Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przez długi czas podkreślałes jedną z zalet ogrzewania Legalett czyli akumulacyjność. Jakoś nie mogłeś czy nie chciałeś pojąc że każdy fundament płytowy ma spore zdolności akumulacyjne i żadna w tym zasługa Legalett.

Jasne, że każdy fundament płytowy ma jakąś akumulację. Jednak różnice są i to duże. Znajomi mają podłogówkę wodną na izolowanym fundamencie płytowym czyli tak jak się powszechnie robi poodłogówki. Tam warstwy akumulacyjnej jest tylko kilka cm i gdy rano wyłączą ogrzewanie to wieczorem po powrocie z pracy mają 14 stopni w domu. Czyli taka akumulacja nie jest akceptowalna. Rozumiesz?

 

Zgniatające sie styro to wg ciebie nie problem a ktoś kto o tym pisze to troll.

zacytuję poprzednią moją wypowiedź.

Uważają że zostali zbanowani za to że krytykują Legalett. Nie panowie, nie dlatego.

 

To żadna filozofia zrobić płytę zbrojoną i zatopić w niej coś do ogrzewania. Zrobienie najprostszego nawet kosztorysu wymaga podania wielu danych. Trzeba je dać dla konkretnego projektu i konkretnej lokalizacji. To nie jest takie proste. Jeżeli uważasz inaczej to uzyskaj z Legalett kosztorys na dom 100 m2. Nic więcej im wg ciebie nie potrzeba.

 

Słuchaj ty chyba masz problem. Mówię ci mam produkt który zrobiła mi firma XXX i kosztuje on YYY zł. Ty piszesz to ździerstwo, cwaniaki krętacze, łobuzy, można to zrobić za połowę.

Więc ja ci piszę, możliwe ale UDOWODNIJ MI TO. Proszę zatem nie rzucaj słów na wiatr i podaj mi oferty firm które zrobią to taniej.

Ty swoimi wypowiedziami podajesz. Znam takie firmy, ale do tych firm nie napiszę i nie zadzwonię nie poproszę o ofertę ale na pewno są tańsze.

Ty piszesz ale nie podam ci ofert bo zrobienie najprostszego nawet kosztorysu wymaga podania wielu danych.

 

PERM zgadzam się. Poznanie oferty wymaga podania wielu danych i tego oczekiwałem od ciebie. Podajesz że coś jest dużo tańsze ale nie dajesz mi nawet możliwości poznania o jakich my cenach mówimy. Wiem jedynie ale na pewno jest taniej.

 

Perm słowo tańsze z twoich ust to jest pusty slogan jeżeli nie podeprzesz to ofertą cenową z zakresem prac.

 

Dawałem ci wstępne wyliczenia ale tobie to nie wystarczy.

 

Perm ofertę, proszę o ofertę cenową. Nie wstępne wyliczenia, nie strony internetowe z opisem budowy płyt, tylko ofertę cenową.

 

Czy rozumiesz co do ciebie piszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72

Perm ofertę, proszę o ofertę cenową. Nie wstępne wyliczenia, nie strony internetowe z opisem budowy płyt, tylko ofertę cenową.

 

Czy rozumiesz co do ciebie piszę?

Podałem wyżej,odnieś się z łaski swojej do tej wyceny...

Jeśli nie doczytałeś to powtórzę dostałem oferty na budowę domu do stanu SSO posadowionego na płycie fundamentowej izolowanej styropianem.Oferty były od 35-40tys.zł za robociznę całego SSO łącznie z płytą 14x14,materiał wyliczyłem sobie z projektu.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
SSO za 40 tys.!!! Jestem pod wrażeniem.

Możesz podać co to za firma i podac zakres prac i z jakich materiałów.

Oczywiście niech no wrócę do momu ;)

Nie wiem,czemu dziwisz się taką ceną ? To jest normalna cena za robociznę SSO za parterówkę 118m.pow.uż.Najwyższa oferta jaką dostałem to 48tys.zł

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to pisałem 420 zł za m/2 płyty fundamentowej z jakimś podobnie tandetnym jak u legalett styro pod spodem. Oferta legalett była o 130 zł droższa a do tego nie uwzględniała całości prac. Różnica w cenie na cały dom ktory wtedy projektowałem to ok 20 tyś.

