Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kazik09: jak masz zrobione zamknięcie skrzynek?

L. obecnie zaleca:

 

1. Płyta metalowa.

2. Płyta pokrywy - tutaj należy usunąć gumę z obrzeży. Płytę kładziemy na środku. Dookoła w szczelinie po gumie układamy sznurek wyprowadzając jego końcówkę na zewnątrz. Następnie szczelinę wypełniamy silikonem.

3. Sklejka odpowiedniej grubości z naklejonymi płytkami.

 

mcb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

" 2. Płyta pokrywy - tutaj należy usunąć gumę z obrzeży. Płytę kładziemy na środku. Dookoła w szczelinie po gumie układamy sznurek wyprowadzając jego końcówkę na zewnątrz. Następnie szczelinę wypełniamy silikonem."

 

I tu pewnie leży pies pogrzebany. Monter agregatów nic mi nie powiedział, żeby tak zrobić. Pierwsza płyta ma dokoła przyklejoną cienką gąbkę i wydawało mi się, że jest właśnie w celu uszczelnienia agregatu. W sobotę spróbuję zrobić jak napisałeś. Wielkie dzięki MCB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaizolowałem już pianką peszle z przewodami, bo najbardziej było słychac szum w rozdzielncy i w miejscu wyprowadzenia rurek do podłączenia wymiennika wodnego (opcja awaryjna na przyszłość), ale nadal szum jest wyraźnie słyszalny.

Witaj Kaziku

Miałem podobny kłopot. Też użyłem pianki, ale to niewiele dało (takie właściwości pianki).

Polecono mi wszelkie otwory zakleić zaprawą betonową.

Po roku od momentu uruchomienia dostałem z Legalett nowe uszczelki pod stalową płytę i to też pomogło.

Powodzenia

PS W razie dalszych szumów dzwoń do wykonawcy lub L. - powinni przyjechać, aby na miejscu sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu pisać? Sam jeszcze tego rozwiązania nie zastosowałem. Jak zrobię do końca rozdzielnię i przedmucham jeszcze raz kanały to wtedy.

Rozwiązanie wydaje się pewniejsze niż uszczelki. Silikon dokładnie wypełni szczeliny. Sznurek ma za zadanie umożliwić łatwe otwarcie pokrywy.

Oczywiście przed ponownym zamknięciem trzeba silikon wydłubać i całą procedurę powtórzyć.

Wg mnie to rozwiązanie ma przewagę nad rozwiązaniem z uszczelkami, chyba że często otwieramy pokrywę, ale po co?

 

Co do peszli to L. wyprowadził standardowo krótkie peszle na kable. W standardowym rozwiązaniu kable idą dalej po ścianach pod tynkiem.

U mnie (na moją prośbę, gratis) L. dał peszle z pilotami od każdego agregatu do rozdzielni. Peszle w płycie.

Po zakończeniu prac z elektryką wszystkie otwory w peszlach zostaną zatkane. Na razie dzięki nim przebywając w rozdzielni wiem czy agregat pracuje czy też nie :)

 

Jeżeli ktoś chce nowe uszczelki to może je zamówić w L. Co do kosztów to się nie wypowiadam.

Tak w ogóle to na dobrze zabezpieczonej budowie uszczelki nie powinny ulec zniszczeniu. Na pewno nie podczas normalnej eksploatacji.

Uszkodzenie spowodowane nieumiejętnym obchodzeniem się z pokrywami czy też celowym działaniem raczej nie wchodzą w zakres gwarancji.

Edytowane przez MCB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelna dokumentacje wykonawcza razem z obliczeniami statycznymi

Na instalacje agregatow czekasz tak dlugo jak chcesz ;-)

Chodzi mi o to, ze docelowe jest sens instalowac dopiero jak masz etap wykanczania domu.

Wczesniej lepiej jest wynajac jednostke budowlana np. do suszenia fundamentu lub wczesniejszego grzania domu kiedy nie ma jeszcze docelowego zrodla ciepla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję , jednak dokumentacja to tylko z Gdańska , jak wykonawca powinien wykonać fundamenty. Nie wiem co jest zabetonowane. Nie mam wyjścia na zewnątrz kanalizacji lub nie potrafię znaleść.

Hmm. Pytales sie o to jaka dokumentacje dostajesz z systemem Legalett.

