dwa miesiące od połowy października do połowy grudnia, po korekcie jest 1650. Czyli ok 825 zł ( w tym również CWU, całę Agd, gotowanie na płycie). To ile za samo grzanie?

Od niecałej połowy grudnia (od 10 grudnia) przez 40 dni ( wyszło prawie 1800, czyli ok. 1350 za miesiąc. To dużo. Zima w tym roku wyjątkowo zimowa. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie 3 tysiące :o

 

3 koła ???? toż to jest 6000kWh, jak duży masz dom? ile agregatów ? ja nie patrze na korektę kasy, bo to jest tylko kwestia rozliczenia, ale szokuje mnie ilość kWh ???

 

u mnie nawet gdyby agregat pracował przez 24h/30dni to nabiło by i tak sporo poniżej połowy z tego ! u mnie standardowo całego prądu idzie ok 1000kWh - i też w domu wszystko a prąd i małe dziecko i żona non stop w domu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...