Dalej udajesz głupiego Pawgar. Uważasz że takie proste jest uzyskać ofertę od jakiejś firmy? To uzyskaj taką od legalett. Masz powierzchnie domu - 100m/2. To ci powinno wystarczyć. Wstępne kalkulacje ci nie wystarczą. Żądasz tego ode mnie to pokaż że jest to mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że każdy fundament płytowy ma jakąś akumulację. Jednak różnice są i to duże. Znajomi mają podłogówkę wodną na izolowanym fundamencie płytowym czyli tak jak się powszechnie robi poodłogówki. Tam warstwy akumulacyjnej jest tylko kilka cm i gdy rano wyłączą ogrzewanie to wieczorem po powrocie z pracy mają 14 stopni w domu. Czyli taka akumulacja nie jest akceptowalna. Rozumiesz?

Teraz to trochę pojechałeś po bandzie. :D

Byłby to pierwszy w historii przypadek tak szybkiego stygnięcia wylewki i obniżenia temperatury w domu.

Nawet w domu szkieletowym o bardzo małej akumulacyjności i ocieplonym tylko do poziomu jaki nakazują normy nie będzie tak szybkiego wychładzania wciągu powiedzmy 12 godzin, jak kto długo pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie znaczy, że nie będzie różnicy pomiędzy płytą z systemem grzewczym zlokalizowanym w dolnej warstwie a systemem zlokalizowanym w wylewce.

 

Jeżeli zaś chodzi o wyceny to chyba nie jest problemem zeskanować swój (!) projekt (podstawowe strony) i przesłać e-mailem do 3,4 firm z prośbą o wycenę.

Tu pawgar ma rację.

 

Nie sądzę też, że każda firma zrobi fundament. Większość firm z którymi miałem do czynienia czy to poprzez internet czy na żywo twierdziła, że 20cm płyty to za mało. Padały propozycje od 30 do nawet 40 cm.

 

Owszem, wg dostarczonego projektu płytę zrobi pewnie prawie każda firma. Tylko, że inaczej będzie wyglądała płyta robiona przez tanią firmę a inaczej przez drogą zakładając, że cena przekłada się na jakość, a tak z reguły jest pomijając oszustów i naciągaczy.

Przykład mam za płotem. Dwie budowy, domki podobne. Jeden robi droższa firma trzymając się harmonogramu co do dnia. Drugi robi już kolejna, chyba 3-cia "tania" ekipa. Tania w "" bo w rezultacie pewnie wyjdzie drożej.

 

Podobnie jest z projektami płyt. Tylko doświadczony konstruktor wyposażony w odpowiednie narzędzia wykona optymalny projekt. Ci bez doświadczenia dodadzą trochę na grubości czy też zbrojeniu. Parę takich projektów było opisywanych na forum muratora.

 

Jak przygotowywałem się do budowy to praktycznie nie było alternatywy dla L.

Potem pojawiła się pewna firma. Zapoznałem się z jej ofertą. Zerżnięta z oferty L. niemalże co do słowa. Takiej firmie nie powierzył bym budowy.

Teraz pojawiły się dwie kolejne. Jedna praktycznie bez pokrycia (w internecie 0 informacji o płytach). Druga interesująca, chociaż pewnie droga.

 

Reasumując można taniej, można drożej. Można dobrze, można spartaczyć. Każdy wybiera sam. Nie ma się o co kłócić. Natomiast jeżeli dokonujemy porównań to dobrze by było mieć odpowiednie dane dla poparcia swojej tezy.

 

To by było na tyle.

Podam jeszcze zużycie prądu za styczeń:

 

I taryfa: 303kWh 177PLN - rekuperacja, lodówka (od 15-go), alarm, KNX, oświetlenie, indukcja

II taryfa: 2470kWh 827PLN - legalett, c.w.u (bufor 750l), indukcja

 

Razem 1004PLN - wyliczone z kalkulatora na stronie ZE.

 

Do tego trochę palenia wieczornego w kominku za ok. 200PLN - ogrzewanie poddasza (w praktyce to trudno powiedzieć czego bo REKU uśrednia temp. w całym domu).

Niektóre pomieszczenia przegrzane z racji tego, że nie mam jeszcze termostatów i steruję czasowo 2-ma grupami obwodów L.

 

Dom ok. 250m2, izolacja-ocieplenie nie dokończone w 100% - sporo do poprawienia. Pierwszy sezon.

 

Jest lepiej niż się spodziewałem. Po termowizji dokończę ocieplanie - wieniec; drzwi garażowe; garaż ściany, sufit i podłoga; rekuperacja.

W następnym sezonie powinno być znacznie lepiej.

 

m.