Teraz widze, ze nie zleciles wykonawstwa Legalettowi tylko robisz "wlasnymi silami"

W takim razie, Twoj wykonawca musi umiec czytac rysunki techniczne. W dokumentacji jaka ja otrzymalem, jak rowniez w tej, ktora otrzymal pawgar jest wyraznie i bardzo dokladnie napisane co i jak zrobic. Poczawszy od wykonania wykopu i jego zasypania, ulozenia drenazu jak rowniez pozniejszego rozlozenia warstwy styropianu, zbrojenia dolnego, systemu grzewczego, dystansow i zbrojenia gornego.

Oczywiscie to wszystko powinien poprzedzic etap tyczenia budynku przez Geodete.

Kanalizacja jest oczywiscie wedlug projektu kanalizacji Twojego domu. tam gdzie masz zaznaczone przejscia poza obrys domu tam masz zrobic przejscia przez i pozniej pod styropianem.

To samo dotyczy np. podejscia powietrza do kominka, czy tez kabli zasialacjacych i przepustu na rure z woda.

Nie mozesz zapomniec o zrobieniu uziomu i wyprowadzeniu go w miejsce przyszlej rozdzielni glownej.

Jak chcesz zobaczyc jak to bylo robione u mnie to zapraszam do mojego dziennika. Powinienes znalezc tam link do kilku ciekawych filmow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest zabetonowane. Nie mam wyjścia na zewnątrz kanalizacji lub nie potrafię znaleść.

Chiro. Rozumiem, że mówimy o stanie zastanym, tzn płyta już jest wylana a ty do tej roboty wziąłeś na własną rękę wykonawcę, który ci ją wykonał. Rozumiem też, że nie masz zdjęć z etapu budowy. Słuchaj ekipa robiła ci to na podstawie TWOICH planów domu. Musiałeś im podać gdzie chcesz jakie wyprowadzenia. Weź plany domu, duży śrubokręt i opukaj miejsca w których spodziewasz się rur od kanalizacji. Jak natrafisz na głuchy odgłos to wiesz gdzie masz wieczko od kanalizacji.

 

PS Napisz dokładniej co jest grane, ciężko na podstawie twojego opisu wywnioskować o co dokładnie chodzi.

 

Co do agregatów to tak jak pisał pdurys. Jak będziesz miał drzwi zamykane na klucz i okna to wtedy kontaktujesz się z L i zakładają ci agregaty.

Dużo rzeczy na budowach ma nogi i własne życie i przy domu w stanie surowym otwartym taki agregat mógłby sobie sam wyjść drzwiami lub oknem i pójść gdzieś w nieznane :)

Ja jeszcze nie mam agregatów a jak u ciebie Pawełku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Fundamenty wykonała mi firma Pref- Bud . Nie tylko fundamenty ale również wylała tarasy i schody. Zareklamowałam jakość wykonania - podłoga ma odchylenia około 3 cm, tarasy nierówne , schody krzywe , oczywiście reklamacja odmowna, ponieważ kierownik podpisał odbiór a ja przy tym byłam. Jak poprosiłam o dokumentację wykonawczą fundamentów to otrzymałam dokument który przygotował Gdańsk jak mają je wykonać i to wszystko. Stwierdzono że wszystko zostało wykonane tak jak w projekcie budowlanym, który posiadam.Są rury kanalizacyjne bo je widać w podłodze, natomiast nie ma rur wodnych. Nie było bruzd w okolicach agregatów, a elektryk wykuwając je uszkodził jedną z rur i następny problem do rozwiązania. Kuchnia jest w znacznej odległości od łazienek i hydraulik widzi problem, nie mogąc kuc podłogi. Podłączenie do budynku też problem bo stwierdził że trzeba wkuć się pod fundament. Że roboty na trzy tygodnie. Budynek stoi, okna są , drzwi również . Czas oczekiwania na agregaty to 1,5 miesiąca taką dostałam odpowiedź , stąd moje pytanie. Z konieczności życiowej sama muszę dokończyć budowę i jak widzicie sprawa mnie przerasta. Zwyczajnie mam wszystkiego dość.To nie na moją wiedzę,siły i psychikę. Ale dokończyć muszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundamenty wykonała mi firma Pref- Bud . Nie tylko fundamenty ale również wylała tarasy i schody. Zareklamowałam jakość wykonania - podłoga ma odchylenia około 3 cm, tarasy nierówne , schody krzywe , oczywiście reklamacja odmowna, ponieważ kierownik podpisał odbiór a ja przy tym byłam.

Ja mialem jakies takie wyobrazenie, ze firma Pref-Bud "stawia" cale kompletne domy.

Rozumiem, ze teraz nie chcesz ich tylko robisz we wlasnym zakresie, czy tez ich zakres SSZ sie skonczyl i teraz masz juz tylko wykonczeniowke.

