Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

HenoK ,tu raczej chodzi o to ,że ten fundament w ogóle jest sprzedawany na takim byle jakim styro.On po prostu nie powinien występować z takim styro.
EPS 100 nie nadaje się pod płytę fundamentową każdego budynku. W niektórych sytuacjach, np. w parterowym budynku szkieletowym, może to być jednak najlepsze rozwiązanie. Ale nawet w takiej sytuacji można oczywiście zastosować XPS lub szkło piankowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I tu jest pies pogrzebany.

Rozwiązanie które sprawdza się doskonale przy budynkach lekkich (technologia szkieletowa), najlepiej parterowych o rozłożystej podstawie choć niekoniecznie, jest oferowane bezkrytycznie do każdego typu budynku.

Mimo upływu 138 dni od zapytania wysłanego do L w sprawie EPS 100 dalej brak wiążącej odpowiedzi.

Jakiejkolwiek odpowiedzi. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki. To w końcu nie chodzi o niszczenie jakiejś firmy tylko by ludziom w głowach nie mieszali.

@ Qubelek:

"...spisku szwedzkich kapitalistów i ich pachołków"

To akurat nie bardzo pasuje. Pierwsze co mi na myśl przyszło jak trochę tu poczytałem to "cwaniaki" A czy ze Szwecji czy też z Polski - co za różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wątek z prośbą o oferty różnych firm budujących fundamenty miał na celu porównanie L. z innymi firmami budującymi akumulacyjne fundamenty grzewcze i porównanie tych ofert.

 

Zamiast odpowiedzi, zostałem oskarżony o udział w cwaniackim Szwedzkim spisku, tuszowaniu niewygodnych prawd i pracę dla tego wstrętnego Legaletu. Pomijam już fakt że mieszkam w Łodzi a L jest w Gdańsku więc codzienna podróż do pracy to 340 km, to ja poprosiłem o oferty konkurencyjnych firm, a także, że wielokrotnie pisałem że nie pracuję i nie jestem związany z L. No cóż im bardziej fakty przeczą teorii spiskowej tym gorzej dla faktów. Może trzeba się z tym pogodzić.

 

Co ciekawe idziemy jednak do przodu w temacie ofert.

Pomimo tego, że Perm zmienia zeznania i najpierw twierdzi że nie ma oferty później jednak okazuje się że ją ma, podaje przy tym dwie różne ceny wykonania fundamentu. Nie ważne. Ważne że idziemy do przodu.

 

Z wypowiedzi Perma wyczytałem, że chce on dom 105m2 oraz że dostał ofertę od L. i wynosi ona 530zł/m2. Nie wiem czemu Perm nie chciałeś wcześniej podać wyceny?

 

Czekam jeszcze od Perma na oferty i zakres prac

-Schwedenplatte i

-scanbet ze Szczecina

 

Jeżeli ma ktoś zna jakąś inną firmę to też niech zapodaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie pax pax. Może to zabrzmi brutalnie ale zachowujecie się jak dzieci w piaskownicy które się kłócą czyja łapatka dłuższa i ładniejsza to bez sensu. A przedewszystkim sens bytu traci ten wątek. Bitewki można urządzać na innym specjalnym wątku. Legalettowi to nie zaszkodzi zawsze znajdzie się klient któremu ten system będzie odpowiadał i to kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i dzięki temu klient już wie,że Legalett nie nadaje się do współpracy z pompą ciepła ,oraz ,że posadowiony jest na czymś na czym nie powinien być posadowiony.A to cenne informacje.

Target ,podobnie jak w przypadku Praefy (te dwa systemy najczęściej występują w połączeniu)pozostaje bez zmian-niezbyt majętni mieszkańcy dużych miast ,nie mający pojęcia o budowaniu i bojący się tradycyjnej budowy ,którzy budują niewielki domek i którym można wcisnąć marketing w postaci domku w cenie mieszkania wzbogacony o fakt ,że będzie szybko ,nowocześnie ,łatwo i przyjemnie i nic nie trzeba wiedzieć i na niczym się znać.

Paru klientom da się rabat przy budowie by wciągali następnych (np na forach) i się kręci.A że kaski nie dużo to taki rabat jest bardzo mile widziany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panownie cokolwiek nie napiszę i tak dwóch takich wie że nie mam racji. Masakra.

 

Bardzo ciekawy ten wątek.

Na początku dowiedziałem się że na pewno nie mam fundamentu L. Jak pokazałem zdjęcia z budowy to dowiedziałem się, że to na pewno nie jest mój L. . Jak zamieściłem więcej zdjęć w tle z moją rodziną (cisza). Jak zacząłem pisać dziennik. To były przytyki o dziwnych dziennikach i łamiących się łopatach. Jak pokazałem zdjęcie złamanej łopaty - e to na pewno inna łopata.