Edytowane przez MCB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawgar popełniasz ten sam błąd co PiotrO. w konwersacjach z tomkiem. Z trolami to jak grochem o ścianę. Szkoda czasu i niepotrzebnych postów, które zaciemniają ten wątek Nie proś troli o te oferty bo i tak będą operować kwotami typu około, przestań być wyrozumiały bo dla trola to znaczy zarozumiały, nie cytuj troli bo działa to na nich jak lep na muchy - wiedzą że połknąłeś haczyk i Ci zależy.

 

Przecież większość z nas ma legalett powietrzny. Porównywanie ofert różnych systemów podgrzewania fundamentu ( powietrzem, przewodami elektrycznymi, wodą) jest sprawiedliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego typu fundamentów grzejnych to spotkałem sie z tym kiedyś w szwecji, nie myślałem że u nas ktoś za to zawoła 90tys, raczej wydawalo mi się że 90tys to kosztuje cały dom w takim systemie, ot nie kopiesz żadnych fundamentów, na gruncie wylewasz płyte fundamentową tak 10x10m, w płycie zatopiona plątanina zwykłych rurek PCV fi100mm, na tym tandetny szkieletowy domek, ale dobrze ocieplony. Powietrze z elektrycznej nagrzewnicy trafia w rurki w fundamencie, cala filozofia. Zawsze wydawało mi się że coś takiego w skandynawii robią żeby zamiast kupować grzejnik elektryczny do każdego pokoju i ciągnąć do każdego pokoju drogi oddzielny kabel do gniazdka tak 2.5mm2, kupić jedną nagrzewnice podpietą może 3m kabla siłowego do rozdzielni, widać się pomyliłem.

 

To nie ja napisałem, haha.Jakiś troll .....na innym forum.....znalezść i zbanować za trollowanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Jasne, jasne. nikt inny w Polsce oprócz Legalett nie zrobi fundamentu płytowego z ogrzewaniem, wstępna kalkulacja nic nie daje a taka "porządną"bardzo łatwo dają praktycznie od ręki w każdej firmie, odpowiedź o tandetne styro pod płytą juz była tylko żeśmy jej nie zauwazyli, wszyscy ktorzy piszą żle o Legalett to trolle. Jakie jeszcze bzdury wymyslisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robią ale nie z ogrzewaniem powietrznym które ma inne parametry niż przewody elek. i woda.

perm tobie się wydaje że jesteś tu jedyny który ma odmienne zdanie na temat legalett na tym wątku

pycha cię zjada i tracisz zdolność rozumienia czytanego tekstu

widzisz tylko to co chcesz zobaczyć

Edytowane przez QBELEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawgar popełniasz ten sam błąd co PiotrO. w konwersacjach z tomkiem. (...) Szkoda czasu i niepotrzebnych postów, które zaciemniają ten wątek

 

Może masz rację. Przemyślę to. Chciałem podyskutować o różnych technologiach. Porównać, pozastanawiać się a wyszła z tego przepychanka w stylu:

Ty lepiej wez poziomice i sprawdz czy ci sie chalupa nie pochyla

Nie o to mi chodziło.

 

Może warto poczekać jeszcze trochę jak Perm i Tomek zbudują swoje domy i po prostu wtedy wrócimy do tematu.

Zapytam jaką technologię wybrali i jak im się to sprawdza, jak funkcjonuje. Czy są zadowoleni.

 

A może ja albo Perm czy Tomek nie potrafimy prowadzić merytorycznej dyskusji?

 

Pozdrawiam ze swojego

tandetnego szkieletowego domku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pagwar ,wiesz czym ja się różnię od Ciebie,Piotra O i paru innych?Otóż tym na przykład ,że nie biegam po innych forach i wszędzie udzielam się tylko w jednym,jedynym temacie - obrona Legalett.A potem mówię ,że oczywiście nic z Legalett nie mam wspólnego ,po prostu bezinteresownie zakochałem się w swoim systemie grzewczym , jako ,nawiasem mówiąc jedynym elemencie mojego domu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym życzył wszystkim kolegom którzy Legalett posiadają by wzięli przykład z MCB. Nie we wszystkim się z nim zgadzam ale szanuje go za rzetelny opis tego co uwaza za dobre i tego co stanowi dla niego jakiś mniejszy czy też wiekszy problem. Nie och i ach jakie to piękne, tanie i jedyne ale tak jak to pewnie wiekszość klientów traktuje rozwiązanie jedne z wielu, dla jednych dobre, dla innych mniej. Inaczej by się rozmawiało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pagwar ,wiesz czym ja się różnię od Ciebie,Piotra O i paru innych?Otóż tym na przykład ,że nie biegam po innych forach i wszędzie udzielam się tylko w jednym,jedynym temacie - obrona Legalett.A potem mówię ,że oczywiście nic z Legalett nie mam wspólnego ,po prostu bezinteresownie zakochałem się w swoim systemie grzewczym , jako ,nawiasem mówiąc jedynym elemencie mojego domu

 

 

hehehe :D dobre - aż się prawie oplułem..