 

Na Twoim miejscu jesli to nie ty podpisywalas z nimi umowe, to bym ja dokladnie przeczytal co mieli Ci wykonac i w jakim standardzie.

 

To, ze podpisalas razem z KB protokol to nie znaczy, ze nie mozesz dochodzic swoich racji. Chyba, ze oni sa w stanie Ci udowodnic, ze sama "pokrzywilas" te posadzki, schody i taras.

 

Z tymi rurkami, to moze byc jednak problem, choc ja bym nie tragizowal.

Nie wiemy oczywiscie jaki jest Twoj projekt, ale zamiast kuc podloge, mozna przeciez dojsc z rurkami do wody "z gory". Pod sufitem chociazby i ukryc to pozniej tzw. sufitem podwieszanym albo ordynarnie przekuc sie przez strop i rozlozyc je na podlodze strychu / poddasza.

Podlaczenie do budynku nie jest takim znowu wielkim problemem.

Jedyna trudnosc jaka widze to znalezienie miejsca gdzie trzeba to wykonac.

Poszukaj na lokalnym rynku firme, ktora posiada i wykonuje otwory tzw. otwornica. Jest to rodzaj wiertarki, ale zamist wiertla ma koronke diamentowa, wiercaca otwory jakbys ciela maslo nozem. Oczywiscie pozniej trzeba sie przecisnac do takiego otworu pod fundamentem ale ta rurka bedzie miala tylko 63mm srednicy i przy odrobinie szczescia powinna sie latwo znalezc.

Nie odbieraj moich slow, ze to sie da latwo i tanio zrobic, pisze tylko, ze to jest technicznie mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie mam agregatów a jak u ciebie Pawełku?

 

Agregatow jeszcze nie mam.

Planuje je zamowic i zainstalowac pod koniec roku.

Teraz organizuje wynajem tych budowlanych, bo mam juz dzialajacy kominek i wstawione wszystkie okna.

Moj dziennik lezy odlogiem, chociaz dzisiaj jest wlasnie 100 dzien mojego budowania.

Brakuje mi do szczescia drzwi zewnetrznych - czekam i ocieplenia - powinno sie zaczas klasc juz jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Fundamenty wykonała mi firma Pref- Bud . Nie tylko fundamenty ale również wylała tarasy i schody. Zareklamowałam jakość wykonania - podłoga ma odchylenia około 3 cm, tarasy nierówne , schody krzywe , oczywiście reklamacja odmowna, ponieważ kierownik podpisał odbiór a ja przy tym byłam. Jak poprosiłam o dokumentację wykonawczą fundamentów to otrzymałam dokument który przygotował Gdańsk jak mają je wykonać i to wszystko. Stwierdzono że wszystko zostało wykonane tak jak w projekcie budowlanym, który posiadam.Są rury kanalizacyjne bo je widać w podłodze, natomiast nie ma rur wodnych. Nie było bruzd w okolicach agregatów, a elektryk wykuwając je uszkodził jedną z rur i następny problem do rozwiązania. Kuchnia jest w znacznej odległości od łazienek i hydraulik widzi problem, nie mogąc kuc podłogi. Podłączenie do budynku też problem bo stwierdził że trzeba wkuć się pod fundament. Że roboty na trzy tygodnie. Budynek stoi, okna są , drzwi również . Czas oczekiwania na agregaty to 1,5 miesiąca taką dostałam odpowiedź , stąd moje pytanie. Z konieczności życiowej sama muszę dokończyć budowę i jak widzicie sprawa mnie przerasta. Zwyczajnie mam wszystkiego dość.To nie na moją wiedzę,siły i psychikę. Ale dokończyć muszę.

 

A miało być bez stresu ,łatwo lekko i przyjemnie.A ściany z Praefy ?Jak poczytać ich wątek (Praefy)to jest tam też "zadowolona" osoba z kompletem zdjęć obrazujących jak wygląda ta wysoka jakość łatwość i przyjemność za taaaaką kasę.Ciekawe czy po paru miesiącach używania będziesz myśleć jak tu piec na węgiel pod Legalett podlączyć bo mówili ,że za 250zł miesięcznie się prądem ogrzeje a tu wychodzi inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję,

Taki wariant również był brany pod uwagę (strop drewniany - płyty OSB i sufit podwieszany) jak będzie zobaczymy. Żadnej ingerencji zmieniającej podłoże nie było a mimo to Pref-Bud głuchy jest na moje argumenty. Jedyna rzecz to rowek pod kable elektryczne do agregatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...