Jak napisze że nie pracuję dla L. Nie niemożliwe na pewno codzinneie chodzi do biura.

Na napisze że byłby kłopot bo jechał bym do biura jechał bym przez pół Polski, no to może ma kasę za polecanie nowych klientów lub chociaż rabat.

Ja proszę o ofertę różnych firm na fundament. To wyśmiewnie: "Legalett czeka na oferty innych firm. A to dobre! ".

Widzę, że nie mam co zaprzeczać. Bo jak pisałem jeżeli fakty mówią przeciwko nam, tym gorzej dla faktów.

 

Przyjmijcie zatem że jestem z L. Na fundament dostałem masakryczny rabat, a za każdego nagonionego klienta dostaje tyle, że spokojnie na waciki wystarcza.

 

Poziom dyskusji jaki tu panuje jest na poziomie wypowiedzi Tomka.

Ty lepiej wez poziomice i sprawdz czy ci sie chalupa nie pochyla

 

Przepraszam ale to jest poniżej mojego poziomu.

 

Swego czasu napisałem do niezależnej osoby jaką jest admin z prośbą o przeczytanie wpisów perma i tomka i o ocenę ich wpisów. Za trolowanie dostali bana na kilka dni. Nie zrozumieli dlaczego. Nie rozumieli że trolowali. Uważają że zostali zbanowani za to że krytykują Legalett. Nie panowie, nie dlatego.

 

W odwecie perm także napisał do admina, żeby mnie zbanowali za to że jego obrażam. Ja nie widziałem do tego postaw admin też nie. Nie dostałem bana?

 

Kiedy zaczniemy merytorycznie rozmawiać?

Dlaczego ty Perm nie możesz dostać wystąpić do 3 różnych firm z prośbą o ofertę?

Ja ty chcesz zbudować dom?

 

Zrozum, że swoimi wypowiedziami zaniżacie poziom dyskusji i zaśmiecacie tylko wątek nie wnosząc nic do sprawy.

 

Jeszcze raz napiszę: szukajcie rozwiązań a nie powodów do kłótni.

 

 

Perm czekam na ofertę 3 firm!

A może ty nie potrafisz się tym zająć? Napisz, wtedy odpuszczam, dajemy sobie spokój, ty dalej żyjesz sobie w swoim świecie a ja w swoim. Bez otrzymania tych ofert nie widzę potrzeby zabierania głosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panownie cokolwiek nie napiszę i tak dwóch takich wie że nie mam racji. Masakra.

 

Bardzo ciekawy ten wątek.

Na początku dowiedziałem się że na pewno nie mam fundamentu L. Jak pokazałem zdjęcia z budowy to dowiedziałem się, że to na pewno nie jest mój L. . Jak zamieściłem więcej zdjęć w tle z moją rodziną (cisza). Jak zacząłem pisać dziennik. To były przytyki o dziwnych dziennikach i łamiących się łopatach. Jak pokazałem zdjęcie złamanej łopaty - e to na pewno inna łopata.

Jak napisze że nie pracuję dla L. Nie niemożliwe na pewno codzinneie chodzi do biura.

Na napisze że byłby kłopot bo jechał bym do biura jechał bym przez pół Polski, no to może ma kasę za polecanie nowych klientów lub chociaż rabat.

Ja proszę o ofertę różnych firm na fundament. To wyśmiewnie: "Legalett czeka na oferty innych firm. A to dobre! ".

Widzę, że nie mam co zaprzeczać. Bo jak pisałem jeżeli fakty mówią przeciwko nam, tym gorzej dla faktów.

 

Przyjmijcie zatem że jestem z L. Na fundament dostałem masakryczny rabat, a za każdego nagonionego klienta dostaje tyle, że spokojnie na waciki wystarcza.

 

Poziom dyskusji jaki tu panuje jest na poziomie wypowiedzi Tomka.

 

 

Przepraszam ale to jest poniżej mojego poziomu.

 

Swego czasu napisałem do niezależnej osoby jaką jest admin z prośbą o przeczytanie wpisów perma i tomka i o ocenę ich wpisów. Za trolowanie dostali bana na kilka dni. Nie zrozumieli dlaczego. Nie rozumieli że trolowali. Uważają że zostali zbanowani za to że krytykują Legalett. Nie panowie, nie dlatego.

 

W odwecie perm także napisał do admina, żeby mnie zbanowali za to że jego obrażam. Ja nie widziałem do tego postaw admin też nie. Nie dostałem bana?

 

Kiedy zaczniemy merytorycznie rozmawiać?

Dlaczego ty Perm nie możesz dostać wystąpić do 3 różnych firm z prośbą o ofertę?

Ja ty chcesz zbudować dom?