 

Tomek, nie żebym chciał tu bronić Piotra O czy coś w tym stylu ale Ty kolego to za ok tydzień będziesz miał drugą rocznicę odkąd zalogowałeś się pierwszy raz na tym forum a konkretnie w tym temacie (tu masz wpisa swojego:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?24120-Legalett-doświaczenia-mieszkańców/page55) i udzielasz się w 99% w temacie Legalett i Prefa wytykając "wady" tych systemów. W sumie mi to nawet zwisa chociaż jakby się tak zastanowić to dziwi mnie Twój zapał zwłaszcza, że doświadczenia w obu tematach nie masz żadnego, legalett z tego co się orientuję widziałeś raz w życiu w jakimś tam domu modelowym gdzie grzali kominkiem, całą swoją wiedzą opierasz na tym co wyczytasz w necie i ewentualnie własnej dedukcji... Żebyś jeszcze miał sam, lub ktoś z Tojej rodziny czy znajomych, dom zbudowany w tym systemie i czuł się oszukany przez tych wykonawców to bym zrozumiał ten zapał ale z tego co udało mi się wyczytać to Ty jeszcze nic nie zbudowałeś tylko tak jak 2 lata temu "przymierzasz się" - mam rację?

Więc parafrazując Twoją wyżej zacytowaną wypowiedź powiedz mi jak to jest, że mimo iż nic wspólnego z żadną konkurencją nie masz to tak bezinteresownie znienawidziłeś L, że zamiast zająć się budową to od 2 lat siedzisz tu i udzielasz się krytycznie w temacie Legalett i Prefa, które nawiasem mówiąc nie należą do elementów Twojego domu... ? Beziteresownie tak to robisz ?? ;) "Hospicjum też masz ?? " - pamiętasz to swoje pytanie? :D

 

pozdrawiam

 

Browar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gwoli ścisłości w uzupełnieniu mojego wczśniejszego postu o wstępnej wycenie płyty fundamentowej przez Legalett to wycena na kwotę 90.510 z ł netto + 8% VAT dotyczy płyty fundamentowej pod dom parterowy o wymiarach 10m x 22m. I nie wysokość ceny jest tu przeszkodą bo takowej się spodziewałem co prawda liczyłem na kwotę ok. 75 tys do 80 tys. ale zapomniałem o podwyżce VAT-u od nowego roku o 1%. W moim przypadku największym problemem jest sposób płatności tj. 20% po podpisaniu umowy. 70% przed rozpoczęciem budowy i 10% po podłączeniu agregatów. Konkretnie problem to płatność 90% a pierwsza transza kredytu z banku raczej nie będzie aż taka duża a Pani w banku twierdzi o zawyzeniu kosztów budowy fundamentów. Pół godziny tłumaczyliśmy z żoną na czym ten nasz knif z fundamentem polega ale to jak gadanie do głuchego i z powodu takieeeegooooo problemiku jest co ano d....pa w kwiatach. Czekam na wyceny fundamentu grzewczegho z Pref - budu (Mysłowice) i Abaconu (Bielsko - Biała) mineło prawie 3 tygodnie i nic głucho. Tak celem porównania wysłałem zapyutanie do firmy która robi fundament płytowy zwykły wycenili mi go na ok 60 tys.

Termopłyta fundamentowa

izolacja termiczna płyty fundamentowej - styropian XPS 500 gr. 5 cm

izolacja termiczna przegłebień płyty - styrodur ekstrudowany XPS 500 gr. 10 cm

płyta fundamentowa żelbetowa wg założeń projektowych. Standardowo gr. 15 - 20 cm z przegłębieniami pod ścianami nośnymi gr. 25-30 cm, beton B20

fundament pod komin wg założeń projektowych. Standardowo w formie przegłębienia płyty

fundamenty pod słupy wewnętrzne wg założeń projektowych. Standardowo w formie przegłębienia płyty

fundamenty pod słupy zewnętrzne wg założeń projektowych wraz z niezbędnymi ściągami

izolacja termiczna pionowa płyty fundamentowej - styropian EPS 100 gr. 8 cm + siatka + klej x x

izolacja przeciwolgociowa pionowa płyty fundamentowej - emulsja bitumiczna typu dysperbit dwukrotne malowanie pod izolacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...