 

Zrozum, że swoimi wypowiedziami zaniżacie poziom dyskusji i zaśmiecacie tylko wątek nie wnosząc nic do sprawy.

 

Jeszcze raz napiszę: szukajcie rozwiązań a nie powodów do kłótni.

 

 

Perm czekam na ofertę 3 firm!

A może ty nie potrafisz się tym zająć? Napisz, wtedy odpuszczam, dajemy sobie spokój, ty dalej żyjesz sobie w swoim świecie a ja w swoim. Bez otrzymania tych ofert nie widzę potrzeby zabierania głosu.

Pokaż mi w którym miejscu trollowałem. To że dla adminstracji forum wazniejsze jest zdanie firmy a nie zwykłego forumowicza niezbyt dobrze o niej świadczy. Fundament płytowy zrobi praktycznie każda firma budowlana. Każda z nich może tez zamiescić w nim dowolny system ogrzewania. Żadna odpowiedzialna nie zaproponuje swoim klientom materiału który się nie nadaje. Legalett przez trzy miesiące nie potrafił odpowiedzieć na pytanie dlaczego stosuje taki a nie inny styropian. I to kientowi ktory ma wątpliwości czy pod domem ma odpowiedno wytrzymały materiał. Zamiast tego odzywa się tu jakis PiotrO czy Pawgar o ktorych można powiedzieć tylko tyle że strasznie Legalett bronią ale nie używając argumentów tylko każdych innych dostępnych środków z pomówieniami o trollowanie, zaśmiecanie tematu itp włącznie. Ban jak najbardziej należy do tych środków. Wszystko aby tylko uciszyć tych niewygodnych. Obaj twierdzą że z Legalett nie mają nic wspólnego ale odzywają się jak tylko ktoś nie po myśli tej firmy coś napisze.

 

DROGI KLIENCIE, JEŻELI MYŚLISZ O KUPNIE FUNDAMENTU W FIRMIE LEGALETT CZY TEŻ OD JEJ PODWYKONAWCÓW ZAPYTAJ O KLASĘ I RODZAJ STYROPIANU ZASTOSOWANEGO DO ZAIZOLOWANIA PŁYTY OD SPODU. jEŻELI SIE DOWIESZ TO ZADZWOŃ DO PRODUCENTA TEGO STYROPIANU I ZAPYTAJ CZY WG NIEGO TAKIE ZASTOSOWANIE TEGO ICH WYROBU JEST MOŻLIWE. JEST NIESTETY SZANSA ŻE USŁYSZYSZ ŻE NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi w którym miejscu trollowałem.

Zapytaj admina. To nie ja ci dałem bana. Zresztą, mnie i tak nie uwierzysz nie zrozumiesz lub przekręcisz fakty.

 

można powiedzieć tylko tyle że strasznie Legalett bronią.

Nie bronię L. A jak dają ten styropian, który się nie nadaje to faktycznie robią do Du..y.

 

Także i to że pdurysowi nie odpowiadają tyle czasu też uważam że zlewają klientów.

 

DROGI KLIENCIE, JEŻELI MYŚLISZ O KUPNIE FUNDAMENTU W FIRMIE LEGALETT CZY TEŻ OD JEJ PODWYKONAWCÓW ZAPYTAJ O KLASĘ I RODZAJ STYROPIANU ZASTOSOWANEGO DO ZAIZOLOWANIA PŁYTY OD SPODU. jEŻELI SIE DOWIESZ TO ZADZWOŃ DO PRODUCENTA TEGO STYROPIANU I ZAPYTAJ CZY WG NIEGO TAKIE ZASTOSOWANIE TEGO ICH WYROBU JEST MOŻLIWE. JEST NIESTETY SZANSA ŻE USŁYSZYSZ ŻE NIE.

Tak, już to pisałeś. Wiele razy, masz to też w stopce.

 

 

Fundament płytowy zrobi praktycznie każda firma budowlana. Każda z nich może tez zamiescić w nim dowolny system ogrzewania.

Czy jest zatem jakaś obiektywna przesłanka abyś miał problemy z podaniem oferty od 3 firm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Pawgar - czy zauważyłeś, że piszesz obecnie w temacie:

Legalett - doświaczenia mieszkańców, a nie Legalett - doświadczenia mieszkańców.

Tu jest teraz królestwo trolli, więc szkoda Twojego czasu.

Oni są nie do zdarcia, jak zdarta płyta, która zacina się i w nieskończoność powtarza ten sam tekst. Albo jak dzieci, które w kółko powtarzają to samo "daj mi, ja chcę..." sprawdzając wytrzymałość rodziców.

Dobrego dnia i tygodnia życzę

 

PS Na odpowiedź Legalett proszę nie czekać, bo jej nie będzie z prostej przyczyny - ona już była tylko ją przespaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HenoK napisał do Perm:

Uważam, że wykonałeś kawał dobrej roboty pokazując wady tej technologii, ale nie zaniżaj poziomu poziomu dyskusji, podając sprzeczne ze sobą fakty, jak te odnośnie ceny ofertowej.

Jeśli Henryku to jest żart, to niejednoznaczny.

A jeśli tak rzeczywiście myślisz, to napisz proszę co masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Na odpowiedź Legalett proszę nie czekać, bo jej nie będzie z prostej przyczyny - ona już była tylko ją przespaliście?

Przepraszam, ale gdzie?

Bo jeśli w lokalnej prasie małym drukiem na 5-tej stronie to niestety nie mam do niej dostępu.

W tym wątku odpowiedź od 140 dni nie padła.

Jeśli gdzieś indziej była publikowane w internecie to proszę podaj linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest teraz królestwo trolli, więc szkoda Twojego czasu.

Oni są nie do zdarcia, jak zdarta płyta, która zacina się i w nieskończoność powtarza ten sam tekst. Albo jak dzieci, które w kółko powtarzają to samo "daj mi, ja chcę..." sprawdzając wytrzymałość rodziców.

Piotr tak nie można. Ja chcę rozmawiać i rozmawiajmy ale merytorycznie. Nie chcę wyzywanki od troli i rozbójników tylko argumenty w rozmowie.

Jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam... ale zrobiłem to celowo żeby dostać w końcu

oferty innych firm.

 

A co do

PS Na odpowiedź Legalett (...) ona już była tylko ją przespaliście?

 

To ja ją chyba też przespałem. Nie widzę odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr tak nie można. Ja chcę rozmawiać i rozmawiajmy ale merytorycznie. Nie chcę wyzywanki od troli i rozbójników tylko argumenty w rozmowie.

Jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam... ale zrobiłem to celowo żeby dostać w końcu

oferty innych firm.

 

A co do

 

 

To ja ją chyba też przespałem. Nie widzę odpowiedzi.

Jak nie chcesz się bawić w przepychanki to nie wyzywaj innych od trolli tylko dlatego że sie z nimi nie zgadzasz o banowaniu nie wspominając. Problem z tobą jest taki że wypowiadzasz się czy musisz czy też nie. Masz cos do powiedzenia czy też nie. Przez długi czas podkreślałes jedną z zalet ogrzewania Legalett czyli akumulacyjność. Jakoś nie mogłeś czy nie chciałeś pojąc że każdy fundament płytowy ma spore zdolności akumulacyjne i żadna w tym zasługa Legalett. Tak jest z większością tego co piszesz. Nijak sie to ma do problemów tu poruszanych. Zgniatające sie styro to wg ciebie nie problem a ktoś kto o tym pisze to troll. I ty sie dziwisz że mam cię za przedstawiciela Legalett

Firm które zrobią taki fundament grzewczy jest tyle pewnie ile firm budowlanych. To żadna filozofia zrobić płytę zbrojoną i zatopić w niej coś do ogrzewania. Zrobienie najprostszego nawet kosztorysu wymaga podania wielu danych. Trzeba je dać dla konkretnego projektu i konkretnej lokalizacji. To nie jest takie proste. Jeżeli uważasz inaczej to uzyskaj z Legalett kosztorys na dom 100 m2. Nic więcej im wg ciebie nie potrzeba. Dawałem ci wstępne wyliczenia ale tobie to nie wystarczy. No więc nie rzucaj słów na wiatr i pokaz jakie to proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
J

Firm które zrobią taki fundament grzewczy jest tyle pewnie ile firm budowlanych. To żadna filozofia zrobić płytę zbrojoną i zatopić w niej coś do ogrzewania. .

Dokładnie,przy zbieraniu ofert na SSO zastrzegałem sobie posadowienie na płycie fundamentowej.W cenie 35-40tys.zł za CAŁY SSO miałem robociznę wykonania płyty fundamentowej ! Mając projekt płyty nie ma problemu z jej wykonaniem.

Ja robię kable grzewcze w osobnej wylewce ale gdybym chciał wodne podłogowe zalewane w płycie to też nie jest problemem ułożenie rurek na styropianie.Każdy hydraulik to zrobi.

Prawdopodobnie całościowy koszt wyjdzie wtedy o 50% mniej niż Legallett.

Wstępnie sobie obliczyłem koszt płyty 14x14 z 20cm styro (EPS200) na 40tys.zł z robocizną.Jeśli miała by być wodna podłogówka to dodatkowo 5tys.zł

P.S.

Buduję na szkodach górniczych,także płyta jest bardziej zbrojona a co za tym idzie droższa niż na "spokojnym" gruncie.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...